Obre el menú principal

UCI Europa Tour 2006-2007

(S'ha redirigit des de: UCI Europe Tour 2007)

L'UCI Europa Tour 2006-2007 va ser la tercera edició de l'UCI Europa Tour, un dels cinc circuits continentals de ciclisme de la Unió Ciclista Internacional. Estava formada per més de 300 proves, organitzades del 15 d'octubre de 2006 al 16 d'octubre de 2007 a Europa.

Resum cursa ciclista UCI Europa Tour 2006-2007
Dades de la competició
Organitzador Unió Ciclista Internacional
Núm. edició 3a
Continent Europa
Data del 15 d'octubre de 2006 al 16 d'octubre de 2007
Núm. de curses + 300
Jerarquia
Jerarquia circuits continentals de ciclisme
Nivell superior UCI ProTour 2007
Palmarès
Guanyador  Alessandro Bertolini (ITA)
Equips NED Rabobank Continental
Països Itàlia
Països sub-23 Rússia
Modifica les dades a Wikidata

Evolució del calendariModifica

Octubre 2006Modifica

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
15 Crono de les Nacions-Les Herbiers-Vendée   França 1.1   Raivis Belohvoščiks Universal Caffè-Ecopetrol
17 Premi Nacional de Clausura   Bèlgica 1.1   Gorik Gardeyn Unibet.com

FebrerModifica

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
6. Gran Premi d'Obertura La Marseillaise   França 1.1   Jeremy Hunt Unibet.com
7.-11. Étoile de Bessèges   França 2.1   Nick Nuyens Cofidis
10. Gran Premi de la costa dels Etruscs   Itàlia 1.1   Alessandro Petacchi Team Milram
11. Trofeu Palma de Mallorca   Espanya 1.1   Óscar Freire Rabobank
12. Trofeo Cala Millor-Cala Bona   Espanya 1.1   Vicenç Reynés Caisse d'Épargne
13. Trofeu Pollença   Espanya 1.1   Thomas Dekker Rabobank
14. Trofeu Sóller   Espanya 1.1   Toni Colom Team Astana
14.-18. Tour del Mediterrani   França 2.1   José Iván Gutiérrez Caisse d'Épargne
15. Trofeu Calvià   Espanya 1.1   Unai Etxebarria Euskaltel-Euskadi
18.-22. Volta a Andalusia   Espanya 2.1   Óscar Freire Rabobank
20. Trofeu Laigueglia   Itàlia 1.1   Mikhail Ignatiev Tinkoff Credit Systems
21.-25. Volta a l'Algarve   Portugal 2.1   Alessandro Petacchi Team Milram
24. Coppa San Geo   Itàlia 1.2   Hrvoje Miholjević B.K. Loborika Croazia
25. Tour de l'Alt Var   França 1.1   Filippo Pozzato Liquigas
27.-3. Volta a la Comunitat Valenciana   Espanya 2.1   Alejandro Valverde Caisse d'Épargne

