Campionats d'Àsia de ciclisme en pista

Els Campionats d'Àsia de ciclisme en pista són els campionats continentals aisàtics de ciclisme en pista. Estan composts per diferents proves tant en categoria masculina com femenina. Es porten disputant des del 1963 malgrat que hi ha hagut parèntesi. La Confederació Asiàtica de ciclisme és l'encargada de la seva organització.

Campionats d'Àsia
de ciclisme en pista
RegióÀsia
Disciplinaciclisme en pista modifica
OrganitzadorConfederació Asiàtica de Ciclisme
Edicions37 (al 2017)

Palmarès masculíModifica

Quilòmetre contrarellotgeModifica

Any Campió 2n 3r
1995   Narihiro Inamura   Hong Suk-Hwan   Masanaga Shiohara
1999   Narihiro Inamura   Ji Sung-Hwan   Hong Suk-Hwan
2001   Keiichi Omori   Song Kyung-Bang   Huang Chih-ying
2002   Keiichi Omori   Lin Chih-hsan   Yan Liheng
2003   Masaki Inoue   Guo Jianbin   Liu Chin-feng
2004   Masaki Inoue   Keiichiro Yaguchi   Ma Yajun
2006   Kang Dong-Jin   Yusho Oikawa   Wu Dan
2007   Li Wenhao   Kang Dong-Jin   Mohd Rizal Tisin
2008   Mohd Rizal Tisin   Li Wenhao   Yudai Nitta
2009   Han Tao   Mohd Rizal Tisin   Wong Kin Chung
2010   Zhang Miao   Mohd Hafiz Sufian   Yudai Nitta
2011   Mohd Rizal Tisin   Zhang Miao   Han Jae-Ho
2012   Mohd Edrus Yunus   Mahmoud Parash   Wu Lok Chun
2013   Jun Won-Gu   Kenta Inake   Hsiao Shih-hsin
2014   Im Chaebin   Yuta Wakimoto   Wu Lok Chun
2015   Im Chaebin   Wu Lok Chun   Ehsan Khademi
2016   Mohammad Daneshvar   Shugo Hayasaka   Kim Woo-gyeom
2017   Mohammad Khorrami   Hsiao Shih-hsin   Na Junggyu

KeirinModifica

Any Campió 2n 3r
1995   Masanaga Shiohara   Tsutomu Yokota
1999   Shinichi Ota   Yuichiro Kamiyama   Eum In-Young
2001   Toshiaki Fushimi   Hisanori Uchibayashi   Kim Chi-Bum
2002   Hiroshi Tsutsumi   Masaya Kurita   Shi Qingyu
2003   Keiichiro Yaguchi   Shinichi Ota   Kim Chi-Bum
2004   Keiichiro Yaguchi   Choi Jeong-Wook   Hiroyuki Inagaki
2005   Cho Ho-Sung   Tsubasa Kitatsuru   Zhang Lei
2006   Mohd Rizal Tisin   Hiroyuki Inagaki   Wong Kin Chung
2007   Azizulhasni Awang   Toshiaki Fushimi   Mahmoud Parash
2008   Azizulhasni Awang   Kiyofumi Nagai   Choi Lae-Seon
2009   Kazunari Watanabe   Mohd Hafiz Sufian   Mahmoud Parash
2010   Kazunari Watanabe   Kazuya Narita   Mohd Hafiz Sufian
2011   Kota Asai   Josiah Ng   Azizulhasni Awang
2012   Josiah Ng   Azizulhasni Awang   Kazunari Watanabe
2013   Josiah Ng   Mahmoud Parash   Jun Won-Gu
2014   Yuta Wakimoto   Azizulhasni Awang   Im Chaebin
2015   Azizulhasni Awang   Yuta Wakimoto   Worayuth Kapunya
2016   Im Chaebin   Xu Chao   Azizulhasni Awang
2017   Yuta Wakimoto   Kazunari Watanabe   Muhammad Shah Firdaus Sahrom

Velocitat individualModifica

Any Campió 2n 3r
1995   Hyun Byung-Chul   Kazuhiro Kaida   Toshinobu Saito
1999   Hideki Yamada   Noriaki Mabuchi   Hyun Byung-Chul
2001   Takashi Kaneko   Cho Hyun-Ok   Hiroyuki Nunoi
2002   Kiyofumi Nagai   Wu Hsien-Tang   Gao Zhiguo
2003   Kim Chi-Bum   Yuichiro Maesori   Hiroyuki Inagaki
2004   Hiroyuki Inagaki   Tsubasa Kitatsuru   Jeon Yeong-Gyu
2005   Tsubasa Kitatsuru   Zhang Lei   Gao Yahui
2006   Tsubasa Kitatsuru   Zhang Lei   Kazuya Narita
2007   Tsubasa Kitatsuru   Kazunari Watanabe   Josiah Ng
2008   Azizulhasni Awang   Choi Lae-Seon   Tang Qi
2009   Azizulhasni Awang   Kazunari Watanabe   Bao Saifei
2010   Zhang Miao   Kang Dong-Jin   Yudai Nitta
2011   Tsubasa Kitatsuru   Zhang Miao   Azizulhasni Awang
2012   Kazunari Watanabe   Azizulhasni Awang   Zhang Lei
2013   Josiah Ng   Hassan Ali Varposhti   Choi Lae-Seon
2014   Azizulhasni Awang   Seiichiro Nakagawa   Kang Dong-jin
2015   Tomoyuki Kawabata   Azizulhasni Awang   Kang Dong-jin
2016   Im Chaebin   Xu Chao   Azizulhasni Awang
2017   Mohd Azrulhasni Awang   Tomoyuki Kawabata   Yuta Wakimoto

