Copa del Món de ciclisme en pista de 2016-2017

La Copa del Món de ciclisme en pista de 2016-2017 és la 25a edició de la Copa del Món de ciclisme en pista. Es celebra del 4 de novembre de 2016 al 26 de febrer de 2017 amb la disputa de quatre proves.

Campionat de ciclismeCopa del Món de ciclisme en pista de 2016-2017
DataDel 4 de novembre de 2016
al 26 de febrer de 2017
Proves4

ProvesModifica

Data Lloc
4-6 novembre 2016   Glasgow
11-13 novembre 2016   Apeldoorn
17-19 febrer 2017   Cali
25-26 febrer 2017   Los Angeles

ResultatsModifica

MasculinsModifica

Event Guanyador Segon Tercer
Glasgow
Velocitat   Kamil Kuczyński (POL)   Pavel Yakushevskiy (RUS)   Andrí Vinokurov (UKR)
Persecució   Sylvain Chavanel (FRA)   Daniel Staniszewski (POL)   Dion Beukeboom (NED)
Persecució per equips   Regne Unit
Mark Stewart
Kian Emadi
Andrew Tennant
Oliver Wood
  França
Benjamin Thomas
Sylvain Chavanel
Corentin Ermenault
Adrien Garel
  Canadà
Adam Jamieson
Aidan Caves
Jay Lamoureux
Bayley Simpson
Velocitat per equips   Regne Unit
Ryan Owens
Jack Carlin
Joseph Truman
  França
Benjamin Edelin
Sebastien Vigier
Quentin Lafargue
  Polònia
Maciej Bielecki
Mateusz Rudyk
Kamil Kuczynski
Keirin   Tomáš Bábek (CZE)   Vasilijus Lendel (LTU)   Lewis Oliva (GBR)
Puntuació   Cameron Meyer (AUS)   Benjamin Thomas (FRA)   Samuel Harrison (GBR)
Madison   Espanya
Sebastián Mora
Albert Torres
  Austràlia
Cameron Meyer
Callum Scotson
  Bèlgica
Kenny De Ketele
Moreno De Pauw
Apeldoorn
Velocitat   Andrí Vinokurov (UKR)   Kamil Kuczyński (POL)   Sebastien Vigier (FRA)
Persecució per equips   Canadà
Adam Jamieson
Aidan Caves
Jay Lamoureux
Bayley Simpson
  Bèlgica
Moreno De Pauw
Kenny De Ketele
Robbe Ghys
Gerben Thijssen
  França
Benjamin Thomas
Morgan Kneisky
Louis Pijourlet
Adrien Garel
Velocitat per equips   Regne Unit
Ryan Owens
Jack Carlin
Joseph Truman
  França
Benjamin Edelin
Sebastien Vigier
Quentin Lafargue
  Alemanya
Robert Förstemann
Eric Engler
Tobias Wächter
Keirin   Tomáš Bábek (CZE)   Andrí Vinokurov (UKR)   Juan Peralta (ESP)
Scratch   Raman Ramanau (BLR)   Christopher Latham (GBR)   Moreno De Pauw (BEL)
Puntuació   Mark Downey (IRL)   Morgan Kneisky (FRA)   Sultanmurat Miraliyev (KAZ)
Madison   Bèlgica
Kenny De Ketele
Robbe Ghys
  Itàlia
Francesco Lamon
Simone Consonni
  Regne Unit
Mark Stewart
Oliver Wood
Òmnium   Szymon Sajnok (POL)   Albert Torres (ESP)   Benjamin Thomas (FRA)
Cali
Velocitat   Denís Dmítriev (RUS)   Max Niederlag (GER)   Pàvel Iakuixevski (RUS)
Persecució per equips   Dinamarca
Niklas Larsen
Julius Johansen
Frederik Madsen
Casper Pedersen
  Lokosphinx
Alexander Evtushenko
Serguei Xílov
Dmitri Sokolov
Mamir Staix
  Rússia
Ievgueni Kovaliov
Vladislav Kulikov
Alexey Kurbatov
Andrei Sazanov
Velocitat per equips   Alemanya
Robert Förstemann
Eric Engler
Max Niederlag
Maximilian Dörnbach
  Polònia
Maciej Bielecki
Mateusz Rudyk
Michael Lewandowski
  Rússia
Pàvel Iakuixevski
Kirill Samusenko
Alexey Tkachev
Keirin   Fabián Puerta (COL)   François Pervis (FRA)   Tomáš Bábek (CZE)
Quilòmetre   Krzysztof Maksel (POL)   Maximilian Dörnbach (GER)   Tomáš Bábek (CZE)
Puntuació   Mark Downey (IRL)   Niklas Larsen (DEN)   Robbe Ghys (BEL)
Madison   Dinamarca
Casper von Folsach
Niklas Larsen
  Irlanda
Felix English
Mark Downey
  Rússia
Andrei Sazanov
Víktor Manakov
Òmnium   Sam Welsford (AUS)   Lindsay De Vylder (BEL)   Casper von Folsach (DEN)
Los Angeles
Velocitat   Denís Dmítriev (RUS)   Max Niederlag (GER)   Sam Webster (NZL)
Velocitat per equips   Nova Zelanda
Ethan Mitchell
Sam Webster
Edward Dawkins
  Alemanya
Robert Förstemann
Eric Engler
Max Niederlag
Erik Balzer
  Polònia
Maciej Bielecki
Mateusz Rudyk
Krzysztof Maksel
Keirin   Fabián Puerta (COL)   Hugo Barrette (CAN)   Muhammad Shah Firdaus Sahrom (MAS)
Scratch   Yauheni Karaliok (BLR)   Thomas Denis (FRA)   Thomas Sexton (NZL)
Madison   Irlanda
Felix English
Mark Downey
  Dinamarca
Casper von Folsach
Julius Johansen
  Nova Zelanda
Campbell Stewart
Thomas Sexton
Òmnium   Szymon Sajnok (POL)   Campbell Stewart (NZL)   Park Sang-hoon (KOR)