MarçModifica

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
2.-4. Tres dies de Valclusa   França 2.2   Sébastien Turgot Vendée U
3. Beverbeek Classic   Bèlgica 1.2   Nico Sijmens Landbouwkrediet-Tönissteiner
3. Gran Premi de Chiasso   Suïssa 1.1   Pavel Brutt Tinkoff Credit Systems
3. Omloop Het Volk   Bèlgica 1.HC   Filippo Pozzato Liquigas
4. Clàssica d'Almeria   Espanya 1.1   Giuseppe Muraglia Acqua & Sapone
4. Gran Premi de Lugano   Suïssa 1.1   Luca Mazzanti Ceramica Panaria
4. Kuurne-Brussel·les-Kuurne   Bèlgica 1.1   Tom Boonen Quick Step-Innergetic
4. Trofeu Zssdi   Itàlia 1.2   Simone Ponzi Zalf Désirée Fior
7. Le Samyn   Bèlgica 1.1   Jimmy Casper Unibet.com
7.-11. Volta a Múrcia   Espanya 2.1   Alejandro Valverde Caisse d'Épargne
9.-11. Tres dies de Flandes Occidental   Bèlgica 2.1   Jimmy Casper Unibet.com
10. Fletxa flamenca   Bèlgica 1.2   Jelle Vanendert Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
10. Milà-Torí   Itàlia 1.HC   Danilo Di Luca Liquigas
11. Gran Premi de Lillers-Souvenir Bruno Comini   França 1.2   Benoît Daeninck UV Aube
11. Poreč Trophy   Croàcia 1.2   Marko Kump Adria Mobil
11. Trofeu Franco Balestra   Itàlia 1.2   Simone Ponzi Zalf Désirée Fior
15.-18. Istrian Spring Trophy   Croàcia 2.2   Edvald Boasson Hagen Maxbo Bianchi
15.-18. Volta al Districte de Santarém   Portugal 2.1   Robert Hunter Barloworld
18. Circuit del País de Waes   Bèlgica 1.2   Niko Eeckhout Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
18. Giro del Mendrisiotto   Suïssa 1.2   Andreas Dietziker LPR Brakes
18. Gran Premi San Giuseppe   Itàlia 1.2   Andrei Soloménnikov Rússia
18. París-Troyes   França 1.2   Iuri Trofímov Moscow Stars
21. Nokere Koerse   Bèlgica 1.1   Léon van Bon Rabobank
21.-24. The Paths of King Nikola   Montenegro 2.2   Mitja Mahorič Perutnina Ptuj
23. Clàssica Loira Atlàntic   França 1.2   Nicolas Jalabert Agritubel
25. Gran Premi Cholet-País del Loira   França 1.1   Stéphane Augé Cofidis
25. Roue tourangelle   França 1.2   Iuri Trofímov Moscow Stars
25. Tour de Groene Hart   Països Baixos 1.1   Wouter Weylandt Quick Step-Innergetic
26.-30. Volta a Castella i Lleó   Espanya 2.1   Alberto Contador Discovery Channel
26.-1. Tour de Normandia   França 2.2   Martijn Maaskant Rabobank Continental
27.-31. Setmana Internacional de Coppi i Bartali   Itàlia 2.1   Michele Scarponi Acqua & Sapone
28. A través de Flandes   Bèlgica 1.1   Tom Boonen Quick Step-Innergetic
28. Gran Premi Waregem   Bèlgica 1.2U   Enrico Montanari Finauto Lucchini Neri
30.-1. Gran Premi de Portugal   Portugal 2.NCup   Vitor Rodrigues Portugal
31. E3 Harelbeke   Bèlgica 1.HC   Tom Boonen Quick Step-Innergetic
31.-1. Critèrium Internacional   França 2.HC   Jens Voigt Team CSC

