Obre el menú principal

Copa del Món de ciclisme en pista de 2004

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2004 va ser la 12a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es va celebrar del 13 de febrer de 2004 al 16 de maig de 2004 amb la disputa de quatre proves.

Campionat de ciclismeCopa del Món de ciclisme en pista de 2004
Data Del 13 de febrer de 2004
al 16 de maig de 2004
Proves 4
Modifica les dades a Wikidata

Contingut

ProvesModifica

Data Lloc
13-16 febrer 2004   Moscou
12-14 març 2004   Aguascalientes
9-11 abril 2004   Manchester
14-16 maig 2004   Sydney

ResultatsModifica

MasculinsModifica

Event Guanyador Segon Tercer
Moscou
Keirin   Jens Fiedler (GER)   Jobie Dajka (AUS)   Pavel Buráň (CZE)
Quilòmetre   Theo Bos (NED)   Jason Queally (GBR)   Carsten Bergemann (GER)
Velocitat   Jens Fiedler (GER)   René Wolff (GER)   Theo Bos (NED)
Velocitat per equips   Alemanya
René Wolff
Jens Fiedler
Carsten Bergemann
  Regne Unit
Chris Hoy
Craig McLean
Jason Queally
  Espanya
José Antonio Escuredo
Salvador Melià
José Antonio Villanueva
Persecució   Robert Bartko (GER)   Volodímir Diúdia (UKR)   Aleksei Màrkov (RUS)
Persecució per equips   Lituània
Raimondas Vilčinskas
Aivaras Baranauskas
Linas Balciunas
Tomas Vaitkus
  Ucraïna
Roman Kononenko
Volodímir Diúdia
Vitali Popkov
Volodímir Zagorodni
  Rússia
Oleg Grixkin
Aleksandr Khatúntsev
Aleksei Màrkov
Aleksei Schmidt
Puntuació   Marco Arriagada (CHI)   Milton Wynants (URU)   Juan Esteban Curuchet (ARG)
Scratch   Walter Pérez (ARG)   Volodímir Ribin (UKR)   Chris Newton (GBR)
Madison   Argentina
Juan Esteban Curuchet
Walter Pérez
  Àustria
Roland Garber
Franz Stocher
  Rússia
Oleg Grixkin
Serguei Kudentsov
Aguascalientes
Keirin   Mickaël Bourgain (FRA)   Jan van Eijden (GER)   José Antonio Escuredo (ESP)
Quilòmetre   Stefan Nimke (GER)   Arnaud Tournant (FRA)   Ben Kersten (AUS)
Velocitat   Mickaël Bourgain (FRA)   Laurent Gané (FRA)   Josiah Ng On Lam (MAS)
Velocitat per equips   França
Mickaël Bourgain
Laurent Gané
Arnaud Tournant
  Japó
Toshiaki Fushimi
Masaki Inoue
Tomohiro Nagatsuka
  Alemanya
Stefan Nimke
Michael Seidenbecher
Jan van Eijden
Persecució   Sergi Escobar (ESP)   Fabien Sanchez (FRA)   Vasil Kiryienka (BLR)
Persecució per equips   França
Anthony Langella
Fabien Merciris
Franck Perque
Fabien Sanchez
  Nova Zelanda
Jason Allen
Richard Bowker
Timothy Gudsell
Hayden Godfrey