FemeninsModifica

Event Guanyadora Segona Tercera
Glasgow
Velocitat   Simona Krupeckaitė (LTU)   Liubov Bassova (UKR)   Tania Calvo (ESP)
Persecució   Justyna Kaczkowska (POL)   Elise Delzenne (FRA)   Tatsiana Xaràkova (BLR)
Persecució per equips   Regne Unit
Emily Kay
Eleanor Dickinson
Manon Lloyd
Emily Nelson
  Itàlia
Simona Frapporti
Elisa Balsamo
Maria Giulia Confalonieri
Francesca Pattaro
  França
Roxane Fournier
Laurie Berthon
Elise Delzenne
Coralie Demay
Velocitat per equips   Espanya
Tania Calvo
Helena Casas
  Xina
Han Jun
Liu Lili
  Rússia
Natalia Antonova
Tatiana Kiseleva
Keirin   Simona Krupeckaitė (LTU)   Liubov Bassova (UKR)   Courtney Field (AUS)
Scratch   Elise Delzenne (FRA)   Minami Uwano (JPN)   Ievguénia Romaniuta (RUS)
Òmnium   Emily Kay (GBR)   Lotte Kopecky (BEL)   Tatsiana Xaràkova (BLR)
Madison   Regne Unit
Manon Lloyd
Katie Archibald
  França
Laurie Berthon
Coralie Demay
  Rússia
Maria Averina
Diana Klimova
Apeldoorn
Velocitat   Lee Wai Sze (HKG)   Tania Calvo (ESP)   Laurine van Riessen (NED)
500 metres   Pauline Grabosch (GER)   Lee Wai Sze (HKG)   Tania Calvo (ESP)
Velocitat per equips   Espanya
Tania Calvo
Helena Casas
  Països Baixos
Kyra Lamberink
Shanne Braspennincx
  Xina
Han Jun
Liu Lili
Keirin   Liubov Bassova (UKR)   Nicky Degrendele (BEL)   Lee Wai Sze (HKG)
Puntuació   Elinor Barker (GBR)   Minami Uwano (JPN)   Jarmila Machačová (CZE)
Òmnium   Kirsten Wild (NED)   Emily Kay (GBR)   Rachele Barbieri (ITA)
Cali
Velocitat   Kristina Vogel (GER)   Anastassia Vóinova (RUS)   Dària Xmeliova (RUS)
Persecució per equips   Austràlia
Amy Cure
Ashlee Ankudinoff
Alexandra Manly
Rebecca Wiasak
  Itàlia
Simona Frapporti
Beatrice Bartelloni
Silvia Valsecchi
Francesca Pattaro
  Canadà
Stephanie Roorda
Ariane Bonhomme
Laura Brown
Kinley Gibson
Velocitat per equips   Alemanya
Kristina Vogel
Miriam Welte
  Rússia
Anastassia Vóinova
Dària Xmeliova
  Espanya
Tania Calvo
Helena Casas
Keirin   Kristina Vogel (GER)   Martha Bayona (COL)   Nicky Degrendele (BEL)
Scratch   Sarah Hammer (USA)   Ievguénia Romaniuta (RUS)   Lydia Gurley (IRL)
Puntuació   Amy Cure (AUS)   Sarah Hammer (USA)   Simona Frapporti (ITA)
Òmnium   Lotte Kopecky (BEL)   Emily Nelson (GBR)   Rachele Barbieri (ITA)
Los Angeles
Velocitat   Kristina Vogel (GER)   Liubov Bassova (UKR)   Anastassia Vóinova (RUS)
Persecució   Chloe Dygert (USA)   Ashlee Ankudinoff (AUS)   Jaime Nielsen (NZL)
Persecució per equips   Estats Units
Kelly Catlin
Chloe Dygert
Jennifer Valente
Kimberly Geist
  Nova Zelanda
Rushlee Buchanan
Michaela Drummond
Jaime Nielsen
Racquel Sheath
  Canadà
Jasmin Duehring
Annie Foreman-Mackey
Laura Brown
Kirsti Lay
Velocitat per equips   Rússia
Anastassia Vóinova
Dària Xmeliova
  Canadà
Amelia Walsh
Kate O’Brien
  Corea del Sud
Lee Hye-jin
Kim Won-gyeong
Keirin   Kristina Vogel (GER)   Martha Bayona (COL)   Natasha Hansen (NZL)
Scratch   Tetyana Klimchenko (UKR)   Jasmin Duehring (CAN)   Elinor Barker (GBR)
Madison   Austràlia
Amy Cure
Alexandra Manly
  Nova Zelanda
Michaela Drummond
Racquel Sheath
  Itàlia
Rachele Barbieri
Maria Giulia Confalonieri