AbrilModifica

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
1. Fletxa Brabançona   Bèlgica 1.1   Óscar Freire Rabobank
1. Trofeu Banca Popolare di Vicenza   Itàlia 1.2U   Manuel Belletti Trevigiani Dynamon
3.-5. Tres dies de La Panne   Bèlgica 2.HC   Alessandro Ballan Lampre-Fondital
5.-9. Setmana Ciclista Lombarda   Itàlia 2.1   Alexandr Iefimkin Barloworld
6. Ruta Adélie de Vitré   França 1.1   Rémi Pauriol Crédit agricole
7. Gran Premi Miguel Indurain   Espanya 1.HC   Rinaldo Nocentini Ag2r Prévoyance
7. Hel van het Mergelland   Països Baixos 1.1   Nico Sijmens Landbouwkrediet-Tönissteiner
7. Boucle de l'Artois   França 1.2   Andrei Kliúiev Moscow Stars
7.-9. Triptyque des Monts et Châteaux   Bèlgica 2.2   Tom Leezer Rabobank Continental
8. Gran Premi de Rennes   França 1.1   Serhíi Matvèiev Ceramica Panaria
8. Gran Premi de la vila de Nogent-sur-Oise   França 1.2   Mateusz Mróz CCC Polsat-Polkowice
9. Giro del Belvedere   Itàlia 1.2   Simone Stortoni Finauto Lucchini Neri
9. Volta a Colònia   Alemanya 1.HC   Juan José Haedo Team CSC
10. Gran Premi Palio del Recioto   Itàlia 1.2U   Robert Kišerlovski Adria Mobil
10.-13. Circuit de la Sarthe   França 2.1   Andreas Klöden Team Astana
11.-15. Volta a l'Alentejo   Portugal 2.1   Manuel Vázquez Andalucía-Cajasur
12. Gran Premi Pino Cerami   Bèlgica 1.1   Luca Solari LPR Brakes
13.-15. Circuit de les Ardenes   França 2.2   Jérôme Coppel CR4C Roanne
14. Tour de Drenthe   Països Baixos 1.1   Martijn Maaskant Rabobank Continental
15. Klasika Primavera   Espanya 1.1   Joaquim Rodríguez Caisse d'Épargne
17. París-Camembert   França 1.1   Sébastien Joly La Française des jeux
18. Grote Scheldeprijs   Bèlgica 1.HC   Mark Cavendish T-Mobile Team
18. Côte picarde   França 1.NCup   Simon Špilak Eslovènia
18.-21. Tour de Loir-et-Cher   França 2.2   Alexandre Blain AVC Aix-en-Provence
18.-22. Cinturó a Mallorca   Espanya 2.2   Richard Faltus Team Sparkasse
19. Gran Premi de Denain   França 1.1   Sébastien Chavanel La Française des jeux
19.-22. Giro dels Abruços   Itàlia 2.2   Luca Ascani Aurum Hotels
19.-22. Rhône-Alpes Isère Tour   França 2.2   Gabriel Rasch Maxbo Bianchi
20. Belgrad-Banja Luka I   Sèrbia 1.2   Matej Gnezda Radenska Powerbar
21. Belgrad-Banja Luka II   Bòsnia i Hercegovina 1.2   Žolt Der P-Nívó Betonexpressz 2000 Kft.se
21. Lieja-Bastogne-Lieja sub-23   Bèlgica 1.NCup   Grega Bole Eslovènia
21. Tour de Finisterre   França 1.1   Niels Brouzes Auber 93
21.-25. Gran Premi de Sotxi   Rússia 2.2   Aleksei Schmidt Moscow Stars
22. Giro d'Oro   Itàlia 1.1   Dainius Kairelis Amore & Vita-McDonald’s
22. Volta a Holanda Septentrional   Països Baixos 1.2   Kenny van Hummel Skil-Shimano
22. Volta a Düren   Alemanya 1.2   Marcel Beima Time-Van Hemert
22. Tro Bro Leon   França 1.1   Saïd Haddou Bouygues Telecom
24.-27. Giro del Trentino   Itàlia 2.1   Damiano Cunego Lampre-Fondital
25. Gran Premi della Liberazione   Itàlia 1.2U   Manuele Boaro Zalf Désirée Fior
25.-29. Volta a Extremadura   Espanya 2.2   Nuno Marta Madeinox-Bric-Loulé
25.-29. Volta a la Baixa Saxònia   Alemanya 2.1   Alessandro Petacchi Team Milram
25.-1. Tour de Bretanya   França 2.2   Lars Boom Rabobank Continental
26.-1. Giro delle Regioni   Itàlia 2.NCup   Rui Costa Portugal
27.-29. Volta a La Rioja   Espanya 2.1   Rubén Plaza Caisse d'Épargne
29. París-Mantes-en-Yvelines   França 1.2   Niels Brouzes Auber 93
29. Tour de Flandes sub-23   Bèlgica 1.2U   Alexandr Pliuschin Chambéry CF
29. East Midlands International Cicle Classic   Regne Unit 1.2   Malcolm Elliott Pinarello Racing