Velocitat per equipsModifica

Any Campió 2n 3r
1999   Japó
Narihiro Inamura
Toshiaki Fushimi
Takanobu Jumonji
  Corea del Sud
Hyun Byung-Chul
Hong Suk-Hwan
Ji Sung-Hwan
  Xina Taipei
Cheng Keng-hsien
Wu Hsien-tang
Tseng Chi-ming
2001   Japó
Takashi Kaneko
Hiroyuki Nunoi
Keiichi Omori
  Corea del Sud
Cho Hyun-Ok
Song Kyung-Bang
Kim Chi-Bum
  Xina Taipei
Liu Chih-feng
Lin Chih-hsun
Lin Kun-hung
2002   Japó
Keiichi Omori
Kiyofumi Nagai
Tomohiro Nagatsuka
  Xina   Xina Taipei
2003   Japó
Masaki Inoue
Yuichiro Maesori
Hiroyuki Inagaki
  Corea del Sud   Xina Taipei
2004   Japó
Keiichiro Yaguchi
Masaki Inoue
Keiichi Omori
  Xina Taipei   Corea del Sud
Choi Jeong-Wook
Jeon Yeong-Gyu
2005   Xina
Zhang Lei
Feng Yong
Gao Yahui
  Corea del Sud
Jeon Yeong-Gyu
Kim Chi-Bum
Cho Ho-Sung
  Malàisia
Junaidi Mohd Nasir
Mohd Rizal Tisin
Mohd Hafiz Sufian
2006   Xina
Zhang Lei
Wu Dan
Lin Feng
  Japó
Kazuya Narita
Tsubasa Kitatsuru
Yudai Nitta
  Malàisia
Mohd Rizal Tisin
Mohd Hafiz Sufian
Junaidi Mohd Nasir
2007   Xina
Feng Yong
Lin Feng
Zhang Lei
  Corea del Sud
Kang Dong-Jin
Choi Lae-Seon
Park Soo-Hyun
  Iran
Farshid Farsinejadian
Mahmoud Parash
Hassan Ali Varposhti
2008   Xina
Zhang Qiang
Tang Qi
Li Wenhao
  Malàisia
Azizulhasni Awang
Mohd Rizal Tisin
Mohd Edrus Yunus
  Japó
Kiyofumi Nagai
Tomohiro Nagatsuka
Yudai Nitta
2009   Malàisia
Azizulhasni Awang
Mohd Edrus Yunus
Mohd Rizal Tisin
  Iran
Farzin Arab
Hassan Ali Varposhti
Alireza Ahmadi
  Xina
Zhang Qiang
Bao Saifei
Han Tao
2010   Xina
Cheng Changsong
Zhang Lei
Zhang Miao
  Japó
Kazuya Narita
Yudai Nitta
Kazunari Watanabe
  Iran
Farzin Arab
Hassan Ali Varposhti
Mahmoud Parash
2011   Xina
Zhang Lei
Zhang Miao
Cheng Changsong
  Japó
Kazuki Amagai
Tsubasa Kitatsuru
Kota Asai
  Malàisia
Josiah Ng
Mohd Edrus Yunus
Mohd Rizal Tisin
2012   Xina
Cheng Changsong
Zhang Lei
Zhang Miao
  Japó
Seiichiro Nakagawa
Yudai Nitta
Kazunari Watanabe
  Iran
Ali Aliaskari
Mahmoud Parash
Mohammad Parash
2013   Xina
Hu Ke
Tang Qi
Xu Chao
  Malàisia
Arfy Qhairant Amran
Mohd Edrus Yunus
Farhan Amri Zaid
  Japó
Kenta Inake
Takashi Sakamoto
Makuru Wada
2014   Corea del Sud
Kang Dong-jin
Im Chaebin
Jeyong Son
  Xina
Hu Ke
Bao Saifei
Xu Chao
  Japó
Seiichiro Nakagawa
Kazunari Watanabe
Yudai Nitta
2015   Corea del Sud
Kang Dong-jin
Im Chaebin
Jeyong Son
  Japó
Kazuki Amagai
Kazunari Watanabe
Yudai Nitta
  Xina
Hu Ke
Bao Saifei
Xu Chao
2016   Corea del Sud
Kang Dong-jin
Im Chaebin
Jeyong Son
  Xina
Hu Ke
Bao Saifei
Xu Chao
  Japó
Kazuki Amagai
Kazunari Watanabe
Seiichiro Nakagawa
2017   Xina
Gao Jian Wei
Li Jian Xin
Luo Yong Jia
  Iran
Ali Askari
Mohammad Daneshvarkhourram
Hassan Ali Varposhti
  Japó
Kazuki Amagai
Kazunari Watanabe
Tomoyuki Kawabata

