Campionats d'Europa de ciclisme en pista júnior

Els Campionats d'Europa de ciclisme en pista júnior són els Campionats d'Europa de ciclisme en pista en categoria júnior (17-18 anys), organitzats per la Unió Europea de Ciclisme.

Campionats d'Europa
de ciclisme en pista júnior
UEC Champion Jersey.svg
Detalls de la cursa
Datajuliol
Disciplinaciclisme en pista
OrganitzadorUnió Europea de Ciclisme
Història
Primera edició1973
Modifica les dades a Wikidata

Creats inicialment el 1973, només es van diputar dues edicions. Es van tornar a organitzar a partir de 2001 i des del 2002 es diputen conjuntament amb els Campionats d'Europa de ciclisme en pista sub-23.

EdicionsModifica

Any País Ciutat
1973   RFA Munic
1974   Polònia Varsòvia
2001   Itàlia Fiorenzuola d'Arda
2002   Alemanya Büttgen
2003   Rússia Moscou
2004   Espanya València
2005   Itàlia Fiorenzuola d'Arda
Any País Ciutat
2006   Grècia Atenes
2007   Alemanya Cottbus
2008   Polònia Pruszków
2009   Bielorússia Minsk
2010   Rússia Sant Petersburg
2011   Portugal Anadia
2012   Portugal Anadia
Any País Ciutat
2013   Portugal Anadia
2014   Portugal Anadia
2015   Grècia Atenes
2016   Itàlia Montichiari
2017   Portugal Anadia

Palmarès masculíModifica

VelocitatModifica

Any Guanyador Segon Tercer
1973   Claudio Bagarello   Marcello Braccioli   Oleg Gudyn
1974   Gilbert Hatton   Giuseppe Saronni   Lothar Thoms
2001   Mathieu Mandard   Samuele Marzoli   Sergey Borisov
2002   Michael Seidenbecher   François Pervis   Mickaël Murat
2003   Grégory Baugé   Filip Ditzel   Alfonso Gómez Sánchez
2004   Matthew Crampton   Matthias Stumpf   Pawel Kosciecha
2005   Maximilian Levy   Kévin Sireau   René Enders
2006   Jason Kenny   Hodei Mazquiaran Uria   Christian Lyte
2007   David Daniell   Paul Kanzler   Kirill Filatov
2008   Quentin Lafargue   Charlie Conord   Peter Mitchell
2009   Sergei Litvinenko   Nikolay Zhurkin   Eric Engler
2010   Julien Palma   Rino Gasparrini   Philip Hindes
2011   John Paul   Nikita Shurshin   Max Niederlag
2012   Richard Assmus   Matthew Rotherham   Jakub Vývoda
2013   Maximilian Dornbach   Svajunas Jonauskas   Sergey Gorlov
2014   Alexey Nosov   Sergey Gorlov   Patryk Rajkowski
2015   Melvin Landerneau   Sébastien Vigier   Alexey Nosov
2016   Martin Cechman   Mateusz Milek   Ayrton De Pauw
2017   Rayan Helal   Dmitry Nesterov   Pavel Perchuk

PersecucióModifica

Any Guanyador Segon Tercer
1973   Jean-Luc Vandenbroucke   Gregor Braun   Eugen Helm
1974   Sergueï Baranov   Gabor Szucs   Holger Nagel
2001   Milan Behunek   Vitaliy Kondrut   Martin Goldinger
2002   Nikolai Trussov   Mikhail Ignatiev   Vitaliy Kondrut
2003   Alexander Khatuntsev   Levi Heimans   Mikhail Ignatiev
2004   Vitaliy Shchedov   Ivan Kovaliov   Michael Arends
2005   Alexandr Pliuschin   Vitaliy Shchedov   Ivan Rovni
2006   Marco Coledan   Ievgueni Kovaliov   Alexandre Lemair
2007   Arthur Ershov   Jérôme Cousin   Albert Torres
2008   Albert Torres   Arthur Ershov   Mark Christian
2009   Konstantin Kuperasov   Ivan Savitskiy   George Atkins
2010   Víktor Manakov   Evgeny Shalunov   Filippo Ranzi
2011   Jonathan Dibben   Owain Doull   Kévin Lesellier
2012   Tom Bohli   Nils Schomber   Jonathan Dibben
2013   Pavel Chursin   Valentin Madouas   Corentin Ermenault
2014   Ivo Oliveira   Corentin Ermenault   Daniel Staniszewski
2015   Daniel Staniszewski   Thomas Denis   Maksim Sukhov
2016   Georgios Stavrakakis   Ivan Smirnov   Reece Wood
2017   Ivan Smirnov   Xeno Young   Rhys Britton

