Obre el menú principal

Copa de la UEFA 2004-2005

(S'ha redirigit des de: Copa de la UEFA 2004-05)

La Copa de la UEFA 2004-05 fou guanyada pel CSKA Moscou derrotant la final al Sporting Clube de Portugal. Fou el primer títol guanyat per un equip rus en qualsevol competició europea. La final es disputà a l'estadi José Alvalade, feu de l'Sporting.

Infotaula de competició esportivaCopa de la UEFA 2004-2005
Tipus Lliga Europa de la UEFA
Esport futbol
Organització UEFA
Nombre de participants 145
Participants
PFC CSKA Moscou
Lloc i data
Data 2004
Edició 34
Període temporada 2004-2005
Classificació
Guanyador PFC CSKA Moscou
Estadístiques
Partits jugats 305
Gols marcats 909  (2,98 per partit)
Líder estadístic Alan Shearer ()
Modifica les dades a Wikidata

Primera ronda qualificatòriaModifica

Segona ronda qualificatòriaModifica

12 d'agost i 26 d'agost 2004.

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Glentoran FC   1-3   IF Elfsborg 0-1 1-2
Odd Grenland BK   4-3   FK Ekranas 3-1 1-2
KSK Beveren   5-2   FC Vaduz 3-1 2-1
FK Ventspils   (c)1-1   Brøndby IF 0-0 1-1
Hammarby IF   4-1   ÍA Akranes 2-0 2-1
Stabæk   6-2   FC Haka 3-1 3-1
FK Bodø/Glimt   (p)3-3   FC Levadia 2-1 1-2
FH   4-3   Dunfermline Athletic FC 2-2 2-1
FK Žalgiris Vilnius   1-3   Aalborg Boldspilklub 1-3 0-0
Östers IF   3-3(c)   FHK Liepājas Metalurgs 2-2 1-1
Gençlerbirliği   (c)2-2   NK Rijeka 1-0 1-2
PFC Levski Sofia   8-0   FK Modriča 5-0 3-0
Hapoel Bnei Sakhnin FC   6-1   KF Partizani 3-0 3-1
Zeleznik Belgrad   4-5   Steaua Bucureşti 2-4 2-1
FK Budućnost Banatski Dvor   2-2(c)   NK Maribor 1-2 1-0
FK Željezničar   1-9   PFC Litex Lovech 1-2 0-7
Dinamo de Zagreb   4-2   NK Primorje 4-0 0-2
AC Omonia   2-4   PFC CSKA Sofia 1-1 1-3(pr)
Oţelul Galaţi   0-1   FK Partizan 0-0 0-1
AEK Larnaca FC   3-4   Maccabi Petah Tikva FC 3-0 0-4
FC Terek Grozny   2-0   Lech Poznań 1-0 1-0
SK Slavia Praha   3-3(c)   FC Dinamo Tbilisi 3-1 0-2
SK Rapid Wien   3-2   FC Rubin Kazan 0-2 3-0
FC Illychivets Mariupol   0-3   FK Austria Wien 0-0 0-3
FK Dukla Banská Bystrica   4-2   FC Wil 3-1 1-1
FC Nistru Otaci   1-6   SK Sigma Olomouc 1-2 0-4
FC Artmedia Bratislava   1-4   FC Dniprò Dnipropetrovsk 0-3 1-1
SV Pasching   3-3(c)   FC Zenit Saint Petersburg 3-1 0-2
Újpest FC   5-1   Servette FC 3-1 2-0
FC Metalurh Donetsk   5-1   FC Tiraspol 3-0 2-1
FC Tbilisi   0-7   Legia Warszawa 0-1 0-6
Amica Wronki   (p)1-1   Budapest Honvéd FC 1-0 0-1

