Bàdminton als Jocs Olímpics d'estiu de 2016

Als Jocs Olímpics d'estiu de 2016, realitzats a la ciutat de Rio de Janeiro (Brasil), es disputaran cinc proves de bàdminton, dues en categoria masculina, dues en categoria femenina i una en categoria mixta.

Infotaula de competició esportivaBàdminton als Jocs Olímpics d'estiu de 2016
Tipusbàdminton als Jocs Olímpics i disciplina esportiva olímpica Modifica el valor a Wikidata
Esportbàdminton Modifica el valor a Wikidata
OrganitzacióFederació Mundial de Bàdminton Modifica el valor a Wikidata
Part deJocs Olímpics d'estiu de 2016 Modifica el valor a Wikidata
Conté
Nombre de participants172 Modifica el valor a Wikidata
Lloc i data
LlocRio de Janeiro Modifica el valor a Wikidata
EstatBrasil Modifica el valor a Wikidata
Data2016 Modifica el valor a Wikidata
Més informació
Lloc webrio2016.com… Modifica el valor a Wikidata
Bàdminton

Les proves es realitzaran entre els dies 11 i 20 d'agost al pavelló de Riocentro.

CalendariModifica

P Preliminars R Primera ronda ¼ Quarts de final ½ Semifinals F Final
Data → Dj 11 Dv 12 Ds 13 Dg 14 Dl 15 Dm 16 Dc 17 Dj 18 Dv 19 Ds 20
Prova ↓ M T N M T N M T N M T N M N M N M N M N M N M N
Individual masculí P R ¼ ½ F
Dobles masculins P ¼ ½ F F
Individual femení P R ¼ ½ F
Dobles femenins P ¼ ½ F
Dobles mixts P ¼ ½ F
M = sessió de matí, T = sessió de tarda, N = sessió de nit

Resum de medallesModifica

Categoria masculinaModifica

Proves Or Plata Bronze
Individual
detalls
  Chen Long (CHN)   Lee Chong Wei (MAS)   Viktor Axelsen (DEN)
Dobles
detalls
  Xina
Fu Haifeng
Zhang Nan
  Malàisia
Goh V Shem
Tan Wee Kiong
  Regne Unit
Chris Langridge
Marcus Ellis

Categoria femeninaModifica

Proves Or Plata Bronze
Individual
detalls
  Carolina Marín (ESP)   P.V. Sindhu (IND)   Nozomi Okuhara (JPN)
Dobles
detalls
  Japó
Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
  Dinamarca
Christinna Pedersen
Kamilla Rytter Juhl
  Corea del Sud
Jung Kyung-eun
Shin Seung-chan

Categoria mixtaModifica

Proves Or Plata Bronze
Dobles
detalls
  Indonèsia
Tontowi Ahmad
Lilyana Natsir
  Malàisia
Chan Peng Soon
Goh Liu Ying
  Xina
Zhang Nan
Zhao Yunlei

MedallerModifica

Posició País Or Plata Bronze Total
1   Xina 2 0 1 3
2   Japó 1 0 1 2
3   Indonèsia 1 0 0 1
  Espanya 1 0 0 1
5   Malàisia 0 3 0 3
6   Dinamarca 0 1 1 2
7   Índia 0 1 0 1
8   Corea del Sud 0 0 1 1
  Regne Unit 0 0 1 1
Total 5 5 5 15

Enllaços externsModifica