MaigModifica

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
1. Gran Premi del 1r de maig - Premi d'honor Vic de Bruyne   Bèlgica 1.2   Wouter Mol P3 Transfer-Fondas
1. Memorial Andrzej Trochanowski   Polònia 1.2   Tomasz Lisowicz CCC Polsat-Polkowice
1. Gran Premi de Frankfurt   Alemanya 1.HC   Patrik Sinkewitz T-Mobile Team
1. Subida al Naranco   Espanya 1.1   Koldo Gil Saunier Duval-Prodir
1. Tour de Vendée   França 1.1   Mikel Gaztañaga Agritubel
2. Gran Premi de Moscou   Rússia 1.2   Roman Klimov Premier
3. Mayor Cup   Rússia 1.2   Denis Galimzyanov Premier
3.-7. Volta a Astúries   Espanya 2.1   Koldo Gil Saunier Duval-Prodir
4.-6. Szlakiem Grodów Piastowskich   Polònia 2.1   Tomasz Kiendyś CCC Polsat-Polkowice
5. GP Herning   Dinamarca 1.1   Kurt Asle Arvesen Team CSC
5. Gran Premi de la Indústria i l'Artesanat de Larciano   Itàlia 1.1   Vincenzo Nibali Liquigas
5. Tour d'Overijssel   Països Baixos 1.2   Marco Bos Jo Piels
5.-9. Cinc anells de Moscou   Rússia 2.2   Aliaksandr Kuschynski Liquigas
6. Circuit del Porto   Itàlia 1.2   Jacopo Guarnieri Marchiol Ima Liquigas
6. Colliers Classic   Dinamarca 1.1   Juan José Haedo Team CSC
6. Giro de Toscana   Itàlia 1.1   Vincenzo Nibali Liquigas
6. Omloop der Kempen   Països Baixos 1.2   Lars Boom Rabobank Continental
6.-13. Volta a Turquia   Turquia 2.2   Ivailo Gabrovski Velo-M-Hemus-Makedonya
8. Coppa Città di Asti   Itàlia 1.2U   Tony Martin Thüringer Energie
8.-13. Quatre dies de Dunkerque   França 2.HC   Matthieu Ladagnous La Française des jeux
9.-13. Giro del Friül-Venècia Júlia   Itàlia 2.2   Alexander Filippov A.C.S. Gruppo Lupi
11. Memorial Oleg Dyachenko   Rússia 1.2   Serguei Firsànov Rietumu Bank-Riga-Ideal
11.-13. Tour du Haut-Anjou   França 2.2U   Martijn Keizer Rabobank Continental
12.-13. Clàssica d'Alcobendas   Espanya 2.1   Luis Pérez Rodríguez Andalucía-Cajasur
12.-20. Olympia's Tour   Països Baixos 2.2   Thomas Berkhout Rabobank Continental
13. Gran Premi de la Indústria del marbre   Itàlia 1.2   Anton Rechetnikov Rússia
16.-20. Fletxa del Sud   Luxemburg 2.2   Borís Xpilévski Kio Ene-Tonazzi-DMT
16.-20. Volta a Renània-Palatinat   Alemanya 2.1   Gerald Ciolek T-Mobile Team
17. Trofeu dels Escaladors   França 1.1   Anthony Geslin Bouygues Telecom
17.-20. Gran Premi Paredes Rota dos Móveis   Portugal 2.1   David Blanco Duja/Tavira
18.-20. Tour de Picardia   França 2.1   Robert Hunter Barloworld
19. Clàssica Belgrad-Čačak   Sèrbia 1.2   Matija Kvasina Perutnina Ptuj
20.-27. FBD Insurance Rás   Irlanda 2.2   Tony Martin Thüringer Energie
23.-27. Circuit de Lorena   França 2.1   Jörg Jaksche Tinkoff Credit Systems
24.-27. Ronda de l'Isard   França 2.2U   John Devine Estats Units
25. Gran Premi Hydraulika Mikolasek   Eslovàquia 1.2   Marcin Sapa DHL-Author
25.-28. Tour de Berlín   Alemanya 2.2U   Michael Franzl Mapei Heizomat Bayern
26. Clàssica Memorial Txuma   Espanya 1.2   Borís Xpilévski Kio Ene-Tonazzi-DMT
26. Gran Premi Kooperativa   Eslovàquia 1.2   Kristjan Fajt Radenska Powerbar
26. SEB Tartu GP   Estònia 1.2   Erki Pütsep Bouygues Telecom
26. Giro di Festina   Àustria 1.2   Markus Eibegger Elk Haus-Simplon
27. Gran Premi Palma   Eslovàquia 1.2   Petr Benčík PSK Whirlpool
28. Neuseen Classics   Alemanya 1.1   Denis Flahaut Jartazi-Promo Fashion
29.-3. Volta a Navarra   Espanya 2.2   Maurizio Biondo Kio Ene-Tonazzi-DMT
30.-3. Volta a Baviera   Alemanya 2.HC   Stefan Schumacher Gerolsteiner
30.-3. Ringerike GP   Noruega 2.2   Edvald Boasson Hagen Maxbo Bianchi
30.-3. Volta a Bèlgica   Bèlgica 2.1   Vladímir Gússev Discovery Channel
31.-3. Tour de Gironda   França 2.2   Jonathan Thiré UC Nantes Atlantique

