Obre el menú principal

Salts als Jocs Olímpics d'estiu de 2008

Calendari de competicióModifica

Dia Hora Local Prova
Diumenge, 10 d'agost de 2008 14:30-15:40 3m trampolí sincronitzat dones
Dilluns, 11 d'agost de 2008 14:30-15:40 10m plataforma sincronitzada homes
Dimarts, 12 d'agost de 2008 14:30-15:40 10m plataforma sincronitzada dones
Dimecres, 13 d'agost de 2008 14:30-15:40 3m trampolí sincronitzat homes
Divendres, 15 d'agost de 2008 13:30-16:30 3m trampolí dones (Preliminars)
Dissabte, 16 d'agost de 2008 20:00-21:40 3m trampolí dones (Semifinal)
Diumenge, 17 d'agost de 2008 20:30-22:00 3m trampolí dones (Final)
Diumenge, 18 d'agost de 2008 19:00-22:30 3m trampolí homes (Preliminars)
Dimarts, 19 d'agost de 2008 10:00-11:50 3m trampolí homes (Semifinal)
20:30-22:10 3m trampolí homes (Final)
Dimecres, 20 d'agost de 2008 19:00-22:10 10m plataforma dones (Preliminars)
Dijous, 21 d'agost de 2008 10:00-11:40 10m plataforma dones (Semifinal)
20:00-21:30 10m plataforma dones (Final)
Divendres, 22 d'agost de 2008 19:00-22:45 10m plataforma homes (Preliminars)
Dissabte, 23 d'agost de 2008 10:00-11:50 10m plataforma homes (Semifinal)
20:00-21:40 10m plataforma homes (Final)

MedallistesModifica

HomesModifica

Event Or Plata Bronze
Trampolí 3 m He Chong
  Xina
572,90 Alexandre Despatie
  Canadà
536,65 Qin Kai
  Xina
530,10
Trampolí 3 m sincronitzat   Xina
Wang Feng
Qin Kai
469,08   Rússia
Yuri Kunakov
Dimitri Sautin
450,42   Ucraïna
Illia Kvasha
Oleksi Prygorov
421,98
Plataforma 10 m Matthew Mitcham
  Austràlia
537,95 Zhou Luxin
  Xina
533,15 Gleb Galperin
  Rússia
525,80
Plataforma 10 m sincronitzat   Xina
Liang Huo
Yue Lin
468,18   Alemanya
Patrick Hausding
Sascha Klein
450,42   Rússia
Dmitri Dobroskok
Gleb Galperin
445,26

DonesModifica

Event Or Plata Bronze
Trampolí 3 m Guo Jingjing
  Xina
415,35 Julia Pakhalina
  Rússia
398,60 Wu Minxia
  Xina
389,85
Trampolí 3 m sincronitzat   Xina
Guo Jingjing
Wu Minxia
343,50   Rússia
Julia Pakhalina
Anastasia Pozdniykova
323,61   Alemanya
Ditte Kotzian
Heike Fischer
318,90
Plataforma 10 m Chen Ruolin
  Xina
447,70 Emilie Heymans
  Canadà
437,05 Wang Xin
  Xina
429,90
Plataforma 10 m sincronitzat   Xina
Wang Xin
Chen Ruolin
363,54   Austràlia
Briony Cole
Melissa Wu
335,16   Mèxic
Paola Espinosa
Tatiana Ortiz
330,06

MedallerModifica

 Pos.  País Or Plata Bronze Total
1   Xina 7 1 3 11
2   Austràlia 1 1 0 2
3   Rússia 0 3 2 5
4   Canadà 0 2 0 2
5   Alemanya 0 1 1 2
6   Mèxic 0 0 1 1
  Ucraïna 0 0 1 1
Total 8 8 8 24

Enllaços externsModifica