  Espanya
Carlos Castaño
Sergi Escobar
Guillermo Ferrer
Asier Maeztu
Puntuació   Juan Esteban Curuchet (ARG)   Franck Perque (FRA)   Angelo Ciccone (ITA)
Scratch   Colby Pearce (USA)   Gregory Henderson (NZL)   Franco Marvulli (SUI)
Madison   Ucraïna
Volodímir Ribin
Vasyl Yakovlev
  Suïssa
Alexander Aeschbach
Franco Marvulli
  Àustria
Roland Garber
Franz Stocher
Manchester
Keirin   Shane Kelly (AUS)   Josiah Ng On Lam (MAS)   Florian Rousseau (FRA)
Quilòmetre   Craig McLean (GBR)   Theo Bos (NED)   Sören Lausberg (GER)
Velocitat   Damian Zieliński (POL)   Florian Rousseau (FRA)   Jan van Eijden (GER)
Velocitat per equips   Regne Unit
Chris Hoy
Craig MacLean
Jamie Staff
  Països Baixos
Jan Bos
Theo Bos
Teun Mulder
  França
Grégory Baugé
Florian Rousseau
François Pervis
Persecució   Bradley McGee (AUS)   Sergi Escobar (ESP)   Paul Manning (GBR)
Persecució per equips   Regne Unit
Bryan Steel
Robert Hayles
Paul Manning
Chris Newton
  Països Baixos
Levi Heimans
Jens Mouris
Peter Schep
Jeroen Straathof
  Austràlia
Ashley Hutchinson
Brett Lancaster
Bradley McGee
Stephen Wooldridge
Puntuació   Joan Llaneras (ESP)   Kam-Po Wong (HKG)   Colby Pearce (USA)
Scratch   Mark Renshaw (AUS)   Franck Perque (FRA)   Robert Hayles (GBR)
Madison   República Txeca
Martin Bláha
Petr Lazar
  Ucraïna
Volodímir Ribin
Vasyl Yakovlev
  Eslovàquia
Martin Liska
Jozef Zabka
Sydney
Keirin   Jobie Dajka (AUS)   José Antonio Villanueva (ESP)   Anthony Peden (NZL)
Quilòmetre   Chris Hoy (GBR)   Ahmed López (CUB)   Masaki Inoue (JPN)
Velocitat   Craig MacLean (GBR)   José Antonio Villanueva (ESP)   Takashi Kaneko (JPN)
Velocitat per equips   Regne Unit
Chris Hoy
Craig MacLean
Jamie Staff
  Polònia
Rafal Furman
Lukasz Kwiatkowski
Damian Zieliński
  Japó
Toshiaki Fushimi
Yuichiro Kamiyama
Tomohiro Nagatsuka
Persecució   Paul Manning (GBR)   Volodímir Diúdia (UKR)   Levi Heimans (NED)
Persecució per equips   Regne Unit
Bryan Steel
Robert Hayles
Paul Manning
Russell Downing
  Països Baixos
Levi Heimans
Jens Mouris
Peter Schep
Jeroen Straathof
  Alemanya
Robert Bengsch
Guido Fulst
Christian Lademann
Leif Lampater
Puntuació   Colby Pearce (USA)   Chris Newton (GBR)   Joan Llaneras (ESP)
Scratch   Robert Slippens (NED)   Dean Downing (GBR)   Matthieu Ladagnous (FRA)
Madison   Argentina
Juan Esteban Curuchet
Walter Pérez
  Espanya
Miquel Alzamora
Joan Llaneras
  Suïssa
Bruno Risi
Franco Marvulli