JunyModifica

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
1. Gran Premi Tallinn-Tartu   Estònia 1.1   Erki Pütsep Estònia
2. GP Kranj   Eslovènia 1.1   Borut Božič LPR
2. Gran Premi de Plumelec-Morbihan   França 1.1   Simon Gerrans Ag2r Prévoyance
2. Trofeu Alcide Degasperi   Itàlia 1.2   Jacopo Guarnieri Marchiol Ima Liquigas
3. Boucles de l'Aulne   França 1.1   Romain Feillu Agritubel
3. Coppa della Pace   Itàlia 1.2   Marco Cattaneo SC Pagnoncelli NGC Perrel
3. GP Llodio   Espanya 1.1   David de la Fuente Saunier Duval-Prodir
3. París-Roubaix sub-23   França 1.2U   Damien Gaudin Vendée U
3. Riga GP   Letònia 1.2   Gatis Smukulis Letònia
4.-9. Volta a Lleida   Espanya 2.2   Francis De Greef Davitamon-Win for Life
5.-10. Bałtyk-Karkonosze Tour   Polònia 2.2   Roman Broniš DHL-Author
6.-10. Volta a Luxemburg   Luxemburg 2.HC   Grégory Rast Team Astana
8.-10. Euskal Bizikleta   Espanya 2.HC   Constantino Zaballa Caisse d'Épargne
9. Gran Premi Schwarzwald   Alemanya 1.1   Radoslav Rogina Perutnina Ptuj
9. Memorial Marco Pantani   Itàlia 1.1   Franco Pellizotti Liquigas
9.-10. OZ Wielerweekend   Països Baixos 2.2   Tom Veelers Rabobank Continental
10. Gran Premi del cantó d'Argòvia   Suïssa 1.HC   John Gadret Ag2r Prévoyance
10. Memorial Philippe Van Coningsloo   Bèlgica 1.2   Frederiek Nolf Wielergroep Beveren 200
12.-16. Volta a Eslovènia   Eslovènia 2.1   Tomaž Nose[1] Adria Mobil
12.-17. Volta a Turíngia   Alemanya 2.2U   Mathias Frank Suïssa
13. Veenendaal-Veenendaal   Països Baixos 1.HC   Steffen Radochla Team Wiesenhof
13.-19. Circuito Montañés   Espanya 2.2   Bauke Mollema Rabobank Continental
14.-17. Gran Premi Internacional Paredes Rota dos Móveis   Portugal 2.1   Pedro Cardoso LA-MSS
14.-17. Ronde de l'Oise   França 2.2   Fredrik Johansson Designa Køkken
16. Delta Profronde   Països Baixos 1.1   Denis Flahaut Jartazi-Promo Fashion
18.-24. Volta a Sèrbia   Sèrbia 2.2   Matej Stare Perutnina Ptuj
19.-23. Ster Elektrotoer   Països Baixos 2.1   Sebastian Langeveld Rabobank
21.-23. Mainfranken-Tour   Alemanya 2.2   Anatoli Kaschtan Ucraïna
21.-24. Boucles de la Mayenne   França 2.2   Nicolas Vogondy Agritubel
21.-24. Ruta del Sud   França 2.1   Óscar Sevilla Relax-GAM Fuenlabrada
24. Kärnten Viper Grand Prix   Àustria 1.2   Martin Riška Swiag
27. Halle-Ingooigem   Bèlgica 1.1   Janek Tombak Jartazi-Promo Fashion
27. Internationale Wielertrofee Jong Maar Moedig   Bèlgica 1.2   Sven Nys Rabobank Continental
27. Volta a Frísia   Països Baixos 1.1   Maarten den Bakker Skil-Shimano

