Línia H16 de la Xarxa Ortogonal d'Autobusos de Barcelona: diferència entre les revisions
Contingut suprimit Contingut afegit
enllaç |
m neteja d'infotaules de transports i altres canvis menors |
||
Línia 1:
{{Infotaula transport terrestre de Catalunya
| color = BBH
| nom línia = Línia H16
| logotip xarxa = [[Fitxer:Nou Bus.svg|85px]] <span style="background:#013888;color:#ffffff;padding:14px 12px 14px 12px;border-radius:1000px;margin-top:4px;display: inline-table;text-align:center;font-size:2em;font-family:Arial;">'''H16'''</span>
| inici recorregut = Pg. Zona Franca
| final recorregut = Fòrum
| tipus servei = Diürn, de trànsit ràpid
| freqüència = 7-8 min (feiners)<br/>9-15 min (dissabtes)<br/> 13 min (festius)
| franja horària = 4:50h-22:10h (de dilluns a diumenge)
| municipi = [[Barcelona]]
| districte = [[Ciutat Vella de Barcelona|Ciutat Vella]]<br/>[[Eixample de Barcelona|Eixample]]<br/>[[Sants-Montjuïc]]<br/>[[Districte de Sant Martí|Sant Martí]]
| parades = 35
| longitud = 20 km
| operador = [[TMB]]
| autoritat = [[Autoritat del Transport Metropolità]]
| primer servei = {{data inici|2013|11|18}}
| pmr = {{sí}}
| altres = Televisió a l'interior
Linha 46 ⟶ 20:
| metro de barcelona = L1, L2, L3, L4, L8
| tramvies = T4
| FGCllobregat = S33, S4, S8
| FGC altres =
| rodalia barcelona = R5, R50, R6, R60
| funiculars =
| funicularstmb =
| funicularsfgc =
}}
|