Campionats d'Europa de ciclisme de muntanya

Els campionats d'Europa de ciclisme de muntanya són organitzats per la Unió Europea de Ciclisme i tenen lloc cada any, en un país diferent. Es realitzen en sis disciplines del ciclisme de muntanya (camp a través, camp a través per eliminació, descens, marató, Four Cross i trial)

Campionats d'Europa de ciclisme de muntanya
UEC Champion Jersey.svg
Detalls de la cursa
Datanovembre
Disciplinaciclisme de muntanya
OrganitzadorUnió Europea de Ciclisme
Webhttp://www.uec.ch/mountain-bike.html Modifica el valor a Wikidata
Història
Primera edició1989

Palmarès Camp a travésModifica

Elit masculíModifica

Any Or Plata Bronze
1989   Roger Honegger   Philippe Perakis   Erich Übelhardt
1990 No disputat
1991   Erich Übelhardt   Mario Noris   Thomas Frischknecht
1992   Erich Übelhardt   Gerhard Zadrobilek   Lorenz Saurer
1993   Thomas Frischknecht   Daniele Bruschi   Petr Hric
1994   Albert Iten   Gary Foord   Benny Heylen
1995   Jean-Christophe Savignoni   Luca Bramati   Christophe Dupouey
1996   Christophe Dupouey   Hubert Pallhuber   Cyrille Bonnand
1997   Lennie Kristensen   Luca Bramati   Beat Wabel
1998   Christophe Dupouey   Bas van Dooren   Thomas Frischknecht
1999   Miguel Martinez   Grégory Vollet   Roberto Lezaun Zubiria
2000   Filip Meirhaeghe   Bart Brentjens   Roel Paulissen
2001   Bart Brentjens   José Antonio Hermida   Lado Fumic
2002   José Antonio Hermida   Lado Fumic   Roel Paulissen
2003   Ralph Näf   Julien Absalon   Lado Fumic
2004   José Antonio Hermida   Lado Fumic   Ralph Näf
2005   Jean-Christophe Péraud   Julien Absalon   Marco Bui
2006   Julien Absalon   Christoph Sauser   Ralph Näf
2007   José Antonio Hermida   Julien Absalon   Fredrik Kessiakoff
2008   Florian Vogel   Christoph Sauser   Jakob Fuglsang
2009   Ralph Näf   José Antonio Hermida   Sven Nys
2010   Jaroslav Kulhavý   Lukas Flückiger   Marco Aurelio Fontana
2011   Jaroslav Kulhavý   Julien Absalon   Florian Vogel
2012   Moritz Milatz   Sergio Mantecón   Ralph Näf
2013   Julien Absalon   Nino Schurter   Marco Aurelio Fontana
2014   Julien Absalon   Fabian Giger   Jan Škarnitzl
2015   Julien Absalon   Lukas Flückiger   Manuel Fumic
2016   Julien Absalon   Fabian Giger   Ondrej Cink
2017   Florian Vogel   Julien Absalon   Manuel Fumic

Sub-23 masculíModifica

Any Or Plata Bronze
1996   Miguel Martinez   Dario David Cioni   Thomas Dietsch
1997   Miguel Martinez   Filippo Belloni   José Márquez
1998   Christoph Sauser   Roel Paulissen   Thomas Hochstrasser
1999   Haakon Austad   Julien Absalon   Martino Fruet
2000   José Antonio Hermida   Haakon Austad   Thijs Al
2001   Julien Absalon   Thijs Al   Peter Riis Andersen
2002   Julien Absalon   Florian Vogel   Iñaki Lejarreta
2003   Michael Weiss   Carlos Coloma   Manuel Fumic
2004   Manuel Fumic   Iñaki Lejarreta   Florian Vogel
2005   Rudi van Houts   Jakob Fuglsang   Yury Trofimov
2006   Nino Schurter   Rudi van Houts   Tony Longo
2007   Nino Schurter   Jaroslav Kulhavý   Jakob Fuglsang
2008   Nino Schurter   Stéphane Tempier   Mathias Flückiger
2009   Fabian Giger   Thomas Litscher   Lukas Kaufmann
2010   Mathias Flückiger   Niels Wubben   Patrick Gallati
2011   Gerhard Kerschbaumer   Henk Jaap Moorlag   Thomas Litscher
2012   Ondřej Cink   Michiel van der Heijden   Luca Braidot
2013   Jordan Sarrou   Jens Schuermans   Hugo Drechou
2014   Jordan Sarrou   Michiel van der Heijden   Bart De Vocht
2015   Pablo Rodríguez   Grant Ferguson   Jens Schuermans
2016   Victor Koretzky   Titouan Carod   Marcel Guerrini
2017   Gioele Bertolini   Nadir Colledani   Simon Andreassen