Primera rondaModifica

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Grazer AK   5–1   PFC Litex Lovech 5–0 0–1
FC Metalurh Donetsk   0–6   SS Lazio 0–3 0–3
FK Bodø/Glimt   1–2   Beşiktaş JK 1–1 0–1
Shelbourne FC   2–4   Lille OSC 2–2 0–2
Heart of Midlothian FC   5–3   SC Braga 3–1 2–2
FK Austria Wien   4–1   Legia Warszawa 1–0 3–1
FK Dukla Banská Bystrica   0–5   SL Benfica 0–3 0–2
FK Partizan   3–1   Dinamo Bucureşti 3–1 0–0
Parma FC   3–2   NK Maribor 3–2 0–0
Real Zaragoza   4–2   SK Sigma Olomouc 1–0 3–2
Sporting Clube de Portugal   2–0   SK Rapid Wien 2–0 0–0
Newcastle United FC   7–1   Hapoel Bnei Sakhnin FC 2–0 5–1
Steaua Bucureşti   4–3   PFC CSKA Sofia 2–1 2–2
Wisła Kraków   5–5(c)   FC Dinamo Tbilisi 4–3 1–2
FC Utrecht   4–3   Djurgårdens IF 4–0 0–3
Millwall FC   2–4   Ferencvárosi TC 1–1 1–3
FC Schalke 04   9–1   FHK Liepājas Metalurgs 5–1 4–0
Maccabi Haifa FC   1–2   FC Dniprò Dnipropetrovsk 1–0 0–2
FC Terek Grozny   1–3   FC Basel 1–1 0–2
Odd Grenland BK   1–5   Feyenoord 0–1 1–4
Aalborg Boldspilklub   1–3   AJ Auxerre 1–1 0–2
Sevilla FC   4–1   CD Nacional 2–0 2–1
ND Gorica   1–2   AEK Atenes FC 1–1 0–1
Standard Liège   (c)1–1   VfL Bochum 0–0 1–1
FC Zenit Saint Petersburg   6–1   Estrella Roja de Belgrad 4–0 2–1
Trabzonspor   3–4   Athletic Club 3–2 0–2
Újpest FC   1–7   VfB Stuttgart 1–3 0–4
Panionios NFC   3–2   Udinese Calcio 3–1 0–1
Maccabi Petah Tikva FC   0–5   SC Heerenveen cancel·lat1 0–5
PFC Levski Sofia   1–2   KSK Beveren 1–1 0–1
Dinamo de Zagreb   2–0   IF Elfsborg 2–0 0–0
FH   1–5   Alemannia Aachen 1–5 0–0
Middlesbrough FC   4–1   FC Baník Ostrava 3–0 1–1
Club Brugge   6–1   LB Châteauroux 4–0 2–1
PAOK FC   3–5   AZ Alkmaar 2–3 1–2
FK Ventspils   1–2   Amica Wronki 1–1 0–1
FC Sochaux-Montbéliard   9–0   Stabæk 4–0 5–0
Egaleo FC   2–1   Gençlerbirliği 1–0 1–1
CS Marítimo   1–1(p)   Rangers FC 1–0 0–1
Hammarby IF   1–5   Vila-real CF 1–2 0–3
  • Nota 1: Per motius de seguretat a Israel, l'anada fou cancel·lada per la UEFA.

Fase de grupsModifica

Grup AModifica

Equip Pts PJ PG PE PP GF GF DG
1.   Feyenoord Rotterdam 7 4 2 1 1 6 3 +3
2.   FC Schalke 04 7 4 2 1 1 5 3 +2
3.   FC Basel 7 4 2 1 1 5 4 -1
4.   Ferencvárosi TC 4 4 1 1 2 3 5 -2
5.   Heart of Midlothian FC 3 4 1 0 3 2 6 -4
Primer partit
Feyenoord 3–0 Hearts
Schalke 1–1 Basel
Segon partit
Hearts 0–1 Schalke
Ferencváros 1–1 Feyenoord
Tercer partit
Schalke 2–0 Ferencváros
Basel 1–2 Hearts
Quart partit
Ferencváros 1–2 Basel
Feyenoord 2–1 Schalke
Cinquè partit
Hearts 0–1 Ferencváros
Basel 1–0 Feyenoord

