Copa del Món de ciclisme en pista de 2015-2016

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2015-2016 és la 24a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es celebra del 30 d'octubre de 2015 al 17 de gener de 2016 amb la disputa de tres proves.

Campionat de ciclismeCopa del Món de ciclisme en pista de 2015-2016
DataDel 30 d'octubre de 2015
al 17 de gener de 2016
Proves3

ProvesModifica

Data Lloc
30 oct-1 nov. 2015   Cali
5-6 desembre 2015   Cambridge
16-17 gener 2016   Hong Kong

ResultatsModifica

MasculinsModifica

Event Guanyador Segon Tercer
Cali
Velocitat   Denís Dmítriev (RUS)   Jeffrey Hoogland (NED)   Max Niederlag (GER)
Persecució   Domenic Weinstein (GER)   Andrew Tennant (GBR)   Dmitriy Sokolov (RUS)
Persecució per equips   Rússia
Aleksandr Serov
Serguei Xílov
Dmitriy Sokolov
Kiril Svéixnikov
  Suïssa
Stefan Küng
Patrick Müller
Frank Pasche
Théry Schir
  Austràlia
Daniel Fitter
Alexander Porter
Jackson Law
Callum Scotson
Velocitat per equips   Alemanya
Rene Enders
Max Niederlag
Joachim Eilers
  Polònia
Grzegorz Drejgier
Rafał Sarnecki
Mateusz Lipa
  Països Baixos
Nils van 't Hoenderdaal
Jeffrey Hoogland
Hugo Haak
Keirin   Joachim Eilers (GER)   Matthew Glaetzer (AUS)   Edward Dawkins (NZL)
Puntuació   Cheung King Lok (HKG)   Eloy Teruel (ESP)   Edwin Ávila (COL)
Madison   Alemanya
Kersten Thiele
Leon Rohde
  Espanya
Sebastián Mora
Albert Torres
  Suïssa
Stefan Küng
Théry Schir
Òmnium   Víktor Manakov (RUS)   Roger Kluge (GER)   Elia Viviani (ITA)
Cambridge
Velocitat   Matthew Glaetzer (AUS)   Max Niederlag (GER)   Maximilian Levy  (GER)
Persecució per equips   Austràlia
Jack Bobridge
Luke Davison
Alexander Edmondson
Michael Hepburn
  Nova Zelanda
Pieter Bulling
Alex Frame
Cameron Karwowski
Regan Gough
  Alemanya
Maximilian Beyer
Leif Lampater
Theo Reinhardt
Kersten Thiele
Velocitat per equips   Alemanya
Rene Enders
Robert Förstemann
Joachim Eilers
  Nova Zelanda
Edward Dawkins
Ethan Mitchell
Sam Webster
  Austràlia
Nathan Hart
Peter Lewis
Matthew Glaetzer
Keirin   Joachim Eilers (GER)   Maximilian Levy (GER)   Matthew Baranoski (USA)
Scratch   Mark Stewart (GBR)   Brayan Sánchez (COL)   Roman Gladisch (UKR)
Madison   França
Morgan Kneisky
Benjamin Thomas
  Suïssa
Silvan Dillier
Théry Schir
  Regne Unit
Germain Burton
Mark Stewart
Òmnium   Lasse Norman Hansen (DEN)   Christopher Latham (GBR)   Glenn O’Shea (AUS)
Hong Kong
Velocitat   Patrick Constable (AUS)   Xu Chao (CHN)   Jason Kenny (GBR)
Persecució per equips   Austràlia
Sam Welsford
Miles Scotson
Alexander Porter
Rohan Wight
  Dinamarca
Niklas Larsen
Frederik Madsen
Casper Pedersen
Rasmus Pedersen
  Regne Unit
Oliver Wood
Germain Burton
Christopher Latham
Kian Emadi
Velocitat per equips   Regne Unit
Philip Hindes
Jason Kenny
Callum Skinner
  Polònia
Maciej Bielecki
Kamil Kuczyński
Mateusz Lipa
  Rússia
Pavel Yakushevskiy
Denis Dmitriev
Nikita Shurshin
Keirin   Matthijs Buchli (NED)   Hugo Barrette (CAN)   Im Chae-bin (KOR)
Scratch   Benjamin Thomas (FRA)   Xavier Cañellas (ESP)   Jordan Parra (COL)
Puntuació   Benjamin Thomas (FRA)   Julio Alberto Amores (ESP)   Luke Mudgway (NZL)
Òmnium   Thomas Boudat (FRA)   Lasse Norman Hansen (DEN)   Artyom Zakharov (KAZ)

