Obre el menú principal

Tercera Divisió Espanyola de futbol 2017-2018

La temporada 2017-2018 de la Tercera Divisió Espanyola és la quarta categoria de les Lligues de futbol d'Espanya, per sota de la Segona Divisió "B" i per sobre de les Divisions Regionals. Va començar el 19 d'agost de 2017 i finalitzarà el 24 de juny de 2018 amb els play-offs de la promoció d'ascens.

Temporada lliga de futbolTercera Divisió
Temporada 2017–18
Màxim golejador Rodrigo Sanz (C.D. Calahorra)
26 gols
Major victòria local C.D. Anguiano - Yagüe C.F.
9-0 (Grup 16 - Jornada 10)
Major victòria visitant

Club Siero - U.P. Langreo
0-7 (Grup 2 - Jornada 8)
C.P. Parla Escuela - A.D. Alcorcón "B"
0-7 (Grup 7 - Jornada 22)
C.D. Vera - C.D. Mensajero
0-7 (Grup 12 - Jornada 17)

C.D. Villegas - S.D. Logroñés
1-8 (Grup 16 - Jornada 15)
Marcador més alt

La Bañeza F.C. - Real Burgos C.F. SAD
8-2 (Grup 8 - Jornada 1)

C.D. San José - CyD Cebrereña
5-5 (Grup 8 - Jornada 11)
Major ratxa imbatut R.C.D. Espanyol "B", C.D. Calahorra
26 partits
2016-17
Modifica les dades a Wikidata

Contingut

Primera Fase: Fase de GrupsModifica

Consta de 18 grups distribuïts seguint criteris de proximitat geogràfica. Seguint un sistema de lliga per a cada un dels grups, els equips s'enfronten tots contra tots en dues ocasions, una en camp propi i una altra en camp contrari. L'ordre dels partits es decideix per sorteig abans de començar la competició.[1]

La classificació final de cada grup s'estableix tenint en compte els punts obtinguts en cada enfrontament, a raó de tres per partit guanyat, un per empat i cap en cas de derrota.

Si en finalitzar la primera fase dos equips igualen a punts, els mecanismes per desempatar la classificació són els següents:

  1. L'equip amb millor diferència entre gols a favor i gols en contra en els enfrontaments entre tots dos.
  2. Si persisteix l'empat, es té en compte la diferència de gols a favor i en contra en tots els enfrontaments del campionat.

Si l'empat a punts es produeix entre tres o més equips, els successius mecanismes de desempat són els següents:

  1. La millor puntuació que correspon a cadascú dels equips tenint en compte únicament els resultats dels enfrontaments directes entre els clubs implicats.
  2. La major diferència de gols a favor i en contra, tenint en compte únicament els resultats dels enfrontaments directes entre els clubs implicats.
  3. La major diferència de gols a favor i en contra tenint en compte tots els enfrontaments de la primera fase.
  4. El major nombre de gols a favor tenint en compte tots els enfrontaments de la primera fase.

Composició dels grupsModifica

Grup I - GaliciaModifica

EquipsModifica
  Equips Grup I - Galicia

Alondras C.F.C.D. ArenteiroArosa S.C.U.D. BarbadásC.D. BarcoBergantiños C.F.C.D. BoiroCéltiga F.C.C.D. ChocoS.D. CompostelaC.D. Cultural AreasLaracha C.F.S.D. NegreiraC.F. NoiaOurense C.F. SADRacing Club VillalbésC.D. RibadumiaSilva S.D.Villalonga F.C.U.D. Somozas

Classificació [2]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
S.D. Compostela 86 37 27 5 6 78 34 +44
Bergantiños C.F. 80 38 25 5 8 77 29 +48
Racing Club Villalbés 71 38 21 8 9 60 30 +30
Alondras C.F. 69 38 20 9 9 61 34 +27
Arosa S.C. 67 38 17 16 5 65 34 +31
U.D. Somozas 63 38 18 9 11 63 42 +21
C.D. Barco 63 38 19 6 13 63 44 +19
C.D. Choco 59 38 17 8 13 50 44 +6
Ourense C.F. SAD 58 38 15 13 10 48 36 +12
C.D. Boiro 58 38 18 4 16 52 53 -1
Silva S.D. 55 38 16 7 15 45 46 -1
C.D. Ribadumia 47 38 12 11 15 44 55 -10
Céltiga F.C. 44 38 13 5 20 32 57 -25
C.D. Arenteiro 42 38 12 6 20 39 61 -22
Laracha C.F. 41 38 11 8 19 35 44 -7
C.D. Cultural Areas   34 38 9 7 22 48 82 -34
C.F. Noia   32 38 8 8 22 42 72 -30
U.D. Barbadás   32 38 8 8 22 29 61 -32
S.D. Negreira   31 38 7 10 21 31 63 -32
Villalonga F.C.   27 38 6 9 23 28 69 -37

Actualitzat a 13 de maig de 2018.

Campió de Grup
S.D. Compostela [3]
[4]

Grup II - AstúriesModifica

EquipsModifica
 Equips Grup II - Astúries

U.P. LangreoC.D. CovadongaReal Oviedo "B"Condal ClubC.D. MosconiaClub SieroC.D. LlanesL'Entregu C.F.Atlético de Lugones S.D.Club Marino de LuancoC.D. TuillaReal Avilés C.F. SADC.D. PravianoU.D. LlaneraC.D. ColungaU.D. Gijón IndustrialU.C. CearesE.I. San Martín del Rey AurelioValdesoto C.F.C.D. Roces

Classificació [5]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
Real Oviedo "B"   82 38 24 10 4 73 19 +54
U.P. Langreo   78 38 22 12 4 89 23 +66
Club Marino de Luanco 76 38 21 13 4 70 21 +49
C.D. Llanes 75 38 24 3 11 65 48 +17
C.D. Covadonga 72 38 21 9 8 83 46 +37
U.C. Ceares 60 38 15 15 8 46 30 +16
C.D. Tuilla 59 38 15 14 9 60 41 +19
C.D. Praviano 58 38 15 13 10 45 37 +8
L'Entregu C.F. 53 38 14 11 13 53 50 +3
E.I. San Martín del Rey Aurelio 51 38 12 15 11 41 50 -9
C.D. Mosconia 50 38 14 8 16 39 57 -18
U.D. Gijón Industrial 47 38 13 8 17 52 55 -3
C.D. Colunga 45 38 13 9 16 44 60 -16
Condal Club 44 38 11 11 16 39 67 -28
U.D. Llanera 39 38 9 12 17 48 65 -17
Club Siero 36 38 9 9 20 34 70 -36
Real Avilés C.F. SAD 32 38 8 8 22 35 64 -29
Valdesoto C.F.   30 38 7 9 22 27 55 -28
Atlético de Lugones S.D.   28 38 7 7 24 22 68 -46
C.D. Roces   24 38 6 6 26 29 68 -39

