Copa de la UEFA 1994-1995

(S'ha redirigit des de: Copa de la UEFA 1994-95)

La Copa de la UEFA 1994-95 fou guanyada pel Parma, que va derrotar la Juventus FC en la final a doble partit per un resultat global de 2-1.

Infotaula de competició esportivaCopa de la UEFA 1994-1995
TipusLliga Europa de la UEFA
Esportfutbol
OrganitzacióUEFA
Nombre de participants91
Participants
Lloc i data
Data1994
Edició24
Períodetemporada 1994-1995
Classificació
GuanyadorParma Calcio
Estadístiques
Partits jugats180
Gols marcats525
Líder estadísticUlf Kirsten ()
Modifica les dades a Wikidata

Ronda preliminarModifica

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Anorthosis Famagusta FC   4-1   FC Shumen 2-0 2-1
Aris FC   5-2   Hapoel Beer-Sheva 3-1 2-1
Bangor City FC   1-4   IA 1-2 0-2
Kispesti Honvéd FC   5-1   Zimbru Chisinau 4-1 1-0
CS Grevenmacher   1-8   Rosenborg B.K. 1-2 0-6
FC Aarau   2-0   NK Mura Murska Sobota 1-0 1-0
FC Dinamo Minsk   6-5   Hibernians FC 3-1 3-4(pr)
FC Dinamo Tbilisi   4-1   FC Universitatea Craiova 2-0 2-1
FC Copenhagen   4-1   FC Jazz 0-1 4-0
Fenerbahce SK   7-0   PFK Turan Tovuz 5-0 2-0
FH   2-3   Linfield FC 1-0 1-3
FK Inter Bratislava   1-3   MyPa 0-3 1-0
FK Vardar   1-2   Békéscsabai Elõre 1-1 0-1
GI Gota   2-4   Trelleborgs FF 0-1 2-3
Gornik Zabrze   8-0   Shamrock Rovers FC 7-0 1-0
KS Teuta   3-8   Apollon Limassol 1-4 2-4
Lillestrom S.K.   4-3   FC Xakhtar Donetsk 4-1 0-2
Motherwell FC   7-1   Havnar Boltfelag 3-0 4-1
Odense BK   6-0   FC Flora 3-0 3-0
Olimpija Ljubljana   5-3   PFC Levski Sofia 3-2 2-1
PFC CSKA Sofia   3-0   Ararat Yerevan 3-0 0-0
Portadown FC   0-5   SK Slovan Bratislava 0-2 0-3
ROMAR Mažeikiai   0-4   AIK 0-2 0-2
SK Slavia Praha   6-0   Cork City FC 2-0 4-0
Skonto FC   (c)1-1   Aberdeen FC 0-0 1-1
Inter Cardiff FC   0-8   GKS Katowice 0-2 0-6
Valletta FC   3-7   Rapid Bucarest 2-6 1-1