FemeninsModifica

Event Guanyadora Segona Tercera
Cali
Velocitat   Zhong Tianshi (CHN)   Guo Shuang (CHN)   Lee Wai Sze (HKG)
Persecució per equips   Canadà
Allison Beveridge
Kirsti Lay
Jasmin Glaesser
Stephanie Roorda
  Estats Units
Sarah Hammer
Kelly Catlin
Jennifer Valente
Ruth Winder
  Regne Unit
Katie Archibald
Elinor Barker
Ciara Horne
Joanna Rowsell
Velocitat per equips   Xina
Gong Jinjie
Zhong Tianshi
  Team Jayco-AIS
Anna Meares
Stephanie Morton
  RusVelo
Dària Xmeliova
Anastassia Vóinova
Keirin   Kristina Vogel (GER)   Guo Shuang (CHN)   Ekaterina Gnidenko (RUS)
Scratch   Arlenis Sierra (CUB)   Lotte Kopecky (BEL)   Jennifer Valente (USA)
Òmnium   Laura Trott (GBR)   Laurie Berthon (FRA)   Sarah Hammer (USA)
Cambridge
Velocitat   Kristina Vogel (GER)   Stephanie Morton (AUS)   Simona Krupeckaitė (LTU)
Persecució per equips   Austràlia
Isabella King
Amy Cure
Ashlee Ankudinoff
Georgia Baker
  Canadà
Allison Beveridge
Kirsti Lay
Jasmin Glaesser
Laura Brown
  Regne Unit
Rushlee Buchanan
Lauren Ellis
Jaime Nielsen
Georgia Williams
Velocitat per equips   Xina
Gong Jinjie
Zhong Tianshi
  Team Jayco-AIS
Kaarle McCulloch
Stephanie Morton
  Països Baixos
Laurine van Riessen
Elis Ligtlee
Keirin   Guo Shuang (CHN)   Anna Meares (AUS)   Monique Sullivan (CAN)
Òmnium   Allison Beveridge (CAN)   Annette Edmondson (AUS)   Jolien D'Hoore (BEL)
Hong Kong
Velocitat   Lin Junhong (CHN)   Lee Wai-sze (HKG)   Anastassia Vóinova (RUS)
Persecució per equips   Canadà
Stephanie Roorda
Georgia Simmerling
Jasmin Glaesser
Laura Brown
  Regne Unit
Emily Nelson
Elinor Barker
Ciara Horne
Joanna Rowsell
  Estats Units
Chloe Dygert
Kelly Catlin
Jennifer Valente
Ruth Winder
Velocitat per equips   Rússia
Dària Xmeliova
Anastassia Vóinova
  Regne Unit
Jessica Varnish
Katy Marchant
  Espanya
Tania Calvo
Helena Casas
Keirin   Simona Krupeckaitė (LTU)   Stephanie Morton (AUS)   Lee Wai-sze (HKG)
Scratch   Marina Shmayankova (BLR)   Laura Trott (GBR)   Yang Qianyu (HKG)
Puntuació   Jolien D'Hoore (BEL)   Jasmin Glaesser (CAN)   Emily Nelson (GBR)
Òmnium   Laura Trott (GBR)   Sarah Hammer (USA)   Laurie Berthon (FRA)