Persecució individualModifica

Any Campió 2n 3r
1995   Vadim Kravchenko   Eugen Wacker
1999   Vadim Kravchenko   Wong Kam-po   Noriyuki Iijima
2001   Vadim Kravchenko   Noriyuki Iijima   Wong Kam-po
2002   Noriyuki Iijima   Hossein Askari   Wong Kam-po
2003   Alireza Haghi   Jang Sun-Jae   Vladimir Bushanskiy
2004   Kei Uchida   Hossein Askari   Alireza Haghi
2005   Jang Sun-Jae   Alexey Lyalko   Joo Hyun-Wook
2006   Jang Sun-Jae   Hwang In-Hyeok   Kei Uchida
2007   Hwang In-Hyeok   Mehdi Sohrabi   Amir Zargari
2008   Hossein Nateghi   Alexey Kolessov   Kim Dong-Hun
2009   Li Wei   Vladimir Tuychiev   Feng Chun-kai
2010   Jang Sun-Jae   Feng Chun-kai   Hossein Askari
2011   Jang Sun-Jae   Alireza Haghi   Kazushige Kuboki
2012   Alireza Haghi   Cheung King Lok   Vladimir Tuychiev
2013   Jang Sun-Jae   Dias Omirzakov   Alireza Haghi
2014   Lim Jae Yeon   Yuan Zhong   Behnam Khalilikhosroshahi
2015   Park Sang-hoon   Cheung King Lok   Ryo Chikatani
2016   Cheung King Lok   Dias Omirzakov   Min Kyeongho
2017   Park Sang-hoon   Artyom Zakharov   Li Wen Chao

Persecució per equipsModifica

Any Campió 2n 3r
1995   Corea del Sud   Japó
1999   Japó
Noriyuki Iijima
Toshibumi Kodama
Isao Matsuzaki
Shinya Sakamoto
  Corea del Sud
Cho Hyun-Ok
Kwan Ki-Bak
Hong Suk-Hwan
Noh Young-Shik
  Iran
Alireza Haghi
Mousa Arbati
Reza Raz
Hassan Maleki
Amir Zargari
2001   Corea del Sud
Choi Soon-Young
Chun Dae-Hong
Cho Ho-Sung
Chang Il-Nam
  Xina Taipei
Chen Teng-tian
Pai Chi-lin
Ting Cheng-chang
Tsai Shao-yu
  Japó
Noriyuki Iijima
Yusuke Kuroki
Megumu Morohashi
Kanotoshi Madoba
2002   Xina   Iran
Hossein Askari
Amir Zargari
Abbas Saeidi Tanha
Mousa Arbati
Alireza Haghi
  Japó
2003   Corea del Sud
Song Kyung-Bang
Choi Soon-Young
Jang Sun-Jae
Kwak Hoon-Sin
  Iran
Alireza Haghi
Mehdi Sohrabi
Abbas Saeidi Tanha
Amir Zargari
Hossein Askari
  Japó
Takashi Sasaki
Kei Uchida
Taiji Nishitani
Yusuke Kuroki
2004   Corea del Sud
Choi Dae-Yong
Song Kyung-Bang
Park Sun-Ho
Lee Hyun-Gu
  Iran
Mehdi Sohrabi
Amir Zargari
Hossein Askari
Alireza Haghi
  Japó
Kei Uchida
Taiji Nishitani
Yusuke Kuroki
Kazuhiro Mori
2005   Corea del Sud
Jang Sun-Jae
Park Sung-Baek
Cho Hyun-Ok
Youm Jung-Hwan
  Iran
Mehdi Sohrabi
Amir Zargari
Hossein Askari
Alireza Haghi
  Japó
Tadashi Iijima
Makoto Iijima
Taiji Nishitani
Kazuhiro Mori
2006   Corea del Sud
Jang Sun-Jae
Park Sung-Baek
Youm Jung-Hwan
Kim Dong-Hun
  Iran
Ghader Mizbani
Alireza Haghi
Abbas Saeidi Tanha
Amir Zargari
  Xina Taipei
Liu Chin-feng
Lee Wei-cheng
Lin Heng-hui
Chen Chien-ting
2007   Xina
Li Wei
Qu Xuelong
Chen Libin
Ma Teng
  Iran
Amir Zargari
Alireza Haghi
Hossein Nateghi
Mehdi Sohrabi
  Corea del Sud
Jang Sun-Jae
Jang Chan-Jae
Hwang In-Hyeok
Kim Tae-Gyun
2008   Xina
Li Wei
Qu Xuelong
Chen Libin
Ma Teng
  Iran
Amir Zargari
Mostafa Seyed-Rezaei
Mehdi Sohrabi
Hossein Nateghi
Abbas Saeidi Tanha
  Japó
Makoto Iijima
Kazuhiro Mori
Reona Sumi
Takayuki Kawanishi
2009   Xina
Li Wei
Qu Xuelong
Ma Teng
Chen Libin
  Iran
Arvin Moazzami
Alireza Haghi
Behnam Khosroshahi
Hossein Nateghi
  Kazakhstan
Sergey Kuzin
Nikolay Ivanov
Anton Diganov
Alexey Kolessov
Maxim Gourov
2010   Corea del Sud
Cho Ho-Sung
Hwang In-Hyeok
Jang Sun-Jae
Park Seon-Ho
  Xina
Chen Pan
Jiang Xiao
Li Chuanmin
Wang Jie
  Hong Kong
Cheung King Lok
Choi Ki Ho
Kwok Ho Ting
Wong Kam-po
2011   Corea del Sud
Jang Sun-Jae
Park Sung-Baek
Park Seon-Ho
Park Keon-Woo
  Hong Kong
Cheung King Lok
Kwok Ho Ting
Cheung King Wai
Choi Ki Ho
  Japó
Kazushige Kuboki
Yu Motosuna
Taiji Nishitani
Ryu Sasaki
2012   Corea del Sud
Jang Sun-Jae
Park Keon-Woo
Park Seon-Ho
Park Sung-Baek
  Hong Kong
Cheung King Lok
Cheung King Wai
Choi Ki Ho
Kwok Ho Ting
  Kazakhstan
Sergey Kuzin
Alexey Lyalko
Dias Omirzakov
Artyom Zakharov
2013   Corea del Sud
Jang Sun-Jae
Park Keon-Woo
Park Seon-Ho
Park Sung-Baek
  Japó
Eiya Hashimoto
Shogo Ichimaru
Kazuki Ito
Kazushige Kuboki
  Hong Kong
Cheung King Lok
Choi Ki Ho
Kwok Ho Ting
Leung Chun Wing
2014   Xina
Tao Shi
Zhong Yuan
Chen Lu Qin
Pingan Shen
  Hong Kong
Cheung King Lok
Cheung King Wai
Chun Wing Leung
Lok Chun Wu
  Corea del Sud
Jang Sun-Jae
Park Keon-Woo
Park Seon-Ho
Cho Ho-sung
2015   Xina
Liu Hao
Liu Wei
Chen Lu Qin
Pingan Shen
  Japó
Kazushige Kuboki
Ryo Chikatani
Shogo Ichimaru
Takuto Kurabayashi
  Corea del Sud
Shin Dong-Hyun
Park Keon Woo
Park Seon-Ho
Lim Jae-Yeon
2016   Xina
Liu Hao
Fan Yang
Qin Chenglu
Shen Pingan
  Japó
Kazushige Kuboki
Ryo Chikatani
Hiroaki Harada
Shogo Ichimaru
  Corea del Sud
Kim Okcheol
Park Keon Woo
Min Kyeongho
Shin Dongin
2017   Xina
Yuan Zhong
Fan Yang
Qin Chenlu
Xue Sai Fei
  Corea del Sud
Min Kyeong-ho
Park Sang-hoon
Kim Ok-cheol
Im Jaey-eon
  Japó
Takuto Kurabayashi
Ryo Chikatani
Minori Shimmura
Hiroaki Harada