Persecució per equipsModifica

Any Guanyadors Segons Tercers
2001   República Txeca
Milan Behunek
Zdenek Zdimal
Tomas Macka
Jan Kunta
  Rússia
Ilya Krestianinov
Alexei Tchounossov
Aleksei Schmidt
Roman Paramonov
  Itàlia
Loris Gobbi
Flavio Lucchini
Davide Viganò
Thomas Unari
2002   Ucraïna
Andriy Buchko
Vadym Matsko
Vitaliy Kondrut
Dmytro Grabovskyy
  Alemanya
Andreas Welsch
Florian Piper
Christian Kux
Robert Kriegs
  Rússia
Mikhail Ignatiev
Nikolai Trussov
Maksym Averin
Anton Mindlin
2003   Rússia
Anton Mindlin
Vladimir Isaychev
Nikolai Trussov
Mikhail Ignatiev
  Països Baixos
Wim Stroetinga
Niels Pieters
Levi Heimans
Kevin Sluimer
  Lituània
Gediminas Bagdonas
Justas Volungevicius
Andrius Buividas
Ignatas Konovalovas
2004   Ucraïna
Oleksandr Polivoda
Sergiy Minashkin
Igor Malikov
Vitaliy Shchedov
  Rússia
Sergey Kolesnikov
Ivan Kovaliov
Valeri Valinin
Alexey Bauer
  Espanya
Pablo Aitor Bernal
Jonathan Muñoz
Jordi Mariné
David Dieguez
2005   Regne Unit
Ross Sander
Andrew Tennant
Ian Stannard
Steven Burke
  Polònia
Hubert Tulacz
Michal Nawrocki
Pawel Mikulicz
Jonasz Krysztofik
  Rússia
Andrei Kliúiev
Alexey Shyryaev
Roman Maximov
Sergey Valinin
2006   Regne Unit
Adam Blythe
Peter Kennaugh
Steven Burke
Jonathan Bellis
  França
Vincent Dauga
Alexandre Lemair
Bryan Nauleau
Vivien Brisse
  Rússia
Mikhail Baryshnikov
Nikita Novikov
Alexander Rybakov
Stanislav Volkov
2007   Regne Unit
Luke Rowe
Mark McNally
Peter Kennaugh
Adam Blythe
  França
Nicolas Giulia
Julien Duval
Jérôme Cousin
Remi Badoc
  Rússia
Kirill Baranov
Ievgueni Kovaliov
Nikita Novikov
Alexander Petrovskiy
2008   França
Julien Morice
Erwan Téguel
Emmanuel Kéo
Julien Duval
  Regne Unit
Luke Rowe
Mark Christian
Andrew Fenn
Erick Rowsell
  Alemanya
Thomas Juhas
Johannes Kahra
Theo Reinhardt
Jakob Steigmiller
2009   Rússia
Konstantin Kuperasov
Víktor Manakov
Ivan Savitskiy
Matvey Zubov
  Regne Unit
George Atkins
Samuel Harrison
Timothy Kennaugh
Jonathan Mould
  França
Bryan Coquard
Emmanuel Kéo
Julien Morice
Jules Pijourlet
2010   Rússia
Roman Ivlev
Pavel Karpenkov
Evgeny Shalunov
Kiril Svéixnikov
  Itàlia
Liam Bertazzo
Filippo Ranzi
Michele Scartezzini
Paolo Simion
  França
Bryan Coquard
Alexis Gougeard
Marc Sarreau
Romain Le Roux
2011   Regne Unit
Jonathan Dibben
Owain Doull
Samuel Lowe
Joshua Papworth
  Rússia
Royan Iulev
Aleksey Ryabkin
Andrey Sazanov
Eugeny Zateshilov
  França
Thomas Boudat
Marc Fournier
Kévin Lesellier
Maxime Piveteau
2012   Dinamarca
Mathias Møller Nielsen
Elias Busk
Mathias Krigbaum
Jonas Poulsen
  Regne Unit
Samuel Lowe
Christopher Latham
Jonathan Dibben
Tao Geoghegan Hart
  Alemanya
Nils Schomber
Jonas Tenbrock
Leon Rohde
Domenic Weinstein
2013   Rússia
Andrey Prostokishin
Sergei Mosin
Dmitrii Strakhov
Timur Gizzatullin
  França
Valentin Madouas
Corentin Ermenault
Jordan Levasseur
Clément Barbeau
  Suïssa
Patrick Müller
Niico Selenati
Chiron Keller
Simon Bruhlmann
2014   Rússia
Andrey Prostokishin
Nikolai Ilichev
Serafim Aleksyuk
Danil Babushkin
  Regne Unit
Gabriel Cullaigh
Joe Evans
Matthew Gibson
Joe Holt
  Suïssa
Patrick Müller
Lukas Rüegg
Martin Schäppi
Nico Selenati
2015   Rússia
Sergey Rostovtsev
Dmitriy Markov
Maksim Piskunov
Maksim Sukhov
  Dinamarca
Niklas Larsen
Rasmus Lund Pedersen
Frederik Rodenberg Madsen
Tim Vang Cronqvist
  Polònia
Dawid Czubak
Szymon Kraczyk
Mikolaj Sojka
Daniel Staniszewski
2016   Regne Unit
Ethan Hayter
Matthew Walls
Reece Wood
Fred Wright
  Polònia
Dawid Czubak
Szymon Kraczyk
Patryk Pazik
Bartosz Rudyk
  Rússia
Arseni Nikoforov
Sergei Malnev
Alexander Smirnov
Ivan Smirnov
2017   Rússia
Lev Gonov
Dmitry Mukhomediarov
Ivan Smirnov
Gleb Syritsa
  Regne Unit
Rhys Britton
Joe Nally
Jake Stewart
Fred Wright
  Suïssa
Scott Quincey
Mauro Schmid
Valère Thiébaud
Alex Vogel

