Diferència entre revisions de la pàgina «Pitcairnès»

m
Corregit: - vosaltres. Es sempre + vosaltres. És sempre
m (Robot inserta {{Autoritat}})
m (Corregit: - vosaltres. Es sempre + vosaltres. És sempre)
* Wataweih - Hola. Com estàs?
* Welkam - Benvingut (welcome)
* Yorlye - Vostès / vosaltres. EsÉs sempre plural, a diferència de l'anglès ''you'', que fa servir el mateix pronom per a ambdues formes. El singular és ''yu''.
* See yorlye morla - Ens veiem fins demà! / A reveure! (see you all tomorrow)
* Wataweih all yorlye - Hola a tothom !
1.158.645

modificacions