Primera rondaModifica

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
AIK   (c)2-2   SK Slavia Praha 0-0 2-2
Anorthosis Famagusta FC   2-3   Athletic Club 2-0 0-3
Apollon Limassol   4-5   FC Sion 1-3 3-2(pr)
AS Cannes   9-1   Fenerbahce SK 4-0 5-1
Bayer Leverkusen   5-4   PSV Eindhoven 5-4 0-0
Blackburn Rovers FC   2-3   Trelleborgs FF 0-1 2-2
Boavista FC   3-2   MyPa 2-1 1-1
Borussia Dortmund   3-0   Motherwell FC 1-0 2-0
FC Aarau   0-1   CS Maritimo 0-0 0-1
FC Dinamo Minsk   1-4   S.S. Lazio 0-0 1-4
FC Dinamo Tbilisi   2-5   FC Tirol Innsbruck 1-0 1-5
FC Girondins de Bordeaux   5-1   Lillestrom S.K. 3-1 2-0
FC Tekstilshchik Kamyshin   6-2   Békéscsabai Elõre 6-1 0-1
FC Twente   4-5   Kispesti Honvéd FC 1-4 3-1
GKS Katowice   (p)1-1   Aris FC 1-0 0-1
IA   1-8   1. FC Kaiserslautern 0-4 1-4
Internazionale Milano FC   1-1(p)   Aston Villa FC 1-0 0-1
Linfield FC   1-6   Odense BK 1-1 0-5
SSC Napoli   3-0   Skonto FC 2-0 1-0
Olimpija Ljubljana   1-3   Eintracht Frankfurt 1-1 0-2
Olympiacos   1-5   Olympique de Marseille 1-2 0-3
PFC CSKA Sofia   1-8   Juventus FC 0-3 1-5
R. Antwerp FC   2-10   Newcastle United FC 0-5 2-5
RFC Seraing   4-4(c)   Dynamo Moscou 3-4 1-0
Rapid Bucarest   3-2   R. Charleroi S.C. 2-0 1-2
Real Madrid   (c)2-2   Sporting Clube de Portugal 1-0 1-2
Rosenborg B.K.   2-4   Deportivo La Coruna 1-0 1-4(pr)
SC Rotor Volgograd   3-5   FC Nantes Atlantique 3-2 0-3
SK Slovan Bratislava   2-1   FC Copenhagen 1-0 1-1
Trabzonspor   5-4   Dinamo Bucarest 2-1 3-3
VfB Admira Wacker Modling   6-3   Gornik Zabrze 5-2 1-1
Vitesse Arnhem   1-2   AC Parma 1-0 0-2

Segona rondaModifica

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
1. FC Kaiserslautern   1-1(c)   Odense BK 1-1 0-0
AIK   0-3   AC Parma 0-1 0-2
Boavista FC   2-3   SSC Napoli 1-1 1-2
Kispesti Honvéd FC   0-7   Bayer Leverkusen 0-2 0-5
CS Maritimo   1-3   Juventus FC 0-1 1-2
Dynamo Moscou   2-6   Real Madrid 2-2 0-4
FC Nantes Atlantique   4-1   FC Tekstilshchik Kamyshin 2-0 2-1
FC Sion   (c)3-3   Olympique de Marseille 2-0 1-3
FC Tirol Innsbruck   2-4   Deportivo La Coruna 2-0 0-4
GKS Katowice   2-1   FC Girondins de Bordeaux 1-0 1-1
Newcastle United FC   3-3(c)   Athletic Club 3-2 0-1
Rapid Bucarest   2-6   Eintracht Frankfurt 2-1 0-5
SK Slovan Bratislava   2-4   Borussia Dortmund 2-1 0-3
Trabzonspor   (c)2-2   Aston Villa FC 1-0 1-2
Trelleborgs FF   0-1   S.S. Lazio 0-0 0-1
VfB Admira Wacker Modling   5-3   AS Cannes 1-1 4-2

Tercera rondaModifica

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Athletic Club   3-4   AC Parma 1-0 2-4
Deportivo La Coruna   2-3   Borussia Dortmund 1-0 1-3(pr)
Eintracht Frankfurt   2-0   SSC Napoli 1-0 1-0
FC Nantes Atlantique   6-2   FC Sion 4-0 2-2
GKS Katowice   1-8   Bayer Leverkusen 1-4 0-4
Odense BK   4-3   Real Madrid 2-3 2-0
Trabzonspor   2-4   S.S. Lazio 1-2 1-2
VfB Admira Wacker Modling   2-5   Juventus FC 1-3 1-2

Quarts de finalModifica

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Bayer Leverkusen   5-1   FC Nantes Atlantique 5-1 0-0
Eintracht Frankfurt   1-4   Juventus FC 1-1 0-3
AC Parma   1-0   Odense BK 1-0 0-0
S.S. Lazio   1-2   Borussia Dortmund 1-0 0-2

SemifinalsModifica

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Bayer Leverkusen   1-5   AC Parma 1-2 0-3
Juventus FC   4-3   Borussia Dortmund 2-2 2-1

FinalModifica

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
AC Parma   2-1   Juventus FC 1-0 1-1
Campió de la Copa de la UEFA 1994-95
 
AC Parma
Primer títol

Enllaços externsModifica