Cursa per puntsModifica

Any Campió 2n 3r
1995   Masahiro Yasuhara   Daisaku Takahashi   Sergey Lavrinenko
2001   Cho Ho-Sung   Chun Dae-Hong   Makoto Iijima
2002   Makoto Iijima   Noriyuki Iijima   Wong Kam-po
2003   Song Kyung-Bang   Mehdi Sohrabi   Taiji Nishitani
2004   Song Kyung-Bang   Wong Kam-po   Abbas Saeidi Tanha
2005   Alexey Lyalko   Youm Jung-Hwan   Makoto Iijima
2006   Makoto Iijima   Hossein Askari   Cheung King Wai
2007   Feng Chun-kai   Kazuhiro Mori   Makoto Iijima
2008   Ilya Chernyshov   Kazuhiro Mori   Vadim Shaekhov
2009   Vladimir Tuychiev   Kazuhiro Mori   Kwok Ho Ting
2010   Cho Ho-Sung   Amir Zargari   Kwok Ho Ting
2011   Mohammad Rajabloo   Park Sung-Baek   Adiq Husainie Othman
2012   Kazuhiro Mori   Mohammad Rajabloo   Choi Seung-Woo
2013   Cho Ho-Sung   Choi Ki Ho   Mohammad Rajabloo
2014   Cheung King Lok   Feng Chun Kai   Mohammad Rajabloo
2015   Takuto Kurabayashi   Yousef Mirza Banihammad   Shin Don Gin
2016   Min Kyeongho   Cheung King Lok   Chen Chien-Liang
2017   Takuto Kurabayashi   Chen Chien Chou   Yousef Mirza Banihammad

ScratchModifica

Any Campió 2n 3r
2003   Song Kyung-Bang   Mehdi Sohrabi   Alireza Haghi
2004   Kei Uchida   Wang Guozhang   Wong Kam-po
2005   You Tae-Bok   Kazuhiro Mori   Alexey Zaitsev
2006   You Tae-Bok   Mohd Sayuti Mohd Zahit   Wong Kam-po
2007   Mohamed Harrif Salleh   Reona Sumi   Suphat Theerawanitchanan
2008   Reona Sumi   Temur Mukhamedov   Lee Wei-cheng
2009   Mehdi Sohrabi   Ilya Chernyshov   Wong Kam-po
2010   Choe Hyeong-Min   Evgeniy Sladkov   Turakit Boonratanathanakorn
2011   Jang Sun-Jae   Arvin Moazzami   Turakit Boonratanathanakorn
2012   Feng Chun-kai   Turakit Boonratanathanakorn   Mohamed Harrif Salleh
2013   Cho Ho-Sung   Hossein Nateghi   Liu Chih-feng
2014   Cho Ho-Sung   Behnam Khalilikhosroshahi   Feng Chun Kai
2015   Behnam Khalilikhosroshahi   Jan Paul Montealegre   Liu Chih-feng
2016   Takuto Kurabayashi   Robert Gaineyev   Park Keon-woo
2017   Leung Chun Wing   Mohammad Rajablou   Robert Gaineyev