Grup BModifica

Equip Pts PJ PG PE PP GF GF DG
1.   Athletic Club 9 4 3 0 1 11 4 +7
2.   Steaua Bucureşti 6 4 2 0 2 4 3 +1
3.   Parma FC 6 4 2 0 2 5 6 -1
4.   Beşiktaş J.K. 4 4 1 1 2 7 7 0
5.   Standard Liège 4 4 1 1 2 4 11 -7
Primer partit
Steaua Bucureşti 2–0 Standard Liège
Athletic Club 2–0 Parma
Segon partit
Parma 1–0 Steaua Bucureşti
Beşiktaş 3–1 Athletic Club
Tercer partit
Steaua Bucureşti 2–1 Beşiktaş
Standard Liège 2–1 Parma
Quart partit
Beşiktaş 1–1 Standard Liège
Athletic Club 1–0 Steaua Bucureşti
Cinquè partit
Parma 3–2 Beşiktaş
Standard Liège 1–7 Athletic Club

Grup CModifica

Equip Pts PJ PG PE PP GF GF DG
1.   FC Dnipro 9 4 3 0 1 7 5 +2
2.   Real Zaragoza 7 4 2 1 1 5 3 +2
3.   FK Austria Wien 7 4 2 1 1 4 3 +1
4.   Club Brugge 5 4 1 2 1 5 5 0
5.   FC Utrecht 0 4 0 0 4 2 7 -5
Primer partit
Dniprò Dnipropetrovsk 3–2 Club Brugge
Real Zaragoza 2–0 Utrecht
Segon partit
Utrecht 1–2 Dniprò Dnipropetrovsk
Austria Wien 1–0 Real Zaragoza
Tercer partit
Dniprò Dnipropetrovsk 1–0 Austria Wien
Club Brugge 1–0 Utrecht
Quart partit
Austria Wien 1–1 Club Brugge
Real Zaragoza 2–1 Dniprò Dnipropetrovsk
Cinquè partit
Utrecht 1–2 Austria Wien
Club Brugge 1–1 Real Zaragoza

Grup DModifica

Equip Pts PJ PG PE PP GF GF DG
1.   Newcastle United FC 10 4 3 1 0 8 1 +7
2.   FC Sochaux-Montbéliard 9 4 3 0 1 4 4 0
3.   Sporting Clube de Portugal 7 4 2 1 1 9 3 +6
4.   Panionios NFC 3 4 1 0 3 6 8 -2
5.   FC Dinamo Tbilisi 0 4 0 0 4 2 13 -11
Primer partit
Dinamo Tbilisi 0–2 Sochaux-Montbéliard
Panionios 0–1 Newcastle United
Segon partit
Newcastle United 2–0 Dinamo Tbilisi
Sporting Clube de Portugal 4–1 Panionios
Tercer partit
Dinamo Tbilisi 0–4 Sporting Clube de Portugal
Sochaux-Montbéliard 0–4 Newcastle United
Quart partit
Sporting Clube de Portugal 0–1 Sochaux-Montbéliard
Panionios 5–2 Dinamo Tbilisi
Cinquè partit
Newcastle United 1–1 Sporting Clube de Portugal
Sochaux-Montbéliard 1–0 Panionios

Grup EModifica

Equip Pts PJ PG PE PP GF GF DG
1.   Middlesbrough FC 9 4 3 0 1 6 2 +4
2.   Vila-real CF 8 4 2 2 0 8 2 +6
3.   FK Partizan 5 4 1 2 1 7 6 +1
4.   S.S. Lazio 3 4 0 3 1 5 7 -2
5.   Egaleo FC 1 4 0 1 3 2 11 -9
Primer partit
Lazio 1–1 Vila-real
Egaleo 0–1 Middlesbrough
Segon partit
Middlesbrough 2–0 Lazio
Partizan 4–0 Egaleo
Tercer partit
Lazio 2–2 Partizan
Vila-real 2–0 Middlesbrough
Quart partit
Partizan 1–1 Vila-real
Egaleo 2–2 Lazio
Cinquè partit
Middlesbrough 3–0 Partizan
Vila-real 4–0 Egaleo