Actualitzat a 13 de maig de 2018.
El C.D. Colunga ha estat penalitzat amb 3 punts menys [6][7]

Campió de Grup
Real Oviedo "B" [8]

Grup III - CantàbriaModifica

EquipsModifica
  Equips Grup III - Cantàbria

C.D. CayónReal Racing Club de Santander "B"C.D. TropezónC.D. LaredoU.D. SámanoReal Sociedad Gimnástica de TorrelavegaC.D. GuarnizoU.M. EscobedoSelaya F.C.C.F. VimenorVelarde C.F.C.D. BezanaA.D. Siete VillasCastro F.C.S.D. Textil EscudoS.D. Barreda BalompiéS.D. Solares-Medio CudeyoDeportivo Rayo CantabriaE.M.D. SantillanaAtlético Albericia

Classificació [9]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
Real Sociedad Gimnástica de Torrelavega   91 38 27 10 1 83 21 +62
U.M. Escobedo 86 38 26 8 4 80 30 +50
C.D. Laredo 82 38 25 7 6 63 29 +34
C.D. Tropezón 81 38 23 12 3 71 26 +45
Real Racing Club de Santander "B" 77 38 24 5 9 75 39 +36
C.D. Cayón 68 38 20 8 10 61 35 +26
U.D. Sámano 58 38 16 10 12 58 61 -3
S.D. Textil Escudo 52 38 15 7 16 51 53 -2
S.D. Barreda Balompié 49 38 13 10 15 49 57 -8
Atlético Albericia 45 38 12 9 17 47 63 -18
Deportivo Rayo Cantabria   44 38 11 11 16 52 59 -7
A.D. Siete Villas 41 38 11 8 19 46 56 -10
C.D. Guarnizo 41 38 12 5 21 48 60 -12
Velarde C.F. 40 38 9 13 16 29 47 -18
C.F. Vimenor 39 38 10 9 19 37 51 -14
C.D. Bezana 38 38 10 8 20 38 61 -24
S.D. Solares-Medio Cudeyo 37 38 10 7 21 37 62 -25
Selaya F.C.   35 38 8 12 18 30 52 -22
E.D.M. Santillana 24 38 4 12 22 29 73 -44
Castro F.C. 22 38 5 7 26 27 77 -48

Actualitzat a 13 de maig de 2018.
El Deportivo Rayo Cantabria va ser relegat per descens administratiu. [10]


Campió de Grup
Real Sociedad Gimnástica de Torrelavega[11]

Grup IV - EuskadiModifica

EquipsModifica
  Equips Grup IV - Euskadi

S.C.D. DurangoAmurrio ClubDeportivo Alavés "B"C.D. Aurrera de VitoriaS.D. ZamudioC.D. SanturtziSodupe U.C.J.D. SomorrostroC.D. AnaitasunaSantutxu F.C.S.D. DeustoSestao River ClubBermeo F.T.S.D. Balmaseda F.C.C.D. BasconiaClub PortugaleteC.D. Lagun OnakS.D. BeasainReal Sociedad de Fútbol "C"C.D. Getxo

Classificació [12]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
S.C.D. Durango   77 38 23 8 7 62 36 +26
Club Portugalete 71 38 21 8 9 63 29 +34
Deportivo Alavés "B" 65 38 17 14 7 55 27 +28
Sestao River Club 64 38 17 13 8 55 30 +25
S.D. Beasain 61 38 17 10 11 50 33 +17
Real Sociedad de Fútbol "C" 61 38 16 13 9 48 48 0
J.D. Somorrostro 58 38 14 16 8 59 43 +16
S.D. Deusto 57 38 15 12 11 40 37 +3
S.D. Balmaseda F.C. 54 38 14 12 12 42 43 -1
Sodupe U.C. 51 38 13 12 13 33 41 -8
C.D. Lagun Onak 50 38 12 14 12 44 49 -5
S.D. Zamudio 49 38 13 10 15 44 49 -5
Santutxu F.C. 47 37 13 8 17 33 45 -12
C.D. Santurtzi 46 38 12 10 16 41 46 -5
C.D. Basconia 43 38 10 13 15 49 46 +3
Amurrio Club 43 38 10 13 15 38 46 -8
Bermeo F.T. 39 38 9 12 17 31 52 -21
C.D. Anaitasuna   38 38 8 14 16 32 47 -15
C.D. Getxo   31 38 7 10 21 23 49 -26
C.D. Aurrera de Vitoria   19 38 3 10 25 30 76 -46

Actualitzat a 13 de maig de 2018.

Campió de Grup
S.C.D. Durango [13][14]

Grup V - CatalunyaModifica

EquipsModifica
  Equips Grup V - Catalunya

F.C. AscóU.E. CastelldefelsCerdanyola del Vallès F.C.R.C.D. Espanyol "B"C.E. EuropaU.E. FigueresC.F. GavàE.C. GranollersU.A. HortaC.E. L'HospitaletPalamós C.F.C.F. Pobla de MafumetA.E. PratC.F. Reus Deportiu "B"U.E. Sant AndreuF.C. SantboiàSantfeliuenc F.C.Terrassa OlímpicaF.C. VilafrancaU.E. Vilassar de Mar

Classificació [15]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
R.C.D. Espanyol "B"   90 38 27 9 2 74 25 +49
U.E. Sant Andreu 71 38 19 14 5 61 24 +37
C.E. L'Hospitalet 71 38 21 8 9 61 31 +30
Terrassa F.C. 64 38 17 13 8 60 38 +22
A.E. Prat 63 38 18 9 11 57 35 +22
C.F. Pobla de Mafumet 63 38 17 12 9 40 25 +15
F.C. Ascó 60 38 15 15 8 47 41 +6
C.E. Europa 58 38 15 13 10 48 46 +2
F.C. Vilafranca 54 38 16 6 16 48 42 +6
U.E. Figueres 53 38 15 8 15 47 43 +4
U.A. Horta 50 38 14 8 16 47 52 -5
Cerdanyola del Vallès F.C. 48 38 13 9 16 35 43 -8
F.C. Santboià 48 38 11 15 12 35 37 -2
C.F. Reus Deportiu "B" 47 38 12 11 15 40 50 -10
Santfeliuenc F.C. 46 38 12 10 16 43 42 +1
U.E. Castelldefels 44 38 11 11 16 40 46 -6
E.C. Granollers 38 38 11 5 22 32 54 -22
Palamós C.F.   31 38 7 10 21 38 64 -26
C.F. Gavà   21 38 4 9 25 28 87 -59
U.E. Vilassar de Mar   18 38 3 9 26 24 80 -56

Actualitzat a 13 de maig de 2018.

