Campionats del món de ciclisme de muntanya i trial de 2016

Els Campionats del món de ciclisme de muntanya i trial de 2016 van ser la 27a edició dels Campionats del món de ciclisme de muntanya organitzats per la Unió Ciclista Internacional. Les proves de Camp a Través tingueren lloc del 28 de juny al 3 de juliol de 2016 a Nové Město na Moravě (regió de Vysočina) a la República Txeca, i les proves de Descens, Four-cross i Trial tingueren lloc del 29 d'agost a l'11 de setembre de 2016 a Val di Sole (regió de Vysočina) a la República Txeca.

Campionat de ciclismeCampionats del món de ciclisme de muntanya i trial de 2016
CiutatNové Město na Moravě
Val di Sole
PaísTxèquia Txèquia
Itàlia Itàlia
Data28 de juny al 3 de juliol de 2016
29 d'agost a l'11 de setembre de 2016
Proves15 (BTT) / 6 (Trial)

ResultatsModifica

Camp a travésModifica

Proves Or Plata Bronze
Masculí   Nino Schurter (SUI)   Jaroslav Kulhavy (CZE)   Julien Absalon (FRA)
Femení   Annika Langvad (DEN)   Lea Davison (USA)   Emily Batty (CAN)
Masculí sub-23   Samuel Gaze (NZL)   Victor Koretzky (FRA)   Marcel Guerrini (SUI)
Femení sub-23   Jenny Rissveds (SWE)   Sina Frei (SUI)   Alessandra Keller (SUI)
Masculí júnior   Thomas Bonnet (FRA)   Vital Albin (SUI)   Tobias Halland Johannessen (NOR)
Femení júnior   Ida Jansson (SWE)   Lisa Pasteiner (AUT)   Martina Berta (ITA)
Relleus Mixt   França
Victor Koretzky
Benjamin Le Ny
Pauline Ferrand-Prévot
Jordan Sarrou
  Txèquia
Matej Prudek
Richard Holec
Katerina Nash
Jaroslav Kulhavy
  Suïssa
Filippo Colombo
Vital Albin
Sina Frei
Lars Forster

Camp a través per eliminacióModifica

Proves Or Plata Bronze
Masculí   Daniel Federspiel (AUT)   Simon Gegenheimer (GER)   Fabrice Mels (BEL)
Femení   Linda Indergand (SUI)   Kathrin Stirnemann (SUI)   Ramona Forchini (SUI)

DescensModifica

Proves Or Plata Bronze
Masculí   Danny Hart (GBR)   Laurie Greenland (GBR)   Florent Payet (FRA)
Femení   Rachel Atherton (GBR)   Myriam Nicole (FRA)   Tracey Hannah (AUS)
Masculí júnior   Finnley Iles (CAN)   Magnus Manson (CAN)   Gaëtan Vigé (FRA)
Femení júnior   Alessia Missiaggia (ITA)   Samantha Kingshill (USA)   Flora Lesoin (FRA)

Four CrossModifica

Proves Or Plata Bronze
Masculí   Mitja Ergaver (SVN)   Hannes Slavik (AUT)   Luke Cryer (GBR)
Femení   Caroline Buchanan (AUS)   Franziska Meyer (GER)   Anneke Beerten (NED)

TrialModifica

Proves Or Plata Bronze
Masculí - 20 polzades   Abel Mustieles (ESP)   Benito Ros (ESP)   Ion Areitio (ESP)
Masculí - 26 polzades   Jack Carthy (GBR)   Gilles Coustellier (FRA)   Kenny Belaey (BEL)
Femení   Nina Reichenbach (GER)   Janine Jungfels (AUS)   Perrine Devahive (BEL)
Masculí júnior - 20 polzades   Eloi Palau (ESP)   Nicolas Vallée (FRA)   Samuel Hlavatý (SVK)
Masculí júnior - 26 polzades   Nicolas Vallée (FRA)   Jordi Araque (ESP)   Noah Cardona (FRA)
Equips   França
Vincent Hermance
Alex Rudeau
Manon Basseville
Louis Grillon
Nicolas Vallée
  Espanya
Irene Caminos
Jordi Araque
Eloi Palau
Rafael Tibau
Abel Mustieles
  Alemanya
Jonas Friedrich
Jannis Oing
Nina Reichenbach
Dominik Oswald
Raphael Pils

MedallerModifica

 Pos.  País Or Plata Bronze Total
1   França 4 4 5 13
2   Regne Unit 3 1 1 5
3   Suïssa 2 3 4 9
4   Espanya 2 3 1 6
5   Suècia 2 0 0 2
6   Alemanya 1 2 1 4
7   Àustria 1 2 0 3
8   Austràlia 1 1 1 3
  Canadà 1 1 1 3
10   Itàlia 1 0 1 2
11   Dinamarca 1 0 0 1
  Nova Zelanda 1 0 0 1
  Eslovènia 1 0 0 1
14   Txèquia 0 2 0 2
  Estats Units 0 2 0 2
16   Bèlgica 0 0 3 3
17   Països Baixos 0 0 1 1
  Noruega 0 0 1 1
  Eslovàquia 0 0 1 1
Total 21 21 21 63

ReferènciesModifica