Grup FModifica

Equip Pts PJ PG PE PP GF GF DG
1.   AZ 9 4 3 0 1 6 3 +3
2.   AJ Auxerre 7 4 2 1 1 7 3 +4
3.   Grazer AK 7 4 2 1 1 5 4 +1
4.   Rangers FC 6 4 2 0 2 8 3 +5
5.   Amica Wronki 0 4 0 0 4 3 16 -13
Primer partit
Amica Wronki 0–5 Rangers
Auxerre 0–0 Grazer
Segon partit
Grazer 3–1 Amica Wronki
AZ Alkmaar 2–0 Auxerre
Tercer partit
Amica Wronki 1–3 AZ Alkmaar
Rangers 3–0 Grazer
Quart partit
AZ Alkmaar 1–0 Rangers
Auxerre 5–1 Amica Wronki
Cinquè partit
Grazer 2–0 AZ Alkmaar
Rangers 0–2 Auxerre

Grup GModifica

Equip Pts PJ PG PE PP GF GF DG
1.   VfB Stuttgart 9 4 3 0 1 10 3 +7
2.   SL Benfica 9 4 3 0 1 9 5 +4
3.   SC Heerenveen 7 4 2 1 1 6 6 0
4.   Dinamo de Zagreb 4 4 1 1 2 9 7 +2
5.   K.S.K. Beveren 0 4 0 0 4 2 15 -13
Primer partit
Benfica 4–2 Heerenveen
Beveren 1–5 Stuttgart
Segon partit
Stuttgart 3–0 Benfica
Dinamo Zagreb 6–1 Beveren
Tercer partit
Benfica 2–0 Dinamo Zagreb
Heerenveen 1–0 Stuttgart
Quart partit
Dinamo Zagreb 2–2 Heerenveen
Beveren 0–3 Benfica
Cinquè partit
Stuttgart 2–1 Dinamo Zagreb
Heerenveen 1–0 Beveren

Grup HModifica

Equip Pts PJ PG PE PP GF GF DG
1.   Lille OSC 9 4 3 0 1 5 3 +2
2.   Sevilla FC 7 4 2 1 1 6 4 +2
3.   Alemannia Aachen 7 4 2 1 1 5 4 +1
4.   FC Zenit 5 4 1 2 1 9 6 +3
5.   AEK Atenes FC 0 4 0 0 4 4 12 -8
Primer partit
Zenit Saint Petersburg 5–1 AEK Atenes
Alemannia Aachen 1–0 Lille
Segon partit
Lille 2–1 Zenit Saint Petersburg
Sevilla 2–0 Alemannia Aachen
Tercer partit
Zenit Saint Petersburg 1–1 Sevilla
AEK Atenes 1–2 Lille
Quart partit
Sevilla 3–2 AEK Atenes
Alemannia Aachen 2–2 Zenit Saint Petersburg
Cinquè partit
Lille 1–0 Sevilla
AEK Atenes 0–2 Alemannia Aachen