PuntuacióModifica

Any Guanyador Segon Tercer
1973   Kim-Gunnar Svendsen   Urmas Tooma   Heinz Longerich
1974   Jerzy Rychlicki   Sergueï Baranov   Andreas Petermann
2001   Aleksei Schmidt   Vitaliy Kondrut   Alois Kaňkovský
2002   Mikhail Ignatiev   Sebastian Frey   Gideon De Jong
2003   Wim Stroetinga   Kenny De Ketele   Jiří Hochmann
2004   Pavel Korzh   Geraint Thomas   Tim Mertens
2005   Pavel Korzh   Sebastian Forke   Alexey Shyryaev
2006   Maxim Pokidov   Alexey Shyryaev   Salvador Guardiola Torá
2007   Elia Viviani   Ralf Matzka   Rémi Badoc
2008   Sam Bennett   Albert Torres   Michał Kwiatkowski
2009   Elia Ongaretto   Matvey Zubov   Timothy Kennaugh
2010   Michele Scartezzini   Kiril Svéixnikov   Roman Ivlev
2011   Julio Amores   Théry Schir   Joshua Papworth
2012   Thomas Boudat   Tom Bohli   Maxime Piveteau
2013   Pavel Chursin   Seid Lizde   Matthias Osei Vertez
2014   Corentin Ermenault   Mark Downey   Gabriel Cullaigh
2015   Joey Walker   Szymon Krawczyk   Denis Nekrasov
2016   Dawid Czubak   Matteo Donegà   Gerben Thijssen
2017   Oleg Kanaka   Fabio van den Bossche   Mauro Schmid

Quilòmetre ContrarellotgeModifica

Any Guanyador Segon Tercer
2001   Alois Kaňkovský   Ruben Donet   Alexei Tchounossov
2002   François Pervis   Michael Seidenbecher   Mickaël Murat
2003   Filip Ditzel   Kamil Kuczynski   Anton Rudoy
2004   Stoian Vasev   David Wilken   Francesco Kanda
2005   Maximilian Levy   Dawid Glowacki   David Wilken
2006   David Daniell   Jason Kenny   Hodei Mazquiaran Uria
2007   Daniel Rackwitz   David Alonso Castillo   Konrad Dąbkowski
2008   Quentin Lafargue   Thomas Bonafos   Loris Paoli
2009   Loris Paoli   Krzystof Maksel   Nikolay Zhurkin
2010   Julien Palma   Rino Gasparrini   Robert Kanter
2011   Benjamin Edelin   José Moreno Sánchez   Benjamin Konig
2012   Matthew Rotherham   Alexander Dubchenko   Jakub Vyvoda
2013   Alexander Dubchenko   Maximilian Dornbach   Thomas Copponi
2014   Jiří Janošek   Sam Ligtlee   Aaron Reiss
2015   Aleksandr Vasyukhno   Maksim Piskunov   Sam Ligtlee
2016   Ayrton De Pauw   Dawis Czubak   Alejandro Martínez
2017   Pavel Perchuk   Carl Hinze   Jakub Stastny

