Obre el menú principal

Kremlin Cup 2011

(S'ha redirigit des de: Torneig de Moscou 2011)

El Torneig de Moscou 2011, oficialment conegut com a Kremlin Cup 2011, és un esdeveniment de tennis disputat sobre pista dura que pertany a les sèries 250 de l'ATP i als Premier Tournaments del circuit WTA femení. La 22a edició del torneig es va celebrar entre el 15 i el 23 d'octubre de 2011 a l'Olimpiski de Moscou, Rússia.

Infotaula torneig tennis Moscou 2011
Data   15 - 23 d'octubre
Edició   22a
Categoria   Sèries 250
Premier
Superfície   Dura
Localització   Moscou (Rússia)

Individual masculí
SRB Janko Tipsarević
Individual femení
SVK Dominika Cibulková
Dobles masculins
CZE František Čermák / SVK Filip Polášek
Dobles femenins
EUA Vania King / Kazakhstan Iaroslava Xvédova
Moscou
2010  ◄ 2011 ►  2012

El serbi Janko Tipsarević va guanyar el seu segon títol de l'any mentre l'eslovaca Dominika Cibulková va aconseguir el primer títol individual de la seva carrera.

Quadre individual masculíModifica

2a ronda   Quarts de final   Semifinals   Final
1    J. Tipsarević 65 6 6  
   Í. Kunitsin 7 1 0     1    J. Tipsarević 6 6  
   J. Benneteau 3 61   6    D. Tursúnov 4 2  
6    D. Tursúnov 6 7       1    J. Tipsarević 6 7  
4    N. Davidenko 7 6       4    N. Davidenko 2 5  
WC    T. Gabaixvili 5 2     4    N. Davidenko 6 6
Q    M. Berrer 4 6 6   Q    M. Berrer 3 2  
8    A. Seppi 6 3 2       1    J. Tipsarević 6 6
7    G. Müller 64 3       2    V. Troicki 4 2
   P. Kohlschreiber 7 6        P. Kohlschreiber 4 3  
Q    J. Chardy 6 7   Q    J. Chardy 6 6  
3    A. Dolhopòlov 3 66       Q    J. Chardy 4 4
5    A. Bogomolov, Jr. 6 3 6       2    V. Troicki 6 6  
   M. Kukuixkin 4 6 4     5    A. Bogomolov, Jr. 66 7 61
   P. Riba 4 4   2    V. Troicki 7 61 7  
2    V. Troicki 6 6  

Quadre individual femeníModifica

2a ronda   Quarts de final   Semifinals   Final
1    V. Zvonariova 6 6  
   B. Jovanovski 1 1     1    V. Zvonariova 6 4 4  
   K. Zakopalová 65 2   8    D. Cibulková 4 6 6  
8    D. Cibulková 7 6       8    D. Cibulková 6 6  
3    M. Bartoli 6 6          I. Vesninà 0 2  
   K. Pervak 1 1     3    M. Bartoli
   I. Vesninà 6 6      I. Vesninà w/o  
Q    I. Ivanova 3 4       8    D. Cibulková 3 7 7
6    S. Kuznetsova 7 7          K. Kanepi 6 61 5
   T. Pironkova 5 5     6    S. Kuznetsova 1 2  
   K. Kanepi 6 5 7      K. Kanepi 6 6  
4/WC    F. Schiavone 4 7 67          K. Kanepi 64 6 6
   V. Duixévina 6 7          L. Šafářová 7 4 3  
   N. Petrova 2 63        V. Duixévina 4 4
   L. Šafářová 6 4 6      L. Šafářová 6 6  
2    A. Radwańska 4 6 4  

Quadre doble masculíModifica

Quarts de final   Semifinals   Final
1    František Čermák
   Filip Polášek
2 6 [11]  
   James Cerretani
   Philipp Marx
6 3 [9]     1    František Čermák
   Filip Polášek
6 6  
WC    Ievgueni Donskoi
   Teimuraz Gabaixvili
7 4 [10]   WC    Ievgueni Donskoi
   Teimuraz Gabaixvili
1 1  
   Treat Conrad Huey
   Adil Shamasdin
63 6 [4]       1    František Čermák
   Filip Polášek
6 6
   Julien Benneteau
   Jamie Murray
5 3          Carlos Berlocq
   David Marrero
3 1
   Carlos Berlocq
   David Marrero
7 6        Carlos Berlocq
   David Marrero
6 6
   Alex Bogomolov, Jr.
   Mikhaïl Kukuixkin
6 6      Alex Bogomolov, Jr.
   Mikhaïl Kukuixkin
2 4  
   Mikhaïl Ielguin
   Denis Istomin
3 1  

Quadre doble femeníModifica

Quarts de final   Semifinals   Final
1    Květa Peschke
   Katarina Srebotnik
4 3  
   Urszula Radwańska
   Evgeniya Rodina
6 6        Urszula Radwańska
   Evgeniya Rodina
0 4  
4    Anastassia Rodiónova
   Galina Voskobóieva
5 6 [12]   4    Anastassia Rodiónova
   Galina Voskobóieva
6 6  
   Alizé Cornet
   Alicja Rosolska
7 3 [10]       4    Anastassia Rodiónova
   Galina Voskobóieva
63 3
   Polona Hercog
   Ksenia Pervak
6 3 [11]       2    Vania King
   Iaroslava Xvédova
7 6
3    Natalie Grandin
   Vladimíra Uhlířová
4 6 [13]     3    Natalie Grandin
   Vladimíra Uhlířová
4 6 [8]
   Vitalia Diatchenko
   Ielena Vesninà
6 4 r   2    Vania King
   Iaroslava Xvédova
6 2 [10]  
2    Vania King
   Iaroslava Xvédova
4 2  

Enllaços externsModifica