Júnior masculíModifica

Any Or Plata Bronze
1992   Dario Acquaroli   Wolfram Kurschat   Filippo Belloni
1993   Dario Acquaroli   Dennis Hummelsiep   Johan van de Ven
1994   Miguel Martinez   Thomas Hochstrasser   Thomas Kalberer
1995   Thomas Kalberer   Martino Fruet   Erik Jungåker
1996   Håkon Austad   Mikael Reynaud   Leonardo Zanotti
1997   Mathias Mende   Yohann Vachette   Fredrik Modin
1998   Julien Absalon   Gustav-Erik Larsson   Tomas Trunschka
1999   Nicolas Fillippi   Rémy Grosdidier   Florian Vogel
2000   Liam Killeen   Florian Vogel   Pavel Boudny
2001   Jukka Vastaranta   Lars Petter Nordhaug   Jorg Graf
2002   Thomas Lövkvist   Jaroslav Kulhavý   Yury Trofimov
2003   Jaroslav Kulhavý   Jakob Fuglsang   Hans Becking
2004   Nino Schurter   Lukas Hanus   Hans Becking
2005   Patrik Gallati   Martin Fanger   Anders Hovdenes
2006   Mathias Flückiger   Alexis Vuillermoz   Pascal Meyer
2007   Thomas Litscher   Fabien Canal   Peter Sagan
2008   Peter Sagan   Mykhaylo Batsutsa   Matthias Rupp
2009   Gerhard Kerschbaumer   Michiel van der Heijden   Martin Gluth
2010   Roger Walder   Maximilian Vieider   Michiel van der Heijden
2011   Jens Schuermans   Grant Ferguson   Maxime Urruty
2012   Romain Seigle   Titouan Carod   Andri Frischknecht
2013   Lukas Baum   Gioele Bertolini   Niels Rasmussen
2014   Simon Andreassen   Luca Schwarzbauer   Milan Vader
2015   Simon Andreassen   Antoine Philipp   Maximilian Brandl
2016   Thomas Bonnet   Vital Albin   Axel Zingle
2017   Jofre Cullell   Alexandre Balmer   Benjamin Le Ny

Elit femeníModifica

Any Or Plata Bronze
1991   Chantal Daucourt   Silvia Fürst   Giovanna Bonazzi
1992   Silvia Fürst   Cornelia Sulzer   Chantal Daucourt
1993   Chantal Daucourt   Caroline Alexander   Cornelia Sulzer
1994   Paola Pezzo   Sophie Hosotte-Eglin   Maria Paola Turcutto
1995   Caroline Alexander   Sílvia Rovira Planas   Nina Aarrestad
1996   Paola Pezzo   Nadia De Negri   Silvia Fürst
1997   Chantal Daucourt   Alla Epifanova   Annabella Stopparo
1998   Laurence Leboucher   Gunn-Rita Dahle   Margarita Fullana
1999   Paola Pezzo   Barbara Blatter   Margarita Fullana
2000   Laurence Leboucher   Paola Pezzo   Caroline Alexander
2001   Laurence Leboucher   Sabine Spitz   Irina Kalentieva
2002   Gunn-Rita Dahle   Laurence Leboucher   Sabine Spitz
2003   Gunn-Rita Dahle   Irina Kalentieva   Margarita Fullana
2004   Gunn-Rita Dahle   Maja Włoszczowska   Sabine Spitz
2005   Gunn-Rita Dahle   Maja Włoszczowska   Margarita Fullana
2006   Margarita Fullana   Gunn-Rita Dahle Flesjå   Sabine Spitz
2007   Sabine Spitz   Irina Kalentieva   Kateřina Nash
2008   Sabine Spitz   Irina Kalentieva   Gunn-Rita Dahle Flesjå
2009   Maja Włoszczowska   Irina Kalentieva   Sabine Spitz
2010   Katrin Leumann   Maja Włoszczowska   Eva Lechner
2011   Gunn-Rita Dahle Flesjå   Maja Włoszczowska   Tanja Žakelj
2012   Gunn-Rita Dahle Flesjå   Esther Süss   Sabine Spitz
2013   Tanja Žakelj   Eva Lechner   Maja Włoszczowska
2014   Tanja Žakelj   Blaža Klemenčič   Maja Włoszczowska
2015   Jolanda Neff   Eva Lechner   Blaza Klemencic
2016   Jolanda Neff   Annika Langvad   Sabine Spitz
2017   Yana Belomoyna   Linda Indergand   Gunn-Rita Dahle