MadisonModifica

Any Campió 2n 3r
1999   Iran
Alireza Haghi
Moezeddin Seyed-Rezaei
  Japó   Hong Kong
Wong Kam-po
Ho Siu Lun
2001   Japó   Iran
Amir Zargari
Alireza Haghi
  Hong Kong
2003   Kazakhstan
Yuriy Yuda
Vladimir Bushanskiy
  Corea del Sud
Kwak Hoon-Sin
Suh Seok-Kyu
  Iran
Amir Zargari
Abbas Saeidi Tanha
2004   Xina
Shi Guijun
Wang Guozhang
  Japó
Taiji Nishitani
Kazuhiro Mori
  Corea del Sud
Choi Dae-Yong
Lee Hyun-Gu
2006   Corea del Sud
Youm Jung-Hwan
Park Sung-Baek
  Hong Kong
Cheung King Wai
Wong Kam-po
  Iran
Mehdi Sohrabi
Amir Zargari
2007   Corea del Sud
Jang Sun-Jae
Jang Chan-Jae
  Japó
Makoto Iijima
Kazuhiro Mori
  Iran
Mehdi Sohrabi
Amir Zargari
2008   Hong Kong
Wong Kam-po
Kwok Ho Ting
  Uzbekistan
Vadim Shaekhov
Temur Mukhamedov
  Corea del Sud
Shin Dong-Hyun
Lee Chan-Woo
2009   Hong Kong
Kwok Ho Ting
Wong Kam-po
  Japó
Kazuhiro Mori
Masakazu Ito
  Kazakhstan
Sergey Kuzin
Ilya Chernyshov
2010   Corea del Sud
Jang Sun-Jae
Park Seon-Ho
  Hong Kong
Wong Kam-po
Choi Ki Ho
  Japó
Ryu Sasaki
Yu Motosuna
2011   Hong Kong
Kwok Ho Ting
Choi Ki Ho
  Iran
Alireza Haghi
Mohammad Rajabloo
  Japó
Kazushige Kuboki
Taiji Nishitani
2012   Hong Kong
Cheung King Lok
Choi Ki Ho
  Kazakhstan
Artyom Zakharov
Pavel Gatskiy
  Iran
Amir Zargari
Abbas Saeidi Tanha
2013   Hong Kong
Kwok Ho Ting
Choi Ki Ho
  Corea del Sud
Choi Seung-Woo
Jang Sun-Jae
  Iran
Alireza Haghi
Mohammad Rajabloo
2014   Hong Kong
Cheung King Lok
Leung Chun Wing
  Kazakhstan
Nikita Panassenko
Pavel Gatskiy
  Corea del Sud
Park Keon Woo
Jang Sun-Jae
2015   Hong Kong
Cheung King Lok
Leung Chun Wing
  Iran
Arvin Moazemi
Amir Zargari
  Corea del Sud
Choi Seung Woo
Jang Sun-Jae
2016   Corea del Sud
Ching Don-gin
Park Keon-woo
  Hong Kong
Cheung King Lok
Leung Chun Wing
  Kazakhstan
Nikita Panasenko
Robert Gaineyev
2017   Corea del Sud
Im Jae Yeon
Park Sang Hoon
  Kazakhstan
Sultanmurat Miraliyev
Artyom Zakharov
  Japó
Taisei Kobayashi
Minori Shimmura

ÒmniumModifica

Any Campió 2n 3r
2008   Wu Po-hung   Alexey Lyalko   Kwok Ho Ting
2009   Kwok Ho Ting   Wu Po-hung   Ryu Sasaki
2010   Cho Ho-Sung   Kazuhiro Mori   Wu Po-hung
2011   Cho Ho-Sung   Kwok Ho Ting   Kazuhiro Mori
2012   Alexey Lyalko   Jang Sun-Jae   Kwok Ho Ting
2013   Artyom Zakharov   Shan Shuang   Kazushige Kuboki
2014   Liu Hao   Eiya Hashimoto   Cheung King Lok
2015   Gumerov Timur   Lim Jae-Yeon   Artyom Zakharov
2016   Eiya Hashimoto   Artyom Zakharov   Liu Hao
2017   Sultanmurat Miraliyev   Leung Chun Wing   Kim Ok-cheol

Cursa d'eliminacióModifica

Any Campió 2n 3r
1995   Cho Ho-Sung   Sergey Konnov   Norberto Oconer
2001   Cho Ho-Sung   Paulo Manapul   Amir Zargari
2002   Amir Zargari   Makoto Iijima   Agus Yulianto
2003   Choi Soon-Young   Amir Zargari   Alexey Kolessov
2004   Amir Zargari   Makoto Iijima   Agus Yulianto
2005   Park Sung-Baek   Alexey Lyalko   Im Byung-Hyun