Velocitat per equipsModifica

Any Guanyador Segon Tercer
2001   França
Mathieu Mandard
Mickaël Murat
François Pervis
  República Txeca
Jaroslav Flendr
Alois Kaňkovský
Albert Pance
  Rússia
Nikolai Dmítriev
Sergey Borisov
Arif Abassov
2002   Alemanya
Michael Spiess
Michael Seidenbecher
Robert Eichfeld
  França
Kévin Corroleur
Mickaël Murat
François Pervis
  República Txeca
Filip Ditzel
Jaroslav Flendr
Daniel Lebl
2003   Polònia
Michal Tokarz
Kamil Kuczynski
Pawel Kosciecha
  Rússia
Anton Rudoy
Stoian Vasev
Denís Dmítriev
  República Txeca
Filip Ditzel
Adam Ptacnik
Jiří Hochmann
2004   Rússia
Stoian Vasev
Denís Dmítriev
Mikhail Shikhalev
  Polònia
Pawel Kosciecha
Maciej Olkowski
Jakub Wycisk
  Espanya
Antoni Josep Clua
Miguel Galán Reyes
Julio Varas
2005   França
Michaël D'Almeida
Kévin Sireau
Alexandre Volant
  Polònia
Rafal Poper
Dawid Glowacki
Krzysztof Szymanek
  Rússia
Andrey Chernopyatov
Pavel Noskov
Maxim Tarakanov
2006   Regne Unit
David Daniell
Christian Lyte
Jason Kenny
  Grècia
Chrístos Volikákis
Zafíris Volikákis
Vasileios Reppas
  Polònia
Konrad Dąbkowski
Pawel Sarnecki
Adrian Teklinski
2007   França
Quentin Lafargue
Thierry Jollet
Charlie Conord
  Regne Unit
David Daniell
Christian Lyte
Tom Buck
  Alemanya
Paul Kanzler
Daniel Rackwitz
Gregor Fischer
2008   França
Quentin Lafargue
Thierry Jollet
Charlie Conord
  Regne Unit
Steven Hill
Peter Mitchell
Luc Jones
  Polònia
Grzegorz Drejgier
Karol Kasprzyk
Rafal Sarnecki
2009   Alemanya
Erik Balzer
Eric Engler
Alexander Reinelt
  Polònia
Pawel Laskowski
Kacper Lesniak
Krzysztof Maksel
  França
Kévin Guillot
Michael Valenza
Florian Vernay
2010   França
Kévin Guillot
Julien Palma
Benjamin Edelin
  Itàlia
Mauro Catellini
Davide Ceci
Rino Gasparrini
  Rússia
Nikita Balunov
Dmitry Gorlov
Kirill Samusenko
2011   França
Benjamin Edelin
Anthony Jacques
Julien Palma
  Alemanya
Max Niederlag
Benjamin Konig
Pascal Ackermann
  Rússia
Aleksey Sharapov
Nikita Shurshin
Victor Nenastin
2012   Alemanya
Richard Assmus
Jan May
Maximilian Dörnbach
  Rússia
Alexander Sharapov
Alexander Dubchenko
Vladislav Fedin
  Polònia
Mateusz Lipa
Jakub Stecko
Adrian Kobylecki
2013   Alemanya
Maximilian Dornbach
Jan May
Patryk Rahn
  Rússia
Alexander Dubchenko
Vladislav Fedin
Alexey Lysenko
  Polònia
Patryk Rajkowski
Mateusz Rudyk
Jakub Stecko
2014   Rússia
Alexey Nosov
Sergey Gorlov
Sergey Tabolin
  Polònia
Patryk Rajkowski
Michał Lewandowski
Marcin Czyszczewski
  França
Benjamin Gil
Sébastien Vigier
Melvin Landerneau
2015   Rússia
Alexey Nosov
Sergey Isaev
Aleksandr Vasyukhno
  Polònia
Marcin Czyszczewski
Michał Lewandowski
Mateusz Miłek
  Regne Unit
Jack Carlin
Alexander Joliffe
Joseph Truman
2016   Rússia
Mikhail Dmitriev
Dmitri Nesterov
Pavel Rostov
  Polònia
Krystian Ruta
Daniel Rochna
Mateusz Miłek
  Regne Unit
Lewis Stewart
Alexander Joliffe
Hamish Turnbull
2017   Rússia
Daniil Komkov
Dmitrii Nesterov
Pavel Rostov
  Polònia
Łukasz Kowal
Daniel Rochna
Krystian Ruta
  Alemanya
Timo Bichler
Elias Edbauer
Carl Hinze

ScratchModifica

Any Guanyador Segon Tercer
2003   Dmytro Grabovskyy   Filip Ditzel   Nikolai Trussov
2004   Alexey Bauer   Kim Marius Nielsen   Alain Lauener
2005   Matthew Rowe   Filip Hanslian   Jonasz Krysztofik
2006   Elia Viviani   Vincent Dauga   Gerrit Peetoom
2007   Michael Vingerling   Peter Kennaugh   Roy Pieters
2008   Claudio Imhof   Konstantin Kuperasov   Vitaly Barbas
2009   Bryan Coquard   Dario Sonda   Christopher Whorrall
2010   Romain Le Roux   Michele Scartezzini   Bryan Coquard
2011   Yoan Verardo   Marc Sarreau   Samuel Lowe
2012   Francesco Castegnaro   Christopher Latham   Jakub Mareczko
2013   Maxim Andreev   Rui Alves Oliveira   Zisis Soulios
2014   Attilio Viviani   Gabriel Cullaigh   Rui Alves Oliveira
2015   Edgar Stepanian   Maksim Piskunov   Vitali Prakapchuk
2016   Jules Hesters   Felix Happke   Olexandr Krivich
2017   Daniel Babor   Filip Prokopyszyn   Michele Gazzoli