ClassificacionsModifica

PaïsosModifica

Rang País/Equip Cali Cambridge Hong Kong Total
1.   Regne Unit 1275,5 1119,5 1567,0 3962,0
2.   Alemanya 1469,0 1385,0 956,0 3810,0
3.   Xina 1118,0 905,0 1210,0 3233,0
4.   Austràlia 959,5 946,0 1123,5 3179,0
5.   Nova Zelanda 724,5 1297,5 941,0 2963,0
6.   Rússia 1151,0 739,5 922,0 2812,5
7.   Canadà 757,0 1081,0 956,0 2794,0
8.   França 929,0 756,0 961,5 2646,0
9.   Països Baixos 977,0 893,0 667,0 2537,0
10.   Polònia 658,5 545,0 715,5 1919,0

MasculinsModifica

KeirinModifica

Pos. Ciclista Cal Cam Hon Pts
1.   Joachim Eilers 150 150 - 300
2.   Yuta Wakimoto 98 54 105 257
3.   Matthew Baranoski 105 120 24 249
4.   Im Chae-bin 66 30 120 216
5.   Maximilian Levy 54 135 - 189

VelocitatModifica

Pos. Ciclista Cal Cam Hon Pts
1.   Damian Zieliński 98 105 74 277
2.   Matthew Glaetzer 105 150 - 255
3.   Max Niederlag 120 135 - 255
4.   Xu Chao 42 66 135 243
5.   Patrick Constable - 90 150 240

Velocitat per equipsModifica

Pos. Equip Cal Cam Hon Pts
1.   Regne Unit 157,5 169,5 225,0 552,0
2.   Alemanya 225,0 225,0 99,0 549,0
3.   Polònia 202,5 123,0 202,5 528,0
4.   Països Baixos 180,0 147,0 147,0 474,0
5.   Rússia 111,0 157,5 180,0 448,5

Persecució per equipsModifica

Pos. Equip Cal Cam Hon Pts
1.   Austràlia 240 300 300 840
2.   Alemanya 196 240 226 662
3.   Dinamarca 226 164 270 660
4.   Regne Unit 210 210 240 660
5.   Rússia 300 120 210 630

ÒmniumModifica

Pos. Ciclista Cal Cam Hon Pts
1.   Thomas Boudat 74 98 150 322
2.   Lasse Norman Hansen - 150 135 285
3.   Viktor Manakov 150 - 82 232
4.   Park Sang-Hoon 90 113 18 221
5.   Tim Veldt 113 42 45 200

FemeninsModifica

KeirinModifica

Pos. Ciclista Cal Cam Hon Pts
1.   Guo Shuang 135 150 82 367
2.   Lee Wai-sze 105 105 120 330
3.   Simona Krupeckaitė 82 49 150 281
4.   Lyubov Shulika 54 113 105 272
5.   Lee Hyejin 36 98 113 247

VelocitatModifica

Pos. Ciclista Cal Cam Hon Pts
1.   Guo Shuang 135 113 105 368
2.   Stephanie Morton 82 135 113 330
3.   Lee Wai-sze 120 66 135 321
4.   Kristina Vogel 113 150 - 263
5.   Simona Krupeckaitė 60 120 82 262

Velocitat per equipsModifica

Pos. Equip Cal Cam Hon Pts
1.   Xina 150 150 90 390
2.   Espanya 90 98 120 308
3.   Canadà 82 105 113 300
4.   Alemanya 113 113 66 292
5.   Països Baixos 105 120 54 279

Persecució per equipsModifica

Pos. Equip Cal Cam Hon Pts
1.   Canadà 300 270 300 870
2.   Estats Units 270 226 240 736
3.   Regne Unit 240 164 270 674
4.   Xina 226 196 226 648
5.   Austràlia 196 300 98 594

ÒmniumModifica

Pos. Ciclista Cal Cam Hon Pts
1.   Kirsten Wild 113 113 82 308
2.   Laura Trott 150 - 150 300
3.   Tatsiana Sharakova 105 90 105 300
4.   Sarah Hammer 120 - 135 255
5.   Laurie Berthon 135 - 120 255

Enllaços externsModifica