Rem als Jocs Olímpics d'estiu de 1900 - Vuit amb timoner

El vuit amb timoner va ser una de les proves de rem dels Jocs Olímpics de París del 1900. Es va disputar entre el 25 i el 26 d'agost de 1900, amb la participació de 46 remers, repartits en cinc embarcacions en representació de 5 nacions.

Infotaula de competició esportivaRem als Jocs Olímpics d'estiu de 1900 - Vuit amb timoner
Tipuscompetició esportiva als Jocs Olímpics i esdeveniment de rem Modifica el valor a Wikidata
Esportrem Modifica el valor a Wikidata
Part deRem als Jocs Olímpics d'estiu de 1900 Modifica el valor a Wikidata
Distància1.750 m Modifica el valor a Wikidata
Nombre participants46 Modifica el valor a Wikidata
Lloc i data
LlocSena Modifica el valor a Wikidata
Data1900 Modifica el valor a Wikidata
Classificació
GuanyadorVesper Boat Club (en) Tradueix Modifica el valor a Wikidata
← cap valor Modifica el valor a Wikidata
Rem als
Jocs Olímpics d'estiu de 1900
Rem
Scull individual homes
Dos amb timoner homes
Quatre amb timoner homes
Vuit amb timoner homes

1904 > 

MedallistesModifica

 
L'equip dels Estats Units de vuit amb timoner als Jocs Olímpics de París de 1900
Or Plata Bronze
  Estats Units
Vesper Boat Club
William Carr
Harry DeBaecke
John Exley
John Geiger
Edwin Hedley
James Juvenal
Roscoe Lockwood
Edward Marsh
Louis Abell (timoner)
  Bèlgica
Royal Club Nautique de Gand
Jules de Bisschop
Prospère Bruggeman
Oscar de Somville
Oscar de Cock
Maurice Hemelsoet
Marcel van Crombrugge
Frank Odberg
Maurice Verdonck
Alfred van Landeghem (timoner)
  Països Baixos
Minerva Amsterdam
François Brandt
Johannes van Dijk
Roelof Klein
Ruurd Leegstra
Walter Middelberg
Hendrik Offerhaus
Walter Thijssen
Henricus Tromp
Hermanus Brockmann (timoner)

ResultatsModifica

SemifinalsModifica

Les dues primeres embarcacions de cada semifinal passa a la final. Amb tot, com a la segona semifinal sols finalitza la cursa una sola embarcació, el tercer classificat de la primera semifinal passa a la final. Això fa que dels cinc participants en les semifinals l'únic que no es classifica per a la final és el que no finalitza la cursa.

Semifinal 1Modifica

Posició Embarcació Remers Nació Temps
1 Minerva Amsterdam François Brandt
Johannes van Dijk
Roelof Klein
Ruurd Leegstra
Walter Middelberg
Hendrik Offerhaus
Walter Thijssen
Henricus Tromp
Hermanus Brockmann (timoner)
  Països Baixos 4' 59,2"
2 Royal Club Nautique de Gand Jules de Bisschop
Prospère Bruggeman
Oscar de Somville
Oscar de Cock
Maurice Hemelsoet
Marcel van Crombrugge
Frank Odberg
Maurice Verdonck
Alfred van Landeghem (timoner)
  Bèlgica 5' 00,2"
3 Germania Ruder Club, Hamburg Gustav Goßler
Oskar Goßler
Ernst Jencquel
Edgar Katzenstein
Walter Katzenstein
Theodor Laurezzari
Waldemar Tietgens
Arthur Warncke
Alexander Gleichmann (timoner)
  Alemanya 5' 04,8"

Semifinal 2Modifica

Posició Embarcació Remers Nació Temps
1 Vesper Boat Club William Carr
Harry DeBaecke
John Exley
John Geiger
Edwin Hedley
James Juvenal
Roscoe Lockwood
Edward Marsh
Louis Abell (timoner)
  Estats Units 5:15.4
Société Nautique de la Marne Carton
Chantriaux
Cocuet
Demaré
Dorlia
Guilbert
Lucien Martinet
René Waleff
timoner desconegut
  França DNF

DNF: no finalitza la cursa

FinalModifica

Posició Embarcació Remers Nació Temps
  Vesper Boat Club William Carr
Harry DeBaecke
John Exley
John Geiger
Edwin Hedley
James Juvenal
Roscoe Lockwood
Edward Marsh
Louis Abell (timoner)
  Estats Units 6' 07,8"
  Royal Club Nautique de Gand Jules de Bisschop
Prospère Bruggeman
Oscar de Somville
Oscar de Cock
Maurice Hemelsoet
Marcel van Crombrugge
Frank Odberg
Maurice Verdonck
Alfred van Landeghem (timoner)
  Bèlgica 6' 13,8"
  Minerva Amsterdam François Brandt
Johannes van Dijk
Roelof Klein
Ruurd Leegstra
Walter Middelberg
Hendrik Offerhaus
Walter Thijssen
Henricus Tromp
Hermanus Brockmann (timoner)
  Països Baixos 6' 23,0"
4 Germania Ruder Club, Hamburg Gustav Goßler
Oskar Goßler
Ernst Jencquel
Edgar Katzenstein
Walter Katzenstein
Theodor Laurezzari
Waldemar Tietgens
Arthur Warncke
timoner desconegut
  Alemanya 6' 33,0"

ReferènciesModifica