KeirinModifica

Any Guanyador Segon Tercer
2003   Mikhail Shikhalev   Grégory Baugé   Michal Tokarz
2004   Matthew Crampton   Francesco Kanda   Mikhail Shikhalev
2005   David Wilken   Christos Volikakis   Denis Spicka
2006   Jason Kenny   Vladimir Khozov   Denis Spicka
2007   Andrea Guardini   Christian Lyte   David Daniell
2008   Charlie Conord   Steven Hill   Juan Peralta
2009   Konstantinos Karageorgos   Alexander Reinelt   Kévin Guillot
2010   Benjamin Edelin   Kévin Guillot   Nikita Balunov
2011   John Paul   Max Niederlag   Julien Palma
2012   Mateusz Lipa   Matthew Rotherham   Johannes Keuchek
2013   Alexander Dubchenko   Jan May   Uladzislau Novik
2014   Patryk Rajkowski   Moritz Meissner   Jiri Fanta
2015   Alexey Nosov   Jiri Janosek   Sébastien Vigier
2016   Martin Cechman   Timo Bichler   Dimitri Nesterov
2017   Pavel Perchuk   Daniel Rochna   Cezary Laczkowski

MadisonModifica

Any Guanyador Segon Tercer
2007   Alemanya
Bastian Faltin
Ralf Matzka
  Rússia
Ievgueni Kovaliov
Alexander Petrovskiy
  Itàlia
Tomas Alberio
Elia Viviani
2008   Regne Unit
Luke Rowe
Mark Christian
  Dinamarca
Niki Byrgesen
Sebastian Lander
  Alemanya
Thomas Juhas
Jakob Steigmiller
2009   Regne Unit 1
Jonathan Mould
Christopher Whorrall
  Itàlia
Nicolò Rocchi
Michele Scartezzini
  Regne Unit 2
Daniel McLay
Sam Harrison
2010   Ucraïna
Andriy Sokolov
Oleksandr Lobov
  Rússia
Roman Ivlev
Kiril Svéixnikov
  França
Bryan Coquard
Romain Le Roux
2011   Suïssa
Stefan Küng
Théry Schir
  República Txeca
Jan Kraus
Frantisek Sisr
  Bèlgica
Jonas Rickaert
Otto Vergaerde
2012   Itàlia
Matteo Alban
Riccardo Donato
  Dinamarca
Mathias Krigbaum
Jonas Poulsen
  Alemanya
Pascal Ackermann
Domenic Weinstein
2013   França
Jordan Levasseur
Corentin Ermenault
  Ucraïna
Roman Gladish
Vladislav Kreminskyy
  França
Clément Barbeau
Lucas Destang
2014   Rússia
Nikolai Ilichev
Vitalii Ivshin
  Suïssa
Patrick Müller
Nico Selenati
  Regne Unit
Joe Evans
Joe Holt
2015   Rússia
Dmitriy Markov
Maksim Piskunov
  Bèlgica
Robbe Ghys
Gerben Thijssen
  Dinamarca
Andreas Stokbro Nielsen
Mathias Dahl Pedersen
2016   Regne Unit
Rhys Britton
Matthew Walls
  Bèlgica
Jules Hesters
Gerben Thijssen
  Rússia
Sergei Malnev
Alexander Smirnov
2017   Bèlgica
Fabio van den Bossche
Nicolas Wernimont
  República Txeca
Daniel Babor
Daniel Rybin
  Regne Unit
Rhys Britton
Jake Stewart

ÒmniumModifica

Any Guanyador Segon Tercer
2010   Paolo Simion   Lucas Liss   Víktor Manakov
2011   Ahmet Örken   Jasper De Buyst   Owain Doull
2012   Pascal Ackermann   Jonas Rickaert   Jonathan Dibben
2013   Lindsay De Vylder   Riccardo Minali   Jordan Levasseur
2014   Xavier Cañellas   Gino Mader   Rui Oliveira
2015   Dawid Czubak   Taras Shevchuk   Sergey Rostovtsev
2016   Szymon Krawczyk   Ethan Hayter   Bas Ottevanger
2017   Fred Wright   Alex Vogel   Valentin Tabellion