Sub-23 femeníModifica

Any Or Plata Bronze
2006   Sarah Koba   Tereza Huříková   Eva Lechner
2007   Eva Lechner   Elisabeth Osl   Tereza Huříková
2008   Nathalie Schneitter   Tanja Žakelj   Tereza Huříková
2009   Aleksandra Dawidowicz   Alexandra Engen   Julie Bresset
2010   Alexandra Engen   Kathrin Stirnemann   Tanja Žakelj
2011   Julie Bresset   Annie Last   Elisabeth Sveum
2012   Jolanda Neff   Paula Gorycka   Anne Terpstra
2013   Yana Belomoyna   Jenny Rissveds   Helen Grobert
2014   Pauline Ferrand-Prévot   Jolanda Neff   Helen Grobert
2015   Perrine Clauzel   Margot Moschetti   Monika Żur
2016   Sina Frei   Jenny Rissveds   Evie Richards
2017   Sina Frei   Alessandra Keller   Anne Tauber

Júnior femeníModifica

Any Or Plata Bronze
2001   Maja Włoszczowska   Pavla Havlíková   Petra Bublova
2002   Bettina Schmid   Eva Lechner   Petra Bublova
2003   Bettina Schmid   Tereza Huříková   Marianne Vos
2004   Emilie Siegenthaler   Tereza Huříková   Nathalie Schneitter
2005   Marlena Pyrgies   Aleksandra Dawidowicz   Julie Krasniak
2006   Tanja Žakelj   Julie Krasniak   Alexandra Engen
2007   Kathrin Stirnemann   Barbara Benkó   Ines Thoma
2008   Mona Eiberweiser   Alla Boyko   Kajsa Snihs
2009   Pauline Ferrand-Prévot   Michelle Hediger   Anne Terpstra
2010   Linda Indergand   Helen Grobert   Johanna Techt
2011   Jolanda Neff   Linda Indergand   Johanna Techt
2012   Jenny Rissveds   Margot Moschetti   Sofia Wiedenroth
2013   Malene Degn   Sofia Wiedenroth   Alessandra Keller
2014   Alessandra Keller   Nicole Koller   Sina Frei
2015   Sina Frei   Nicole Koller   Ida Jansson
2016   Sophie Wright   Hélène Clauzel   Caroline Bohé
2017   Laura Stigger   Loana Lecomte   Caroline Bohe

