Copa del Món de ciclisme en pista de 2014-2015

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2014-2015 és la 23a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es celebra del 7 de novembre de 2014 al 18 de gener de 2015 amb la disputa de tres proves.

Campionat de ciclismeCopa del Món de ciclisme en pista de 2014-2015
DataDel 7 de novembre de 2014
al 18 de gener de 2015
Proves3

ProvesModifica

Data Lloc
7-9 novembre 2014   Guadalajara
5-7 desembre 2014   Londres
16-18 gener 2015   Cali

ResultatsModifica

MasculinsModifica

Event Guanyador Segon Tercer
Guadalajara
Velocitat   Matthew Glaetzer (AUS)   Jason Kenny (GBR)   Fabián Puerta (COL)
Persecució per equips   Austràlia
Daniel Fitter
Alexander Porter
Samuel Welsford
Miles Scotson
  Regne Unit
Jonathan Dibben
Steven Burke
Andrew Tennant
Mark Christian
  Alemanya
Henning Bommel
Theo Reinhardt
Leon Rohde
Kersten Thiele
Velocitat per equips   Regne Unit
Philip Hindes
Jason Kenny
Callum Skinner
  Alemanya
Rene Enders
Robert Förstemann
Joachim Eilers
  Nova Zelanda
Ethan Mitchell
Sam Webster
Edward Dawkins
Keirin   Joachim Eilers (GER)   Matthew Glaetzer (AUS)   Fabián Puerta (COL)
Òmnium   Lucas Liss (GER)   Glenn O'Shea (AUS)   Bobby Lea (USA)
Londres
Velocitat   Jeffrey Hoogland (NED)   Fabián Puerta (COL)   Hersony Canelon (VEN)
Persecució per equips   Regne Unit
Mark Christian
Steven Burke
Andrew Tennant
Owain Doull
  Nova Zelanda
Pieter Bulling
Westley Gough
Cameron Karwowski
Myron Simpson
  Dinamarca
Lasse Norman Hansen
Casper Folsach
Rasmus Christian Quaade
Casper Pedersen
Velocitat per equips   Alemanya
Rene Enders
Robert Förstemann
Joachim Eilers
  Team Jayco-Ais
Nathan Hart
Shane Perkins
Matthew Glaetzer
  Nova Zelanda
Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
Keirin   Stefan Bötticher (GER)   Fabián Puerta (COL)   Christos Volikakis (GRE)
Puntuació   Eloy Teruel (ESP)   Kenny De Ketele (BEL)   Eduardo Sepúlveda (ARG)
Madison   Regne Unit
Mark Christian
Owain Doull
  Nova Zelanda
Pieter Bulling
Westley Gough
  Alemanya
Henning Bommel
Theo Reinhardt
Òmnium   Fernando Gaviria (COL)   Scott Law (AUS)   Bobby Lea (USA)
Cali
Velocitat   Denís Dmítriev (RUS)   Jeffrey Hoogland (NED)   Fabián Puerta (COL)
Persecució per equips   Austràlia
Scott Law
Joshua Harrison
Jackson Law
Tirian McManus
  Rusvelo
Artur Ierxov
Alexander Evtushenko
Alexey Kurbatov
Alexandr Serov
  Regne Unit
Germain Burton
Matthew Gibson
Christopher Latham
Mark Stewart
Velocitat per equips   França
Grégory Baugé
Kévin Sireau
Quentin Lafargue
  Països Baixos
Jeffrey Hoogland
Hugo Haak
Matthijs Büchli
  Polònia
Grzegorz Drejgier
Damian Zielinski
Krzysztof Maksel
Keirin   Fabián Puerta (COL)   Shane Perkins (AUS)   Matthew Baranoski (USA)
Òmnium   Maximilian Beyer (GER)   Jasper De Buyst (BEL)   Gaël Suter (SUI)

FemeninsModifica

Event Guanyadora Segona Tercera
Guadalajara
Velocitat   Anastassia Vóinova (RUS)   Guo Shuang (CHN)   Lisandra Guerra (CUB)
Persecució per equips   Regne Unit
Laura Trott
Elinor Barker
Ciara Horne
Amy Roberts
  Canadà
Allison Beveridge
Kirsti Lay
Jasmin Glaesser
Stephanie Roorda
  Xina
Huang Dong Yan
Jing Yali
Jiang Wenwen
Zhao Baofang
Velocitat per equips   Austràlia
Kaarle McCulloch
Stephanie Morton
  Alemanya
Gudrun Stock
Miriam Welte
  Rússia
Dària Xmeliova
Anastassia Vóinova
Keirin   Guo Shuang (CHN)   Zhong Tianshi (CHN)   Anna Meares (AUS)
Òmnium   Jolien D'Hoore (BEL)   Marlies Mejías (CUB)   Małgorzata Wojtyra (POL)
Londres
Velocitat   Kristina Vogel (GER)   Anastassia Vóinova (RUS)   Elis Ligtlee (NED)
Persecució per equips   Regne Unit
Katie Archibald
Elinor Barker
Laura Trott
Ciara Horne
  Austràlia
Isabella King
Amy Cure
Ashlee Ankudinoff
Melissa Hoskins
  Canadà
Allison Beveridge
Kirsti Lay
Jasmin Glaesser
Stephanie Roorda
Velocitat per equips   Xina
Zhong Tianshi
Gong Jinjie
  Alemanya
Miriam Welte
Kristina Vogel
  Rússia
Iekaterina Gnidenko
Anastassia Vóinova
Keirin   Guo Shuang (CHN)   Kristina Vogel (GER)   Lee Hyejin (KOR)
Scratch   Milena Salcedo (COL)   Lauren Stephens (USA)   Katarzyna Pawłowska (POL)
Puntuació   Amy Cure (AUS)   Jasmin Glaesser (CAN)   Elinor Barker (GBR)
Òmnium   Laura Trott (GBR)   Jolien D'Hoore (BEL)   Kirsten Wild (NED)
Cali
Velocitat   Elis Ligtlee (NED)   Guo Shuang (CHN)   Lee Wai-sze (HKG)
Persecució per equips   Austràlia
Macey Stewart
Elissa Wundersitz
Alexandra Manly
Lauren Perry
  Xina
Huang Dong Yan
Jin Di
Liang Hongyu
Zhao Baofang
  Estats Units
Carmen Small
Lauren Tamayo
Jennifer Valente
Ruth Winder
Velocitat per equips   Rússia
Dària Xmeliova
Iekaterina Gnidenko
  Països Baixos
Elis Ligtlee
Shanne Braspennincx
  Espanya
Tania Calvo
Helena Casas
Keirin   Lin Junhong (CHN)   Shanne Braspennincx (NED)   Melissa Erickson (USA)
Òmnium   Kirsten Wild (NED)   Leire Olaberría (ESP)   Anna Knauer (GER)

