Obre el menú principal

Esgrima als Jocs Olímpics d'estiu de 1992

Als Jocs Olímpics d'estiu de 1992 celebrats a la ciutat de Barcelona (Catalunya) es realitzaren vuit proves d'esgrima, sis d'elles en categoria masculina i dues en categoria femenina. La competició es realitzà entre els dies 30 de setembre i 7 d'agost de 1992 al Palau de la Metal·lúrgia.

Infotaula de competició esportivaEsgrima als Jocs Olímpics d'estiu de 1992
Tipus competició esportiva als Jocs Olímpics
Esport esgrima
Part de Jocs Olímpics d'estiu de 1992
Lloc i data
Estat Espanya
Data 1992
Modifica les dades a Wikidata
Esgrima

Participaren 305 esgrimistes, 234 homes i 71 dones, de 42 comitès nacionals diferents.

Resum de medallesModifica

Categoria masculinaModifica

Prova Or Argent Bronze
Floret individual
Detalls
  Phillippe Omnes   Sergei Golubitsky   Elvis Gregory
Floret per equips
Detalls
  Alemanya
Udo Wagner
Ulrich Schreck
Thorsten Weidner
Alexander Koch
Ingo Weissenborn
  Cuba
Elvis Gregory
Guillermo Betancourt
Oscar García
Tulio Díaz
Hermenegildo García
  Polònia
Marian Sypniewski
Piotr Kiełpikowski
Adam Krzesiński
Cezary Siess
Ryszard Sobczak
Espasa individual
Detalls
  Eric Srecki   Pàvel Kolobkov   Jean-Michel Henry
Espasa per equips
Detalls
  Alemanya
Elmar Borrmann
Robert Felisiak
Arnd Schmitt
Uwe Proske
Vladimir Reznitchenko
  Hongria
Ivan Kovacs
Krisztian Kulcsar
Ferenc Hegedus
Ernõ Kolczonay
Gabor Totola
  Equip Unificat
Pàvel Kolobkov
Andrei Chouvalov
Sergei Kravchouk
Sergei Kostarev
Valeri Zacharevich
Sabre individual
Detalls
  Bence Szabo   Marco Marin   Jean-François Lamour
Sabre per equips
Detalls
  Equip Unificat
Grigori Kirienko
Aleksander Chirchov
Heorhiy Pohosov
Vadim Gutzeit
Stanislav Pozdniakov
  Hongria
Bence Szabo
Csaba Koves
Györgi Nebald
Peter Abay
Imre Bujdoso
  França
Jean-François Lamour
Jean-Phillippe Daurelle
Franck Ducheix
Hervé Grainger-Veyron
Pierre Guichot

Categoria femeninaModifica

Prova Or Argent Bronze
Floret individual
Detalls
  Giovanna Trillini   Huefeng Wang   Tatiana Sadovskaya
Floret per equips
Detalls
  Itàlia
Diana Bianchedi
Francesca Bortolozzi
Giovanna Trillini
Dorina Vaccaroni
Margherita Zalaffi
  Alemanya
Sabine Bau
Zita Funkenhauser
Annette Dobmeier
Anja Fichtel-Mauritz
Monika Weber-Koszto
  Romania
Reka Szabo-Lazar
Claudia Grigorescu
Elisabeta Tufan
Laura Badea
Roxana Dumitrescu

MedallerModifica

Posició País       Total
1   Alemanya 2 1 0 3
  Itàlia 2 1 0 3
3   França 2 0 3 5
4   Equip Unificat 1 2 2 5
5   Hongria 1 2 0 3
6   Cuba 0 1 1 2
7   Xina 0 1 0 1
8   Polònia 0 0 1 1
  Romania 0 0 1 1

Enllaços externsModifica