RelleusModifica

Any Or Plata Bronze
2002   França
Julien Absalon
Jean-Eudes Demaret
Laurence Leboucher
Cédric Ravanel
  Suïssa
Florian Vogel
Barbara Blatter
Lukas Flückiger
Thomas Kalberer
  Txèquia
Milan Spesny
Jaroslav Kulhavý
Ilona Bublova
Tomas Vokroulik
2003   Suïssa
Ralph Näf
Balz Weber
Nino Schurter
Barbara Blatter
  Polònia
Marcin Karczynski
Piotr Formicki
Anna Szafraniec
Kryspin Pyrgies
  Espanya
Carlos Coloma
Ángel Espigares
Marga Fullana
José Antonio Hermida
2004   Suïssa
Ralph Näf
Nino Schurter
Petra Henzi
Florian Vogel
  Alemanya
Yvonne Kraft
Moritz Milatz
Stefan Sahm
Andi Weinhold
  Espanya
Iñaki Lejarreta
Marga Fullana
José Antonio Hermida
Miguel Vallés
2005   Itàlia
Marco Bui
Toni Longo
Eva Lechner
Johannes Schweiggl
  Suïssa
Nino Schurter
Martin Fanger
Petra Henzi
Florian Vogel
  Suècia
Emil Lindgren
Mattias Wengelin
Maria Östergren
Fredrik Kessiakoff
2006   Suïssa
Ralph Näf
Petra Henzi
Martin Fanger
Nino Schurter
  França
Cédric Ravanel
Séverine Hansen
Alexis Vuillermoz
Stéphane Tempier
  Suècia
Fredrik Kessiakoff
Emil Lindgren
Maria Ostergren
Matthias Wengelin
2007   Suïssa
Florian Vogel
Thomas Litscher
Petra Henzi
Nino Schurter
  França
Alexis Vuillermoz
Fabien Canal
Cécile Ravanel
Cédric Ravanel
  Itàlia
Yader Zoli
Andrea Tiberi
Francesco Aulino
Eva Lechner
2008   França
Jean-Christophe Péraud
Arnaud Jouffroy
Laurence Leboucher
Alexis Vuillermoz
  Itàlia
Marco Aurelio Fontana
Gerhard Kerschbaumer
Eva Lechner
Cristian Cominelli
  Suècia
Emil Lindgren
Alexandra Engen
Olof Jonsson
Alexander Wetterhall
2009   Suècia
Emil Lindgren
Tobias Ludvigsson
Matthias Wengelin
Alexandra Engen
  Suïssa
Thomas Litscher
Ralph Näf
Roger Walder
Nathalie Schneitter
  Països Baixos
Michiel van der Heijden
Rudi van Houts
Irjan Luttenberg
Sanne Paasen
2010   Suïssa
Thomas Litscher
Ralph Näf
Roger Walder
Katrin Leumann
  Itàlia
Marco Aurelio Fontana
Maximilian Vieider
Eva Lechner
Gerhard Kerschbaumer
  Txèquia
Ondřej Cink
Tomáš Paprstka
Tereza Huríková
Jan Škarnitzl
2011   França
Fabien Canal
Victor Koretzky
Julie Bresset
Maxime Marotte
  Suïssa
Thomas Litscher
Lars Forster
Nathalie Schneitter
Martin Gujan
  Itàlia
Marco Aurelio Fontana
Gerhard Kerschbaumer
Lorenzo Samparisi
Eva Lechner
2012   Itàlia
Michele Casagrande
Gioele Bertolini
Eva Lechner
Luca Braidot
  Suïssa
Martin Gujan
Katrin Leumann
Matthias Stirnemann
Dominic Zumstein
  Països Baixos
Michiel van der Heijden
Jesper Slik
Anne Terpstra
Henk-Jaap Moorlag
2013   Itàlia
Gioele Bertolini
Eva Lechner
Marco Aurelio Fontana
Gerhard Kerschbaumer
  Suïssa
Reto Indergand
Dominic Grab
Jolanda Neff
Nino Schurter
  Txèquia
Jan Nesvadba
Jan Vastl
Kateřina Nash
Ondřej Cink
2014   França
Jordan Sarrou
Hugo Pigeon
Margot Moschetti
Maxime Marotte
  Alemanya
Ben Zwiehoff
Tobias Eise
Helen Grobert
Moritz Milatz
  Itàlia
Maximilian Vieider
Moreno Pellizzon
Lisa Rabensteiner
Marco Aurelio Fontana
2015   Alemanya
Maximilian Brandl
Ben Zwiehoff
Helen Grobert
Manuel Fumic
  Suïssa
Reto Indergand
Arnaud Hertling
Esther Süss
Andri Frischknecht
  Txèquia
Jan Vastl
Matej Prudek
Barbora Prudkova
Jaroslav Kulhavy
2016   Suïssa
Marcel Guerrini
Vital Albin
Jolanda Neff
Lars Forster
  França
Victor Koretzky
Axel Zingle
Pauline Ferrand-Prévot
Jordan Sarrou
  Alemanya
Georg Egger
Niklas Schehl
Sabine Spitz
Ben Zwiehoff
2017   Suïssa
Filippo Colombo
Joel Roth
Linda Indergand
Alessandra Keller
Andri Frischknecht
  Dinamarca
Sebastian Fini Carstensen
Alexander Young Andersen
Caroline Bohe
Simon Andreassen
Malene Degn
  Itàlia
Gerhard Kerschbaumer
Chiara Teocchi
Juri Zanotti
Marika Tovo
Nadir Colledani

