Natació als Jocs Olímpics d'estiu de 2012 – 10 quilòmetres femenins

La prova dels 10 quilòmetres femenins dels Jocs Olímpics d'estiu de 2012 es va disputar el 9 d'agost al llac Serpentine, a Hyde Park.[1]

Infotaula de competició esportivaNatació als Jocs Olímpics d'estiu de 2012 – 10 quilòmetres femenins
Serpentine Bridge.JPG
Modifica el valor a Wikidata
Tipuscompetició esportiva als Jocs Olímpics Modifica el valor a Wikidata
Esportnatació Modifica el valor a Wikidata
OrganitzacióComitè Olímpic Internacional Modifica el valor a Wikidata
Part deNatació als Jocs Olímpics d'estiu de 2012 Modifica el valor a Wikidata
Nombre de participants25 Modifica el valor a Wikidata
Lloc i data
EstatRegne Unit Modifica el valor a Wikidata
Data2012 Modifica el valor a Wikidata
Classificació
GuanyadorÉva Risztov Modifica el valor a Wikidata
Més informació
Lloc weblondon2012.com… Modifica el valor a Wikidata
Natació als
Jocs Olímpics d'estiu de 2012
Natació
Lliure
50 m   homes   dones
100 m homes dones
200 m homes dones
400 m homes dones
800 m dones
1500 m homes
Esquena
100 m homes dones
200 m homes dones
Braça
100 m homes dones
200 m homes dones
Papallona
100 m homes dones
200 m homes dones
estils
200 m homes dones
400 m homes dones
Relleus lliures
4×100 m homes dones
4×200 m homes dones
relleus estils
4×100 m homes dones
Aigües obertes
10 km homes dones

L'hongaresa Éva Risztov guanyà la medalla d'or, amb un temps d'1 hora 57 minuts 38.2 segons, superant l'estatunidenca Haley Anderson per menys d'un segon. El bronze fou per a la italiana Martina Grimaldi.[2]

MedallistesModifica

Or Plata Bronze
  Éva Risztov (HUN)   Haley Anderson (USA)   Martina Grimaldi (ITA)

ResultatsModifica

Pos. Nedadora Temps Temps
perdut
Notes
    Éva Risztov (HUN) 1:57:38.2
    Haley Anderson (USA) 1:57:38.6 +0.4 Avís
    Martina Grimaldi (ITA) 1:57:41.8 +3.6
4   Keri-Anne Payne (GBR) 1:57:42.2 +4.0
5   Angela Maurer (GER) 1:57:52.8 +14.6 Avís
6   Ophelie Aspord (FRA) 1:58:43.1 +1:04.9
7   Olga Beresnyeva (UKR) 1:58:44.4 +1:06.2
8   Erika Villaécija García (ESP) 1:58:49.5 +1:11.3
9   Jana Pechanová (CZE) 1:58:52.8 +1:14.6
10   Anna Guseva (RUS) 1:58:53.0 +1:14.8
11   Melissa Gorman (AUS) 1:58:53.1 +1:14.9 Avís
12   Karla Šitić (CRO) 1:58:54.7 +1:16.5
13   Yumi Kida (JPN) 1:58:59.1 +1:20.9 Avís
14   Yanel Pinto (VEN) 1:59:05.8 +1:27.6
15   Natalia Charlos (POL) 1:59:58.7 +2:20.5 Avís
16   Heidi Gan (MAS) 2:00:45.0 +3:06.8
17   Cecilia Biagioli (ARG) 2:01:02.2 +3:24.0
18   Zsofia Balazs (CAN) 2:01:17.8 +3:39.6
19   Swann Oberson (SUI) 2:01:38.0 +3:59.8
20   Tang Wing Yung (HKG) 2:02:33.4 +4:55.2
21   Lizeth Rueda (MEX) 2:02:46.1 +5:07.9
22   Marianna Lymperta (GRE) 2:04:26.5 +6:48.3
  Poliana Okimoto (BRA) Abd
  Jessica Roux (RSA) Abd
  Fang Yanqiao (CHN) No surt

ReferènciesModifica

Enllaços externsModifica