Diferència entre revisions de la pàgina «Gramàtica del finès»

| cap marca; ''-t'' (plural)
| forma bàsica, la que surt al dicccionari
| ''pyörä'' "la bicicleta", ''perhe'' "la família"
|-
| Genitiu
| ''-n; -den, -tten''
| possessió o relació
| ''pyörän'' "de la bicicleta", ''perheen'' "de la família"
|-
| Acusatiu
| -a ~ -ä; -ta ~ -tä; -tta ~ -ttä
| quantitat indefinida
| ''maitoa'' "(una mica de) llet", ''vettä'' "(una mica d') aigua", ''perhettä'' "(algunsels de la) familiarsfamília"
|}
 
7.261

modificacions