JuliolModifica

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
3. Trofeu Città di Brescia   Itàlia 1.2   Luca Gasparini SC Pagnoncelli NGC Perrel
4. Gran Premi Gerrie Knetemann   Països Baixos 1.1   Olivier Kaisen Predictor-Lotto
4.-8. Cursa de Solidarność i els Atletes Olímpics   Polònia 2.1   Łukasz Bodnar Intel-Action
7. Gran Premi Bradlo   Eslovàquia 1.2U   Maciej Bodnar Polònia
7. Tour del Jura   Suïssa 1.2   Guillaume Levarlet Auber 93
8. De Drie Zustersteden   Bèlgica 1.2   Bert De Waele Landbouwkrediet-Tönissteiner
8. Giro del Medio Brenta   Itàlia 1.2   Adriano Angeloni Ceramica Flaminia
8. Tour de Doubs   França 1.1   Vincent Jérôme Bouygues Telecom
8.-15. Volta a Àustria   Àustria 2.HC   Stijn Devolder Discovery Channel
11.-14. Gran Premi ciclista de Gemenc   Hongria 2.2   Sander Oostlander Löwik Meubelen
11.-15. Trofeu Joaquim Agostinho   Portugal 2.1   Xavier Tondo LA-MSS
14. Cronoscalata Gardone V.T. - Prati di Caregno   Itàlia 1.2   Bruno Rizzi SC Pagnoncelli NGC Perrel
15. Coppa Colli Briantei Internazionale   Itàlia 1.2   Emanuele Moschen A.S.D. Unidelta Bottoli Arvedi
15. Gran Premi de Dourges-Hénin-Beaumont   França 1.2   Martin Mortensen Designa Køkken
15. Pomorski Klasyk   Polònia 1.2   Marcin Sapa DHL-Author
15.-24. Way to Pekin   Rússia 2.2   Aleksei Kunxin Premier
18.-22. Volta a la comunitat de Madrid   Espanya 2.2   Manel Lloret Fuerteventura-Canarias
20. Campionat d'Europa - contrarellotge sub-23   Bulgària CC   Maksim Belkov Rússia
21. Giro delle Valli Aretine   Itàlia 1.2   Davide Malacarne Zalf Désirée Fior
21. Gran Premi Cristal Energie   França 1.2   Florian Morizot Auber 93
22. Campionat d'Europa - cursa en ruta sub-23   Bulgària CC   Andrei Kliúiev Rússia
22. Giro del Casentino   Itàlia 1.2   Francesco Ginanni Finauto-Neri
24.-28. Dookola Mazowska   Polònia 2.2   Marek Wesoły CCC Polsat-Polkowice
25. Prova de Villafranca de Ordizia   Espanya 1.1   Joaquim Rodríguez Caisse d'Épargne
25.-29. Volta a Saxònia   Alemanya 2.1   Joost Posthuma Rabobank
26. Internatie Reningelst   Bèlgica 1.2   Iljo Keisse Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
26.-29. Brixia Tour   Itàlia 2.1   Davide Rebellin Gerolsteiner
28.-1. Tour de Valònia   Bèlgica 2.HC   Borut Božič Team LPR
29. Gran Premi de Pérenchies   França 1.2   Peter Ronsse Babes Only-Villapark
29. Gran Premi Inda   Itàlia 1.2   Bruno Rizzi SC Pagnoncelli NGC Perrel
31. Circuit de Getxo   Espanya 1.1   Vicente Reynés Caisse d'Épargne