Campió de Grup
R.C.D. Espanyol "B"[16][17]

Grup VI - Pais ValenciàModifica

EquipsModifica
  Equips Grup VI - Pais Valencià

C.F. La NucíaU.D. Rayo IbenseSilla C.F.C.D. EldenseC.D. CastellónC.D. OlímpicU.D. AlziraC.D. AlmazoraC.D. RodaVillarreal C.F. "C"C.F. Torre Levante OrriolsOrihuela C.F.Crevillente DeportivoNovelda C.F.Paterna C.F.C.F. Recambios Colón CatarrojaC.F. BorriolC.D. BuñolElche IlicitanoAtlético Levante U.D.Paiporta C.F.

Classificació [18]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
Atlético Levante U.D.   84 40 24 12 4 72 31 +41
C.D. Castellón   83 40 24 11 5 64 32 +32
Orihuela C.F. 78 40 23 9 8 62 28 +34
C.F. La Nucía 71 40 19 14 7 67 34 +33
C.D. Eldense 70 40 20 10 10 54 40 +14
C.F. Torre Levante Orriols 69 40 19 12 9 48 27 +21
C.D. Olímpic 60 40 15 15 10 39 32 +7
Villarreal C.F. "C" 56 40 14 14 12 53 55 -2
U.D. Alzira 51 40 12 15 13 42 46 -4
Novelda C.F. 51 40 12 15 13 37 42 -5
C.D. Roda 51 40 14 9 17 45 45 0
Crevillente Deportivo 48 40 12 12 16 35 46 -11
Paterna C.F. 47 40 10 17 13 40 47 -7
Silla C.F. 46 40 12 10 18 47 46 +1
U.D. Rayo Ibense 45 40 10 14 16 32 47 -15
Elche Ilicitano 43 40 9 16 15 38 45 -7
Paiporta C.F. 43 40 10 13 17 42 63 -21
C.D. Almazora   42 40 12 6 22 32 64 -32
C.D. Buñol   39 40 9 12 19 32 42 -10
C.F. Borriol   27 40 5 12 23 34 69 -35
C.F. Recambios Colón Catarroja   25 40 3 16 21 32 66 -34

Actualitzat a 13 de maig de 2018.

Campió de Grup
Atlético Levante U.D.[19]

Grup VII - Comunitat de MadridModifica

EquipsModifica
  Equips Grup VII - Madrid

Getafe C.F. "B"C.F. Internacional de Madrid DeportesRayo Vallecano de Madrid "B"R.S.D. AlcaláFútbol Alcobendas SportC.F. Pozuelo de AlarcónC.D. San FernandoC.D. Leganés "B"Atlético de PintoC.F. Trival Valderas AlcorcónC.F. San Agustín del GuadalixC.D. Móstoles URJCA.D. Alcorcón "B"C.D.F. Tres CantosD.A.V. Santa AnaS.A.D. Villaverde San AndrésC.D. El ÁlamoC.D. Los Yébenes-San BrunoA.D. Colmenar ViejoC.P. Parla Escuela

Classificació[20]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
C.F. Internacional de Madrid Deportes   79 38 23 10 5 62 21 +41
Getafe C.F. "B" 78 38 23 9 6 67 31 +36
Rayo Vallecano de Madrid "B" 74 38 22 8 8 63 31 +32
R.S.D. Alcalá 72 38 21 9 8 63 32 +31
C.F. Pozuelo de Alarcón 65 38 18 11 9 46 37 +9
C.D. San Fernando 63 38 18 9 11 53 41 +17
Fútbol Alcobendas Sport 63 38 18 9 11 59 38 +21
C.D. Móstoles URJC 61 38 16 13 9 56 41 +15
A.D. Alcorcón "B" 57 38 15 12 11 65 43 +22
C.F. Trival Valderas Alcorcón 52 38 12 16 10 46 41 +5
S.A.D. Villaverde San Andrés 49 38 11 16 11 34 32 +2
C.D. Leganés "B" 49 37 14 7 17 61 67 -6
Atlético de Pinto 47 38 13 8 17 34 43 -9
C.F. San Agustín del Guadalix 45 38 10 15 13 43 54 -11
D.A.V. Santa Ana 43 38 11 10 17 42 52 -12
C.D.F. Tres Cantos 43 38 12 7 19 37 65 -28
C.D. Los Yébenes-San Bruno   33 38 8 9 21 26 63 -37
C.D. El Álamo   32 38 7 11 20 31 55 -24
A.D. Colmenar Viejo   30 38 7 9 22 45 72 -27
C.P. Parla Escuela   4 38 0 4 34 16 93 -77

Actualitzat a 13 de maig de 2018.

Campió de Grup
C.F. Internacional de Madrid Deportes[21]

Grup VIII - Castella i LleóModifica

EquipsModifica
  Equips Grup VIII - Castella i Lleó

Unionistas de Salamanca C.F.Atlético Astorga F.C.C.F. SalmantinoLa Bañeza F.C.Real Ávila C.F. SADCD Numancia de Soria "B"Arandina C.F.Zamora C.F.Atlético TordesillasCyD CebrereñaC.D. Cristo AtléticoC.D. La Virgen del CaminoC.D. BupolsaAtlético BembibreC.D. Burgos Promesas 2000S.D. AlmazánC.D. San JoséC.D. BecerrilReal Burgos C.F. SADSporting Club Uxama

Classificació [22]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
Unionistas de Salamanca C.F.   80 38 25 5 8 72 34 +38
Arandina C.F. 77 38 24 5 9 79 26 +53
C.D. Cristo Atlético 74 38 22 8 8 69 38 +31
C.F. Salmantino   74 38 22 8 8 74 35 +39
Atlético Astorga F.C. 73 38 20 13 5 66 34 +32
Atlético Tordesillas 72 38 21 9 8 66 40 +26
La Bañeza F.C. 68 38 21 5 12 53 52 +1
CD Numancia de Soria "B" 66 38 18 12 8 55 30 +25
Zamora C.F. 58 38 15 13 10 51 41 +10
Real Ávila C.F. SAD 52 38 12 16 10 50 49 +1
C.D. La Virgen del Camino 42 38 10 12 16 41 54 -13
CyD Cebrereña 42 38 11 9 18 55 66 -11
Atlético Bembibre 38 38 10 8 20 40 61 -21
S.D. Almazán 38 38 8 14 16 38 51 -13
C.D. Bupolsa 37 38 7 16 15 44 56 -12
C.D. Burgos Promesas 2000 35 38 8 11 19 38 61 -23
Sporting Club Uxama 33 38 6 15 17 39 61 -22
Real Burgos C.F. SAD   32 38 8 8 22 31 82 -51
C.D. Becerril   32 38 9 5 24 42 73 -31
C.D. San José   18 38 4 6 28 26 85 -59

Actualitzat a 13 de maig de 2018.

