Obre el menú principal

Sis dies de Copenhaguen

Els Sis dies de Copenhaguen és una cursa de ciclisme en pista, de la modalitat de sis dies, que es corre al Ballerup Super Arena a la perifèria de Copenhaguen (Dinamarca). La seva primera edició data del 1934, i s'han anat disputant anualment amb alguns parèntesi.

Sis dies de Copenhaguen
Detalls de la cursa
Data febrer
Regió Dinamarca Dinamarca
Nom català Sis dies
de Copenhaguen
Nom local Københavnske
6 dagesløb
Disciplina pista
Tipus cursa de sis dies
Web http://www.6dageslob.dk
Història
Primera edició 1934
Edicions 55 (al 2017)
Primer vencedor Alemanya nazi Hans Pützfeld
Alemanya nazi Willy Funda
Més triomfs AUS Danny Clark (8)
Darrer vencedor DEN Michael Mørkøv
DEN Lasse Norman Hansen
Modifica les dades a Wikidata

PalmarèsModifica

Any Primers Segons Tercers
1934 (1)   Willy Funda
  Hans Pützfeld
  Willy Falck Hansen
  Willy Rieger
  Albert Billiet
  René Martin
1934 (2)   Willy Falck Hansen
  Viktor Rausch
  Adolphe Charlier
  Mogens Danholt
  Willy Funda
  Hans Pützfeld
1935 No disputats
1936 (1)   Albert Billiet
  Werner Grundahl Hansen
  Adolphe Charlier
  Roger Deneef
  Willy Falck Hansen
  Cor Wals
1936 (2)   Jan Pijnenburg
  Frans Slaats
  Albert Billiet
  Kamiel Dekuysscher
  Werner Grundahl Hansen
  Cor Wals
1937   Kees Pellenaars
  Frans Slaats
  Albert Billiet
  Albert Buysse
  Louis van Schijndel
  Frans van den Broeck
1938 No disputats
1939   Karel Kaers
  Omer De Bruycker
  Werner Grundahl Hansen
  Bjorn Stieler
  Kees Pellenaars
  Frans Slaats
1940-50 No disputats
1951   Kay Werner Nielsen
  Oscar Plattner
  Alvaro Giorgetti
  Ove-Claus Hansen
  Emile Gosselin
  Evan Klamer
1952   Lucien Gillen
  Kay Werner Nielsen
  Alvaro Giorgetti
  Ib Laursen
  Marcel Bareth
  Otto Olsen
1953   Lucien Gillen
  Ferdinando Terruzzi
  Evan Klamer
  Kay Werner Nielsen
  Lucien Acou
  Achiel Bruneel
1954   Lucien Gillen
  Ferdinando Terruzzi
  Evan Klamer
  Kay Werner Nielsen
  Sydney Patterson
  Alfred Strom
1955   Evan Klamer
  Kay Werner Nielsen
  Dominique Forlini
  Georges Senfftleben
  Lucien Gillen
  Ferdinando Terruzzi
1956 (1)   Dominique Forlini
  Georges Senfftleben
  Gerrit Peters
  Gerrit Schulte
  Evan Klamer
  Kay Werner Nielsen
1956 (2)   Lucien Gillen
  Gerrit Schulte
  Reginald Arnold
  Ferdinando Terruzzi
  Evan Klamer
  Kay Werner Nielsen
1957   Fritz Pfenninger
  Jean Roth
  Reginald Arnold
  Ferdinando Terruzzi
  Lucien Gillen
  Kay Werner Nielsen
1958   Emiel Severeyns
  Rik Van Steenbergen
  Palle Lykke Jensen
  Kay Werner Nielsen
  Fritz Pfenninger
  Jean Roth
1959   Palle Lykke Jensen
  Kay Werner Nielsen
  Emiel Severeyns
  Rik Van Steenbergen
  Reginald Arnold
  Ferdinando Terruzzi
1960   Emiel Severeyns
  Rik Van Steenbergen
  Walter Bucher
  Fritz Pfenninger
  Palle Lykke Jensen
  Kay Werner Nielsen
1961-75 No disputats
1976   Graeme Gilmore
  Dieter Kemper
  Albert Fritz
  Wilfried Peffgen
  Günther Haritz
  René Pijnen
1977   Ole Ritter
  Patrick Sercu
  Albert Fritz
  Wilfried Peffgen
  Roman Hermann
  René Pijnen
1978   Donald Allan
  Danny Clark
  Wilfried Peffgen
  Ole Ritter
  Gert Frank
  René Pijnen
1979   Gert Frank
  René Pijnen
  Donald Allan
  Danny Clark
  Patrick Sercu
  Kim-Gunnar Svendsen
1980   Albert Fritz
  Patrick Sercu
  Kim-Gunnar Svendsen
  Danny Clark
  Roman Hermann
  Horst Schütz
1981   Albert Fritz
  Patrick Sercu
  Gert Frank
  Hans-Henrik Ørsted