Fase eliminatòriaModifica

Round of 32   Round of 16   Quarts de final   Semi-finals   Final
   Olympiakos FC 1 1 2  
   FC Sochaux 0 0 0        Olympiakos FC 1 0 1  
   Heerenveen 1 1 2      Newcastle 3 4 7  
   Newcastle 2 2 4          Newcastle 1 1 2  
   GAK 2 1 3          Sporting 0 4 4  
   Middlesbrough 2 2 4        Middlesbrough 2 0 2
   Sporting 2 2 4      Sporting 3 1 4  
   Feyenoord 1 1 2          Sporting(a) 2 2 4  
   València CF 2 0 2          AZ 1 3 4  
   Steaua(p) 0 2 2        Steaua 0 0 0  
   FC Dinamo de Kíev 0 0 0      Vila-real CF 0 2 2  
   Vila-real CF 0 2 2          Vila-real CF 1 1 2
   Xakhtar 1 1 2          AZ 2 1 3  
   Schalke 1 0 1        Xakhtar 1 1 2
   Aachen 0 1 1      AZ 3 2 5  
   AZ 0 2 2          Sporting 1
   Austria Wien 0 2 1          CSKA Moskva 3
   Bilbao 0 1 1        Austria Wien(a) 1 2 3  
   Fenerbahce 0 1 1      Real Zaragoza 1 2 3  
   Real Zaragoza 1 2 3          Austria Wien 1 0 1  
   Panathinaikos 1 0 1          Parma(a) 1 0 1  
   Sevilla FC 0 2 2        Sevilla FC 0 0 0
   Parma 0 2 2      Parma 0 1 1  
   Stuttgart 0 0 0          Parma 0 0 0
   Partizan 2 1 3          CSKA Moskva 0 3 3  
   Dnipro 2 0 2        Partizan 1 0 1  
   CSKA Moskva 2 1 3      CSKA Moskva 1 2 3  
   Benfica 0 1 1          CSKA Moskva 4 0 4
   Basel 0 0 0          AJ Auxerre 0 2 2  
   Lille OSC 0 2 3        Lille OSC 0 0 0
   AFC Ajax 1 1 2      AJ Auxerre 1 0 1  
   AJ Auxerre 1 3 4  


Setzens de finalModifica

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Olympiakos FC   2-0   FC Sochaux-Montbéliard 1-0 1-0
SC Heerenveen   2-4   Newcastle United FC 1-2 1-2
Grazer AK   3-4   Middlesbrough FC 2-2 1-2
Sporting Clube de Portugal   4-2   Feyenoord 2-1 2-1
València CF   2-2(p)   Steaua Bucureşti 2-0 0-2
FC Dinamo de Kíev   0-2   Vila-real CF 0-0 0-2
FC Xakhtar Donetsk   2-1   FC Schalke 04 1-1 1-0
Alemannia Aachen   1-2   AZ 0-0 1-2
FK Austria Wien   2-1   Athletic Club 0-0 2-1
Fenerbahçe SK   1-3   Real Zaragoza 0-1 1-2
Panathinaikos FC   1-2   Sevilla FC 1-0 0-2
Parma FC   2-0   VfB Stuttgart 0-0 2-0(pr)
FK Partizan   3-2   FC Dniprò Dnipropetrovsk 2-2 1-0
PFC CSKA Moscou   3-1   SL Benfica 2-0 1-1
FC Basel   0-2   Lille OSC 0-0 0-2
AFC Ajax   2-3   AJ Auxerre 1-0 1-3

Vuitens de finalModifica

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Olympiakos FC   1-7   Newcastle United FC 1-3 0-4
Middlesbrough FC   2-4   Sporting Clube de Portugal 2-3 0-1
Steaua Bucureşti   0-2   Vila-real CF 0-0 0-2
FC Xakhtar Donetsk   2-5   AZ 1-3 1-2
FK Austria Wien   (c)3-3   Real Zaragoza 1-1 2-2
Sevilla FC   0-1   Parma FC 0-0 0-1
FK Partizan   1-3   PFC CSKA Moscou 1-1 0-2
Lille OSC   0-1   AJ Auxerre 0-1 0-0

Quarts de finalModifica

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Newcastle United FC   2-4   Sporting Clube de Portugal 1-0 1-4
Vila-real CF   2-3   AZ 1-2 1-1
FK Austria Wien   1-1(c)   Parma FC 1-1 0-0
PFC CSKA Moscou   4-2   AJ Auxerre 4-0 0-2

SemifinalsModifica

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Sporting Clube de Portugal   (c)4-4   AZ 2-1 2-3
Parma FC   0-3   PFC CSKA Moscou 0-0 0-3

FinalModifica


Campió de la Copa de la UEFA 2004-05
 
CSKA Moscou
Primer títol

Enllaços externsModifica