Obre el menú principal

Campionats d'Europa de ciclisme en pista sub-23

Els Campionats d'Europa de ciclisme en pista sub-23 són els Campionats d'Europa de ciclisme en pista en categoria sub-23 (menors de 23 anys), organitzats per la Unió Europea de Ciclisme.

Campionats d'Europa
de ciclisme en pista sub-23
UEC Champion Jersey.svg
Detalls de la cursa
Data juliol
Disciplina ciclisme en pista
Organitzador Unió Europea de Ciclisme
Història
Primera edició 2001
Modifica les dades a Wikidata

Es van crear el 2001, malgrat que ja s'havien disputat algunes edicions amb anterioritat però no eren fetes per la UEC. Des del 2002 es diputen conjuntament amb els Campionats d'Europa de ciclisme en pista júnior.

EdicionsModifica

Any País Ciutat
2001   República Txeca Brno
2002   Alemanya Büttgen
2003   Rússia Moscou
2004   Espanya València
2005   Itàlia Fiorenzuola d'Arda
2006   Grècia Atenes
Any País Ciutat
2007   Alemanya Cottbus
2008   Polònia Pruszków
2009   Bielorússia Minsk
2010   Rússia Sant Petersburg
2011   Portugal Anadia
2012   Portugal Anadia
Any País Ciutat
2013   Portugal Anadia
2014   Portugal Anadia
2015   Grècia Atenes
2016   Itàlia Montichiari
2017   Portugal Anadia

Palmarès masculíModifica

VelocitatModifica

Any Guanyador Segon Tercer
1997   Jan van Eijden   Jérôme Payraudeau   Bruno Bohigues
1998   Bruno Bohigues   Jan van Eijden   René Wolff
1999   René Wolff   José Antonio Villanueva   Matthias John
2001   Andriy Vynokurov   José Antonio Villanueva   Łukasz Kwiatkowski
2002   Łukasz Kwiatkowski   Theo Bos   Teun Mulder
2003   Theo Bos   Łukasz Kwiatkowski   Damian Zieliński
2004   Ross Edgar   Michael Seidenbecher   Łukasz Kwiatkowski
2005   Michael Seidenbecher   Ross Edgar   Grégory Baugé
2006   Maximilian Levy   Grégory Baugé   Michael Seidenbecher
2007   Grégory Baugé   Kévin Sireau   Jason Kenny
2008   Kévin Sireau   Michaël D'Almeida   Matthew Crampton
2009   Kévin Sireau   Jason Kenny   Tobias Wächter
2010   Tobias Wächter   Philipp Thiele   Peter Mitchell
2011   Stefan Bötticher   Charlie Conord   Callum Skinner
2012   Stefan Bötticher   Charlie Conord   Juan Peralta
2013   Pavel Kelemen   Erik Balzer   Hugo Haak
2014   Nikita Shurshin   Jeffrey Hoogland   Eoin Mullen
2015   Jeffrey Hoogland   Max Niederlag   Nikita Shurshin
2016   Mateusz Rudik   Sébastien Vigier   Vasilijus Lendelis
2017   Sébastien Vigier   Harrie Lavreysen   Joseph Truman

PersecucióModifica

Any Guanyador Segon Tercer
1996   Aleksei Màrkov   Christian Lademann   Ronny Lauke
1997   Christian Lademann   Robert Bartko   Oleg Jukov
1998   Linas Balciunas   Franco Marvulli   Sebastian Siedler
1999   Ruslan Pidgornyy   Franco Marvulli   Damien Pommereau
2001   Bradley Wiggins   Sergejus Apionkinas   Tomas Vaitkus
2002   Volodymyr Dyudya   Roman Kononenko   Kieran Page
2003   Volodymyr Dyudya   Alexander Serov   Vasil Kiryienka
2004   Volodymyr Dyudya   Alexander Serov   Levi Heimans
2005   Volodymyr Dyudya   Robert Bengsch   Levi Heimans
2006   Mikhail Ignatiev   Gediminas Bagdonas   Nikolai Trussov
2007   Dominique Cornu   Alexandr Pliuschin   Steven Burke
2008   Vitali Sxèdov   Jérôme Cousin   Marco Coledan
2009   Steven Burke   Valeri Kaikov   Alexandr Pliuschin
2010   Valeri Kaikov   Artur Ierxov   Marco Coledan
2011   Artur Ierxov   Sergey Chernetskiy   Albert Torres
2012   Silvan Dillier   Albert Torres   Kévin Labèque
2013   Stefan Küng   Alexander Evtushenko   Ryan Mullen
2014   Stefan Küng   Kiril Svéixnikov   Tom Bohli
2015   Marc Fournier   Tom Bohli   Corentin Ermenault
2016   Filippo Ganna   Ivo Oliveira   Thomas Denis
2017   Mark Stewart   Ivo Oliveira   Daniel Staniszewski

