Campionat de Belarús de ciclisme en contrarellotge

El Campionat de Belarús de ciclisme en contrarellotge s'organitza anualment des de l'any 1997 per determinar el campió ciclista de Belarús en la modalitat.

Plantilla:Infobox sports competitionCampionat de Belarús de ciclisme en contrarellotge
Imatge
Tipuscampionat nacional de ciclisme en contrarellotge Modifica el valor a Wikidata
Esportciclisme de carretera Modifica el valor a Wikidata
OrganitzadorBelarusian Cycling Federation (en) Tradueix Modifica el valor a Wikidata
Part deBelarusian National Road Race Championships (en) Tradueix Modifica el valor a Wikidata
Localització  i  Dates
EstatBelarús Modifica el valor a Wikidata

El títol s'atorga al vencedor d'una única carrera en contrarellotge. El vencedor obté el dret a portar un mallot amb els colors de la bandera belarussa fins al campionat de l'any següent quan disputa proves en contrarellotge.

Palmarès masculí

modifica
Any Primer Segon Tercer
1997 Alexandre Choupikov Pavel Kavetzky Yauheni Seniushkin
1998 Alexandre Choupikov Igor Grimkov Alexander Kozlov
1999 Viktor Rapinski Andrej Voinau Vasil Kiryienka
2000 Victor Rapinski Vasil Kiryienka Dimitri Aulasenko
2001 Victor Rapinski Vasil Kiryienka Aliaksandr Kuschynski
2002 Vasil Kiryienka Kanstantsin Siutsou Aliaksandr Kuschynski
2003 Yauhen Sobal Dzmitry Aulasenka Kanstantsin Siutsou
2004 Kanstantsin Siutsou Vasil Kiryienka Yauhen Sobal
2005 Vasil Kiryienka Victor Rapinski Vladimir Autko
2006 Vasil Kiryienka Aliaksandr Kuschynski Anatole Chaburka
2007 Andrei Kunitski Branislau Samoilau Vasil Kiryienka
2008 Andrei Kunitski Vasil Kiryienka Aliaksandr Kuschynski
2009 Branislau Samoilau Andrei Krasilnikau Siarhei Novikau
2010 Branislau Samoilau Andrei Krasilnikau Siarhei Novikau
2011 Kanstantsin Siutsou Ilia Koshevoy Andrei Holubeu
2012 Branislau Samoilau Andrei Krasilnikau Stanislav Bozhkov
2013 Kanstantin Siutsou Andrei Krasilnikau Branislau Samoilau
2014 Kanstantsin Siutsou Siarhei Papok Branislau Samoilau
2015 Vasil Kiryienka Branislau Samoilau Andrei Krasilnikau
2016 Kanstantsin Siutsou Branislau Samoilau Aleh Ahiyevich
2017 Stanislau Bazhkou Anton Muzychkin Yauhen Sobal
2018 Vasil Kiryienka Branislau Samoilau Kanstantsin Siutsou
2019 Yauhen Sobal Branislau Samoilau Yauheni Karaliok
2020 Yauheni Karaliok Branislau Samoilau Mikhail Shemetau
2021 Yauheni Karaliok Stanislau Bazhkou Yauhen Sobal
2022 Yauheni Karaliok Raman Ramanau Stanislau Bazhkou

Palmarès sub-23

modifica
Any Primer Segon Tercer
2005 Branislau Samoilau Andrei Kunitski Aliaksandr Lisouski
2006 Aliaksei Polushkin Bronislau Samoilau Andrei Kunitski
2007 Siarhei Papok Igor Govor Dmitri Azarkevich
2008 Siarhei Papok Andrei Krasilnikau Konstantin Shvedov
2014 Raman Tsishkou Andrei Sakalou Aleksandr Riabushenko
2015 Aleh Ahiyevich Raman Tsishkou Anton Muzychkin
2017 Yauheni Karaliok Yauheni Akhramenka Hardzei Tsishchanka
2018 Alexei Piashkun Kanstantsin Bialiauski Ilya Volkau
2019 Ilya Volkau Siarhei Shauchenka Yahor Shpakovski
2020 Dzianis Mazur Siarhei Shauchenka Kanstantsin Bialiauski
2021 Dzianis Mazur Mark Grinkevich Tsikhan Shchamialiou
2022 Mark Grinkevich Kiryl Kavaliou Aliaksandr Sychuhou

Palmarès femení

modifica
Any Primera Segona Tercera
1999 Tatsiana Makeyeva Svetlana Sytchova Veronika Sheremetieva
2000 Tatsiana Makeyeva Alena Hetsman Valiantsina Vaulchok
2001 Tatsiana Makeyeva Volha Kushnerevitch Elena Hezman
2002
2003 Ialena Hetsman
2004 Mariya Halan
2005 Tatsiana Sharakova Ialena Hetsman
2006 Alena Sitsko Alesya Belaichuk
2007 Tatsiana Sharakova Elena Dylko Alena Amialyusik
2008 Tatsiana Sharakova Aksana Papko Hanna Talkanitsa
2009 Tatsiana Sharakova Anna Tolkanitsa Zinaida Stahurskaia
2010 Aksana Papko Alena Sitsko Tatiana Panina
2011 Alena Amialyusik Tatsiana Sharakova Aksana Papko
2012 Alena Amialyusik Elena Dylko Alena Sitsko
2013 Alena Amialyusik Alena Sitsko Volha Masiukovich
2014 Alena Amialyusik Alena Sitsko Svetlana Stahurskaia
2015 Alena Amialyusik Tatsiana Sharakova Elena Dylko
2016 Tatsiana Sharakova Alena Amialyusik Volha Masiukovich
2017 Tatsiana Sharakova Ina Savenka Polina Pivovarova
2018 Alena Amialyusik Ina Savenka Katsiaryna Piatrouskaya
2019 Tatsiana Sharakova Alena Amialiusik Anastasiya Kolesava
2020 Tatsiana Sharakova Ina Savenka Polina Pivovarova
2021 Tatsiana Sharakova Hanna Tserakh Nastassia Kiptsikava
2022 Hanna Tserakh Nastassia Kiptsikava Taisa Naskovich

Vegeu també

modifica

Referències

modifica