FemeninsModifica

Event Guanyadora Segona Tercera
Moscou
Keirin   Guo Shuang (CHN)   Katrin Meinke (GER)   Oksana Gríxina (RUS)
500 m. contrarellotge   Natàl·lia Tsilínskaia (BLR)   Jiang Cuihua (CHN)   Yvonne Hijgenaar (NED)
Velocitat   Svetlana Grankovskaya (RUS)   Natàl·lia Tsilínskaia (BLR)   Tamil·la Abàssova (RUS)
Velocitat per equips   Rússia
Svetlana Grankovskaya
Oksana Gríxina
  França
Céline Nivert
Clara Sanchez
  Països Baixos
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
Persecució   Karin Thürig (SUI)   Olga Sliússareva (RUS)   Hanka Kupfernagel (GER)
Puntuació   Olga Sliússareva (RUS)   Belem Guerrero (MEX)   Yoanka González (CUB)
Scratch   Olga Sliússareva (RUS)   Lyudmyla Vypyraylo (UKR)   Giorgia Bronzini (ITA)
Aguascalientes
Keirin   Simona Krupeckaitė (LTU)   Jennie Reed (USA)   Anna Meares (AUS)
500 m. contrarellotge   Natàl·lia Tsilínskaia (BLR)   Anna Meares (AUS)   Yvonne Hijgenaar (NED)
Velocitat   Natàl·lia Tsilínskaia (BLR)   Tanya Lindenmuth (USA)   Simona Krupeckaitė (LTU)
Velocitat per equips   Austràlia
Rosealee Hubbard
Anna Meares
  França
Céline Nivert
Clara Sanchez
  Països Baixos
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
Persecució   Sarah Ulmer (NZL)   Elena Tchalykh (RUS)   Emma Davies (GBR)
Puntuació   Erin Mirabella (USA)   Lada Kozlíková (CZE)   Yoanka González (CUB)
Scratch   Elena Tchalykh (RUS)   Gema Pascual (ESP)   Sarah Ulmer (NZL)
Manchester
Keirin   Jennie Reed (USA)   Susan Panzer (GER)   Daniela Larreal (VEN)
500 m. contrarellotge   Yvonne Hijgenaar (NED)   Jiang Yonghua (CHN)   Victoria Pendleton (GBR)
Velocitat   Victoria Pendleton (GBR)   Irina Ianòvitx (UKR)   Susan Panzer (GER)
Velocitat per equips   Alemanya
Katrin Meinke
Susan Panzer
  França
Céline Nivert
Clara Sanchez
  Austràlia
Rosealee Hubbard
Kristine Bayley
Persecució   Katherine Bates (AUS)   Emma Davies (GBR)   Hanka Kupfernagel (GER)
Puntuació   Katherine Bates (AUS)   Hanka Kupfernagel (GER)   Belem Guerrero (MEX)
Scratch   Alison Wright (AUS)   Rochelle Gilmore (AUS)   Rebecca Quinn (USA)
Sydney
Keirin   Guo Shuang (CHN)   Jennie Reed (USA)   Katrin Meinke (GER)
500 m. contrarellotge   Yvonne Hijgenaar (NED)   Lori-Ann Muenzer (CAN)   Clara Sanchez (FRA)
Velocitat   Anna Meares (AUS)   Tanya Lindenmuth (USA)   Lori-Ann Muenzer (CAN)
Velocitat per equips   Alemanya
Katrin Meinke
Kathrin Freitag
  Austràlia
Rosealee Hubbard
Rebecca Ellis
  Rússia
Anastassia Txulkova
Oksana Gríxina
Persecució   Sarah Ulmer (NZL)   Karin Thürig (SUI)   Alexis Rhodes (AUS)
Puntuació   Alexis Rhodes (AUS)   Lyudmyla Vypyraylo (UKR)   Sarah Ulmer (NZL)
Scratch   Adrie Visser (NED)   Gu Sun-geun (KOR)   Rebecca Quinn (USA)

ClassificacionsModifica

PaïsosModifica

Rang País/Equip Moscou Aguascalientes Manchester Sydney Total
1   Alemanya 406
2   França 396
3   Austràlia 393
4   Regne Unit 339
5   Països Baixos 294
6   Rússia 265
7   Estats Units 262
8   Espanya 203
9   Ucraïna 184
10   Bielorússia 129

MasculinsModifica

KeirinModifica

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.   Jobie Dajka
2.   Mickaël Bourgain
3.   Josiah Ng On Lam

Quilòmetre contrarellotgeModifica

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.   Theo Bos
2.   Ahmed López
3.   Stefan Nimke

VelocitatModifica

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.   Damian Zieliński
2.   René Wolff
3.   Laurent Gané

PersecucióModifica

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.   Sergi Escobar
2.   Paul Manning
3.   Volodímir Diúdia

Velocitat per equipsModifica

Pos. Equip Mos Agu Man Syd Pts
1.   Regne Unit
2.   Alemanya
3.   França

Persecució per equipsModifica

Pos. Equip Mos Agu Man Syd Pts
1.   Nova Zelanda
2.   Regne Unit
3.   França

ScratchModifica

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.   Franco Marvulli
2.   Colby Pierce
3.   Robert Slippens

MadisonModifica

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.   Suïssa
2.   Argentina
3.   Àustria

PuntuacióModifica

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.   Joan Llaneras
2.   Chris Newton
3.   Colby Pierce

FemeninsModifica

KeirinModifica

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.   Jennie Reed
2.   Katrin Meinke
3.   Oksana Gríxina

500 metres contrarellotgeModifica

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.   Yvonne Hijgenaar
2.   Natàl·lia Tsilínskaia
3.   Jiang Cuihua

VelocitatModifica

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.   Natàl·lia Tsilínskaia
2.   Victoria Pendleton
3.   Svetlana Grankovskaya

PersecucióModifica

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.   Sarah Ulmer
2.   Karin Thürig
3.   Emma Davies

PuntuacióModifica

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.   Belem Guerrero
2.   Yoanka González
3.   Olga Sliússareva

ScratchModifica

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.   Olga Sliússareva
2.   Lyudmyla Vypyraylo
3.   Gema Pascual

Velocitat per equipsModifica

Pos. Ciclista Mos Agu Man Syd Pts
1.   Austràlia
2.   França
3.   Alemanya

Enllaços externsModifica