Natació al Campionat del Món de natació de 2013 – 4 × 200 m lliures masculí

El relleu de 4 × 200 metres lliures masculí es va celebrar el 2 d'agost de 2013 al Palau Sant Jordi a Barcelona.

Relleu de 4 × 200 m lliures masculí
[[File:Barcelona%20Palau%20San%20Jordi%20001.jpg Modifica el valor a Wikidata|frameless]]
Dades de l'esdeveniment
OrganitzadorBCN 2013
SeuPalau Sant Jordi
Classificació
Primer Gold medal blank.svgEstats Units Estats Units
Conor Dwyer
Ryan Lochte
Charlie Houchin
Ricky Berens
Segon Silver medal blank.svgRússia Rússia
Danila Izotov
Nikita Lobintsev
Artem Lobuzov
Alexander Sukhorukov
Tercer Bronze medal blank.svgRepública Popular de la Xina Xina
Wang Shun
Hao Yun
Li Yunqi
Sun Yang
Cronologia
 < 2011  · 2015
BCN 2013
Campionats del món

Salts
Individual
1 m homes dones
3 m homes dones
10 m homes dones
Sincronitzats
3 m homes dones
10 m homes dones
High diving
Aigües obertes
5 km homes dones
10 km homes dones
25 km homes dones
Equips Equips
Natació
Lliures
50 m homes dones
100 m homes dones
200 m homes dones
400 m homes dones
800 m homes dones
1500 m homes dones
Esquena
50 m homes dones
100 m homes dones
200 m homes dones
Braça
50 m homes dones
100 m homes dones
200 m homes dones
Papallona
50 m homes dones
100 m homes dones
200 m homes dones
Estils
200 m homes dones
400 m homes dones
Relleus lliures
4×100 m homes dones
4×200 m homes dones
Relleus d'estils
4×100 m homes dones
Natació Sincronitzada
Solo tècnic lliure
Duet tècnic lliure
Equip tècnic lliure
combinada
Waterpolo

RècordsModifica

Els rècords del món abans de començar la prova:

Rècord del món   Estats Units
Michael Phelps (1:44.49)
Ricky Berens (1:44.13)
David Walters (1:45.47)
Ryan Lochte (1:44.46)
6:58.55 Roma, Itàlia 31 de juliol de 2009
Rècord del campionat   Estats Units
Michael Phelps (1:44.49)
Ricky Berens (1:44.13)
David Walters (1:45.47)
Ryan Lochte (1:44.46)
6:58.55 Roma, Itàlia 31 de juliol de 2009

ResultatsModifica

NR: Rècord Nacional

Sèries[1]Modifica

Posició Sèries Carrer Nedadors País Temps Notes
1 2 4 Matt McLean
Michael Klueh
Charlie Houchin
Ricky Berens
  Estats Units 7:08.05 Q
2 1 6 Danila Izotov
Nikita Lobintsev
Artem Lobuzov
Alexander Sukhorukov
  Rússia 7:09.87 Q
3 2 6 Takeshi Matsuda
Sho Sotodate
Yuki Kobori
Daiya Seto
  Japó 7:09.98 Q
4 1 4 Yannick Agnel
Lorys Bourelly
Grégory Mallet
Jérémy Stravius
  França 7:10.66 Q
5 1 2 Glenn Surgeloose
Emmanuel Vanluchenne
Dieter Dekoninck
Pieter Timmers
  Bèlgica 7:10.69 Q, NR
6 1 5 Dimitri Colupaev
Clemens Rapp
Markus Deibler
Yannick Lebherz
  Alemanya 7:11.06 Q
7 1 3 James Guy
Robert Renwick
Ieuan Lloyd
Josh Walsh
  Regne Unit 7:13.00 Q
8 2 5 Wang Shun
Hao Yun
Lü Zhiwu
Li Yunqi
  Xina 7:13.37 Q
9 2 3 David McKeon
Ned McKendry
Alexander Graham
Jarrod Killey
  Austràlia 7:13.52
10 2 2 Alex di Giorgio
Marco Belotti
Damiano Lestingi
Filippo Magnini
  Itàlia 7:13.60
11 2 1 Nicolas Oliveira
Fernando Santos
João de Lucca
Vinícius Waked
  Brasil 7:15.97
12 2 7 Blake Worsley
Alec Page
Aly Abdel Khalik
Hassaan Abdel Khalik
  Canadà 7:17.17
13 2 0 Víctor Martín
Marc Sánchez
Albert Puig
Gerard Rodríguez
  Espanya 7:17.59 NR
14 1 7 Jan Świtkowski
Dawid Ziełinski
Filip Bujoczek
Michał Poprawa
  Polònia 7:19.07
15 1 1 Marwan Ismail
Mohamed Khaled
Ahmed Akram
Mohamed Gadallah
  Egipte 7:31.60 NR
16 1 0 Doğa Çelik
Nezır Karap
Furkan Marasli
Kemal Arda Gürdal
  Turquia 7:32.37
17 1 8 Jeong Jeong-Soo
Jang Sang-Jin
Ju Jang-Hun
Im Tae-Jeong
  Corea del Sud 7:32.83
18 2 8 Miguel Gutierrez
Ramiro Ramírez
Ezequiel Trujillo
Arturo Pérez Vertti
  Mèxic 7:38.51

Final[2]Modifica

Posició Carrer Nedadors País Temps Notes
01  4 Conor Dwyer (1:45.76)
Ryan Lochte (1:44.98)
Charlie Houchin (1:45.59)
Ricky Berens (1:45.39)
  Estats Units 7:01.72
02  5 Danila Izotov (1:45.14)
Nikita Lobintsev (1:46.23)
Artem Lobuzov (1:46.16)
Alexander Sukhorukov (1:46.39)
  Rússia 7:03.92
03  8 Wang Shun (1:47.41)
Hao Yun (1:47.25)
Li Yunqi (1:46.92)
Sun Yang (1:43.16)
  Xina 7:04.74 NR
4 6 Yannick Agnel (1:45.44)
Lorys Bourelly (1:47.45)
Grégory Mallet (1:46.61)
Jérémy Stravius (1:45.41)
  França 7:04.91
5 3 Kosuke Hagino (1:45.93)
Sho Sotodate (1:46.74)
Yuki Kobori (1:46.69)
Takeshi Matsuda (1:45.59)
  Japó 7:04.95
6 7 Clemens Rapp (1:47.80)
Markus Deibler (1:48.63)
Dimitri Colupaev (1:47.66)
Yannick Lebherz (1:45.98)
  Alemanya 7:10.07
7 2 Glenn Surgeloose (1:48.45)
Emmanuel Vanluchenne (1:48.09)
Dieter Dekoninck (1:46.91)
Pieter Timmers (1:47.70)
  Bèlgica 7:11.15
8 1 James Guy (1:47.19)
Robert Renwick (1:46.86)
Jak Scott (1:48.31)
Josh Walsh (1:49.64)
  Regne Unit 7:12.00

ReferènciesModifica