Campió de Grup
Unionistas de Salamanca C.F.[23]

Grup IX - Andalusia Oriental i MelillaModifica

EquipsModifica
    Equips Grup IX - Andalusia Oriental i Melilla

Club Atlético MalagueñoU.D. Almería "B"Real Jaén C.F.Antequera C.F.C.D. Huétor TájarC.F. MotrilAtlético Mancha RealLoja C.D.Linares DeportivoC.D. El PaloU.D. Ciudad de TorredonjimenoC.D. RincónMartos C.D.Vélez C.F.Juventud de Torremolinos C.F.C.D. Huétor VegaU.D. San PedroAtarfe Industrial C.F.U.D. MaracenaGuadix C.F.Villacarrillo C.F.C.D.E. Melistar

Classificació [24]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
Club Atlético Malagueño   96 42 30 6 6 95 31 +64
U.D. Almería "B"   86 42 26 8 8 97 35 +62
Real Jaén C.F. 82 42 25 7 10 58 29 +29
Antequera C.F. 82 42 24 10 8 78 37 +41
C.D. Huétor Tájar 82 42 25 7 10 77 49 +28
C.F. Motril 81 42 25 6 11 85 56 +29
Linares Deportivo 74 42 23 5 14 68 47 +21
Atlético Mancha Real 72 42 21 9 12 66 46 +20
Loja C.D. 69 42 20 9 13 87 63 +24
C.D. El Palo 67 42 19 10 13 66 50 +16
U.D. Ciudad de Torredonjimeno 67 42 19 10 13 79 65 +14
Vélez C.F. 56 42 16 8 18 60 65 -5
C.D. Rincón 52 42 15 7 20 53 61 -8
Juventud de Torremolinos C.F. 50 42 15 5 22 64 76 -12
Martos C.D. 47 42 14 5 23 58 85 -27
Atarfe Industrial C.F. 43 42 10 13 19 46 69 -23
U.D. San Pedro 43 42 12 7 23 43 80 -37
C.D. Huétor Vega 38 42 9 11 22 47 74 -27
Guadix C.F. 37 42 9 10 23 40 77 -37
U.D. Maracena   35 42 8 11 23 44 73 -29
Villacarrillo C.F.   28 42 7 7 28 44 79 -35
C.D.E. Melistar   12 42 3 3 36 24 132 -108

Actualitzat a 13 de maig de 2018.

Campió de Grup
Club Atlético Malagueño[25][26]

Grup X - Andalusia Occidental i CeutaModifica

EquipsModifica
    Equips Grup X - Andalusia Occidental i Ceuta

Algeciras C.F.Cádiz C.F. "B"Sevilla F.C. "C"U.B. LebrijanaC.D. UtreraA.D. San FermínC.D. GuadalcacínAtlético EspeleñoArcos C.F.C.D. AlcaláC.D. San Roque de LepeC.D. GerenaXerez C.D.C.D. Ciudad de LucenaA.D. Ceuta F.C.Atlético Sanluqueño C.F.Atlético OnubenseC.D. CabecenseU.D. Los BarriosCastilleja C.F.

Classificació [27]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
Cádiz C.F. "B" 75 38 20 15 3 49 19 +30
A.D. Ceuta F.C. 74 38 21 11 6 54 24 +30
Algeciras C.F. 66 38 18 12 8 55 31 +24
Atlético Sanluqueño C.F.   64 38 17 13 8 51 27 +24
U.B. Lebrijana 59 38 15 14 9 50 37 +13
Sevilla F.C. "C" 59 38 16 11 11 62 48 +14
C.D. Gerena 57 38 16 9 13 50 39 +11
A.D. San Fermín 53 38 13 14 11 47 44 +3
C.D. Cabecense 48 38 12 12 14 41 45 -4
C.D. Ciudad de Lucena 47 38 12 11 15 60 65 -5
C.D. San Roque de Lepe 45 38 12 9 17 50 60 -10
Atlético Espeleño 45 38 12 9 17 53 65 -12
C.D. Utrera 45 38 11 12 15 38 43 -5
C.D. Guadalcacín 45 38 9 18 11 38 46 -8
Arcos C.F. 44 37 11 11 16 43 57 -14
Xerez C.D. 43 38 12 7 19 50 66 -16
U.D. Los Barrios 44 38 9 16 13 38 44 -6
Atlético Onubense   41 38 11 8 19 42 54 -12
C.D. Alcalá   41 38 12 5 21 33 61 -28
Castilleja C.F.   34 38 9 7 22 41 70 -29

Actualitzat a 13 de maig de 2018.


Campió de Grup
Cádiz C.F. "B"[28]

Grup XI - Illes BalearsModifica

EquipsModifica
  Equips Grup XI - Illes Balears

RCD Mallorca "B"CE FelanitxCD LlosetenseClub Santa Catalina AtléticoCD BinissalemUE AlcúdiaUnió Esportiva EivissaCE CerveríCE ConstànciaCF San RafaelCE EsporlesCF Platges de CalviàCD FerriolenseCD Son CladeraCE MercadalUD PoblenseCD ManacorUD CollerenseUE PetraCE Santanyí

Classificació [29]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
R.C.D. Mallorca "B" 93 38 30 3 5 87 20 +67
UE Poblera 89 38 29 2 7 101 30 +71
UE Eivissa   88 38 27 7 4 91 17 +74
CE Felanitx 69 38 21 6 11 59 41 +18
CF Platges de Calvià 58 38 16 10 12 51 47 +4
CE Binissalem 58 38 16 10 12 46 49 -3
UE Alcúdia 58 38 17 7 14 42 49 -7
CE Constància 56 38 16 8 14 56 43 +13
Club Santa Catalina Atlético 49 38 13 10 15 51 51 0
CE Son Cladera 48 38 14 6 18 36 47 -11
CE Esporles 48 38 14 6 18 36 47 -11
CE Manacor 48 38 14 6 18 36 52 -16
CF San Rafael 45 38 12 9 17 44 60 -16
CE Ferriolense 44 38 12 8 18 42 60 -18
CE Llosetí 43 38 11 10 17 40 68 -28
CE Mercadal 43 38 13 4 21 43 62 -19
CE Santanyí 40 38 10 10 18 46 65 -19
UE Collera   40 38 10 9 19 43 67 -24
CE Cerverí   35 38 10 5 23 42 65 -23
UE Petra   17 38 3 8 27 21 73 -52

Actualitzat a 13 de maig de 2018.