Palmarès femeníModifica

500 m. contrarellotgeModifica

Any Campiona 2a 3a
1995   Chang Yubin
2001   Lu Yi-wen   Maya Tachikawa   Ku Hyun-Jin
2002   Jiang Yonghua   Maya Tachikawa   Lu Yi-wen
2003   Jiang Cuihua   Maya Tachikawa   Kim Yong-Mi
2004   Jiang Yonghua   Tian Fang   Maya Tachikawa
2006   Gong Jinjie   Hsiao Mei-yu   You Jin-A
2007   Hsiao Mei-yu   Guo Shuang   Uyun Muzizah
2008   Gong Jinjie   Fatehah Mustapa   Huang Ting-ying
2009   Gong Jinjie   Lee Wai Sze   Fatehah Mustapa
2010   Guo Shuang   Lee Wai Sze   Kim Won-Gyeong
2011   Lee Wai Sze   Guo Shuang   Fatehah Mustapa
2012   Lee Wai Sze   Xu Yulei   Fatehah Mustapa
2013   Lee Wai Sze   Shi Jingjing   Fatehah Mustapa
2014   Lee Wai Sze   Lee Hyejin   Fatehah Mustapa
2015   Lee Wai Sze   Fatehah Mustapa   Kayono Maeda
2016   Zhong Tianshi   Lee Wai Sze   Hsiao Mei Yu
2017   Lee Wai Sze   Cho Sun-young   Li Xue Mei

KeirinModifica

Any Campiona 2a 3a
2003   Jiang Cuihua   Maya Tachikawa   Lee Jong-Ae
2004   Maya Tachikawa   Tian Fang   Ahn Yeon-Hee
2006   You Jin-A   Li Na   Hsiao Mei-yu
2007   Zheng Lulu   Sakie Tsukuda   Gu Sun-Geun
2008   Zheng Lulu   Fatehah Mustapa   Jutatip Maneephan
2009   Zheng Lulu   Hiroko Ishii   Jutatip Maneephan
2011   Guo Shuang   Park Eun-Mi   Gong Jinjie
2012   Fatehah Mustapa   Xu Yulei   Lee Wai Sze
2013   Lee Wai Sze   Fatehah Mustapa   Li Xuemei
2014   Lee Wai Sze   Kim Won Gyeong   Zhong Tianshi
2015   Lin Junhong   Lee Hyejin   Lee Wai Sze
2016   Lee Wai Sze   Fatehah Mustapa   Lee Hyejin
2017   Lee Wai Sze   Lee Hyejin   Kayono Maeda

Velocitat individualModifica

Any Campiona 2a 3a
1995   Chang Yubin   Seiko Hashimoto   Shim Eun-Jung
1999   Wang Yan   Jiang Cuihua   Kazuyo Murashita
2001   Lu Yi-wen   Lee Jong-Ae   Ku Hyun-Jin
2002   Tian Fang   Maya Tachikawa   Lu Yi-wen
2003   Jiang Cuihua   Ahn Yun-Hee   Maya Tachikawa
2004   Jiang Yonghua   Tian Fang   Maya Tachikawa
2005   Zhang Lei   Gao Yawei   Gu Hyon-Jin
2006   Gong Jinjie   Li Na   You Jin-A
2007   Guo Shuang   Zheng Lulu   Uyun Muzizah
2008   Zheng Lulu   Gong Jinjie   Huang Ting-ying
2009   Zheng Lulu   Gong Jinjie   Fatehah Mustapa
2010   Guo Shuang   Gong Jinjie   Lee Wai Sze
2011   Guo Shuang   Lin Junhong   Lee Wai Sze
2012   Lee Wai Sze   Fatehah Mustapa   Shi Jingjing
2013   Fatehah Mustapa   Shi Jingjing   Li Xuemei
2014   Lin Junhong   Zhong Tianshi   Lee Wai Sze
2015   Lee Wai Sze   Lin Junhong   Fatehah Mustapa
2016   Lin Junhong   Lee Hyejin   Lee Wai Sze
2017   Lee Wai Sze   Kim Won Gyeong   Lee Hyejin

