Diferència entre revisions de la pàgina «Llengües indoàries mitjanes»

m
Robot posa l'article correcte a l'eliminació
m (Robot: unificació d'estil de les crides (sense espais))
m (Robot posa l'article correcte a l'eliminació)
* La pèrdua de la dual
* Fusió dels fonemes 'i-/u-' i 'ī-/ū-' en la inflexió 'ī-/ū-'
* La L'eliminació del datiu, les funcions del qual son assumides pel genitiu
* L’ús simultani de diferents desinències de cas un paradigma.
* L’ús de '{{unicode|mahyaṃ}}' i '{{unicode|tubhyaṃ}}' com a genitius i 'me' i 'te' com instrumentals.
1.209.103

modificacions