Campió de Grup
R.C.D. Mallorca "B"[30]

Grup XII - Illes CanàriesModifica

EquipsModifica
  Equips Grup XII - Illes Canàries

C.D. Tenerife "B"C.D. MensajeroS.D. TeniscaAtlético Unión de GüímarU.D. Las Palmas "C"C.D. VeraU.D. LanzaroteU.D. San FernandoC.D. Unión Sur Yaiza Montaña la CintaEstrella C.F.C.D. Santa ÚrsulaU.D. IbarraU.D. Los Llanos de AridaneHaría C.F. -Rincón de AganadaC.F. Panadería Pulido San MateoC.D. MarinoC.D. El CotilloU.D. Las ZocasU.D. Villa de Santa BrígidaUnión Puerto del RosarioC.D. Buzanada

Classificació [31]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
C.D. Tenerife "B" 85 40 25 10 5 71 20 +51
C.D. Mensajero 79 40 24 7 9 77 36 +41
U.D. San Fernando 77 40 23 8 9 85 40 +45
U.D. Lanzarote 73 40 21 10 9 75 43 +32
U.D. Ibarra 71 40 20 11 9 68 41 +27
U.D. Las Palmas "C" 66 40 19 9 12 63 44 +19
C.D. Santa Úrsula 61 40 18 10 12 69 63 +6
U.D. Villa de Santa Brígida 60 40 16 12 12 61 56 +5
U.D. Las Zocas 59 40 16 11 13 52 55 -3
C.D. Unión Sur Yaiza Montaña la Cinta 59 40 16 11 13 42 50 -8
S.D. Tenisca 54 40 15 9 16 58 57 +1
C.F. Panadería Pulido San Mateo 53 40 14 11 15 65 64 +1
C.D. Marino 50 40 13 11 16 48 50 -2
Atlético Unión de Güímar 48 40 11 15 14 55 65 -10
C.D. Buzanada 46 40 13 7 20 44 58 -14
C.D. El Cotillo 44 40 11 11 18 38 60 -22
Unión Puerto del Rosario 41 40 10 11 19 28 53 -25
C.D. Vera   38 40 9 11 20 45 61 -16
Estrella C.F.   38 40 9 11 20 32 68 -36
U.D. Los Llanos de Aridane   31 40 8 7 25 40 78 -38
Haría C.F. - Rincón de Aganada   19 40 4 7 29 29 83 -54

Actualitzat a 13 de maig de 2018.


Campió de Grup
C.D. Tenerife "B"[32]

Grup XIII - MúrciaModifica

EquipsModifica
  Grup XIII - Múrcia

Mar Menor C.F.F.C. PinatarÁguilas F.C.Yeclano DeportivoU.D. Los GarresEstudiantes C.F.La Unión C.F.Muleño C.F.S.F.C. MinervaReal Murcia C.F. "B"F.C. Cartagena "B"Huércal-Olvera C.F.Lorca F.C. "B"UCAM Universidad Católica de Murcia CF "B"Club Atlético PulpileñoC.D. CiezaEl Palmar C.F. - Estrella GranaC.D. MineraE.D.M.F. ChurraC.D. Bala Azul

Classificació [33]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
Yeclano Deportivo 75 38 22 9 7 81 38 +43
Mar Menor C.F. 68 38 19 11 8 59 39 +20
Club Atlético Pulpileño 67 38 20 7 11 58 34 +24
E.D.M.F. Churra 63 38 17 12 9 57 40 +17
S.F.C. Minerva 62 38 16 14 8 63 46 +17
F.C. Pinatar   58 38 16 10 12 52 47 +5
Águilas F.C. 56 38 14 14 10 48 44 +4
F.C. Cartagena "B" 55 38 15 10 13 49 51 -2
Estudiantes C.F. 54 38 15 9 14 53 54 -1
UCAM Universidad Católica de Murcia CF "B" 53 38 15 8 15 50 51 -1
Muleño C.F. 52 38 13 13 12 43 46 -3
C.D. Minera 47 38 12 11 15 48 50 -2
Lorca F.C. "B"   47 38 12 11 15 51 48 +3
Huércal-Olvera C.F. 46 38 11 13 14 53 57 -4
C.D. Cieza 46 38 13 7 18 41 53 -12
Real Murcia C.F. "B" 45 38 12 9 17 50 57 -7
U.D. Los Garres 44 38 9 17 12 55 60 -5
La Unión C.F. 42 38 10 12 16 43 53 -10
El Palmar C.F. - Estrella Grana 40 38 11 7 20 52 65 -13
C.D. Bala Azul 15 38 3 6 29 30 105 -75

Actualitzat a 13 de maig de 2018.
El F.C. Pinatar va renunciar a la seva plaça per a la temporada següent. [34]

El Lorca F.C. "B" va perdre la categoria després del descens administratiu de l'equip principal. [35]

La Unión C.F. romandre en la divisió després de comprar la plaça del F.C. Pinatar. [36]

Campió de Grup
Yeclano Deportivo[37][38]

Grup XIV - ExtremaduraModifica

EquipsModifica
  Grup XIV - Extremadura

Moralo C.P.C.P. CacereñoJerez C.F.C.D. Don BenitoC.D. CoriaU.P. PlasenciaC.D. CastueraC.D. AzuagaC.F. TrujilloC.D. CalamonteOlivenza F.C.C.P. ValdiviaAtlético Club PueblonuevoC.D. Santa AmaliaExtremadura U.D. "B"U.D. MontijoArroyo C.P.C.D. DiocesanoE.M.D. AceuchalC.P. Amanecer

Classificació [39]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
C.D. Don Benito   89 38 28 5 5 68 18 +50
C.P. Cacereño 87 38 27 6 5 62 20 +42
U.P. Plasencia 86 38 27 5 6 75 29 +46
C.D. Coria 79 38 23 10 5 73 23 +50
Moralo C.P. 79 38 24 7 7 74 30 +44
Jerez C.F. 63 38 18 9 11 72 50 +22
C.D. Diocesano 52 38 15 7 16 48 53 -5
C.D. Azuaga 51 38 14 9 15 46 44 +2
C.D. Calamonte 47 38 11 14 13 44 47 -3
U.D. Montijo 45 38 13 6 19 34 55 -21
E.M.D. Aceuchal 43 38 13 4 21 44 55 -11
C.D. Castuera 42 38 10 12 16 48 70 -22
Extremadura U.D. "B" 41 38 11 8 19 52 60 -8
C.P. Valdivia 39 38 10 9 19 23 42 -19
Olivenza F.C. 39 38 9 12 17 38 58 -20
Atlético Club Pueblonuevo 39 38 9 12 17 41 61 -20
Arroyo C.P. 37 38 10 7 21 34 63 -29
C.P. Amanecer   35 38 9 8 21 37 67 -30
C.F. Trujillo   34 36 8 10 20 32 64 -32
C.D. Santa Amalia   30 36 7 9 22 35 73 -38

Actualitzat a 13 de maig de 2018.

