Campionats del món de ciclisme de muntanya i trial de 2015

Els Campionats del món de ciclisme de muntanya i trial de 2015 van ser la 26a edició dels Campionats del món de ciclisme de muntanya organitzats per la Unió Ciclista Internacional. Les proves tingueren lloc de l'1 al 6 de setembre de 2015 a Vallnord a Andorra.

Campionat de ciclismeCampionats del món de ciclisme de muntanya i trial de 2015
CiutatVallnord
PaísAndorra Andorra
Data1 al 6 de setembre de 2015
Proves13 (BTT) / 6 (Trial)

ResultatsModifica

Camp a travésModifica

Proves Or Plata Bronze
Masculí   Nino Schurter (SUI)   Julien Absalon (FRA)   Ondřej Cink (CZE)
Femení   Pauline Ferrand-Prévot (FRA)   Irina Kalentieva (RUS)   Yana Belomoyna (UKR)
Masculí sub-23   Anton Cooper (NZL)   Victor Koretzky (FRA)   Grant Ferguson (GBR)
Femení sub-23   Ramona Forchini (SUI)   Olga Terentyeva (RUS)   Jenny Rissveds (SWE)
Masculí júnior   Simon Andreassen (DEN)   Maximilian Brandl (GER)   Egan Bernal (COL)
Femení júnior   Martina Berta (ITA)   Evie Richards (GBR)   Nicole Koller (SUI)
Relleus Mixt   França
Victor Koretzky
Antoine Philipp
Pauline Ferrand-Prévot
Jordan Sarrou
  Dinamarca
Simon Andreassen
Niels Rasmussen
Annika Langvad
Sebastian Fini
  Itàlia
Gioele Bertolini
Francesco Bonetto
Eva Lechner
Marco Aurelio Fontana

Camp a través per eliminacióModifica

Proves Or Plata Bronze
Masculí   Daniel Federspiel (AUT)   Samuel Gaze (NZL)   Simon Gegenheimer (GER)
Femení   Linda Indergand (SUI)   Ingrid Bøe Jacobsen (NOR)   Kathrin Stirnemann (SUI)

DescensModifica

Proves Or Plata Bronze
Masculí   Loïc Bruni (FRA)   Greg Minnaar (RSA)   Josh Bryceland (GBR)
Femení   Rachel Atherton (GBR)   Manon Carpenter (GBR)   Tracey Hannah (AUS)
Masculí júnior   Laurie Greenland (GBR)   Martin Maes (BEL)   Jackson Frew (AUS)
Femení júnior   Marine Cabirou (FRA)   Viktoria Gimenez (FRA)   Megyaszai Lilla (HUN)

TrialModifica

Proves Or Plata Bronze
Masculí - 20 polzades   Abel Mustieles (ESP)   Lucien Leiser (SUI)   Benito Ros (ESP)
Masculí - 26 polzades   Vincent Hermance (FRA)   Jack Carthy (GBR)   Kenny Belaey (BEL)
Femení   Janine Jungfels (AUS)   Tatiana Janickova (SVK)   Nina Reichenbach (GER)
Masculí júnior - 20 polzades   Dominik Oswald (GER)   Sebastián Ruiz (ESP)   Johan Buchwalder (SUI)
Masculí júnior - 26 polzades   Nicolas Vallée (FRA)   Dominik Oswald (GER)   Nicolas Fleury (FRA)
Equips   França
Vincent Hermance
Nicolas Vallée
Manon Basseville
Nicolas Fleury
Benjamin Durville
  Suïssa
Lucien Leiser
Loris Braun
Tom Blaser
Jonas Koenig
Debi Studer
  Alemanya
Hannes Hermann
Jannis Oing
Nina Reichenbach
Dominik Oswald
Raphael Pils

MedallerModifica

 Pos.  País Or Plata Bronze Total
1   França 7 3 1 11
2   Suïssa 3 2 3 8
3   Regne Unit 2 3 2 7
4   Alemanya 1 2 3 6
5   Espanya 1 1 1 3
6   Dinamarca 1 1 0 2
  Nova Zelanda 1 1 0 2
8   Austràlia 1 0 2 3
9   Itàlia 1 0 1 2
10   Àustria 1 0 0 1
11   Rússia 0 2 0 2
12   Bèlgica 0 1 1 2
13   Noruega 0 1 0 1
  Eslovàquia 0 1 0 1
  Sud-àfrica 0 1 0 1
16   Colòmbia 0 0 1 1
  República Txeca 0 0 1 1
  Hongria 0 0 1 1
  Suècia 0 0 1 1
  Ucraïna 0 0 1 1
Total 19 19 19 57

ReferènciesModifica