AgostModifica

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
1.-5. Tour d'Alsàcia   França 2.2   Benoît Luminet CR4C Roanne
1.-5. Volta a Dinamarca   Dinamarca 2.HC   Kurt Asle Arvesen Team CSC
1.-5. Volta a Lleó   Espanya 2.2   Miyataka Shimizu Nippo Corporation-Meitan Hompo
2.-4. Małopolski Wyścig Górski   Polònia 2.2   Mateusz Komar DHL-Author
3. Gran Premi Betonexpressz 2000   Hongria 1.2   Žolt Der P-Nívó Betonexpressz 2000 Kft.se
4. Rund um die Hainleite   Alemanya 1.1   Greg Van Avermaet Predictor-Lotto
4. Gran Premi Folignano   Itàlia 1.2   Francesco De Bonis SC Monturano Civitanova Cascinare
4. Gran Premi P-Nivo   Hongria 1.2   Nebojša Jovanović Sèrbia
4. Scandinavian Open Road Race   Suècia 1.2   Lucas Persson Suècia
4.-15. Volta a Portugal   Portugal 2.HC   Xavier Tondo LA-MSS
5. Giro Ciclistico del Cigno   Itàlia 1.2   Americo Novembrini Massi Équipe Euronics
5. Giro dels Apenins   Itàlia 1.1   Alessandro Bertolini Serramenti PVC Diquigiovanni
5. Subida a Urkiola   Espanya 1.1   José Ángel Gómez Marchante Saunier Duval-Prodir
5. Polynormande   França 1.1   Benoît Vaugrenard La Française des jeux
5. Sparkassen Giro Bochum   Alemanya 1.1   Andy Cappelle Landbouwkrediet-Tönissteiner
6.-9. Volta als Pirineus   França 2.2   Sergio Pardilla Viña Magna-Cropu
8.-9. París-Corrèze   França 2.1   Edvald Boasson Hagen Maxbo Bianchi
9. Gran Premi de la vila de Camaiore   Itàlia 1.1   Fortunato Baliani Ceramica Panaria-Navigare
11. Giro del Laci   Itàlia 1.HC   Gabriele Bosisio Tenax
11. Copa dels Càrpats   Polònia 1.2   Mateusz Mróz CCC Polsat-Polkowice
12. Memorial Henryk Lasaka   Polònia 1.1   Krzysztof Jeżowski CCC Polsat-Polkowice
12. Trofeo Internazionale Bastianelli   Itàlia 1.2   Francesco De Bonis SC Monturano Civitanova Cascinare
12. Trofeu Matteotti   Itàlia 1.1   Filippo Pozzato Liquigas
12.-15. Tour de l'Ain   França 2.1   John Gadret Ag2r Prévoyance
13. Gran Premi Città di Felino   Itàlia 1.2   Tomislav Dančulović B.K. Loborika Croazia
14.-18. Volta a Burgos   Espanya 2.HC   Mauricio Soler Barloworld
15. Puchar Ministra Obrony Narodowej   Polònia 1.2   Tarmo Raudsepp Rietumu Bank-Riga-Ideal
16. Gran Premi Capodarco   Itàlia 1.2   Hrvoje Miholjević B.K. Loborika Croazia
17. Gara Ciclistica Milionaria   Itàlia 1.2   Tomislav Dančulović B.K. Loborika Croazia
21. Gran Premi de la vila de Zottegem   Bèlgica 1.1   Jonas Aaen Jørgensen Team GLS
21. Tres Valls Varesines   Itàlia 1.HC   Christian Murro Tenax
21.-24. Tour del Llemosí   França 2.1   Pierrick Fédrigo Bouygues Telecom
22. Coppa Agostoni   Itàlia 1.1   Alessandro Bertolini Serramenti PVC Diquigiovanni
22. Druivenkoers Overijse   Bèlgica 1.1   Roy Sentjens Predictor-Lotto
22.-26. Gran Premi Tell   Suïssa 2.NCup   Anton Rechetnikov Rússia
22.-26. Rothaus Regio-Tour   Alemanya 2.1   Moisés Dueñas Agritubel
22.-26. Volta a Irlanda   Irlanda 2.1   Stijn Vandenbergh Unibet.com
23. Coppa Bernocchi   Itàlia 1.1   Danilo Napolitano Lampre-Fondital
24.-26. Szlakiem Walk Major Hubala   Polònia 2.2   Tomasz Kiendyś CCC Polsat-Polkowice
25. Trofeu Melinda   Itàlia 1.1   Santo Anzà Serramenti PVC Diquigiovanni
26. Châteauroux Classic de l'Indre   França 1.1   Christopher Sutton Cofidis
26. Clasica a los Puertos   Espanya 1.1   Héctor Guerra Liberty Seguros Continental
26. Rund um den Sachsenring   Alemanya 1.2   Tobias Erler 3C-Gruppe
26. Fletxa dels ports flamencs   Bèlgica 1.2   Denis Flahaut Babes Only-Villapark Lingemeer-Flanders
26.-30. The paths of Victory Tour   Turquia 2.2   Zoltán Remák P-Nívó Betonexpressz 2000 Kft.se
27. Gran Premi de Beuvry-la-Forêt   França 1.2   Vytautas Kaupas Jartazi-Promo Fashion
28.-31. Tour de Poitou-Charentes   França 2.1   Thomas Voeckler Bouygues Telecom
28.-2. Giro de la Vall d'Aosta   Itàlia 2.2   Alex Ardila G.S. Unidelta Bottoli Arvedi Garda
29. Gran Premi Nobili Rubinetterie   Itàlia 1.1   Luis Felipe Laverde Ceramica Panaria-Navigare
29.-2. Volta a Eslovàquia   Eslovàquia 2.2   Joost van Leijen Van Vliet-EBH Advocaten
30. Gran Premi de la indústria i el comerç artesanal de Carnago   Itàlia 1.1   Aurélien Passeron Acqua & Sapone