ClassificacionsModifica

PaïsosModifica

Rang País/Equip Guadalajara Londres Cali Total
1   Alemanya 1363.5 1609.0 1065.0 4037.5
2   Regne Unit 1380.0 1424.0 900.0 3704.0
3   Austràlia 1450.5 797.0 1151.0 3398.5
4   Països Baixos 895.5 1001.0 1289.5 3186.0
5   Nova Zelanda 1068.0 1130.0 825.0 3023.0
6   Rússia 1003.0 1070.5 943.0 3016.5
7   Xina 698.5 1042.0 821.5 2562.0
8   França 639.0 761.5 973.0 2373.5
9   Colòmbia 791.0 696.0 877.0 2364.0
10   Espanya 682.0 515.5 825.0 2022.5

MasculinsModifica

KeirinModifica

Pos. Ciclista Gua Lon Cal Pts
1.   Fabián Puerta 120 135 150 405
2.   Christos Volikakis 1 120 113 234
3.   Matthew Baranoski 49 60 120 229
4.   Kazunari Watanabe 30 105 82 217
5.   Jason Kenny 113 98 211

VelocitatModifica

Pos. Ciclista Gua Lon Cal Pts
1.   Fabián Puerta 120 135 120 375
2.   Jeffrey Hoogland 150 135 285
3.   Hersony Canelón 66 120 74 260
4.   Matthew Glaetzer 150 74 224
5.   Denís Dmítriev 54 150 204

Velocitat per equipsModifica

Pos. Equip Gua Lon Cal Pts
1.   França 147,0 169,6 225,0 541,5
2.   Països Baixos 169,5 147,0 202,5 519,0
3.   Regne Unit 225,0 135,0 147,0 507,0
4.   Alemanya 202,5 225,0 54,0 481,5
5.   Nova Zelanda 180,0 180,0 111,0 471,0

Persecució per equipsModifica

Pos. Equip Gua Lon Cal Pts
1.   Regne Unit 270 300 240 810
2.   Austràlia 300 180 300 780
3.   Dinamarca 196 240 226 662
4.   Alemanya 226 164 210 600
5.   Nova Zelanda 210 270 98 578

ÒmniumModifica

Pos. Ciclista Gua Lon Cal Pts
1.   Casper Pedersen 105 74 90 269
2.   Jasper De Buyst 24 82 135 241
3.   Bobby Lea 120 120 240
4.   Tim Veldt 113 113 226
5.   Maximilian Beyer 74 150 224

FemeninsModifica

KeirinModifica

Pos. Ciclista Gua Lon Cal Pts
1.   Guo Shuang 150 150 150 450
2.   Lee Wai-sze 49 113 90 252
3.   Zhong Tianshi 135 98 233
4.   Junhong Lin 30 54 135 219
5.   Jessica Varnish 49 105 49 203

VelocitatModifica

Pos. Ciclista Gua Lon Cal Pts
1.   Elis Ligtlee 113 120 150 383
2.   Guo Shuang 135 105 135 375
3.   Lee Wai-sze 90 90 120 300
4.   Anastassia Vóinova 150 135 285
5.   Lisandra Guerra 120 33 82 235

Velocitat per equipsModifica

Pos. Equip Gua Lon Cal Pts
1.   Rússia 120 120 150 390
2.   Països Baixos 113 90 135 338
3.   Espanya 105 82 120 307
4.   Alemanya 135 135 36 306
5.   França 98 98 98 294

Persecució per equipsModifica

Pos. Equip Gua Lon Cal Pts
1.   Austràlia 210 270 300 780
2.   Xina 240 226 270 736
3.   Regne Unit 300 300 600
4.   Nova Zelanda 226 210 164 600
5.   Canadà 270 240 84 594

ÒmniumModifica

Pos. Ciclista Gua Lon Cal Pts
1.   Kirsten Wild 105 120 150 375
2.   Marlies Mejías 135 105 113 353
3.   Jolien D'Hoore 150 135 285
4.   Amalie Dideriksen 113 82 90 285
5.   Anna Knauer 90 66 120 276

Enllaços externsModifica