Palmarès Camp a través per eliminacióModifica

MasculíModifica

Any Or Plata Bronze
2013   Daniel Federspeil   Miha Halzer   Sepp Freiburghaus
2014   Daniel Federspeil   Ralph Näf   Fabrice Mels
2015   Jeroen Van Eck   Heiko Hog   Marcel Wildhaber
2016   Emil Linde   Daniel Federspiel   Martin Setterberg
2017   Titouan Perrin Ganier   Daniel Federspiel   Jeroen van Eck

FemeníModifica

Any Or Plata Bronze
2013   Jenny Rissveds   Kathrin Stirnemann   Ramona Forchini
2014   Kathrin Stirnemann   Linda Indergand   Alexandra Engen
2015   Kathrin Stirnemann   Anna Oberparleiter   Chiara Teocchi
2016   Iryna Popova   Anne Terpstra   Anna Oberparleiter
2017   Kathrin Stirnemann   Barbora Prudkova   Anne Terpstra

Palmarès DescensModifica

Elit masculíModifica

Any Or Plata Bronze
1991   Christian Taillefer   Philippe Perakis   Albert Iten
1992   Jürgen Sprich   Albert Iten   Paul Herijgers
1993   Jürgen Sprich   Bruno Zanchi   Vincent Julliot
1994   Nicolas Vouilloz   Tommy Johansson   Corrado Hérin
1995   François Gachet   Nicolas Vouilloz   Alexandre Balaud
1996   Tomàs Misser   Jürgen Beneke   Gianluca Bonanomi
1997   Nicolas Vouilloz   Corrado Hérin   Jürgen Beneke
1998   Nicolas Vouilloz   Corrado Hérin   Jürgen Beneke
1999   Bruno Zanchi   René Wildhaber   Kristian Eriksson
2000   Steve Peat   Nicolas Vouilloz   Fabien Barel
2001   Filip Polc   Corrado Herin   Cédric Gracia
2002 No disputat
2003   Julien Camelini   Mickael Pascal   Michael Deldycke
2004   Steve Peat   Fabien Barel   Julien Camelini
2005   Fabien Barel   Marc Beaumont   Steve Peat
2006   Gee Atherton   Marc Beaumont   Fabien Barel
2007   David Vázquez   Pasqual Canals   Florent Payet
2008   Florent Payet   Damien Spagnolo   Nick Beer
2009   Nick Beer   Aurélien Giordanengo   Rémi Thirion
2010   Robin Wallner   Nick Beer   Markus Pekoll
2011-12 No disputat
2013   Markus Pekoll   Manuel Gruber   Miran Vauh
2014 No disputat
2015   Jure Zabjek   Slawomir Lukasik   Lutz Weber
2016   Slawomir Lukasik   Lutz Weber   Wojciech Czermak
2017   Florent Payet   Slawomir Lukasik   Loris Revelli