Campió de Grup
C.D. Don Benito[40]

Grup XV - NavarraModifica

EquipsModifica
  Grup XV - Navarra

Club Atlético CirboneroC.D. PamplonaC.D. ArdoiU.D. MutilveraC.D. IruñaC.D. CortesC.D. CantolaguaA.D. San JuanC.D. IdoyaC.D. Valle de EgüésU.C.D. BurladésU.D.C. Txantrea KKEBeti Kozkor KEC.D. River EgaC.D. CorellanoC.D. HuarteC.D. OberenaC.D. BaztánC.D. GarésC.D. Subiza Cendea de Galar

Classificació [41]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
U.D. Mutilvera 90 38 28 6 4 77 25 +52
A.D. San Juan 74 38 21 11 6 52 22 +30
C.D. Iruña   73 38 21 10 7 59 28 +31
U.C.D. Burladés 65 38 18 11 9 51 28 +23
Club Atlético Cirbonero 63 38 17 12 9 58 39 +19
C.D. Pamplona 54 38 15 9 14 44 41 +3
U.D.C. Txantrea KKE 53 38 12 17 9 50 41 +9
C.D. Ardoi 51 38 16 3 19 51 57 -6
C.D. Cortes 50 38 14 8 16 36 39 -3
Beti Kozkor KE 49 38 11 16 11 40 45 -5
C.D. Valle de Egüés 48 38 12 12 14 48 48 0
C.D. Baztán 47 38 13 8 17 50 68 -18
C.D. Subiza Cendea de Galar 46 38 11 13 14 53 57 -4
C.D. Cantolagua 46 38 13 7 18 41 56 -15
C.D. Huarte 45 38 10 15 13 39 47 -8
C.D. Corellano 43 38 10 13 15 36 53 -17
C.D. Oberena 43 38 12 7 19 37 56 -19
C.D. Idoya 32 38 7 11 20 37 61 -24
C.D. River Ega 32 38 7 11 20 45 67 -22
C.D. Garés 31 38 7 10 21 28 54 -26

Actualitzat a 13 de maig de 2018.
El El C.D. Iruña va perdre la categoria després del descens de l'Osasuna B, en ser tots dos equips filials de l'Atlètic Osasuna. [42]

Campió de Grup
U.D. Mutilvera[43][44]

Grup XVI - La RiojaModifica

EquipsModifica
  Grup XVI - La Rioja

S.D. LogroñésC.D. CalahorraC.D. VareaClub Haro DeportivoNáxara C.D.C.D. AnguianoClub Atlético River EbroU.D. Logroñés PromesasC.D. AlfaroYagüe C.F.C.D. AgoncilloClub Atlético VianésC.D. BerceoC.D. PradejónS.D. OyonesaC.D. ArnedoC.D. TedeónC.D. VillegasCasalarreina C.F.C.P. Calasancio

Classificació [45]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
C.D. Calahorra   104 38 33 5 0 131 11 +120
S.D. Logroñés 101 38 33 2 3 111 21 +90
Náxara C.D. 87 38 27 6 5 111 40 +71
Club Haro Deportivo 87 38 27 6 5 91 31 +60
C.D. Varea 78 38 24 6 8 84 42 +42
C.D. Anguiano 75 38 23 6 9 102 59 +43
C.D. Alfaro 69 38 22 3 13 84 43 +41
U.D. Logroñés Promesas 65 38 20 5 13 79 48 +31
C.D. Berceo 48 38 15 3 20 44 77 -33
C.D. Pradejón 45 38 13 6 19 55 69 -14
Club Atlético River Ebro 40 38 10 10 18 47 76 -29
Yagüe C.F. 40 38 12 4 22 57 112 -55
C.D. Arnedo 38 38 12 2 24 55 92 -37
Club Atlético Vianés 35 38 10 5 23 33 73 -40
C.D. Agoncillo 33 38 9 6 23 46 80 -34
C.P. Calasancio 32 38 9 5 24 32 70 -38
S.D. Oyonesa 31 38 7 10 21 45 86 -41
Casalarreina C.F.   31 38 9 4 25 37 86 -49
C.D. Tedeón   27 38 7 6 25 38 86 -48
C.D. Villegas   21 38 5 6 27 26 106 -80

Actualitzat a 13 de maig de 2018.

Campió de Grup
C.D. Calahorra[46]

Grup XVII - AragóModifica

EquipsModifica
  Equips Grup XVII - Aragó

S.D. TarazonaS.D. BorjaC.D. TeruelS.D. EjeaC.D. BelchiteC.F. IlluecaA.D. AlmudévarUtebo F.C.C.D. BinéfarC.D. RobresA.D. SabiñánigoC.D. SariñenaC.D. CariñenaU.D. FragaC.D.J. TamariteC.F. Atlético MonzónC.D. BreaC.D. La AlmuniaC.D. CaspeC.D. Valdefierro

Classificació [47]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
C.D. Teruel   82 38 25 7 6 81 30 +51
S.D. Borja 78 38 23 9 6 62 28 +34
S.D. Ejea   75 38 21 12 5 89 41 +48
S.D. Tarazona 73 38 22 7 9 85 39 +46
C.D. Robres 68 38 20 8 10 51 34 +17
C.D.J. Tamarite 60 38 17 9 12 57 48 +9
C.F. Illueca 59 38 16 11 11 53 44 +9
A.D. Almudévar 54 38 14 12 12 62 59 +3
Utebo F.C. 53 38 15 8 15 53 49 +4
C.D. Brea 50 38 14 8 16 47 53 -6
A.D. Sabiñánigo 50 38 12 14 12 43 48 -5
C.D. Sariñena 46 38 11 13 14 49 49 0
C.F. Atlético Monzón 43 38 12 7 19 43 58 -15
C.D. La Almunia 43 38 12 7 19 50 73 -23
C.D. Binéfar 41 38 11 8 19 40 62 -22
C.D. Belchite 41 38 11 8 19 38 65 -27
U.D. Fraga   40 38 10 10 18 42 56 -14
C.D. Valdefierro   35 38 8 11 19 31 60 -29
C.D. Cariñena   29 38 5 14 19 36 77 -41
C.D. Caspe   23 38 4 11 23 25 63 -38

Actualitzat a 13 de maig de 2018.

Campió de Grup
C.D. Teruel[48]

Grup XVIII - Castella-la ManxaModifica

EquipsModifica
  Equips Grup XVIII - Castella-la Manxa

U.D. AlmansaC.P. VillarrobledoAlbacete Balompié "B"Mora C.F.U.D. Socuéllamos C.F.U.B. ConquenseC.D. Quintanar del ReyC.D. VillacañasVillarrubia C.F.C.D. Guadalajara SADAtlético IbañésC.D. Atlético TomellosoC.D. PedroñerasC.D. Manchego Ciudad RealC.D. MadridejosC.D. MarchamaloC.D. AzuquecaC.D. MiguelturreñoAlmagro C.F.La Roda C.F.