Cursa per elimicacióModifica

Any Guanyador Segon Tercer
2017   Michele Gazzoli   JB Murphy   Unai Iribar

Palmarès femeníModifica

VelocitatModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2001   Clara Sanchez   Valentina Alessio   Sharon Vandromme
2002   Elisa Frisoni   Sofiya Pryshchepa   Ekaterina Merzlikina
2003   Valeriya Velychko   Ekaterina Merzlikina   Emilie Jeannot
2004   Magdalena Sara   Annalisa Cucinotta   Natalia Prokurorova
2005   Lyubov Shulika   Yulia Kosheleva   Sandie Clair
2006   Lyubov Shulika   Virginie Cueff   Anna Blyth
2007   Kristina Vogel   Viktoria Baranova   Sabine Brettschneider
2008   Viktoria Baranova   Barbora Drzkova   Jessica Varnish
2009   Rebecca James   Laurie Berthon   Iekaterina Gnidenko
2010   Iekaterina Gnidenko   Victoria Williamson   Stella Tomassini
2011   Anastassia Vóinova   Victoria Williamson   Tamara Balabolina
2012   Elis Ligtlee   Dària Xmeliova   Mar Manrique
2013   Mélissandre Pain   Nicky Degrendele   Doreen Heinze
2014   Tatiana Kiseleva   Emma Hinze   Nicky Degrendele
2015   Emma Hinze   Pauline Grabosch   Julita Jagodzinska
2016   Mathilde Gros   Hetty van de Wouw   Sara Kankovska
2017   Mathilde Gros   Lea Friedrich   Steffie van der Peet

PersecucióModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2001   Gessica Turato   Diana Elmentaite   Lenka Valova
2002   Sofiya Pryshchepa   Suzanne de Goede   Julia Kurzke
2003   Marlijn Binnendijk   Rebecca Bertolo   Agne Bagdonaviciute
2004   Liesbeth Bakker   Rebecca Bertolo   Daiva Tuslaite
2005   Lesya Kalitovska   Pascale Jeuland   Trine Schmidt
2006   Lesya Kalitovska   Elise van Hage   Yulia Popova
2007   Fiona Dutriaux   Hannah Mayho   Elizaveta Asserova
2008   Hannah Mayho   Jolien D'Hoore   Lucie Zaleska
2009   Hanna Solovey   Lucie Zaleska   Laura Trott
2010   Alexandra Chekina   Svetlana Kashirina   Karolina Karasiewicz
2011   Alexandra Chekina   Elinor Barker   Beatrice Bartelloni
2012   Elinor Barker   Anna Knauer   Manon Bourdiaux
2013   Lotte Kopecky   Olena Demidova   Michela Maltese
2014   Daria Egorova   Josie Knight   Agata Drozdek
2015   Justyna Kaczkowska   Marion Borras   Olivija Baleišytė
2016   Olivija Baleišytė   Maria Novolodskaia   Nikola Rozynska
2017   Letizia Paternoster   Maria Novolodskaya   Mylene de Zoete

PuntuacióModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2001   Giorgia Bronzini   Natalia Boyarskaya   Eleonora Soldo
2002   Eleonora Soldo   Ekaterina Merzlikina   Kyriaki Konstantinidou
2003   Anastassia Txulkova   Rebecca Bertolo   Karen Verbeek
2004   Rebecca Bertolo   Mie Bekker Lacota   Liesbeth Bakker
2005   Mie Bekker Lacota   Pascale Jeuland   Irina Zemlyanskaya
2006   Elise van Hage   Ievguénia Romaniuta   Silvia Castoldi
2007   Alex Greenfield   Elizaveta Asserova   Marta Tagliaferro
2008   Alex Greenfield   Jolien D'Hoore   Amy Pieters
2009   Hanna Solovey   Aude Biannic   Laura Trott
2010   Elena Cecchini   Alexandra Goncharova   Karolina Karasiewicz
2011   Maria Giulia Confalonieri   Svetlana Kashirina   Kelly Markus
2012   Arianna Fidanza   Kseniya Dobrynina   Natasha Grillo
2013   Lotte Kopecky   Kaat Van der Meulen   Bianca Lust
2014   Manon Lloyd   Lisa Klein   Diana Klimova
2015   Rachele Barbieri   Daria Pikulik   Tessa Dijksman
2016   Letizia Paternoster   Marit Raaijmakers   Rebecca Raybould
2017   Olha Kulynych   Aksana Salauyeva   Valentine Fortin

