Twi: diferència entre les revisions

18 bytes afegits ,  fa 7 anys
{{interWiki|tw}}
mCap resum de modificació
({{interWiki|tw}})
En les formes verbals es distingeixen els temps verbals estatiu i habitual. Respecte a la sintaxi, en twi hi pot haver una sequència consecutiva de verbs en una frase (verbs serials) Quan la frase amb aquesta seqüència de verbs és negativa tots els verbs porten un prefix negatiu "n":
: ''Me-'''n'''-tumi- '''n'''-sre- '''n'''-k'',Literalment: jo no puc/ no aixecar-me/ no anar: "No puc aixecar-me i anar".
 
{{interWiki|tw}}
 
[[Categoria:Llengües nigerocongoleses]]