Copa del Món de ciclisme en pista de 2013-2014

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2013-2014 va ser la 22a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es va celebrar de l'1 de novembre de 2013 al 19 de gener de 2014 amb la disputa de tres proves.

Campionat de ciclismeCopa del Món de ciclisme en pista de 2013-2014
Medals and Track Cycling World Cup jersey.jpg
DataDe l'1 de novembre de 2013
al 19 de gener de 2014
Proves3
Modifica les dades a Wikidata

ProvesModifica

Data Lloc
1-3 novembre 2013   Manchester
5-7 desembre 2013   Aguascalientes
17-19 gener 2014   Guadalajara

ResultatsModifica

MasculinsModifica

Event Guanyador Segon Tercer
Manchester
Velocitat   Robert Förstemann (GER)   Njisane Phillip (TRI)   Shane Perkins (AUS)
Persecució   Marco Coledan (ITA)   Alexander Serov (RUS)   Sebastián Mora (ESP)
Persecució per equips   Regne Unit
Ed Clancy
Steven Burke
Andrew Tennant
Owain Doull
  Austràlia
Luke Davison
Alex Edmondson
Mitchell Mulhern
Miles Scotson
  Dinamarca
Lasse Norman Hansen
Mathias Møller
Rasmus Christian Quaade
Alex Rasmussen
Velocitat per equips   Alemanya
Rene Enders
Robert Förstemann
Max Niederlag
  Rússia
Denís Dmítriev
Andrey Kubeev
Pavel Yakushevskiy
  Regne Unit
Philip Hindes
Jason Kenny
Matthew Crampton
Kian Emadi (q)
Keirin   François Pervis (FRA)   Maximilian Levy (GER)   Hersony Canelón (VEN)
Scratch   Andreas Müller (AUT)   Elia Viviani (ITA)   Jonathan Mould (GBR)
Puntuació   Martyn Irvine (IRL)   Lasse Norman Hansen (DEN)   Elia Viviani (ITA)
Òmnium   Jasper De Buyst (BEL)   Tim Veldt (NED)   Luke Davison (AUS)
Aguascalientes
Velocitat   Matthew Glaetzer (AUS)   Jason Kenny (GBR)   Pavel Kelemen (CZE)
Quilòmetre contrarellotge   François Pervis (FRA)   Maximilian Levy (GER)   Joachim Eilers (GER)
Persecució per equips   Austràlia
Glenn O'Shea
Alex Edmondson
Mitchell Mulhern
Alexander Morgan
  Dinamarca
Lasse Norman Hansen
Casper Folsach
Rasmus Christian Quaade
Alex Rasmussen
  Regne Unit
Samuel Harrison
Steven Burke
Jonathan Dibben
Owain Doull
Velocitat per equips   Alemanya
Rene Enders
Robert Förstemann
Joachim Eilers
  Regne Unit
Philip Hindes
Jason Kenny
Matthew Crampton
Kian Emadi (q)
  Austràlia
Nathan Hart
Shane Perkins
Matthew Glaetzer
Keirin   Matthew Crampton (GBR)   Tobias Wachter (GER)   Shane Perkins (AUS)
Scratch   Owain Doull (GBR)   King Lok Cheung (HKG)   Roman Lutsyshyn (UKR)
Madison   Espanya
David Muntaner
Albert Torres
  Bèlgica
Jasper De Buyst
Kenny de Ketele
  Rússia
Artur Ierxov
Alexander Serov
Òmnium   Luke Davison (AUS)   Jasper De Buyst (BEL)   Artyom Zakharov (KAZ)
Guadalajara
Velocitat   Hugo Haak (NED)   Max Niederlag (GER)   Sam Webster (NZL)
Quilòmetre contrarellotge   Scott Sunderland (AUS)   Krzysztof Maksel (POL)   Hugo Haak (NED)
Persecució   Jenning Huizenga (NED)   Mauro Agostini (ARG)   Stefan Küng (SUI)
Persecució per equips   Austràlia
Tirian McManus
Joshua Harrison
Callum Scotson
Scott Sunderland
  Suïssa
Théry Schir
Stefan Küng
Loic Perizzolo
Cyrille Thièry
  Alemanya
Theo Reinhardt
Maximilian Beyer
Henning Bommel
Nils Schomber
Velocitat per equips   Països Baixos
Nils van't Hoenderdaal
Hugo Haak
Matthijs Buchli
  Alemanya
Erik Balzer
Max Niederlag
Joachim Eilers
  Regne Unit
John Paul
Callum Skinner
Lewis Oliva
Keirin   Matthijs Buchli (NED)   Santiago Ramírez (COL)   Lewis Oliva (GBR)
Puntuació   Kiril Svéixnikov (RUS)   Thomas Scully (NZL)   Roman Lutsyshyn (UKR)
Madison   Nova Zelanda
Patrick Bevin
Thomas Scully
  Bèlgica
Jasper De Buyst
Kenny de Ketele
  Suïssa
Stefan Küng
Théry Schir
Òmnium   Tirian McManus (AUS)   Jasper De Buyst (BEL)   Thomas Boudat (FRA)

