Boucles de la Mayenne 2017

Boucles de la Mayenne 2017 Cycling (road) pictogram.svg
Detalls de la cursa
Cursa43. Boucles de la Mayenne
Etapes4
Dates1 – 4 de juny de 2017
Distància550,5 km
PaísFRA França
Equips21
Inscrits126
Finalitzen108
Velocitat mitjana42,183 km/h
Palmarès
VencedorNED Mathieu van der Poel (Beobank-Corendon)
SegonFRA Johan Le Bon (FDJ)
TercerFRA Clément Venturini (Cofidis, Solutions Crédits)
◀ 20162018 ▶
Documentació Wikidata-logo S.svg

Els Boucles de la Mayenne 2017, 43a edició dels Boucles de la Mayenne, es disputà entre l'1 i el 4 de juny de 2017 en tres etapes i un pròleg, amb inici i final a Laval. La cursa formava part del calendari de l'UCI Europa Tour 2017, amb una categoria 2.1.

EquipsModifica

En aquesta edició hi prenen part 21 equips:

WorldTeams (2)
  1.   FDJ
  2.   AG2R La Mondiale
Equips continentals professionals (9)
  1.   Direct Énergie
  2.   Cofidis
  3.   Fortuneo-Vital Concept
  4.   Delko Marseille Provence KTM
  5.   Caja Rural-Seguros RGA
  6.   Androni Giocattoli
  7.   Sport Vlaanderen-Baloise
  8.   Gazprom-RusVelo
  9.   Manzana Postobón
Equips continentals (10)
  1.   Armée de terre
  2.   Beobank-Corendon
  3.   Roubaix Lille Métropole
  4.   Sunweb Development
  5.   An Post-ChainReaction
  6.   Roth-Akros
  7.   Lotto-Kern-Haus
  8.   Vorarlberg
  9.   HP BTP-Auber 93
  10.   Interpro Academy

EtapesModifica

 EtapaDataCiutats d'etapatypeDistància (km)Vencedor de l'etapaLíder de la general
Pròleg 1 de junyLavalLaval4,5  Johan Le Bon  Johan Le Bon
1a etapa 2 de junySaint-BerthevinErnée187  Johan Le Bon  Johan Le Bon
2a etapa 3 de junyChantrigné180  Mathieu van der Poel  Mathieu van der Poel
3a etapa 4 de junySaint-Cyr-le-GravelaisLaval179  Mathieu van der Poel  Mathieu van der Poel


Classificació finalModifica

Ciclista Equip Temps
1   Mathieu van der Poel (NED) Beobank-Corendon 13h 3' 0"
2   Johan Le Bon (FRA) FDJ + 11"
3   Clément Venturini (FRA) Cofidis + 19"
4   Andrea Vendrame (ITA) Androni Giocattoli + 23"
5   Hugo Houle (CAN) AG2R La Mondiale + 30"
6   Flavien Dassonville (FRA) HP BTP-Auber 93 + 31"
7   Ricardo Vilela (POR) Manzana Postobón Team + 32"
8   Cees Bol (FRA) Roubaix Lille Métropole + 34"
9   Mads Würtz Schmidt (GER) Marcel Meisen + 35"
10   Lilian Calmejane (FRA) Direct Energie m.t.

Enllaços externsModifica