  Roman Hermann
  René Pijnen
1982   René Pijnen
  Patrick Sercu
  Albert Fritz
  Dietrich Thurau
  Gert Frank
  Hans-Henrik Ørsted
1983   Gert Frank
  Patrick Sercu
  Danny Clark
  Hans-Henrik Ørsted
  Albert Fritz
  René Pijnen
1984   Albert Fritz
  Dietrich Thurau
  Gert Frank
  Hans-Henrik Ørsted
  Josef Kristen
  René Pijnen
1985   Gert Frank
  Hans-Henrik Ørsted
  Danny Clark
  René Pijnen
  Josef Kristen
  Henry Rinklin
1986   Danny Clark
  Anthony Doyle
  Gert Frank
  René Pijnen
  Roman Hermann
  Hans-Henrik Ørsted
1987   Danny Clark
  Anthony Doyle
  Roman Hermann
  Josef Kristen
  Jørgen Vagn Pedersen
  Jesper Worre
1988   Roman Hermann
  Hans-Henrik Ørsted
  Danny Clark
  Anthony Doyle
  Jørgen Vagn Pedersen
  Jesper Worre
1989 (1)   Danny Clark
  Urs Freuler
  Anthony Doyle
  Michael Marcussen
  Dan Frost
  Roman Hermann
1989 (2)   Danny Clark
  Jens Veggerby
  Volker Diehl
  Roland Günther
  Sigmund Hermann
  Michael Marcussen
1990 No disputats
1991   Danny Clark
  Jens Veggerby
  Pierangelo Bincoletto
  Bruno Holenweger
  Adriano Baffi
  Rolf Sørensen
1992   Danny Clark
  Urs Freuler
  Etienne De Wilde
  Constant Tourné
  Pierangelo Bincoletto
  Jens Veggerby
1993   Rolf Sørensen
  Jens Veggerby
  Danny Clark
  Anthony Doyle
  Pierangelo Bincoletto
  Etienne De Wilde
1994   Kurt Betschart
  Bruno Risi
  Jens Veggerby
  Etienne De Wilde
  Urs Freuler
  Bjarne Riis
1995   Danny Clark
  Jimmi Madsen
  Rolf Sørensen
  Jens Veggerby
  Etienne De Wilde
  Urs Freuler
1996   Kurt Betschart
  Bruno Risi
  Silvio Martinello
  Marco Villa
  Jimmi Madsen
  Jens Veggerby
1997   Jimmi Madsen
  Jens Veggerby
  Silvio Martinello
  Marco Villa
  Danny Clark
  Matthew Gilmore
1998   Silvio Martinello
  Marco Villa
  Jimmi Madsen
  Jens Veggerby
  Kurt Betschart
  Bruno Risi
1999   Tayeb Braikia
  Jimmi Madsen
  Etienne De Wilde
  Andreas Kappes
  Silvio Martinello
  Jesper Skibby
2000-01 No disputats
2002   Matthew Gilmore
  Scott McGrory
  Jimmi Madsen
  Michael Sandstød
  Kurt Betschart
  Bruno Risi
2003-04 No disputats
2005   Jimmi Madsen
  Jakob Piil
  Robert Slippens
  Danny Stam
  Matthew Gilmore
  Marco Villa
2006   Robert Slippens
  Danny Stam
  Kurt Betschart
  Franco Marvulli
  Giovanni Lombardi
  Jimmi Madsen
2007   Franco Marvulli
  Bruno Risi
  Jakob Piil
  Alex Rasmussen
  Peter Schep
  Danny Stam
2008   Franco Marvulli
  Bruno Risi
  Michael Mørkøv
  Alex Rasmussen
  Iljo Keisse
  Danny Stam
2009   Michael Mørkøv
  Alex Rasmussen
  Peter Schep
  Danny Stam
  Franco Marvulli
  Bruno Risi
2010   Michael Mørkøv
  Alex Rasmussen
  Robert Bartko
  Iljo Keisse
  Franco Marvulli
  Bruno Risi
2011   Michael Mørkøv
  Alex Rasmussen
  Marc Hester
  Jens-Erik Madsen
  Léon van Bon
  Danny Stam
2012   Marc Hester
  Iljo Keisse
  Michael Mørkøv
  Alex Rasmussen
  Robert Bartko
  Leif Lampater
2013   Lasse Norman Hansen
  Michael Mørkøv
  Leif Lampater
  Luke Roberts
  Franco Marvulli
  Jesper Mørkøv
2014   Robert Bartko
  Marcel Kalz
  Michael Mørkøv
  Alex Rasmussen
  Marc Hester
  Leif Lampater
2015   Michael Mørkøv
  Alex Rasmussen
  Christian Grasmann
  Jesper Mørkøv
  Leif Lampater
  Marcel Kalz
2016   Jesper Mørkøv
  Alex Rasmussen
  Kenny De Ketele
  Moreno De Pauw
  Andreas Graf
  Andreas Müller
2017   Michael Mørkøv
  Lasse Norman Hansen
  Kenny De Ketele
  Moreno De Pauw
  Yoeri Havik
  Wim Stroetinga

Enllaços externsModifica