Velocitat per equipsModifica

Any Campiones 2s 3s
2001   Corea del Sud
Kim Yong-Mi
Lee Jong-Ae
Ku Hyun-Jin
  Xina Taipei
Lu Yi-wen
Wu Fang-ju
Hsu Pei-wen
  Indonèsia
Nurhayati
Secelia Sucestoria
Santia Tri Kusuma
2003   Japó
Maya Tachikawa
Masumi Shinozaki
Tomoko Endo
  Xina
Tian Fang
Ni Fenghan
Jiang Yanxia
  Corea del Sud
Kim Sun-Hee
Ahn Yun-Hee
Lee Jong-Ae
2004   Xina   Japó
Maya Tachikawa
Tomoko Endo
  Xina Taipei
2005   Xina
Zhang Lei
Gao Yawei
Gong Jinjie
  Corea del Sud
Gu Hyon-Jin
You Jin-A
Kim Soo-Hyun
  Xina Taipei
Hsiao Mei-yu
Lan Hsiao-yun
Huang Ho-hsun
2006   Xina
Gong Jinjie
Wang Jianling
  Corea del Sud
Lee Min-Hye
You Jin-A
  Xina Taipei
I Fang-ju
Tseng Hsiao-chia
2007   Xina
Guo Shuang
Zheng Lulu
  Indonèsia
Uyun Muzizah
Santia Tri Kusuma
  Tailàndia
Jutatip Maneephan
Wathinee Luekajorh
2008   Xina
Zheng Lulu
Gong Jinjie
  Xina Taipei
Hsiao Mei-yu
Huang Ting-ying
  Corea del Sud
You Jin-A
Lee Eun-Ji
2009   Xina
Zheng Lulu
Gong Jinjie
  Xina Taipei
Hsiao Mei-yu
Huang Ting-ying
  Tailàndia
Jutatip Maneephan
Wathinee Luekajorh
2010   Xina
Gong Jinjie
Lin Junhong
  Xina Taipei
Hsiao Mei-yu
Huang Ting-ying
  Hong Kong
Lee Wai Sze
Meng Zhao Juan
2011   Xina
Lin Junhong
Gong Jinjie
  Corea del Sud
Kim Won-Gyeong
Lee Eun-Ji
  Hong Kong
Lee Wai Sze
Meng Zhao Juan
2012   Xina
Shi Jingjing
Xu Yulei
  Corea del Sud
Lee Eun-Ji
Lee Hye-Jin
  Hong Kong
Diao Xiao Juan
Wang Xiao Fei
2013   Xina
Li Xuemei
Shi Jingjing
  Japó
Kanako Kase
Ryoko Nakagawa
  Corea del Sud
Hong Hyeon-Ji
Lee Hye-Jin
2014   Xina
Lin Junhong
Zhong Tianshi
  Corea del Sud
Kim Won Gyeong
Lee Hyejin
  Japó
Kayono Maeda
Takako Ishii
2015   Corea del Sud
Choi Seulgi
Lee Hyejin
  Japó
Kayono Maeda
Takako Ishii
  Xina
Li Xuemei
Shi Jingjing
2016   Xina
Gong Jinjie
Zhong Tianshi
  Corea del Sud
Cho Sun-Young
Lee Hyejin
  Japó
Kayono Maeda
Takako Ishii
2017   Corea del Sud
Kim Wongyeong
Lee Hyejin
  Hong Kong
Lee Wai-sze
Ma Wing-yu
  Japó
Kayono Maeda
Ohta Riyu

Persecució individualModifica

Any Campiona 2a 3a
1995   Ma Huizhen   Wang Quingzhi
1999   Zhao Haijuan   Kim Yong-Mi   Kaori Iida
2001   Kim Yong-Mi   Lim Hang-Jun   Nurhayati
2002   Zhao Haijuan   Uyun Muzizah   Lan Hsiao-yun
2003   Li Meifang   Zhang Junying   Lim Hyung-Joon
2004   Li Meifang   Lim Hyung-Joon   Lan Hsiao-yun
2005   Liu Yongli   Han Song-Hee   Gu Sun-Geun
2006   Lee Min-Hye   Wang Li   Liu Yongli
2007   Lee Min-Hye   Ha Seon-Ha   Satomi Wadami
2008   Li Wei   Ha Seon-Ha   Leow Hoay Sim
2009   Wu Chaomei   Satomi Wadami   Chanpeng Nontasin
2010   Jiang Fan   Na Ah-Reum   Chanpeng Nontasin
2011   Lee Ju-Mi   Chanpeng Nontasin   Wu Chaomei
2012   Maki Tabata   Jamie Wong   Huang Ho-hsun
2013   Kim Yu-Ri   Sakura Tsukagoshi   Li Jiujin
2014   Jing Yali   Pang Yao   Na Ah Reum
2015   Huang Ting Ying   Yang Qianyu   Supaksorn Nuntana
2016   Huang Ting Ying   Yang Qianyu   Son Eunju
2017   Lee Jumi   Yumi Kajihara   Huang Dong Yan