Persecució per equipsModifica

Any Guanyador Segon Tercer
2001   República Txeca
Michal Kesl
Stanislav Kozubek
Libor Hlavac
Alois Kaňkovský
  Lituània
Tomas Vaitkus
Vytautas Kaupas
Aivaras Baranauskas
Sergejus Apionkinas
  Rússia
Ivan Terenine
Mikhail Mikheev
Andrey Pchelkin
Vasily Intoukine
2002   Ucraïna
Volodymyr Zagorodny
Vitali Popkov
Roman Kononenko
Volodymyr Dyudya
  França
Vincent Socquin
Christophe Riblon
Nicolas Rousseau
Aurélien Mingot
  Alemanya
Leif Lampater
Marc Altmann
Christian Müller
Daniel Schlegel
2003   Ucraïna
Volodymyr Zagorodny
Vitali Popkov
Roman Kononenko
Volodymyr Dyudya
  Rússia
Mikhail Mikheev
Aleksei Schmidt
Alexander Khatuntsev
Ilya Krestianinov
  Bielorússia
Vasil Kiryienka
Viktor Rapinski
Yauhen Sobal
Dzmitry Aulasenka
2004   Ucraïna
Vitali Popkov
Volodymyr Dyudya
Maksym Polyshchuk
Dmytro Grabovskyy
  Països Baixos
Gert-Jan Jonkman
Levi Heimans
Jos Pronk
Wim Stroetinga
  Rússia
Aleksei Schmidt
Ilya Krestianinov
Alexander Khatuntsev
Sergey Sevostianov
2005   Rússia
Valeri Valinin
Ivan Kovaliov
Sergey Kolesnikov
Alexander Khatuntsev
  Ucraïna
Maxim Polischuk
Volodymyr Dyudya
Vitali Popkov
Dmytro Grabovskyy
  Lituània
Simas Kondrotas
Aidis Kruopis
Ignatas Konovalovas
Gediminas Bagdonas
2006   Regne Unit
Geraint Thomas
Andrew Tennant
Ian Stannard
Edward Clancy
  Rússia
Valeri Valinin
Ivan Kovaliov
Sergey Kolesnikov
Alexander Khatuntsev
  Lituània
Gediminas Bagdonas
Simas Kondrotas
Ignatas Konovalovas
Aidis Kruopis
2007   Regne Unit
Peter Kennaugh
Ben Swift
Steven Burke
Jonathan Bellis
  Rússia
Alexey Bauer
Ivan Kovaliov
Nikolai Trussov
Alexey Usov
  Bèlgica
Tim Mertens
Jonathan Dufrasne
Kenny De Ketele
Dominique Cornu
2008   Regne Unit
Andrew Tennant
Steven Burke
Mark McNally
Peter Kennaugh
  Rússia
Valeri Valinin
Ivan Kovaliov
Alexander Petrovskiy
Ievgueni Kovaliov
  Itàlia
Omar Bertazzo
Davide Cimolai
Marco Coledan
Elia Viviani
2009   Rússia
Artur Ierxov
Valeri Kaikov
Ievgueni Kovaliov
Alexander Petrovskiy
  Regne Unit
Mark Christian
Andrew Fenn
Luke Rowe
Erick Rowsell
  Polònia
Pawel Brylowski
Dawid Glowacki
Adrian Kuriek
Grzegorz Stępniak
2010   Rússia
Sergey Chernetskiy
Valeri Kaikov
Artur Ierxov
Sergey Shilov
  Alemanya
Johannes Kahra
Theo Reinhardt
Jakob Steigmiller
Lucas Liss
  França
Vivien Brisse
Julien Duval
Nicolas Giulia
Julien Morice
2011   Rússia
Sergey Chernetskiy
Artur Ierxov
Maxim Kozyrev
Kiril Svéixnikov
  Regne Unit
Mark Christian
Samuel Harrison
Joseph Kelly
Erick Rowse
  Suïssa
Olivier Beer
Silvan Dillier
Jan Keller
Cyrille Thièry
2012   Rússia
Matvey Zubov
Nikolay Zhurkin
Ivan Savitskiy
Viktor Manakov
  Suïssa
Jan Keller
Théry Schir
Cyrille Thièry
Silvan Dillier
  Bèlgica
Jasper De Buyst
Gijs Van Hoecke
Joris Cornet
Moreno De Pauw
2013   Suïssa
Tom Bohli
Théry Schir
Frank Pasche
Stefan Küng
  França
Fabien Le Coguic
Julien Morice
Bryan Coquard
Romain Le Roux
  República Txeca
Ondřej Vendolsky
František Sisr
Denis Rugovac
Ondřej Rybín
2014   Suïssa
Tom Bohli
Théry Schir
Frank Pasche
Stefan Küng
  Rússia
Aleksander Grigorev
Alexander Evtushenko
Andrey Sazanov
Viktor Manakov
  Alemanya
Marco Mathis
Leon Rohde
Domenic Weinstein
Sebastian Wotschke
2015   Regne Unit
Oliver Wood
Germain Burton
Matthew Gibson
Christopher Latham
  Suïssa
Tom Bohli
Théry Schir
Frank Pasche
Patrick Müller
  Bielorússia
Raman Tsishkou
Yauheni Karaliok
Mikhail Shemetau
Raman Ramanau
2016   França
Thomas Denis
Corentin Ermenault
Florian Maître
Benjamin Thomas
  Itàlia
Simone Consonni
Filippo Ganna
Franceso Lamon
Davide Plebani
  Regne Unit
Matthew Bostock
Joe Holt
Mark Stewart
Oliver Wood
2017   Regne Unit
Matthew Bostock
Ethan Hayter
Joe Holt
Matthew Walls
  Bèlgica
Lindsay De Vylder
Robbe Ghys
Gerben Thijssen
Sasha Weemaes
  Polònia
Dawid Czubak
Szymon Krawczyk
Bartosz Rudyk
Daniel Staniszewski