Júnior masculíModifica

Any Or Plata Bronze
1993   Nicolas Vouilloz   Morten Jemtegård   Pau Misser
1994   Florent Poussin   Cédric Gracia   Pau Misser
1995   Cédric Gracia   Florent Poussin   Markus Klausmann
1996   Cédric Gracia   Tobias Westman   Patrick Boisvilliers
1997   David Vázquez   Mickael Pascal   Tobias Westman
1998   Mickaël Deldycke   Fabien Barel   Filip Polc
1999   Franck Parolin   César Rojo   Filip Polc
2000   Mathieu Prost   Julien Camellini   Julien Poomans
2001   Matti Lehikoinen   Julien Camellini   Nicolas Ortiz
2003   Gee Atherton   Romain Lescure   Marcel Beer
2010   Sam Flockhart   Oliwer Kangas   Zakarias Blom Johansenk
2011-14 No disputat
2015   Loris Revelli   Thibault Laly   Tomas Navratil
2016   Max Hartenstern   Moritz Ribarich   Adam Rojcek
2017   Sylvain Cougoureux   Giacomo Masiero   Andrea Bianciotto

Elit femeníModifica

Any Or Plata Bronze
1991   Giovanna Bonazzi   Nathalie Fiat   Sophie Kempf
1992   Susi Buchwieser   Giovanna Bonazzi   Sophie Kempf
1993   Giovanna Bonazzi   Brigitte Kasper   Rita Buergi
1994   Anne-Caroline Chausson   Giovanna Bonazzi   Brigitte Kasper
1995   Anne-Caroline Chausson   Giovanna Bonazzi   Nina Aarrestad
1996   Anne-Caroline Chausson   Nolvenn Le Caër   Mercedes González
1997   Anne-Caroline Chausson   Nolvenn Le Caër   Giovanna Bonazzi
1998   Anne-Caroline Chausson   Katja Repo   Regina Stiefl
1999   Florentina Moser   Malin Lindgren   Tracy Moseley
2000   Tracy Moseley   Sabrina Jonnier   Céline Gros
2001   Sarah Stieger   Fionn Griffiths   Tracy Moseley
2002 No disputat
2003   Anne-Caroline Chausson   Marielle Saner   Nolvenn Le Caër
2004   Anne-Caroline Chausson   Marielle Saner   Tracy Moseley
2005   Anne-Caroline Chausson   Sabrina Jonnier   Marielle Saner
2006   Rachel Atherton   Marielle Saner   Helen Gaskell
2007   Sabrina Jonnier   Céline Gros   Rachel Seydoux
2008   Sabrina Jonnier   Petra Bernhard   Floriane Pugin
2009   Floriane Pugin   Emmeline Ragot   Céline Gros
2010   Myriam Nicole   Floriane Pugin   Anita Ager-Wick
2011-12 No disputat
2013   Emmeline Ragot   Morgane Charre   Eva Dimitrova
2014 No disputat
2015   Jana Bartova   Veronika Widmann   Eleonora Farina
2016   Marine Cabirou   Monika Hrastnik   Lea Rutz
2017   Eleonora Farina   Alia Marcellini   Marine Cabirou

Júnior femeníModifica

Any Or Plata Bronze
2010   Fanny Lombard   Julie Berteaux   Kim Annika Schauff
2011-14 No disputat
2015   Simona Porubanova   Hanna Kurek
2017   Beatrice Migliorini   Mélanie Chappaz   Flora Lesoin

Palmarès Camp a través en maratóModifica

Elit masculíModifica

Any Or Plata Bronze
2002   Mauro Bettin   Thomas Dietsch   Roman Rametsteiner
2003   Thomas Dietsch   Martin Kraler   Jure Golčer
2004   Thomas Dietsch   Roland Stauder   Alban Lakata
2005   Hannes Genze   Andreas Kugler   Sandro Späth
2006   Ralph Näf   Thomas Stoll   Andreas Kugler
2007   Christoph Sauser   Christoph Soukup   Moritz Milatz
2008   Alban Lakata   Peter Riis Andersen   Urs Huber
2009   Allan Oras   Kalle Kriit   Caspar Austa
2010   Ralph Näf   Mirko Celestino   Andreas Kugler
2011   Alexey Medvedev   Jukka Vastaranta   Tim Bohme
2012   Kristian Hynek   Pavel Boudny   Alban Lakata
2013   Alban Lakata   Christoph Sauser   Kristian Hynek
2014   Christoph Sauser   Jaroslav Kulhavý   Christoph Soukup
2015   Jaroslav Kulhavý   Kristian Hynek   Sascha Weber
2016   Peeter Pruus   Tiago Ferreira   Kristian Hynek
2017   Tiago Ferreira   Alban Lakata   Karl Platt