500 metres contrarellotgeModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2001   Valentina Alessio   Clara Sanchez   Julita Papinigyte
2002   Elisa Frisoni   Jennifer Strohschneider   Sofiya Pryshchepa
2003   Emilie Jeannot   Magdalena Sara   Anastassia Txulkova
2004   Magdalena Sara   Annalisa Cucinotta   Valeriya Velychko
2005   Lyubov Shulika   Elodie Henriette   Anna Blyth
2006   Lyubov Shulika   Sandie Clair   Virginie Cueff
2007   Kristina Vogel   Jessica Varnish   Viktoria Baranova
2008   Jessica Varnish   Viktoria Baranova   Magali Baudacci
2009   Rebecca James   Olivia Montauban   Magali Baudacci
2010   Tania Calvo   Anastassia Vóinova   Iekaterina Gnidenko
2011   Anastassia Vóinova   Victoria Williamson   Elis Ligtlee
2012   Dària Xmeliova   Elis Ligtlee   Lidiya Pluzhnikova
2013   Mélissandre Pain   Doreen Heinze   Tatiana Kiseleva
2014   Tatiana Kiseleva   Doreen Heinze   Olena Starikova
2015   Emma Hinze   Pauline Grabosch   Hetty van de Wouw
2016   Mathilde Gros   Hetty van de Wouw   Sophie Capewell
2017   Mathilde Gros   Lea Friedrich   Lauren Bate

KeirinModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2003   Magdalena Sara   Ekaterina Merzlikina   Barbara Borucz
2004   Magdalena Sara   Natalia Prokurorova   Joukje Braam
2005   Elodie Henriette   Lyubov Shulika   Anastasia Rozhkova
2006   Lyubov Shulika   Renata Dabrowska   Sandie Clair
2007   Jessica Varnish  Renata Dabrowska   Kristina Vogel
2008   Jessica Varnish   Galina Streltsova   Giada Balzan
2009   Iekaterina Gnidenko   Rebecca James   Varvara Boyko
2010   Anastassia Vóinova   Victoria Williamson   Tania Calvo
2011   Anastassia Vóinova   Stella Tomassini   Lisa Gamba
2012   Dària Xmeliova   Shana Dalving   Elis Ligtlee
2013   Mélissandre Pain   Nicky Degrendele   Kyra Lamberink
2014   Nicky Degrendele   Tatiana Kiseleva   Julita Jagodzińska
2015   Emma Hinze   Kseniya Bogoyavlenskaya   Marlena Karwacka
2016   Sara Kankowska   Aleksandra Tolomanow   Steffie van der Peet
2017   Mathilde Gros   Martina Fidanza   Lauren Bate

ScratchModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2003   Ekaterina Merzlikina   Annalisa Cucinotta   Emilie Jeannot
2004   Annalisa Cucinotta   Karen Verbeek   Rebecca Bertolo
2005   Silvia Daniele   Ievguénia Romaniuta   Pascale Jeuland
2006   Elise Van Hage   Virginie Cueff   Ievguénia Romaniuta
2007   Renata Dabrowska   Barbara Guarischi   Elizaveta Asserova
2008   Lucie Zaleska   Valentina Scandolara   Jolien D'Hoore
2009   Giulia Donato   Gabriela Slamova   Roxane Fournier
2010   Alexandra Goncharova   Giulia Donato   Sara Consolati
2011   Irene Usabiaga   Alina Bondarenko   Kelly Markus
2012   Lucy Garner   Iris Sachet   Shana Dalving
2013   Claudia Cretti   Natasha Grillo   Kaat van der Meule
2014   Elena Bissolati   Diana Klimova   Claudia Cretti
2015   Elena Bissolati   Elionor Dickinson   Hetty van de Wouw
2016   Letizia Paternoster   Maria Martins   Wiktoria Pikulik
2017   Martina Fidanza   Petra Sevcikova   Jenny Holl

Velocitat per equipsModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2008   Polònia
Kornelia Maczka
Aleksandra Drejgier
  França
Magali Baudacci
Olivia Montauban
  Rússia
Viktoria Baranova
Elena Melnichenko
2009   França
Laurie Berthon
Olivia Montauban
  Polònia
Aleksandra Drejgier
Dominika Żukowska
  Alemanya
Christina Konsulke
Charlott Arndt
2010   Rússia
Iekaterina Gnidenko
Anastassia Vóinova
  Alemanya
Charlott Arndt
Christina Konsulke
  Itàlia
Sara Consolati
Giulia Donato
2011   Rússia
Anastassia Vóinova
Tamara Balabolina
  Regne Unit
Victoria Williamson
Jessica Crampton
  Polònia
Dominika Borkowska
Urszula Los
2012   Rússia
Dària Xmeliova
Lidiya Pluzhnikova
  Regne Unit
Lucy Garner
Danielle Khan
  Països Baixos
Elis Ligtlee
Tamar Vedder
2013   Rússia
Tatiana Kiseleva
Ekaterina Rogovaya
  Alemanya
Doreen Heinze
Lisa Klein
  Bèlgica
Nicky Degrendele
Catherine Wernimont
2014   Alemanya
Doreen Heinze
Emma Hinze
  Rússia
Tatiana Kiseleva
Anna Kozinova
  Bèlgica
Nicky Degrendele
Catherine Wernimont
2015   Alemanya
Pauline Grabosch
Emma Hinze
  Itàlia
Martina Fidanza
Miriam Vece
  Rússia
Kseniya Bogoyavlenskaya
Olga Goncharova
2016   Països Baixos
Hetty van de Wouw
Steffie van der Peet
  Itàlia
Elena Bissolati
Gloria Manzoni
  Regne Unit
Lauren Bate-Lowe
Sophie Capewell
2017   Rússia
Polina Vashenko
Yana Tyshenko
Ksenia Andreeva (q)
  Alemanya
Emma Götz
Lea Friedrich
  Regne Unit
Georgia Hilleard
Lauren Bate