PuntuacióModifica

Any Guanyador Segon Tercer
2001   Devid Garbelli   Stanislav Kozubek   Szymon Kurdynowski
2002   Jure Zrimšek   Ioánnis Tamourídis   Nicolas Rousseau
2003   Nikita Eskov   Kanstantsin Siutsou   Matteo Montaguti
2004   Rafał Ratajczyk   Stefan Löffler   Grégory Devaud
2005   Mark Cavendish   Matthieu Ladagnous   Robert Bengsch
2006   Ivan Rovni   Niki Terpstra   Michael Mørkøv
2007   Kenny De Ketele   Pim Ligthart   Nikolai Trussov
2008   Ivan Kovaliov   Ralf Matzka   Jiří Hochmann
2009   Artur Ierxov   Alexandr Pliuschin   Mark Christian
2010   Artur Ierxov   Jan Keller   Omar Bertazzo
2011   Elia Viviani   Nick Stöpler   Jonathan Mould
2012   Wojciech Pszczolarski   Bryan Coquard   Ivan Savitskiy
2013   Thomas Boudat   Théry Schir   Raman Ramanau
2014   Andrey Sazanov   Thomas Boudat   Jasper De Buyst
2015   Raman Ramanau   Andrey Sazanov   Julio Amores
2016   Jonathan Dibben   Mark Downey   Raman Ramanau
2017   Niklas Larsen   Ethan Hayter   Mark Downey

Quilòmetre ContrarellotgeModifica

Any Guanyador Segon Tercer
1996   Arnaud Tournant   Jan van Eijden   Dimitrios Georgalis
1997   Stefan Nimke   Damien Gerard   Vincent Le Quellec
1998   Linas Balciunas   Andreas Schutze   Diego Ortega
1999   Stefan Nimke   Damien Duble   Carsten Bergemann
2001   Hervé Gané   Jérôme Hubschwerlin   Teun Mulder
2002   Mathieu Mandard   Theo Bos   Teun Mulder
2003   Theo Bos   Alois Kaňkovský   Mathieu Mandard
2004   François Pervis   Alois Kaňkovský   Michael Seidenbecher
2005   Michael Seidenbecher   Alois Kaňkovský   Tim Veldt
2006   Tim Veldt   François Pervis   Maximilian Levy
2007   Didier Henriette   Michaël D'Almeida   Maximilian Levy
2008   Michaël D'Almeida   David Daniell   Tomas Babek
2009   Michaël D'Almeida   Maximilian Levy   Thomas Bonafos
2010   Quentin Lafargue   Joachim Eilers   Nikolay Zhurkin
2011   Quentin Lafargue   Joachim Eilers   Erik Engler
2012   Quentin Lafargue   Hugo Haak   Krzysztof Maksel
2013   Robin Wagner   Eric Engler   Krzysztof Maksel
2014   Robin Wagner   Alexander Dubchenko
  Matthijs Büchli
2015   Maximilian Dörnbach   Robin Wagner   Thomas Copponi
2016   Maximilian Dörnbach   Jiri Janosek   Joseph Truman
2017   Alexandr Vasyukhno   Joseph Truman   Sam Ligtlee