Sub-23 masculíModifica

Any Or Plata Bronze
2008   Jakob Nimpf   Daniel Federspiel   Vivien Legastelois
2010   Konny Looser   Matthias Leisling   Lorenzo Martelli
2011 No disputat
2012   Simon Stiebjahn   Marek Rauchfuss   Marcus Nicolai
2013   Bartlomiej Wawak   Enea Vetsch   Christian Pfäffle

Elit femeníModifica

Any Or Plata Bronze
2002   Andrea Huser   Gunn-Rita Dahle   Petra Schörkmayer
2003   Birgit Juengst   Gunn-Rita Dahle   Sandra Klose
2004   Blaža Klemenčič   Sandra Klose   Ilona Bublova
2005   Pia Sundstedt   Birgit Juengst   Blaža Klemenčič
2006   Gunn-Rita Dahle Flesjå   Pia Sundstedt   Dolores Maechler-Rupp
2007   Sabine Spitz   Ariëlle van Meurs   Esther Süss
2008   Esther Süss   Pia Sundstedt   Antonia Wipfli
2009   Gunn-Rita Dahle Flesjå   Maja Włoszczowska   Ivanda Eiduka
2010   Esther Süss   Gunn-Rita Dahle Flesjå   Pia Sundstedt
2011   Pia Sundstedt   Sally Bigham   Elena Giacomuzzi
2012   Pia Sundstedt   Sally Bigham   Silke Schmidt
2013   Esther Süss   Sally Bigham   Sabine Spitz
2014   Tereza Huříková   Sally Bigham   Borghild Løvset
2015   Sabine Spitz   Jolanda Neff   Esther Süss
2016   Sally Bigham   Jennie Stenerhag   Katazina Sosna
2017   Christina Kollmann   Clàudia Galícia   Angelika Tazreiter

Palmarès Four CrossModifica

MasculíModifica

Any Or Plata Bronze
2003   Michal Prokop   Lukas Tamme   Dale Holmes
2004   Michal Prokop   Lukas Tamme   Leiv Ove Nordmark
2006   Joost Wichman   Scott Beaumont   Guido Tschugg
2008   Joost Wichman   Romain Saladini   Dominik Gspan
2009   Michal Prokop   Roger Rinderknecht   Tomáš Slavík
2010   Joost Wichman   Tomáš Slavík   Jurg Meijer
2011 No disputat
2012   Felix Beckeman   Marek Peško   Lukáš Mechura
2013   Jakub Riha   Giovanny Pozzoni   Miran Vauh

FemeníModifica

Any Or Plata Bronze
2003   Anne-Caroline Chausson   Laetitia Le Corguille   Jana Horakova
2004   Anne-Caroline Chausson   Jana Horakova   Laetitia Le Corguille
2008   Sabrina Jonnier   Céline Gros   Rachel Seydoux
2009   Anita Molcik   Rachel Seydoux   Lucia Oetjen
2010   Romana Labounkova   Anita Molcik   Anneke Beerten
2011 No disputat
2012   Katy Curd   Anita Molcik   Lucia Oetjen
2013   Emmeline Ragot   Morgane Charre   Tereza Votavova

Palmarès Dual SlalomModifica

MasculíModifica

Any Or Plata Bronze
1998   Michael Maroši   Guido Tschugg   Gerwin Peters
1999   Mickael Deldycke   Michael Maroši   Jani Vesikko
2000   Mickael Deldycke   Steve Peat   Karim Amour
2001   Cédric Gracia   Karim Amour   Scott Beaumont