Persecució per equipsModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2008   Regne Unit
Hannah Mayho
Alex Greenfield
Jessica Booth
  Bèlgica
Evelyn Arys
Jessie Daams
Jolien D'Hoore
  Itàlia
Giada Balzan
Rossella Callovi
Valentina Scandolara
2009   Regne Unit
Ella Sadler Andrews
Jessica Booth
Laura Trott
  Rússia
Elena Lichmanova
Lidia Malakhova
Garina Streltsova
  Ucraïna
Inna Metalnykova
Elizaveta Oshurkova
Hanna Solovey
2010   Rússia
Alexandra Goncharova
Svetlana Kashirina
Alexandra Chekina
  Itàlia
Elena Cecchini
Maria Giulia Confalonieri
Chiara Vannucci
2011   Itàlia
Beatrice Bartelloni
Maria Giulia Confalonieri
Chiara Vannucci
  Rússia
Alexandra Chekina
Gulnaz Badykova
Svetlana Kashirina
  França
Eugénie Duval
Eloïse Bec
Valentine Mori
2012   Regne Unit
Amy Roberts
Lucy Garner
Elinor Barker
  Rússia
Kseniya Dobrynina
Gulnaz Badykova
Natalia Mozharova
  Itàlia
Michela Maltese
Arianna Fidanza
Ana Maria Covrig
2013   Itàlia
Arianna Fidanza
Francesca Pattaro
Michela Maltese
Maria Vittoria Sperotto
  Rússia
Natalia Mozharova
Anastasia Buchneva
Svetlana Vasilieva
Maria Kantcyber
  Bèlgica
Kaat Van Der Meulen
Lotte Kopecky
Jesse Vandenbulcke
Saartje Vandenbroucke
2014   Regne Unit
Manon Lloyd
Emily Nelson
Grace Garner
Megan Barker
  Polònia
Nikol Płosaj
Daria Pikulik
Justyna Kaczkowska
Natalia Radzicka
  França
Soline Lamboley
Alphanie Midelet
Margot Dutour
Marion Borras
2015   Itàlia
Elisa Balsamo
Rachele Barbieri
Sofia Bertizzolo
Marta Cavalli
  Polònia
Weronika Humelt
Daria Pikulik
Justyna Kaczkowska
Nikola Rozynska
  França
Pauline Clouard
Lucie Jounier
Typhaine Laurance
Marion Borras
2016   Itàlia
Elisa Balsamo
Chiara Consonni
Letizia Paternoster
Martina Stefani
  Països Baixos
Marit Raaijmakers
Amber van der Hulst
Kristie van Haaften
Bente van Teeseling
  Regne Unit
Eleanor Dickinson
Lauren Dolan
Rebecca Raybould
Jessica Roberts
2017   Itàlia
Chiara Consonni
Letizia Paternoster
Martina Fidanza
Vittoria Guazzini
  Països Baixos
Amber Van Der Hulst
Kirstie Van Haaften
Marit Raaijmakers
Mylene De Zoete
Phaedra Krol (q)
  Rússia
Anastasia Lukashenko
Daria Malkova
Karine Minasyan
Maria Novolodskaya

ÒmniumModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2010   Chiara Vannucci   Alexandra Goncharova   Dagmar Labakova
2011   Chiara Vannucci   Alina Bondarenko   Laudine Genée
2012   Anna Knauer   Tetyana Klimchenko   Michela Pavin
2013   Lucja Pietrzak   Edita Mazureviciute   Soline Lamboley
2014   Edita Mazureviciute   Grace Garner   Soline Lamboley
2015   Daria Pikulik   Grace Garner   Marion Borras
2016   Elisa Balsamo   Olivija Baleisytė   Jessica Roberts
2017   Letizia Paternoster   Olha Kulynych   Maria Novolodskaya

MadisonModifica

Any Guanyadores Segones Terceres
2017   Itàlia
Chiara Consonni
Letizia Paternoster
  Rússia
Shari Bossuyt
Noa Selosse
  Regne Unit
Barbora Dzerengova
Petra Sevcikova

Cursa per elimicacióModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2017   Letizia Paternoster   Maria Martins   Pfeiffer Georgi

Enllaços externsModifica

Vegeu tambéModifica