Velocitat per equipsModifica

Any Guanyador Segon Tercer
1995   Països Baixos
Robert Slippens
Dirk-Jan Van Hameren
Rene Vink
  França
Antoine Breton
Damien Gerard
Vincent Le Quellec
  Alemanya
Eyk Pokorny
Christian Schenk
Michael Scheurer
1996   França
Damien Gerard
Vincent Le Quellec
Arnaud Tournant
  Grècia
Dimitrios Georgalis
Georges Himonetos
Labros Vasilopoulos
  Alemanya
Michael Scheurer
Matthias Schulze
Jan van Eijden
1997   Alemanya
Jens Fiedler
Stefan Nimke
Eyk Pokorny
  França
Damien Gerard
John Giletto
Vincent Le Quellec
  Grècia
Dimitrios Georgalis
Georges Himonetos
Labros Vasilopoulos
1998   Polònia
Grzegorz Krejner
Marcin Mientki
Grzegroz Trebski
  República Txeca
Pavel Buráň
Martin Polak
Ivan Vrba
  Regne Unit
Chris Hoy
Craig McLean
Jason Queally
1999   Regne Unit
Chris Hoy
Craig McLean
Jason Queally
  Alemanya
Carsten Bergemann
Matthias John
Stefan Nimke
  República Txeca
Pavel Buráň
Martin Polak
Ivan Vrba
2001   Alemanya
Carsten Bergemann
Matthias John
Stefan Nimke
  Polònia
Grzegorz Krejner
Łukasz Kwiatkowski
Marcin Mientki
  Grècia
Kleanthis Bargkas
Dimitrios Georgalis
Labros Vasilopoulos
2002   Alemanya
Carsten Bergemann
Matthias John
Sören Lausberg
  Polònia
Grzegorz Krejner
Łukasz Kwiatkowski
Damian Zieliński
  República Txeca
Pavel Buráň
Arnost Drcmanek
Ivan Vrba
2003   França
Grégory Baugé
Matthieu Mandard
François Pervis
  Rússia
Sergey Borisov
Vladimir Kiriltsev
Denis Terenine
  Grècia
Kleanthis Bargkas
Dimitrios Georgalis
Labros Vasilopoulos
2004   França
Grégory Baugé
Matthieu Mandard
François Pervis
  Polònia
Grzegorz Krejner
Łukasz Kwiatkowski
Damian Zieliński
  Alemanya
Michael Seidenbecher
Michael Spiess
2005   Polònia
Kamil Kuczynski
Łukasz Kwiatkowski
Damian Zieliński
  Alemanya
Robert Förstemann
Daniel Giese
Marco Jäger
  República Txeca
Alois Kaňkovský
Adam Ptacnik
Ivan Vrba
2006   Alemanya
Michael Seidenbecher
Maximilian Levy
René Enders
  França
Grégory Baugé
Didier Henriette
François Pervis
  Rússia
Denís Dmítriev
Mikhail Shikhalev
Stoian Vasev
2007   França
Grégory Baugé
Michaël D'Almeida
Didier Henriette
  Polònia
Kamil Kuczynski
Tomasz Schmidt
Maciej Bielecki
  Regne Unit
Matthew Crampton
Jason Kenny
Christian Lyte
2008   Rússia
Pavel Yakushevskiy
Stoian Vasev
Denís Dmítriev
  Regne Unit
Matthew Crampton
David Daniell
Christian Lyte
  Polònia
Maciej Bielecki
Adrian Teklinski
Krzysztof Szymanek
2009   França
Michaël D'Almeida
Thierry Jollet
Kévin Sireau
  Regne Unit
Peter Mitchell
Jason Kenny
David Daniell
  Polònia
Maciej Bielecki
Adrian Teklinski
Krzysztof Szymanek
2010   Alemanya
Joachim Eilers
Philipp Thiele
Tobias Wächter
  Rússia
Kirill Filatov
Vladimir Khozov
Denis Shurshin
  Polònia
Grzegorz Drejgier
Rafal Sarnecki
Adrian Tekliński
2011   Alemanya
Erik Balzer
Stefan Bötticher
Joachim Eilers
  Regne Unit
Philip Hindes
Peter Mitchell
Callum Skinner
  Rússia
Aleksey Tkachev
Vadim Berbenyuk
Denis Shurshin
2012   Alemanya
Erik Balzer
Eric Engler
Stefan Bötticher
  França
Charlie Conord
Julien Palma
Quentin Lafargue
  Polònia
Rafał Sarnecki
Grzegorz Drejgier
Krzysztof Maksel
2013   Alemanya
Erik Balzer
Eric Engler
Max Niederlag
  República Txeca
Pavel Kelemen
Robin Wagner
Jakub Vyvoda
  Països Baixos
Matthijs Büchli
Jeffrey Hoogland
Hugo Haak
2014   Països Baixos
Matthijs Büchli
Jeffrey Hoogland
Nils van't Hoenderdaal
  Polònia
Patryk Rajkowski
Mateusz Rudyk
Mateusz Lipa
  Alemanya
Robert Kanter
Richard Assmus
Maximilian Dornbach
2015   Alemanya
Max Niederlag
Richard Assmus
Maximilian Dornbach
  Polònia
Patryk Rajkowski
Mateusz Rudyk
Mateusz Lipa
  Rússia
Aleksandr Dubchenko
Alexander Sharapov
Nikita Shurshin
2016   Regne Unit
Jack Carlin
Ryan Owens
Joseph Truman
  República Txeca
Jiri Fanta
David Sojka
Jiri Janosek
  Alemanya
Richard Aßmus
Jan May
Maximilian Dornbach
2017   Regne Unit
Jack Carlin
Ryan Owens
Joseph Truman
  Rússia
Mikhail Dmitriev
Alexander Dubchenko
Alexey Nosov
  Polònia
Michał Lewandowski
Mateusz Miłek
Patryk Rajkowski
Marcin Czyszczewski (q)

ScratchModifica

Any Guanyador Segon Tercer
2002   Jos Pronk   Aleksei Schmidt   Rafał Ratajczyk
2003   Samuele Marzoli   Dimitri De Fauw   Alex Rasmussen
2004   Alex Rasmussen   Rafał Ratajczyk   Matthieu Ladagnous
2005   Alex Rasmussen   Marc Hester   Wim Stroetinga
2006   Wim Stroetinga   Geraint Thomas   Ivan Kovaliov
2007   Jonathan Bellis   Roger Kluge   Ivan Kovaliov
2008   Elia Viviani   Pim Ligthart   Jiří Hochmann
2009   Elia Viviani   Luke Rowe   Albert Torres
2010   Sebastián Mora   Ralf Matzka   Sergey Shilov
2011   Davide Cimolai   Luke Rowe   Viktor Shmalko
2012   Jan Kudach   Théry Schir   Barry Markus
2013   Anton Muzychkin   Bryan Coquard   Ryan Mullen
2014   Benjamin Thomas   Oliver Wood   Raman Ramanau
2015   Matthew Gibson   Marcel Franz   Ondrej Rybin
2016   Michal Rzeznicki   Mark Stewart   Nico Selenati
2017   Yauheni Karaliok   Niklas Larsen   Maxim Piskunov

