Prova
Or
Plata
Bronze
100 m
Francis Obikwelu Portugal
9.99 CR
Andrey Yepishin Rússia
10.10 NR
Matic Osovnikar Eslovènia
10.14 NR
200 m
Francis Obikwelu Portugal
20.01 NR
Johan Wissman Suècia
20.38 NR
Marlon Devonish Regne Unit
20.54
400 m
Marc Raquil França
45.02
Vladislav Frolov Rússia
45.09 PB
Leslie Djhone França
45.40
800 m
Bram Som Països Baixos
1:46.56
David Fiegen Luxemburg
1:46.59
Sam Ellis Regne Unit
1:46.64
1500 m
Mehdi Baala França
3:39.02
Ivan Heshko Ucraïna
3:39.50
Juan Carlos Higuero Espanya
3:39.62
5000 m
Jesús España Espanya
13:44.70
Mo Farah Regne Unit
13:44.79
Juan Carlos Higuero Espanya
13:46.48
10.000 m
Jan Fitschen Alemanya
28:10.94 PB
José Manuel Martínez Espanya
28:12.06 SB
Juan Carlos de la Ossa Espanya
28:13.73
110 m. tanques
Staņislavs Olijars Letònia
13.24
Thomas Blaschek Alemanya
13.46
Andy Turner Regne Unit
13.56
400 m. tanques
Periklis Iakovakis Grècia
48.46
Marek Plawgo Polònia
48.71 SB
Rhys Williams Regne Unit
49.12
3000 m. obstacles
Jukka Keskisalo Finlàndia
8:24.89
José Luis Blanco Espanya
8:26.22
Bouabdellah Tahri França
8:27.15
relleus 4x100 m. llisos
Regne Unit Dwain Chambers Darren Campbell Marlon Devonish Mark Lewis-Francis
38.91
Polònia Przemysław Rogowski Łukasz Chyła Marcin Jędrusiński Dariusz Kuć
39.05
França Oudéré Kankarafou Ronald Pognon Fabrice Calligny David Alerte
39.07
relleus 4x400 m. llisos
França Idrissa M'Barke Naman Keïta Marc Raquil
3:01.10
Regne Unit Robert Tobin Rhys Williams Graham Hedman Tim Benjamin
3:01.63
Polònia Daniel Dąbrowski Piotr Kędzia Piotr Rysiukiewicz Rafał Wieruszewski
3:01.73
Marató
Stefano Baldini Itàlia
2:11:32
Viktor Röthlin Suïssa
2:11:50
Julio Rey Espanya
2:12:37
20 km. marxa
Paquillo Fernández Espanya
1:19:09
Valeriy Borchin Rússia
1:20:00
João Vieira Portugal
1:20:09 NR
50 km. marxa
Yohann Diniz França
3:41:39 PB
Jesús Ángel García Espanya
3:42:48 SB
Yuriy Andronov Rússia
3:43:26
Salt d'alçada
Andrey Silnov Rússia
2.36 CR WL
Tomáš Janků República Txeca
2.34 PB
Stefan Holm Suècia
2.34 SB
Salt amb perxa
Aleksandr Averbukh Israel
5.70
Tim Lobinger Alemanya Romain Mesnil França
5.65
no es concedí
Salt de llargada
Andrew Howe Itàlia
8.20
Greg Rutherford Regne Unit
8.13
Olexiy Lukashevych Ucraïna
8.12
Triple salt
Christian Olsson Suècia
17.67 EL
Nathan Douglas Regne Unit
17.21
Marian Oprea Romania
17.18
Llançament de pes[1]
Ralf Bartels Alemanya
21.13
Joachim Olsen Dinamarca
21.09
Rutger Smith Països Baixos
20.90
Llançament de disc
Virgilijus Alekna Lituània
68.67
Gerd Kanter Estònia
68.03
Aleksander Tammert Estònia
66.14
Llançament de javelina
Andreas Thorkildsen Noruega
88.78
Tero Pitkämäki Finlàndia
86.44
Jan Železný República Txeca
85.92
Llançament de martell[2]
Olli-Pekka Karjalainen Finlàndia
80.84 SB
Vadim Devyatovskiy Belarús
80.76
Markus Esser Alemanya
79.19
Decatló
Roman Šebrle República Txeca
8526 SB
Attila Zsivoczky Hongria
8356
Aleksey Drozdov Rússia
8350 PB
AR Rècord del continent | CR Rècord del campionat | NR Rècord nacional | OR Rècord olímpic | PB /PR Millor marca personal/Rècord personal SB Millor marca personal de la temporada | WL Millor marca mundial de l'any | WR Rècord del món