Obre el menú principal

La Lliga de Campions de la AFC 2010 serà la 29a edició del torneig. En aquest torneig participaran els equips afiliats a la Confederació Asiàtica de Futbol. El guanyador de la competició jugarà el Campionat del Món de Clubs de futbol 2010.

Infotaula de competició esportivaLliga de Campions de l'AFC 2010
Tipus Lliga de Campions de l'AFC
Esport futbol
Nombre de participants 37
Lloc i data
Data 2010
Classificació
Guanyador Seongnam Ilhwa Chunma
Estadístiques
Partits jugats 122
Líder estadístic José Roberto Rodrigues Mota ()
Modifica les dades a Wikidata

Fase PrèviaModifica

Àsia OestModifica

SemifinalModifica

30 de gener de 2010.

Equip 1 Resultat Equip 2
Al-Karamah SC   0:1   Al-Wahda SCC

FinalModifica

6 de febrer de 2010.

Equip 1 Resultat Equip 2
Al-Wahda SCC   5:2   Churchill Brothers SC

Àsia EstModifica

SemifinalsModifica

30 i 31 de gener de 2010.

Equip 1 Resultat Equip 2
Armed Forces FC   3:0   Sriwijaya FC
SHB Ðà Nẵng FC   0:3   Muangthong United FC

FinalModifica

6 de febrer de 2010.

Equip 1 Resultat Equip 2
Armed Forces FC   0:0 (4:3)   Muangthong United FC

Fase de grupsModifica

Grup AModifica

Equip PJ PG PE PP GF GC Dif Punts
  Esteghlal FC 6 3 2 1 9 5 +4 11
  Al-Gharafa SC 6 3 1 2 10 10 +0 10
  Al-Jazira SC 6 2 1 3 7 13 -6 7
  Al-Ahli SC 6 2 0 4 11 9 +2 6
         
Al-Ahli SC   0-1 5-1 1-2
Al-Gharafa SC   3-2 4-2 1-1
Al-Jazira SC   0-2 1-2 2-1
Esteghlal FC   2-1 3-0 0-0

Grup BModifica

Equip PJ PG PE PP GF GC Dif Punts
  Zob Ahan FC 6 4 1 1 8 3 +5 13
  PFC Bunyodkor 6 3 1 2 10 7 +3 10
  Al-Ittihad Club 6 2 2 2 9 7 +2 8
  Al-Wahda SCC 6 1 0 5 3 13 -10 3
         
Al-Ittihad Club   1-1 2-2 4-0
PFC Bunyodkor   3-0 0-1 4-1
Zob Ahan FC   1-0 3-0 1-0
Al-Wahda SCC   0-2 1-2 1-0

Grup CModifica

Equip PJ PG PE PP GF GC Dif Punts
  Al-Shabab Club 6 3 1 2 10 8 +2 10
  FK Pakhtakor 6 3 0 3 8 10 -2 9
  Sepahan FC 6 2 2 2 5 5 +0 8
  Al-Ain SCC 6 2 1 3 8 8 +0 7
         
Al-Ain SCC   2-1 0-1 2-0
Al-Shabab Club   3-2 2-1 1-1
FK Pakhtakor   3-2 1-3 2-1
Sepahan FC   0-0 1-0 2-0

Grup DModifica

Equip PJ PG PE PP GF GC Dif Punts
  Al-Hilal FC 6 3 2 1 11 7 +4 11
  Mes Kerman FC 6 3 0 3 13 12 +1 9
  Al-Sadd SC 6 2 2 2 11 9 +2 8
  Al-Ahli Club 6 1 2 3 9 16 -7 5
         
Al-Ahli Club   2-3 0-5 2-1
Al-Hilal FC   1-1 0-0 3-1
Al-Sadd SC   2-2 0-3 4-1
Mes Kerman FC   4-2 3-1 3-1

Grup EModifica

Equip PJ PG PE PP GF GC Dif Punts
  Seongnam Ilhwa Chunma 6 5 0 1 11 6 +5 15
  Beijing Guoan FC 6 3 1 2 7 5 +2 10
  Kawasaki Frontale 6 2 0 4 8 8 +0 6
  Melbourne Victory FC 6 1 1 4 3 10 -7 4
         
Beijing Guoan FC   2-0 1-0 0-1
Kawasaki Frontale   1-3 4-0 3-0
Melbourne Victory FC   0-0 1-0 0-2
Seongnam Ilhwa Chunma   3-1 2-0 3-2

Grup FModifica

Equip PJ PG PE PP GF GC Dif Punts
  Kashima Antlers 6 6 0 0 14 3 +11 18
  Jeonbuk FC 6 4 0 2 17 6 +11 12
  Changchun Yatai FC 6 1 0 5 10 7 +3 3
  Persatuan Jayapura 6 1 0 5 4 29 -25 3
         
Changchun Yatai FC   1-2 0-1 9-0
Jeonbuk FC   1-0 1-2 8-0
Kashima Antlers   1-0 2-1 5-0
Persatuan Jayapura   2-0 1-4 1-3

Grup GModifica

Equip PJ PG PE PP GF GC Dif Punts
  Suwon Bluewings 6 4 1 1 13 4 +9 13
  Gamba Osaka 6 3 3 0 11 5 +6 12
  Armed Forces FC 6 1 1 4 6 16 -10 4
  Henan Construction FC 6 0 3 3 3 8 -5 3
         
Gamba Osaka   1-1 2-1 3-0
Henan Construction FC   1-1 0-2 0-0
Suwon Bluewings   0-0 2-0 6-2
Armed Forces FC   2-4 2-1 0-2

Grup HModifica

Equip PJ PG PE PP GF GC Dif Punts
  Adelaide United FC 6 3 1 2 6 4 +2 10
  Pohang Steelers FC 6 3 1 2 8 7 +1 10
  Sanfrecce Hiroshima 6 3 0 3 11 11 +0 9
  Shandong Luneng 6 2 0 4 5 8 -3 6
         
Adelaide United FC   1-0 3-2 0-1
Pohang Steelers   0-0 2-1 1-0
Sanfrecce Hiroshima   1-0 4-3 0-1
Shandong Luneng   0-2 1-2 2-3

Vuitens de finalModifica

Quarts de finalModifica

SemifinalsModifica

FinalsModifica