KeirinModifica

Any Guanyador Segon Tercer
2001   Andriy Vynokurov   José Antonio Villanueva   Teun Mulder
2002   Theo Bos   Vladimir Kiritsev   Łukasz Kwiatkowski
2003   Teun Mulder   Theo Bos   Damian Zieliński
2004   Andriy Vynokurov   Franck Durivaux   Michael Seidenbecher
2005   Michael Seidenbecher   Didier Henriette   Adam Ptacnik
2006   Mikhail Shikhalev   Maximilian Levy   Michael Seidenbecher
2007   Kévin Sireau   Matthew Crampton   Grégory Baugé
2008   Matthew Crampton   Michaël D'Almeida   Denis Spicka
2009   Maximilian Levy   Jason Kenny   Christos Volikakis
2010   Joachim Eilers   Quentin Lafargue   Denis Spicka
2011   Stefan Bötticher   Joachim Eilers   Marc Schroder
2012   Stefan Bötticher   Krzysztof Maksel   Marc Schröder
2013   Pavel Kelemen   Benjamin Edelin   Erik Balzer
2014   Nikita Shurshin   Matthijs Büchli   Mateusz Lipa
2015   Max Niederlag   Nikita Shurshin   Jonathan Mitchell
2016   Thomas Copponi   Marc Jurczyk   Michal Lewandowski
2017   Harrie Lavreysen   Jiri Fanta   Jack Carlin

MadisonModifica

Any Guanyador Segon Tercer
2001   França
Matthieu Ladagnous
Fabien Patanchon
  Rússia
Aleksei Schmidt
Konstantin Ponomarev
  Bèlgica
Dimitri De Fauw
Iljo Keisse
2002   França
Saïd Haddou
Laurent D'Olivier
  Alemanya
Stefan Löffler
Christoph Meschenmoser
  Bèlgica
Iljo Keisse
Wouter Van Mechelen
2003   França
Matthieu Ladagnous
Fabien Patanchon
  Rússia
Aleksei Schmidt
Konstantin Ponomarev
  Bèlgica
Dimitri De Fauw
Iljo Keisse
2004   Bèlgica
Kenny De Ketele
Iljo Keisse
  Dinamarca
Michael Berling
Alex Rasmussen
  Itàlia
Matteo Montaguti
Samuele Marzoli
2005   Dinamarca
Alex Rasmussen
Michael Mørkøv
  Bèlgica
Kenny De Ketele
Steve Schets
  Itàlia
Samuele Marzoli
Gianpolo Biolo
2006   Bèlgica
Kenny De Ketele
Steve Schets
  Rússia
Mikhail Ignatiev
Nikolai Trussov
  Alemanya
Marcel Kalz
Roger Kluge
2007   Alemanya
Marcel Kalz
Erik Mohs
  Països Baixos
Wim Stroetinga
Pim Ligthart
  Suïssa
Maxime Bally
Loïc Perizzolo
2008   Itàlia
Tomas Alberio
Elia Viviani
  Països Baixos
Jeff Vermeulen
Pim Ligthart
  Rússia
Kirill Baranov
Nikita Novikov
2009   República Txeca
Jan Dostal
Vojtěch Hačecký
  Rússia
Artur Ierxov
Valeri Kaikov
  Rússia
Kirill Baranov
Alexander Petrovskiy
2010   Espanya
Airán Fernández
Sebastián Mora
  Bèlgica
Jochen Deweer
Tosh Van der Sande
  Alemanya
Ralf Matzka
Theo Reinhardt
2011   Suïssa
Silvan Dillier
Cyrille Thièry
  Itàlia
Elia Viviani
Davide Cimolai
  Països Baixos
Yoeri Havik
Nick Stöpler
2012   Suïssa
Silvan Dillier
Jan Keller
  Bèlgica
Gijs Van Hoecke
Jasper De Buyst
  Espanya
Albert Torres
Julio Alberto Amores
2013   França
Bryan Coquard
Thomas Boudat
  Suïssa
Théry Schir
Stefan Küng
  Rússia
Ivan Savitskiy
Andrey Sazanov
2014   Alemanya
Leon Rohde
Domenic Weinstein
  Bèlgica
Jasper De Buyst
Otto Vergaerde
  França
Thomas Boudat
Marc Fournier
2015   Suïssa
Théry Schir
Frank Pasche
  França
Thomas Boudat
Benjamin Thomas
  Itàlia
Simone Consonni
Francesco Lamon
2016   Rússia
Maxim Piskunov
Sergei Rostovtsev
  França
Florian Maître
Benjamin Thomas
  Polònia
Alan Banaszek
Daniel Staniszewski
2017   Bèlgica
Lindsay De Vylder
Robbe Ghys
  Rússia
Maksim Piskunov
Sergei Rostovtsev
  Ucraïna
Roman Gladysh
Vitaliy Hryniv

ÒmniumModifica

Any Guanyador Segon Tercer
2010   Jan Dostál   Gijs Van Hoecke   Grzegorz Stępniak
2011   Elia Viviani   Roy Eefting   Moreno De Pauw
2012   Viktor Manakov   Bryan Coquard   Lucas Liss
2013   Jasper De Buyst   Casper Michael Folsach   Thomas Boudat
2014   Lucas Liss   Viktor Manakov   Gaël Suter
2015   Théry Schir   Oliver Wood   Thomas Boudat
2016   Thomas Boudat   Szymon Sajnok   Ivo Oliveira
2017   Mark Stewart   Niklas Larsen   Adrien Garel