FemeníModifica

Any Or Plata Bronze
1998   Anne-Caroline Chausson   Helen Mortimer   Giovanna Bonazzi
1999   Tracy Moseley   Helena Kurandová   Sofia Fagerström
2000   Céline Gros   Nolvenn Lecaer   Sarah Stieger
2001   Sabrina Jonnier   Fionn Griffiths   Tracy Moseley

Palmarès TrialModifica

Elit masculí - 20 polçadesModifica

Any Or Plata Bronze
2008   Rafał Kumorowski   Benito Ros   Marco Thomä
2009   Daniel Comas   Benito Ros   Rafał Kumorowski
2010   Benito Ros   Abel Mustieles   Rafał Kumorowski
2011   Daniel Comas   Benito Ros   Abel Mustieles
2012   Abel Mustieles   Vincent Hermance   Benito Ros
2013   Abel Mustieles   Ion Areitio   Rick Koekoek
2014   Abel Mustieles   Benito Ros   Rick Koekoek
2015   Benito Ros   Abel Mustieles   Alex Rudeau
2016   Abel Mustieles   Benito Ros   Joachim Nymann

Elit masculí - 26 polçadesModifica

Any Or Plata Bronze
2003   Vincent Hermance   Kenny Belaey   Juan de la Peña
2004   Vincent Hermance   Marc Caisso   Kenny Belaey
2005   Kenny Belaey   Vincent Hermance   Rafał Kumorowski
2006   Kenny Belaey   Vincent Hermance   Daniel Comas
2007   Vincent Hermance   Kenny Belaey   Gilles Coustellier
2008   Gilles Coustellier   Giacomo Coustellier   Vincent Hermance
2009   Gilles Coustellier   Kenny Belaey   Vincent Hermance
2010   Gilles Coustellier   Kenny Belaey   Vincent Hermance
2011   Kenny Belaey   Vincent Hermance   Gilles Coustellier
2012   Gilles Coustellier   Hannes Herrmann   Guillaume Dunand
2013   Gilles Coustellier   Vincent Hermance   Aurelien Fontenoy
2014   Gilles Coustellier   Kenny Belaey   Vincent Hermance
2015   Jack Carthy   Vincent Hermance   Giacomo Coustellier
2016   Gilles Coustellier   Vincent Hermance   Aurelien Fontenoy

Junior masculí - 20 polçadesModifica

Any Or Plata Bronze
2011   Raphael Pils   Alessandro Bertola   Filip Mrugała
2012   Raphael Pils   Hannes Herrmann   Guillaume Dunand
2013   Dominik Oswald   Lucas Krell   Bernat Seuba
2014   Dominik Oswald   Alessio Povolo   Sebastian Krell
2015   Dominik Oswald   Sebastián Ruiz   Nicolas Fleury
2016   Eloi Palau   Sebastián Ruiz   Samuel Hlavaty

Junior masculí - 26 polçadesModifica

Any Or Plata Bronze
2011   Robin Fix   David Bonzon   Yann Dunant
2012   David Bonzon   Eloi Pare   Clément Meot
2013   Jack Carthy   Jeremy Descloux   Jonathan Sandritter
2014   Jack Carthy   Sergi Llongueras   Nicolas Vallée
2015   Nicolas Vallée   Jordi Araque   Tom Blaser
2016   Nicolas Vallée   Jordi Araque   Noah Cardona

FemeníModifica

Any Or Plata Bronze
2006   Mireia Abant   Karin Moor   Julie Pesenti
2007   Mireia Abant   Karin Moor   Gemma Abant
2008   Karin Moor   Julie Pesenti   Mireia Abant
2009   Karin Moor   Mireia Abant   Gemma Abant
2010   Karin Moor   Gemma Abant   Mireia Abant
2011   Karin Moor   Romina Fix   Gemma Abant
2012   Tatiana Janíčková   Gemma Abant   Andrea Wesp
2013   Gemma Abant   Tatiana Janíčková   Mireia Abant
2014   Tatiana Janíčková   Gemma Abant   Nina Reichenbach
2015   Tatiana Janíčková   Nina Reichenbach   Kristina Sykorova
2016   Tatiana Janíčková   Nina Reichenbach   Debi Studer

Enllaços externsModifica

Vegeu tambéModifica