FemeninsModifica

Event Guanyadora Segona Tercera
Manchester
Velocitat   Kristina Vogel (GER)   Lee Wai Sze (HKG)   Rebecca James (GBR)
Persecució   Joanna Rowsell (GBR)   Rebecca Wiasak (AUS)   Katie Archibald (GBR)
Persecució per equips   Regne Unit
Laura Trott
Elinor Barker
Danielle King
Joanna Rowsell
  Canadà
Gillian Carleton
Laura Brown
Jasmin Glaesser
Stephanie Roorda
  Austràlia
Annette Edmondson
Georgia Baker
Rebecca Wiasak
Elissa Wundersitz
Velocitat per equips   Alemanya
Miriam Welte
Kristina Vogel
  Regne Unit
Victoria Williamson
Rebecca James
  Max Success Pro Cycling
Lin Junhong
Zhong Tianshi
Keirin   Kristina Vogel (GER)   Rebecca James (GBR)   Sandie Clair (FRA)
Scratch   Małgorzata Wojtyra (POL)   Katie Archibald (GBR)   Tetyana Klimchenko (UKR)
Puntuació   Laura Brown (CAN)   Elizabeth Newell (USA)   Jamie Wong (HKG)
Òmnium   Laura Trott (GBR)   Gillian Carleton (CAN)   Laurie Berthon (FRA)
Aguascalientes
Velocitat   Kristina Vogel (GER)   Anna Meares (AUS)   Lee Wai Sze (HKG)
500 m. contrarellotge   Anna Meares (AUS)   Miriam Welte (GER)   Lee Wai Sze (HKG)
Persecució   Rebecca Wiasak (AUS)   Elinor Barker (GBR)   Caroline Ryan (IRL)
Persecució per equips   Regne Unit
Katie Archibald
Elinor Barker
Danielle King
Joanna Rowsell
  Canadà
Gillian Carleton
Laura Brown
Jasmin Glaesser
Stephanie Roorda
  Austràlia
Isabella King
Amy Cure
Rebecca Wiasak
Melissa Hoskins
Velocitat per equips   Alemanya
Miriam Welte
Kristina Vogel
  Regne Unit
Jessica Varnish
Rebecca James
  Rússia
Elena Brejniva
Anastàsia Vóinova
Keirin   Kristina Vogel (GER)   Lee Wai Sze (HKG)   Rebecca James (GBR)
Puntuació   Stephanie Pohl (GER)   Jasmin Glaesser (CAN)   Jarmila Machačová (CZE)
Òmnium   Sarah Hammer (USA)   Laura Trott (GBR)   Jolien D'Hoore (BEL)
Guadalajara
Velocitat   Lin Junhong (CHN)   Zhong Tianshi (CHN)   Lee Wai Sze (HKG)
500 m. contrarellotge   Anastàsia Vóinova (RUS)   Miriam Welte (GER)   Lee Wai Sze (HKG)
Persecució per equips   Canadà
Allison Beveridge
Laura Brown
Jasmin Glaesser
Stephanie Roorda
  Estats Units
Jennifer Valente
Cari Higgins
Lauren Tamayo
Jade Wilcoxson
  Austràlia
Isabella King
Georgia Baker
Rebecca Wiasak
Elissa Wundersitz
Velocitat per equips   Max Success Pro Cycling
Lin Junhong
Zhong Tianshi
  Rússia
Iekaterina Gnidenko
Anastàsia Vóinova
  Regne Unit
Victoria Williamson
Danielle Khan
Keirin   Wai Sze Lee (HKG)   Fatehah Mustapa (MYS)   Sandie Clair (FRA)
Scratch   Diao Xiao Juan (HKG)   Jannie Salcedo (COL)   Ievguénia Romaniuta (RUS)
Òmnium   Katarzyna Pawłowska (POL)   Isabella King (AUS)   Laurie Berthon (FRA)

ClassificacionsModifica

PaïsosModifica

Rang País/Equip Manchester Aguascalientes Guadalajara Total
1   Regne Unit 2342.0 2396.5 1458.0 6196.5
2   Austràlia 1807.5 2062.0 1701.5 5571.0
3   Rússia 1647.5 1373.0 1733.0 4753.5
4   Alemanya 1556.1 1710.0 1454.5 4720.6
5   Espanya 1211.0 1174.0 1372.0 3757.0
6   França 1192.0 1017.0 1391.5 3600.5
7   Països Baixos 991.0 988.5 1208.0 3187.5
8   Nova Zelanda 724.5 778.0 1156.0 2658.5
9   Itàlia 1121.0 676.0 780.0 2577.0
10   Polònia 905.0 696.0 946.5 2547.5

MasculinsModifica

KeirinModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Matthijs Büchli 1 113 150 264
2.   Tobias Wächter 105 135 240
3.   Lewis Oliva 30 66 120 216
4.   Christos Volikakis 105 82 187
5.   Simon Van Velthooven 49 36 90 175