Cursa per eliminacióModifica

Any Guanyador Segon Tercer
2017   Rui Oliveira   Damian Sławek   Maxim Piskunov

Palmarès femeníModifica

VelocitatModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
1997   Szilvia Szabolcsi   Katrin Meinke   Iryna Yanovych
1998   Susan Panzer   Ulrike Weichelt   Szilvia Szabolcsi
1999   Szilvia Szabolcsi   Céline Nivert   Ulrike Weichelt
2001   Céline Nivert   Tamilla Abassova   Lyudmyla Vypyraylo
2002   Tamilla Abassova   Céline Nivert   Clara Sanchez
2003   Tamilla Abassova   Simona Krupeckaitė   Céline Nivert
2004   Tamilla Abassova   Clara Sanchez   Elisa Frisoni
2005   Christin Muche   Clara Sanchez   Elisa Frisoni
2006   Jane Gerisch   Anastassia Txulkova   Miriam Welte
2007   Lyubov Shulika   Miriam Welte   Jane Gerisch
2008   Miriam Welte   Lyubov Shulika   Anna Blyth
2009   Lyubov Shulika   Olga Streltsova   Virginie Cueff
2010   Rebecca James   Virginie Cueff   Sandie Clair
2011   Victoria Baranova   Olivia Montauban   Jessica Varnish
2012   Victoria Baranova   Olivia Montauban   Rebecca James
2013   Anastassia Vóinova   Tania Calvo   Elis Ligtlee
2014   Anastassia Vóinova   Elis Ligtlee   Tania Calvo
2015   Anastassia Vóinova   Elis Ligtlee   Victoria Williamson
2016   Elis Ligtlee   Tatiana Kiseleva   Melissandre Pain
2017   Olena Starikova   Pauline Grabosch   Hetty van de Wouw

PersecucióModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
1995   Natalia Karimova   Anke Wichmann   Maria Jongeling
1996   Natalia Karimova   Anke Wichmann   Cathy Moncassin
1997   Rasa Mazeikyte   Anke Wichmann   Cathy Moncassin
1998   Rasa Mazeikyte   Anouska Van Der Zee   Michelle Ward
1999   Gitana Gruodyte   Christina Becker   Cornelia Cyrus
2001   Lada Kozlíková   Juliette Vandekerckhove   Gitana Gruodyte
2002   Vera Carrara   Vera Koedooder   Negringa Raudonite
2003   Apollinaria Bakova   Vera Koedooder   Oxana Kostenko
2004   Oxana Kostenko   Tatsiana Sharakova   Vera Koedooder
2005   Tatsiana Sharakova   Marlijn Binnendijk   Pascale Schnider
2006   Tatsiana Sharakova   Pascale Schnider   Tatiana Guderzo
2007   Lesya Kalitovska   Svitlana Galyuk   Vilija Sereikaitė
2008   Vilija Sereikaitė   Ellen van Dijk   Joanna Rowsell
2009   Vilija Sereikaitė   Lesya Kalitovska   Aušrinė Trebaitė
2010   Aksana Papko   Lucie Zaleska   Vaida Pikauskaitė
2011   Laura Trott   Katarzyna Pawłowska   Eugenia Bujak
2012   Amy Pieters   Lucie Zaleska   Alexandra Chekina
2013   Laura Trott   Elinor Barker   Lucie Zaleska
2014   Mieke Kröger   Alexandra Goncharova   Lotte Kopecky
2015   Amalie Dideriksen   Katie Archibald   Mieke Kröger
2016   Justyna Kaczkowska   Daria Pikulik   Ina Savenka
2017   Justyna Kaczkowska   Eleanor Dickinson   Francesca Pattaro

PuntuacióModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
1999   Mirella van Melis   Szilvia Szabolcsi   Cornelia Cyrus
2001   Lada Kozlíková   Lyudmyla Vypyraylo   Katrin Meinke
2002   Vera Koedooder   Giorgia Bronzini   Yulia Aroustamova
2003   Giorgia Bronzini   Eleonora Soldo   Oxana Kostenko
2004   Charlotte Becker   Débora Gálvez López   Tatsiana Sharakova
2005   Charlotte Becker   Giorgia Bronzini   Nina Köhn
2006   Marlijn Binnendijk   Irina Zemlyanskaya   Jarmila Machačová
2007   Marlijn Binnendijk   Elizabeth Armitstead   Anastassia Txulkova
2008   Ellen van Dijk   Elizabeth Armitstead   Aksana Papko
2009   Marta Tagliaferro   Victoria Kondel   Lesya Kalitovska
2010   Aksana Papko   Marta Tagliaferro   Jolien D'Hoore
2011   Valentina Scandolara   Katie Colclough   Katarzyna Pawłowska
2012   Jolien D'Hoore   Elena Cecchini   Maria Giulia Confalonieri
2013   Laura Trott   Elinor Barker   Maria Giulia Confalonieri
2014   Elena Cecchini   Maria Giulia Confalonieri   Aleksandra Chekina
2015   Gulnaz Badykova   Ina Savenka   Polina Pivovarova
2016   Lotte Kopecky   Emily Nelson   Tatjana Paller
2017   Tatjana Paller   Amalie Dideriksen   Manon Lloyd

