Volta a Andalusia 2007

La Volta a Andalusia 2007 es va disputar entre el 18 al 22 de febrer de 2007. Va ser guanyada per l'espanyol Óscar Freire de l'equip Rabobank, per davant de Dario Cioni i Tadej Valjavec.

Resum cursa ciclistaVolta a Andalusia 2007
Data18 al 22 de febrer de 2007
Etapes5 etapes
Distància823,2 km
PaïsosAndalusia Andalusia
SortidaVilla de Otura
ArribadaAntequera
Palmarès
VencedorESP Óscar Freire
Temps del vencedor20h 20' 55"
SegonITA Dario Cioni
TercerSVN Tadej Valjavec
Classificacions secundàries
MuntanyaESP José Alberto Benítez
PuntsESP Óscar Freire
CombinadaITA Dario Cioni
Metes volantsGER Marcus Burghardt
EquipESP Fuerteventura-Canarias

EtapesModifica

Etapa Data Recorregut Km Vencedor d'etapa Líder de la general
1a 18 de febrer Villa de Otura - La Zubia 146,5 km   Dario Cioni   Dario Cioni
2a 19 de febrer Vegas del Genil - Cazorla 146,5 km   Óscar Freire   Dario Cioni
3a 20 de febrer La Guardia de Jaén - Jaén 175 km   Max van Heeswijk   Dario Cioni
4a 21 de febrer Cabra - Còrdova 174 km   Tom Boonen   Dario Cioni
5a 22 de febrer Écija - Antequera 155 km   Óscar Freire   Óscar Freire

Classificacions finalsModifica

Classificació generalModifica

Ciclista Equip Temps
1   Óscar Freire Rabobank 20h 20' 55"
2   Dario Cioni Predictor-Lotto + 1"
3   Tadej Valjavec Lampre-Fondital + 2"
4   Francisco José Ventoso Saunier Duval-Prodir m. t.
5   Koldo Fernández Euskaltel-Euskadi + 6"
6   Francisco Mancebo Relax-GAM m. t.
7   Roger Hammond T-Mobile Team m. t.
8   Luis Pasamontes Unibet.com m. t.
9   Linus Gerdemann T-Mobile Team m. t.
10   Rodrigo García Fuerteventura-Canarias m. t.

Classificació de la muntanyaModifica

Ciclista Equip Punts
1   José Alberto Benítez Saunier Duval-Prodir 12
2   Beñat Albizuri Euskaltel-Euskadi 9
3   Dario Cioni Predictor-Lotto 6

Classificació dels puntsModifica

Ciclista Equip Punts
1   Óscar Freire Rabobank 100
2   Francisco José Ventoso Saunier Duval-Prodir 60
3   José Joaquín Rojas Caisse d'Epargne 54

Classificació de les metes volantsModifica

Ciclista Equip Temps
1   Marcus Burghardt T-Mobile 11
2   Antton Luengo Euskaltel 9
3   Eric Baumann T-Mobile 9

Classificació per equipsModifica

Equip País Temps
1   Fuerteventura-Canarias 61h 03' 07"
2   Saunier Duval-Prodir + 1"
3   T-Mobile Team + 15"

Enllaços externsModifica