Persecució per equipsModifica

Any Campiones 2s 3s
2001   Xina Taipei
Chen Chiung-yi
Fang Fen-fang
Lan Hsiao-yun
Hwang He-xun
  Indonèsia
Nurhayati
Secelia Sucestoria
Santia Tri Kusuma
Nuraini
  Corea del Sud
Kim Yong-Mi
Lim Hang-Jun
Lim Mi-Young
Ku Hyun-Jin
2003   Xina
Li Meifang
Qian Yunjuan
Zhang Junying
Jiang Yanxia
  Corea del Sud
Gu Sun-Geun
Han Song-Hee
Choi Hye-Kyeong
Lim Hyung-Joon
No concedit
2005   Corea del Sud
Kim Soo-Hyun
You Jin-A
Gu Sun-Geun
Han Song-Hee
  Índia
Rameshwori Devi
N. Chaoba Devi
V. Rejani
Kulwinder Kaur
No concedit
2009   Xina
Meng Lang
Wu Chaomei
Tang Kerong
  Tailàndia
Chanpeng Nontasin
Monrudee Chapookham
Wilaiwan Kunlapha
  Indonèsia
Haryati
Wahyuti Sri Rahayu
Fitriyani
2010   Xina
Jiang Fan
Jiang Wenwen
Liang Jing
  Corea del Sud
Lee Min-Hye
Na Ah-Reum
Son Eun-Ju
  Xina Taipei
Hsiao Mei-yu
Huang Ho-hsun
Tseng Hsiao-chia
2011   Xina
Jiang Fan
Liang Jing
Jiang Wenwen
  Corea del Sud
Lee Min-Hye
Na Ah-Reum
Kim Yu-Ri
  Hong Kong
Meng Zhao Juan
Jamie Wong
Diao Xiao Juan
2012   Xina
Jiang Fan
Jiang Wenwen
Liang Jing
  Japó
Kanako Kase
Maki Tabata
Minami Uwano
  Xina Taipei
Hsiao Mei-yu
Huang Ho-hsun
Tseng Hsiao-chia
2013   Corea del Sud
Kim Eun-Hee
Kim Yu-Ri
Lee Min-Hye
Son Hee-Jung
  Japó
Kanako Kase
Yoko Kojima
Sakura Tsukagoshi
Minami Uwano
  Xina
Gong Xingyu
Li Jiujin
Sha Hui
Zhang Lei
2014   Xina
Jing Yali
Zhao Baofang
Huang Dong Yan
Jiang Wenwen
  Corea del Sud
Lee Min-Hye
Na Ah-Reum
You Ri Kim
Ju-Mi Lee
  Hong Kong
Meng Zhao Juan
Jamie Wong
Yang Qianyu
Pang Yao
2015   Xina
Jing Yali
Zhao Baofang
Huang Dong Yan
Jiang Wenwen
  Hong Kong
Meng Zhao Juan
Leung Bo Yee
Yang Qianyu
Pang Yao
  Japó
Kanako Kase
Kisato Nakamura
Sakura Tsukagoshi
Minami Uwano
2016   Xina
Ma Menglu
Wang Hong
Huang Dong Yan
Chen Lulu
  Japó
Yumi Kajihara
Kisato Nakamura
Sakura Tsukagoshi
Minami Uwano
  Corea del Sud
Kim Youri
Son Eunju
Lee Joohee
Kang Hyunkyun
2017   Xina
Huang Dong Yan
Chen Qiao Ling
Chen Si Yu
Luo Xiao Ling
Yang Jinsik
  Hong Kong
Yang Qianyu
Pang Yao
Leung Bo Yee
Diao Xiaojuan
  Corea del Sud
Lee Jumi
Son Eunju
Kang Hyunkyun
Kim Youri

Cursa per puntsModifica

Any Campiona 2a 3a
1995   Chang Yubin   Nurhayati   Chang Hsu-ying
1999   Kaori Iida   Fang Fen-fang   Kim Yong-Mi
2001   Kim Yong-Mi   Nurhayati   Lim Mi-Young
2002   Yang Limei   Lan Hsiao-yun   Zheng Puxiang
2003   Han Song-Hee   Ni Fenghan   Ayumi Otsuka
2004   Chanpeng Nontasin   Ni Fenghan   Lan Hsiao-yun
2005   Gu Sun-Geun   Mayuko Hagiwara   Noor Azian Alias
2006   Li Yan   Wang Jianling   Jamie Wong
2007   Li Yan   Jamie Wong   Satomi Wadami
2008   Kim Eun-Hee   Chanpeng Nontasin   Li Wei
2009   Meng Lang   Chanpeng Nontasin   Hiroko Ishii
2010   Mayuko Hagiwara   Jamie Wong   Tang Kerong
2011   Na Ah-Reum   Wu Chaomei   Jamie Wong
2012   Jamie Wong   Olga Drobysheva   Maki Tabata
2013   Jamie Wong   Minami Uwano   Jupha Somnet
2014   Kisato Nakamura   Chanpeng Nontasin   Jupha Somnet
2015   Huang Ting Ying   Chaek Yung Lee   Sakura Tsukagoshi
2016   Ting Ying Huang   Jupha Somnet   Minami Uwano
2017   Yumi Kajihara   Huang Li   Kim Youri

ScratchModifica

Any Campiona 2a 3a
2003   Lan Hsiao-yun   Jiang Yanxia   Gu Sun-Geun
2005   Kim Soo-Hyun   Hsiao Mei-yu   Noor Azian Alias
2007   Son Hee-Jung   Gu Sun-Geun   Santia Tri Kusuma
2008   Park Eun-Mi   Santia Tri Kusuma   Diao Xiao Juan
2009   Meng Lang   Jamie Wong   Thatsani Wichana
2010   I Fang-ju   Lee Min-Hye   Diao Xiao Juan
2011   Tseng Hsiao-chia   Jamie Wong   Jutatip Maneephan
2012   Diao Xiao Juan   Panwaraporn Boonsawat   Maki Tabata
2013   Kim Eun-Hee   Tseng Hsiao-chia   Gong Xingyu
2014   Huang Dong Yan   Yang Qianyu   Tseng Hsiao-chia
2015   Huang Ting Ying   Pang Yao   Yoko Kojima
2016   Yumi Kajihara   Ting Ying Huang   Jupha Somnet
2017   Huang Li   Kang Hyeong Yeong   Diao Xiao Juan

ÒmniumModifica

Any Campiona 2a 3a
2009   Santia Tri Kusuma   Sutharat Boonsawat   Hsiao Mei-yu
2010   Na Ah-Reum   Diao Xiao Juan   Hsiao Mei-yu
2011   Lee Min-Hye   Jutatip Maneephan   Minami Uwano
2012   Huang Li   Hsiao Mei-yu   Lee Min-Hye
2013   Hsiao Mei-yu   Lee Min-Hye   Minami Uwano
2014   Luo Xiao Ling   Hsiao Mei-yu   Lee Min-Hye
2015   Luo Xiao Ling   Diao Xiao Juan   Hsiao Mei-yu
2016   Luo Xiao Ling   Hsiao Mei-yu