500 metres contrarellotgeModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
1997   Iryna Yanovych   Katrin Meinke   Szilvia Szabolcsi
1998   Ulrike Weichelt   Iryna Yanovych   Susan Panzer
1999   Ulrike Weichelt   Katrin Meinke   Céline Nivert
2001   Katrin Meinke   Daniela Clausnitzer   Tamilla Abassova
2002   Tamilla Abassova   Céline Nivert   Yvonne Hijgenaar
2003   Tamilla Abassova   Simona Krupeckaitė   Céline Nivert
2004   Tamilla Abassova   Elisa Frisoni   Clara Sanchez
2005   Elisa Frisoni   Clara Sanchez   Miriam Welte
2006   Miriam Welte   Magdalena Sara   Jane Gerisch
2007   Sandie Clair   Miriam Welte   Virginie Cueff
2008   Sandie Clair   Miriam Welte   Anna Blyth
2009   Sandie Clair   Virginie Cueff   Vilija Sereikaitė
2010   Sandie Clair   Rebecca James   Virginie Cueff
2011   Jessica Varnish   Rebecca James   Victoria Baranova
2012   Anastassia Vóinova   Elena Brezhniva   Olivia Montauban
2013   Elis Ligtlee   Dària Xmeliova   Tania Calvo
2014   Anastassia Vóinova   Dària Xmeliova   Elis Ligtlee
2015   Anastassia Vóinova   Dària Xmeliova
  Elis Ligtlee
2016   Elis Ligtlee   Tatiana Kiseleva   Melissandre Pain
2017   Pauline Grabosch   Olena Starikova   Kyra Lamberink

KeirinModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2003   Tamilla Abassova   Christin Muche   Yulia Aroustamova
2004   Clara Sanchez   Christin Muche   Ekaterina Merzlikina
2005   Christin Muche   Clara Sanchez   Anastassia Txulkova
2006   Jane Gerisch   Annalisa Cucinotta   Magdalena Sara
2007   Anna Blyth   Jane Gerisch   Lyubov Shulika
2008   Miriam Welte   Sandie Clair   Lyubov Shulika
2009   Lyubov Shulika   Renata Dabrowska   Olga Streltsova
2010   Sandie Clair   Virginie Cueff   Charlene Delev
2011   Victoria Baranova   Olivia Montauban   Iekaterina Gnidenko
2012   Victoria Baranova   Elena Brezhniva   Rebecca James
2013   Shanne Braspennincx   Olivia Montauban   Yesna Rijkhoff
2014   Elis Ligtlee   Mélissandre Pain   Katy Marchant
2015   Katy Marchant   Mélissandre Pain   Elis Ligtlee
2016   Elis Ligtlee   Nicky Degrendele   Migle Marozaitė
2017   Hetty van de Wouw   Tatiana Kiseleva   Mélissandre Pain

ScratchModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2002   Mathilde Doutreluingne   Lisa Gatto   Vera Koedooder
2003   Yulia Aroustamova   Sofiya Pryshchepa   Giorgia Bronzini
2004   Eleonora Soldo   Yulia Aroustamova   Kyriaki Konstantinidou
2005   Pascale Schnider   Svitlana Semchuk   Eleonora Soldo
2006   Monia Baccaille   Alena Prudnikova   Tatsiana Sharakova
2007   Elizabeth Armitstead   Annalisa Cucinotta   Jarmila Machačová
2008   Elizabeth Armitstead
  Ellen van Dijk
  Ievguénia Romaniuta
2009   Anna Blyth   Malgorzata Wojtyra   Ievguénia Romaniuta
2010   Renata Dabrowska   Kelly Druyts   Ievguénia Romaniuta
2011   Laura Trott   Malgorzata Wojtyra   Shannon McCurley
2012   Natalia Rutkowska   Laurie Berthon   Katsiaryna Barazna
2013   Maria Giulia Confalonieri   Laurie Berthon   Lucie Zaleska
2014   Tamara Balabolina   Alexandra Goncharova   Elena Cecchini
2015   Soline Lamboley   Natalia Mozharova   Marina Shmayankova
2016   Rachele Barbieri   Soline Lamboley   Dannielle Khan
2017   Rachele Barbieri   Eleanor Dickinson   Amalie Dideriksen

Velocitat per equipsModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2008   França
Sandie Clair
Virginie Cueff
  Polònia
Renata Dabrowska
Marta Janowiak
  Rússia
Yulia Kosheleva
Olga Streltsova
2009   França
Sandie Clair
Virginie Cueff
  Rússia
Victoria Baranova
Olga Streltsova
  Polònia
Renata Dabrowska
Marta Janowiak
2010   França
Sandie Clair
Virginie Cueff
  Regne Unit
Rebecca James
Victoria Williamson
  Rússia
Victoria Baranova
Anastassia Vóinova
2011   Regne Unit
Rebecca James
Jessica Varnish
  Rússia
Elena Brezhniva
Iekaterina Gnidenko
  Polònia
Malgorzata Wojtyra
Natalia Rutkowska
2012   Rússia
Victoria Baranova
Anastassia Vóinova
  Regne Unit
Rebecca James
Victoria Williamson
  Països Baixos
Yesna Rijkhoff
Shanne Braspennincx
2013   Països Baixos
Shanne Braspennincx
Elis Ligtlee
  Rússia
Iekaterina Gnidenko
Anastassia Vóinova
  Regne Unit
Rebecca James
Victoria Williamson
2014   Rússia
Anastassia Vóinova
Dària Xmeliova
  Països Baixos
Elis Ligtlee
Yesna Rijkhoff
  Regne Unit
Katy Marchant
Rosie Blount
2015   Rússia
Anastassia Vóinova
Dària Xmeliova
  Regne Unit
Katy Marchant
Victoria Williamson
  Països Baixos
Elis Ligtlee
Kyra Lamberink
2016   Països Baixos
Elis Ligtlee
Kyra Lamberink
  Rússia
Natalia Antonova
Tatiana Kiseleva
  Polònia
Julita Jagodzinska
Urszula Los
2017   Països Baixos
Kyra Lamberink
Hetty van de Wouw
  França
Mathilde Gros
Mélissandre Pain
  Rússia
Natalia Antonova
Tatiana Kiseleva