Quilòmetre contrarellotgeModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Krzysztof Maksel 90 135 225
2.   Hugo Haak 105 120 225
3.   Simon Van Velthooven 82 113 195
4.   Scott Sunderland 150 150
5.   François Pervis 150 150

VelocitatModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Edward Dawkins 66 113 113 292
2.   Matthew Glaetzer 105 150 255
3.   Njisane Phillip 135 82 217
4.   Robert Förstemann 150 49 199
5.   Hugo Haak 36 150 186

PersecucióModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Jenning Huizenga 105 150 255
2.   Marco Coledan 150 105 255
3.   Mauro Agostini 74 135 209
4.   Nils Schomber 82 98 180
5.   Miles Scotson 60 113 173

Velocitat per equipsModifica

Pos. Equip Man Agua Gua Pts
1.   Alemanya 225.0 225.0 202.5 652.5
2.   Regne Unit 180.0 202.5 180.0 562.5
3.   Països Baixos 123.0 169.5 225.0 517.5
4.   Rússia 202.5 147.0 135.0 484.5
5.   Nova Zelanda 169.5 123.0 147.0 439.5

Persecució per equipsModifica

Pos. Equip Man Agua Gua Pts
1.   Austràlia 270 300 300 870
2.   Dinamarca 240 270 196 706
3.   Regne Unit 300 240 98 638
4.   Espanya 210 180 226 616
5.   Suïssa 164 164 270 598

ScratchModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Andreas Müller 150 66 216
2.   Owain Doull 60 150 210
3.   Ivan Kovaliov 105 60 165
4.   Moreno De Pauw 82 82 164
5.   Anton Muzychkin 49 105 154

MadisonModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Bèlgica 135 135 270
2.   Espanya 150 82 232
3.   Nova Zelanda 49 150 199
4.   Hong Kong 98 98 196
5.   Austràlia 74 113 187

PuntuacióModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Roman Lutsyshyn 105 120 225
2.   Kiril Svéixnikov 1 150 151
3.   Martyn Irvine 150 150
4.   Thomas Scully 135 135
5.   Lasse Norman Hansen 135 135

ÒmniumModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Jasper De Buyst 150 135 135 420
2.   Tim Veldt 135 113 66 314
3.   Thomas Boudat 90 90 120 300
4.   Luke Davison 120 150 270
5.   Jonathan Dibben 105 113 218

FemeninsModifica

KeirinModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Lee Wai Sze 113 135 150 398
2.   Fatehah Mustapa 98 113 135 346
3.   Kristina Vogel 150 150 300
4.   Rebecca James 135 120 255
5.   Sandie Clair 120 120 240

500 metres contrarellotgeModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Miriam Welte 135 135 270
2.   Anastassia Vóinova 105 150 255
3.   Lee Wai Sze 120 120 240
4.   Tania Calvo 90 113 203
5.   Lisandra Guerra 74 105 179

VelocitatModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Lee Wai Sze 135 120 120 375
2.   Kristina Vogel 150 150 300
3.   Anna Meares 113 135 248
4.   Jessica Varnish 105 113 218
5.   Stephanie Morton 98 45 74 217

PersecucióModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Rebecca Wiasak 135 150 285
2.   Caroline Ryan 105 120 225
3.   Eugenia Bujak 113 105 218
4.   Alexandra Chekina 90 74 164
5.   Joanna Rowsell 150 150

Velocitat per equipsModifica

Pos. Equip Man Agua Gua Pts
1.   Regne Unit 135 135 120 390
2.   Alemanya 150 150 74 374
3.   Rússia 113 120 135 368
4.   Espanya 74 98 105 277
5.   Max Success Pro Cycling 120 150 270

Persecució per equipsModifica

Pos. Equip Man Agua Gua Pts
1.   Canadà 270 270 300 840
2.   Austràlia 240 240 240 720
3.   Estats Units 210 226 270 706
4.   Polònia 196 196 226 618
5.   Rússia 226 180 196 602

ScratchModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Leire Olaberría 98 113 211
2.   Laurie Berthon 105 98 203
3.   Małgorzata Wojtyra 150 49 199
4.   Ievguénia Romaniuta 54 120 174
5.   Diao Xiao Juan 150 150

PuntuacióModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Stephanie Pohl 113 150 263
2.   Jamie Wong 120 105 225
3.   Anastassia Txulkova 90 113 203
4.   Elizabeth Newell 135 39 174
5.   Sofía Arreola 66 98 164

ÒmniumModifica

Pos. Ciclista Man Agua Gua Pts
1.   Laurie Berthon 120 90 120 330
2.   Leire Olaberría 98 98 113 309
3.   Laura Trott 150 135 285
4.   Isabella King 105 135 240
5.   Jolien D'Hoore 113 120 233

Enllaços externsModifica

A Wikimedia Commons hi ha contingut multimèdia relatiu a: Copa del Món de ciclisme en pista de 2013-2014