Classificació [49]Modifica
Equip Pt PJ PG PE PP GF GC DG
U.B. Conquense   80 38 25 5 8 69 37 +32
C.P. Villarrobledo 79 38 23 10 5 81 33 +48
U.D. Socuéllamos C.F. 71 38 19 14 5 80 34 +46
Villarrubia C.F. 65 38 17 14 7 56 39 +17
Albacete Balompié "B" 64 38 18 10 10 58 39 +19
C.D. Guadalajara SAD 64 38 19 7 12 59 40 +19
Atlético Ibañés 60 38 17 9 12 52 43 +9
Mora C.F. 59 38 18 5 15 53 45 +8
C.D. Manchego Ciudad Real 53 38 17 2 19 35 53 -18
C.D. Azuqueca 51 38 13 12 13 52 44 +8
La Roda C.F. 47 38 12 11 15 43 49 -6
C.D. Marchamalo 44 38 11 11 16 49 55 -6
C.D. Madridejos 44 38 12 8 18 34 62 -28
C.D. Villacañas 43 38 11 10 17 44 53 -9
C.D. Atlético Tomelloso 43 38 9 16 13 49 54 -5
C.D. Quintanar del Rey 41 38 9 14 15 37 56 -19
Almagro C.F. 41 38 10 11 17 33 48 -15
C.D. Pedroñeras   36 38 8 12 18 35 53 -18
U.D. Almansa   34 38 6 16 16 41 59 -18
C.D. Miguelturreño   18 38 3 9 26 24 89 -65

Actualitzat a 13 de maig de 2018.


Campió de Grup
U.B. Conquense[50]

Classificació per a la Copa del ReiModifica

Els equips que a la classificació final encapçalin el seu corresponent grup obtindran el dret a participar en la propera edició de la Copa del Rei, llevat que es tracti d'equips que tinguessin les condició de filials o dependents, en aquest cas seran substituïts pel equip millor classificat del grup.

Classificació per a la Segona FaseModifica

Els quatre primers classificats de cada grup, és a dir un total de setanta-dos equips, participaran en la segona fase. Si entre els equips classificats als llocs que atorguen el dret a participar en la segona fase hagués clubs que, per la seva condició de filials o dependents, no poguessin optar a l'ascens, seran substituïts per l'equip millor classificat del seu grup i que no es s'hagi classificat prèviament per a la segona fase.

DescensosModifica

Baixaran a la primera de les categories territorials els clubs que en acabar la primera fase, ocupin els tres últims llocs en la classificació del seu respectiu grup.

Segona Fase: Fase d'AscensModifica

Ruta dels CampionsModifica

Els divuit equips campions dels seus respectius grups en finalitzar la primera fase, seran aparellats per sorteig i disputaran a doble partit, sent l'ordre de partits el d'extracció de les boles. Els nou vencedors pujaran directament a Segona Divisió "B".

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
  C.D. Calahorra 2–2 (5–3 p.) Atlético Levante U.D. 1–2 2–1
  C.F. Internacional 1–1 (c.c.) C.D. Tenerife "B" 0–0 1–1
Unionistas C.F. 0–1 C.D. Don Benito   0–0 0–1
U.D. Mutilvera 1–5 Real Oviedo "B"   0–2 1–3
  Gimnástica Torrelavega 6–3 R.C.D. Mallorca "B" 4–1 2–2
S.D. Compostela 2–4 R.C.D. Espanyol "B"   0–0 2–4
Cádiz C.F. "B" 0–1 C.D. Teruel   0–1 0–0
S.C.D. Durango 1–1 (c.c.) U.B. Conquense   1–1 0–0
  Atlético Malagueño 1–1 (c.c.) Yeclano Deportivo 0–0 1–1

Ruta dels No CampionsModifica

Primera EliminatòriaModifica

Els divuit equips que ocupen els segons llocs seran aparellats per sorteig als divuit equips que van acabar quarts classificats del seu respectiu grup, sense enfrontar equips que provenen del mateix grup. El primer partit tindrà lloc a camp de l'equip que va ocupar la quarta posició Els divuit equips tercers dels seus respectius grups s'emparellaran entre si per sorteig pur.

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
C.D. Tropezón 2–5 C.D. Castellón 1–1 1–4
C.E. Felanitx 0–3 A.D. Ceuta F.C. 0–1 0–2
U.D. Lanzarote 1–3 C.P. Villarrobledo 1–1 0–2
R.S.D. Alcalá 4–2 A.D. San Juan 1–0 3–2
C.F. Salmantino 5–4 U.E. Poblense 2–2 3–2
E.D.M.F. Churra 0–1 C.P. Cacereño 0–0 0–1
C.D. Llanes 0–3 Club Portugalete 0–0 0–3
C.F. La Nucía 6–6 (c.c.) U.M. Escobedo 5–3 1–3
C.D. Coria 1–4 Getafe C.F. "B" 1–2 0–2
Alondras C.F. 3–5 U.P. Langreo 0–3 3–2
Antequera C.F. 0–2 U.E. Sant Andreu 0–1 0–1
Sestao River Club 1–2 Arandina C.F. 1–0 0–2
Atlético Cirbonero 2–2 (c.c.) Bergantiños C.F. 1–0 1–2
Terrassa F.C. 3–0 Mar Menor C.F. 1–0 2–0
Villarrubia C.F. 2–7 U.D. Almería "B" 1–4 1–3
Club Haro Deportivo 4–5 S.D. Borja 3–2 1–3
Atlético Sanluqueño 2–0 C.D. Mensajero 1–0 1–0
S.D. Tarazona 4–2 S.D. Logroñés 3–1 1–1
Algeciras C.F. 1–3 U.E. Eivissa 0–1 1–2
C.E. L'Hospitalet 0–3 Náxara C.D. 0–0 0–3
C.D. Cristo Atlético 1–3 Orihuela C.F. 0–1 1–2
U.D. San Fernando 3–2 Club Marino de Luanco 3–1 0–1
Real Jaén C.F. 1–3 U.D. Socuéllamos C.F. 1–1 0–2
C.D. Laredo 4–6 Deportivo Alavés "B" 3–2 1–4
S.D. Ejea 2–1 Rayo Vallecano de Madrid "B" 2–0 0–1
Racing Club Vilalbés 0–0 (4–2 p.) Atlético Pulpileño 0–0 0–0
U.C.D. Burladés 1–7 U.P. Plasencia 1–2 0–5

Segona EliminatòriaModifica

Els nou equips campions que van perdre la seva eliminatòria d'ascens seran aparellats amb els vencedors de les eliminatòries disputades entre segons i quarts classificats, jugant-se el primer partit a casa de l'equip pitjor classificat en acabar la primera fase. Els nou equips restants de l'anterior sorteig s'emparellaran amb els vencedors de l'eliminatòria entre tercers classificats