ClassificacionsModifica

PaïsosModifica

Rang País/Equip Glasgow Apeldoorn Cali Los Angeles Total
1.   França 5680,0 4175,0 5032,5 4597,5 19.485,0
2.   Rússia 4550,0 3645,0 5045,0 3365,0 16.605,0
3.   Polònia 4350,0 3322,5 4295,0 3491,0 15.458,5
4.   Ucraïna 4110,0 4040,0 2685,0 3860,0 14.695,0
5.   Regne Unit 5800,0 5915,0 1730,0 1050,0 14.495,0
6.   Alemanya 3522,5 3356,0 3935,0 3275,0 14.088,5
7.   Itàlia 3675,0 3265,0 3960,0 2930,0 13.830,0
8.   Espanya 3937,5 4737,5 3700,0 1443,5 13.818,5
9.   Austràlia 3808,5 1923,5 4270,0 1865,0 11.867,0
10.   Bèlgica 3360,0 3455,0 3955,0 - 10.770,0

MasculinsModifica

KeirinModifica

Pos. Ciclista Gla Ape Cal LAn Pts
1.   Tomáš Bábek 500 500 400 - 1400
2.   Vasilijus Lendel 450 350 300 275 1375
3.   Andrí Vinokurov 300 450 275 300 1325
4.   Muhammad Sahrom 275 275 175 400 1125
5.   Lewis Oliva 400 325 - 375 1100

VelocitatModifica

Pos. Ciclista Gla Ape Cal LAn Pts
1.   Andrí Vinokurov 400 500 300 325 1525
2.   Kamil Kuczyński 500 450 250 275 1475
3.   Pàvel Iakuixevski 450 205 400 205 1260
4.   Denís Dmítriev - - 500 500 100
5.   Max Niederlag - - 450 450 900

Velocitat per equipsModifica

Pos. Equip Gla Ape Cal LAn Pts
1.   Alemanya 562,5 600 750,0 675,0 2587,5
2.   França 675,0 675,0 562,6 562,5 2475,0
3.   Polònia 600,0 307,5 675,0 600,0 2182,5
4.   Rússia 525,0 525,0 600,0 525,0 2175,0
5.   Espanya 487,5 562,5 525,0 307,5 1882,5

Persecució per equipsModifica

Pos. Equip Gla Ape Cal LAn Pts
1.   França 900 800 650 2350
2.   Bèlgica 700 900 600 2200
3.   Rússia 550 650 800 2000
4.   Polònia 650 750 500 1900
5.   Suïssa 750 380 750 1880

ÒmniumModifica

Pos. Ciclista Ape Cal LAn Pts
1.   Szymon Sajnok 500 325 500 1325
2.   Morgan Kneisky - 300 350 650
3.   Christopher Latham 350 - 350 650
4.   Park Sang-hoon - 205 400 605
5.   Sam Welsford - 500 - 500

QuilòmetreModifica

Pos. Ciclista Cal LAn Pts
1.   Krzysztof Maksel 500 500
2.   Maximilian Dörnbach 450 450
3.   Tomáš Bábek 400 400
4.   Aleksandr Vasyukhno 375 375
5.   Jordan Castle 350 350