Persecució per equipsModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2008   Regne Unit
Elizabeth Armitstead
Katie Colclough
Joanna Rowsell
  França
Elodie Henriette
Audrey Cordon
Pascale Jeuland
  Rússia
Viktoriya Kondel
Oxana Kozonchuk
Maria Mishina
2009   Ucraïna
Svitlana Galyuk
Lesya Kalitovska
Anna Nagirna
  Bèlgica
Jolien D'Hoore
Jessie Daams
Kelly Druyts
  Alemanya
Lisa Brennauer
Laura Dittmann
Franziska Merten
2010   Bèlgica
Jessie Daams
Jolien D'Hoore
Kelly Druyts
  Polònia
Renata Dabrowska
Katarzyna Pawłowska
Małgorzata Wojtyra
  Rússia
Alfiya Khabibulina
Elena Lichmanova
Irina Molicheva
2011   Regne Unit
Katie Colclough
Danielle King
Laura Trott
  Polònia
Eugenia Bujak
Katarzyna Pawłowska
Malgorzata Wojtyra
  Rússia
Alexandra Goncharova
Elena Lichmanova
Lidiya Malakhova
2012   Rússia
Elena Lichmanova
Lidia Malakhova
Galina Streltsova
  Bèlgica
Jolien D'Hoore
Sarah Inghelbrecht
Gilke Croket
  Itàlia
Giulia Donato
Maria Giulia Confalonieri
Chiara Vannucci
2013   Rússia
Maria Mishina
Svetlana Kashirina
Alexandra Chekina
Gulnaz Badykova
  Ucraïna
Inna Metalnikova
Hanna Solovey
Anzela Pryimak
Olena Demidova
  Itàlia
Elena Cecchini
Beatrice Bartelloni
Maria Giulia Confalonieri
Chiara Vannucci
2014   Rússia
Alexandra Goncharova
Alexandra Chekina
Tamara Balabolina
Gulnaz Badykova
  Bielorússia
Marina Shmayankova
Ina Savenka
Volha Masiukovich
Polina Pivovarova
  Itàlia
Elena Cecchini
Beatrice Bartelloni
Maria Giulia Confalonieri
Francesca Pattaro
2015   Bielorússia
Marina Shmayankova
Ina Savenka
Katsiaryna Piatrouskaya
Polina Pivovarova
  Alemanya
Anna Knauer
Gudrun Stock
Mieke Kröger
Lisa Klein
  Rússia
Natalia Mozharova
Alexandra Chekina
Tamara Balabolina
Gulnaz Badykova
2016   Regne Unit
Emily Kay
Dannielle Khan
Manon Lloyd
Emily Nelson
  Itàlia
Martina Alzini
Michela Maltese
Claudia Cretti
Francesca Pattaro
  Polònia
Monika Graczewski
Justyna Kaczkowska
Lucja Pietrzak
Daria Pikulik
2017   Itàlia
Martina Alzini
Elisa Balsamo
Marta Cavalli
Francesca Pattaro
  Polònia
Justyna Kaczkowska
Weronika Humelt
Nikol Plosaj
Wiktoria Pikulik
Daria Pikulik (q)
Alicja Ratajczak (q)
  Alemanya
Franziska Brauße
Tatjana Paller
Gudrun Stock
Laura Süßemilch

ÒmniumModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2010   Jolien D'Hoore   Malgorzata Wojtyra   Aksana Papko
2011   Malgorzata Wojtyra   Danielle King   Laura van der Kamp
2012   Tamara Balabolina   Laurie Berthon   Lucie Zaleska
2013   Laura Trott   Laurie Berthon   Lucie Zaleska
2014   Tamara Balabolina   Ina Savenka   Tetyana Klimchenko
2015   Amalie Dideriksen   Tamara Balabolina   Anna Knauer
2016   Lotte Kopecky   Ina Savenka   Emily Kay
2017   Elisa Balsamo   Eleanor Dickinson   Amalie Dideriksen

MadisonModifica

Any Guanyadores Segones Terceres
2017   Regne Unit
Eleanor Dickinson
Manon Lloyd
  Rússia
Diana Klimova
Maria Petukhova
  Itàlia
Elisa Balsamo
Rachele Barbieri

Cursa per eliminacióModifica

Any Guanyadora Segona Tercera
2017   Emily Nelson   Olivija Baleišytė   Ziortza Isasi

Enllaços externsModifica

Vegeu tambéModifica