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
R.S.D. Alcalá 1–3 S.C.D. Durango 1–1 0–2
Terrassa F.C. 2–3 S.D. Compostela 2–0 0–3
C.F. Salmantino 3–2 U.D. Mutilvera 1–1 2–1
S.D. Tarazona 4–5 Unionistas C.F. 4–3 0–2
Atlético Sanluqueño 2–2 (c.c.) R.C.D. Mallorca "B" 1–0 1–2
Atlético Cirbonero 1–3 Yeclano Deportivo 1–2 0–1
S.D. Ejea 4–1 C.D. Tenerife "B" 2–0 2–1
Racing Club Vilalbés 1–2 Atlético Levante U.D. 1–1 0–1
Deportivo Alavés "B" 2–5 Cádiz C.F. "B" 0–2 2–3
U.P. Plasencia 2–3 Club Portugalete 1–2 1–1
U.E. Eivissa 1–0 Getafe C.F. "B" 0–0 1–0
Orihuela C.F. 2–2 (5–4 p.) A.D. Ceuta F.C. 1–1 1–1
U.D. San Fernando 1–0 S.D. Borja 1–0 0–0
Náxara C.D. 2–6 U.P. Langreo 2–1 0–5
U.D. Socuéllamos C.F. 5–0 C.P. Cacereño 1–0 4–0
C.D. Castellón 1–1 (c.c.) U.E. Sant Andreu 0–0 1–1
U.M. Escobedo 1–4 C.P. Villarrobledo 0–3 1–1
Arandina C.F. 2–3 U.D. Almería "B" 0–0 2–3

Tercera EliminatòriaModifica

Els divuit vencedors de les eliminatòries del punt anterior seran aparellats entre si mitjançant sorteig Els nou vencedors pujaran directament a Segona Divisió "B"

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
  Atlético Sanluqueño 6–2 Yeclano Deportivo 3–0 3–2
  C.F. Salmantino 2–1 S.D. Compostela 1–1 1–0
U.D. San Fernando 0–3 S.C.D. Durango   0–1 0–2
U.E. Eivissa 1–1 (3–4 p.) Atlético Levante U.D.   1–0 0–1
U.D. Socuéllamos C.F. 2–3 Unionistas C.F.   1–0 1–3
  S.D. Ejea 3–3 (c.c.) Cádiz C.F. "B" 1–1 2–2
Orihuela C.F. 2–2 (c.c.) U.P. Langreo   2–1 0–1
Club Portugalete 1–2 C.D. Castellón   1–1 0–1
C.P. Villarrobledo 3–8 U.D. Almería "B"   3–6 0–2

ReferènciesModifica

  1. «Reglament de Competicions d'àmbit estatal (temporada 2017-2018) de la Reial Federació Espanyola de futbol». RFEF.
  2. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 1».
  3. «Diari "Compostela 24 horas" - El Compostela derrota el Arenteiro i es proclama campió a falta d'una jornada per a la conclusió de la fase regular».
  4. «Diari "El Correo Gallego" - 28 anys més tard, el Compostela torna a ser campió al camp de l'Espinedo».
  5. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 2».
  6. «Diari "El Comercio": L'àrbitre impedeix el començament del Langreo-Colunga per coincidència a les samarretes».
  7. «Diari "La Nueva España": Triomf per al Langreo i -3 punts al Colunga per l'embolic de les samarretes».
  8. «Diari "La Voz de Asturias" - El Real Oviedo Vetusta es proclama campió del Grup 2 de Tercera Divisió 2017-2018».
  9. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 3».
  10. «Diari "ABC": Embolic a Tercera divisió pel futur del Rayo Cantàbria».
  11. «Diari "El Diario Montañés":Torrelavega ja pensa en blanc-i-blau».
  12. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 4».
  13. «Diari "Deia" - La Cultural Durango conquereix la Lliga de Tercera Divisió 31 anys després».
  14. «"Durangaldeko Telebista" - La Cultural de Durango, campiona!, un títol que no aconseguia des de 1987».
  15. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 5».
  16. «Diari "Ara.cat" - L'Espanyol B es proclama campió del Grup 5 de Tercera Divisió 2017 - 2018».
  17. «"Corporació Catalana de Mitjans Audiovisuals" - L'Espanyol B es proclama campió del grup català de Tercera Divisió 2017 - 2018».
  18. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 6».
  19. «Diari "Superdepote" - El filial, campió de Tercera».
  20. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 7».
  21. «Diari "As" - De Madrid al cel: el futbol de la comunitat reina a Espanya».
  22. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 8».
  23. «Diari "El Norte de Castilla" - Unionistes goleja el Becerril i ja és campió del seu grup de la Tercera Divisió 2017 - 2018».
  24. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 9».
  25. «Diari "Diario Sur" - L'Atlético Malagueño ja és campió del seu grup a Tercera 2017 - 2018».
  26. «Diari "Málaga hoy" - El Malagueño ja és campió del seu grup de la Tercera Divisió 2017 - 2018».
  27. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 10».
  28. «Diari "Diario Bahía de Cádiz" - El Cadis B va fregar l'històric ascens a Segona B».
  29. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 11».
  30. «Diari "Diario Última Hora" - El Mallorca B, campió de Tercera».
  31. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 12».
  32. «Diari "Diario Atlántico Hoy" - El Tenerife B, campió de la Tercera Divisió».
  33. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 13».
  34. «Federació de Futbol de la Regió de Múrcia».
  35. «Diari "Diario Marca": El Lorca FC renúncia a la seva plaça a Segona divisió B i desapareix».
  36. «Diari "Sport Cartagena": Els unionenses jugaran la campanya 2018-19 a Tercera amb la denominació La Unión Atlético».
  37. «Diari "El Periódico de Yecla" - El Yeclano es proclama campió de la tercera divisió regional 2017 - 2018».
  38. «Diari "Gol de Murcia" - El Yeclano Deportivo es proclama campió 2017/2018 del Grup XIII».
  39. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 14».
  40. «"VAVEL" - El Don Benito campió, Amanecer, Trujillo i Santa Amalia descendeixen».
  41. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 15».
  42. «Diari: "Diario As" - Cerceda i l'Osasuna B també certifiquen el seu descens a Tercera».
  43. «Diari "Periódico La Tercera" - La Mutilvera, campió del seu grup de Tercera 2017 - 2018 sense jugar».
  44. «Diari "Navarra Deportiva" - La Mutilvera es proclama campió del seu grup de Tercera 2017 - 2018 per primera vegada en la seva història».
  45. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 16».
  46. «Diari "Medios Riojanos" - CALAHORRA. El Club Deportivo Calahorra, campió de la Tercera Divisió de La Rioja de futbol».
  47. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 17».
  48. «Diari "Heraldo de Aragón" - El Terol es proclama campió de Tercera Divisió».
  49. «Resultados de futbol.com - Tercera Grup 18».
  50. «Diari "Cuenca News" - La U.B. Conquense es proclama campió de Lliga de la Tercera Divisió Grup XVIII».