Campionat Mundial de Piragüisme en Eslàlom de 1999
El Campionat Mundial de Piragüisme en Eslàlom de 1999 (1999 ICF Canoe Slalom World Championships) va tenir lloc al Parc Olímpic del Segre de la localitat catalana de la Seu d'Urgell (Alt Urgell) sota els auspicis de la Federació Internacional de Canoa (ICF). Onze nacions van guanyar medalles en aquests campionats.
Tipus | Campionat Mundial de Piragüisme en Eslàlom |
---|---|
Organitzador | Federació Internacional de Piragüisme |
Localització i Dates | |
Localització | la Seu d'Urgell (Alt Urgell) 42° 21′ 28″ N, 1° 27′ 31″ E / 42.357777777778°N,1.4586111111111°E |
Estat | Espanya |
Data | 1999 |
Resum de medalles
modificaHomes
modificaCanoa
modificaEvent | Or | Punts | Argent | Punts | Bronze | Punts |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 | Emmanuel Brugvin (FRA) | Robin Bell (AUS) | Michal Martikán (SVK) | |||
C-1 team | Polònia Krysztof Bieryt Slawomir Mordaski Mariusz Wieczorek |
Alemanya Stefan Pfannmöller Nico Bettge Martin Lang |
França Patrice Estanguet Emmanuel Brugvin Tony Estanguet |
|||
C-2 | Txèquia Marek Jiras Tomáš Máder |
Polònia Krzysztof Kołomański Michał Staniszewski |
França Eric Biau Bertrand Daille |
|||
C-2 team | Txèquia Teams not listed |
Eslovàquia Teams not listed |
França Teams not listed |
Caiac
modificaEvent | Or | Punts | Argent | Punts | Bronze | Punts |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 | David Ford (CAN) | Scott Shipley (USA) | Paul Ratcliffe (GBR) | |||
K-1 team | Alemanya Thomas Becker Ralf Schaberg Jakobus Stenglein |
Eslovènia Andraž Vehovar Fedja Marušič Miha Štricelj |
Txèquia Tomas Kobes Jirí Prskávec Vojtěch Bareš |
Dones
modificaCaiac
modificaEvent | Or | Punts | Argent | Punts | Bronze | Punts |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 | Štěpánka Hilgertová (CZE) | Beata Grzesik (POL) | Sandra Friedli (SUI) | |||
K-1 team | Alemanya Susanne Hirt Evi Huss Mandy Planert |
Estats Units Mary Seaver Rebecca Bennet Sarah Leith |
Regne Unit Heather Corrie Rachel Crosbee Amy Casson |
Taula de medalles
modificaPos. | País | Or | Plata | Bronze | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Txèquia | 3 | 0 | 1 | 4 |
2 | França | 1 | 0 | 3 | 4 |
3 | Alemanya | 2 | 1 | 0 | 3 |
4 | Polònia | 1 | 2 | 0 | 3 |
5 | Estats Units | 0 | 2 | 0 | 2 |
6 | Eslovàquia | 0 | 1 | 1 | 2 |
7 | Regne Unit | 0 | 0 | 2 | 2 |
8 | Canadà | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Austràlia | 0 | 1 | 0 | 1 |
10 | Eslovènia | 0 | 1 | 0 | 1 |
11 | Suïssa | 0 | 0 | 1 | 1 |
Total | 8 | 8 | 8 | 24 |