PersecucióModifica

Pos. Ciclista Gla Cal LAn Pts
1.   Sylvain Chavanel 500 500
2.   Daniel Staniszewski 450 450
3.   Dion Beukeboom 400 400
4.   Leif Lampater 375 375
5.   Artyom Zakharov 350 350

ScratchModifica

Pos. Ciclista Ape LAn Pts
1.   Yauheni Karaliok 325 500 825
2.   Felix English 375 375 750
3.   Raman Ramanau 500 120 620
4.   Maksim Piskunov 350 175 525
5.   Francesco Castegnaro 190 300 490

PuntuacióModifica

Pos. Ciclista Gla Ape Cal Pts
1.   Mark Downey - 500 500 1000
2.   Eloy Teruel 275 325 375 975
3.   Kenny De Ketele 350 350 - 700
4.   Raman Ramanau 190 275 225 690
5.   Sultanmurat Miraliyev 250 400 - 650

MadisonModifica

Pos. Equip Gla Ape Cal LAn Pts
1.   Itàlia 375 450 350 190 1365
2.   Suïssa 300 375 250 375 1300
3.   França 350 325 300 325 1300
4.   Bèlgica 400 500 375 - 1275
5.   Irlanda - 300 450 500 1250

FemeninsModifica

KeirinModifica

Pos. Ciclista Gla Ape Cal LAn Pts
1.   Liubov Bassova 450 500 - 375 1325
2.   Nicky Degrendele 375 450 400 - 1225
3.   Liu Lili 190 350 375 175 1090
4.   Tatiana Kiseleva 350 225 145 300 1020
5.   Kristina Vogel - - 500 500 1000

VelocitatModifica

Pos. Ciclista Gla Ape Cal LAn Pts
1.   Olena Starikova 190 375 225 375 1165
2.   Tania Calvo 400 450 300 - 1150
3.   Kristina Vogel - - 500 500 1000
4.   Han Jun 300 145 275 275 995
5.   Miglė Marozaitė 325 205 325 120 975

Velocitat per equipsModifica

Pos. Equip Gla Ape Cal LAn Pts
1.   Espanya 500 500 400 190 1590
2.   Xina 450 400 275 350 1475
3.   Itàlia 300 250 225 250 1025
4.   Gazprom-RusVelo - - 450 500 950
5.   Estats Units 350 300 - 225 875

Persecució per equipsModifica

Pos. Equip Gla Cal LAn Pts
1.   Itàlia 900 900 750 2550
2.   França 800 750 700 2250
3.   Polònia 750 600 650 200
4.   Regne Unit 1000 700 - 1700
5.   Canadà - 800 800 1600

ÒmniumModifica

Pos. Ciclista Gla Ape Cal LAn Pts
1.   Lotte Kopecky 450 375 500 1325
2.   Emily Kay 500 450 950
3.   Tatsiana Xaràkova 400 300 190 890
4.   Rachele Barbieri 400 400 800
5.   Anita Stenberg 250 275 205 730

500 metresModifica

Pos. Ciclista Ape Cal LAn Pts
1.   Pauline Grabosch 500 500
2.   Lee Wai-sze 450 450
3.   Tania Calvo 400 400
4.   Kyra Lamberink 375 375
5.   Olena Starikova 350 350

PersecucióModifica

Pos. Ciclista LAn Pts
1.   Chloe Dygert 500 500
2.   Ashlee Ankudinoff 450 450
3.   Jaime Nielsen 400 400
4.   Justyna Kaczkowska 375 375
5.   Tatsiana Xaràkova 350 350

ScratchModifica

Pos. Ciclista Gla Cal LAn Pts
1.   Ievguénia Romaniuta 400 450 850
2.   Tetyana Klimchenko - 325 500 825
3.   Lydia Gurley 375 400 775
4.   Élise Delzenne 500 - 225 725
5.   Rachele Barbieri - 350 375 725

PuntuacióModifica

Pos. Ciclista Ape Cal LAn Pts
1.   Jarmila Machačová 400 225 625
2.   Lotte Kopecky 160 350 510
3.   Amy Cure - 500 500
4.   Elinor Barker 500 - 500
5.   Sarah Hammer - 450 450

MadisonModifica

Pos. Equip Gla LAn Pts
1.   Regne Unit 500 350 850
2.   França 450 375 825
3.   Austràlia 250 500 750
4.   Rússia 400 325 725
5.   Itàlia 300 400 700

Enllaços externsModifica