SetembreModifica

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
1. Giro del Vèneto   Itàlia 1.HC   Alessandro Bertolini Serramenti PVC Diquigiovanni
2. Gran Premi Jef Scherens   Bèlgica 1.1   Bram Tankink Quick Step-Innergetic
4. Copa Sels   Bèlgica 1.1   Kenny Dehaes Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen
5. Memorial Rik Van Steenbergen   Bèlgica 1.1   Greg Van Avermaet Predictor-Lotto
6.-9. Giro de Toscana sub-23   Itàlia 2.2   Emanuele Vona Neri Finauto Lucchini
6.-15. Tour de l'Avenir   França 2.NCup   Bauke Mollema Països Baixos
8. Coppa Placci   Itàlia 1.HC   Alessandro Bertolini Serramenti PVC Diquigiovanni
8.-9. Triptyque des Barrages   Bèlgica 2.2U   Gediminas Bagdonas Klaipeda-Splendid
9. Giro de la Romanya   Itàlia 1.1   Eddy Serri Miche
9. Memorial Davide Fardelli   Itàlia 1.2   Luca Dodi
9. Polymultipliée lyonnaise   França 1.2   Noan Lelarge Bretagne-Armor Lux
9. Trofeu Salvatore Morucci   Itàlia 1.2   Fabio Terrenzio Vega Acqua & Sapone
9.-13. International Tour of Mevlana   Turquia 2.2   Kemal Küçükbay
9.-15. Volta a la Gran Bretanya   Regne Unit 2.1   Romain Feillu Agritubel
11.-16. Volta a Croàcia   Croàcia 2.2   Radoslav Rogina Perutnina Ptuj
15. París-Brussel·les   Bèlgica 1.HC   Robbie McEwen Predictor-Lotto
15. Praga-Karlovy Vary-Praga   República Txeca 1.2   Stanislav Kozubek PSK Whirlpool-Hradec Králové
16. Chrono champenois   França 1.2   Cameron Wurf Austràlia
16. Gran Premi de Fourmies   França 1.HC   Peter Velits Wiesenhof-Felt
16. Volta a Nuremberg   Alemanya 1.1   Fabian Wegmann Gerolsteiner
16. Trofeu Gianfranco Bianchin   Itàlia 1.2   Americo Novembrini Massi Équipe
16.-19. Gran Premi de Valònia   Bèlgica 1.1   Bert De Waele Landbouwkrediet-Tönissteiner
19.-23. Drei-Länder-Tour   Alemanya 2.1   Thomas Dekker Rabobank
21. Campionat de Flandes   Bèlgica 1.1   Baden Cooke Unibet.com
21. Tour de la Somme   França 1.1   Christophe Riblon Ag2r Prévoyance
22. Giro del Canavese   Itàlia 1.2U   Marco Frapporti MX3 CC Cremonese Arvedi Unide
22. Gran Premi Città di Misano-Adriatico   Itàlia 1.1   Danilo Napolitano Lampre-Fondital
22. Tour de Rijke   Països Baixos 1.1   Gert Steegmans Quick Step-Innergetic
23. Duo normand   França 1.2   Bradley Wiggins
 Michiel Elijzen
Cofidis
23. Gran Premi d'Isbergues   França 1.1   Martin Elmiger Ag2r Prévoyance
23. Gran Premi de la Indústria i el Comerç de Prato   Itàlia 1.1   Filippo Pozzato Liquigas
25. Ruota d'Oro   Itàlia 1.2   Davide Bonucelli
26. Omloop van het Houtland   Bèlgica 1.1   Steven de Jongh Quick Step-Innergetic

OctubreModifica

Data Cursa País Cat. Vencedor Equip
2. Omloop van de Vlaamse Scheldeboorden   Bèlgica 1.1   Steven de Jongh Quick Step-Innergetic
3. Münsterland Giro   Alemanya 1.1   Jos van Emden Rabobank Continental
4.-7. Circuit franco-belga   Bèlgica 2.1   Gert Steegmans Quick Step-Innergetic
6. Memorial Cimurri   Itàlia 1.1   Leonardo Bertagnolli Liquigas
6. Piccolo Giro di Lombardia   Itàlia 1.2   Marco Frapporti Unidelta-Acc.Arvedi-Bottoli
9. Monte Paschi Eroica   Itàlia 1.1   Aleksandr Kólobnev Team CSC
11. Coppa Sabatini   Itàlia 1.1   Giovanni Visconti Quick Step-Innergetic
11. París-Bourges   França 1.1   Romain Feillu Agritubel
13. Giro de l'Emília   Itàlia 1.HC   Fränk Schleck Team CSC
14. Gran Premi Bruno Beghelli   Itàlia 1.1   Damiano Cunego Lampre-Fondital
14. París-Tours sub-23   França 1.2U   Jürgen Roelandts Davitamon-Win for Life-Jong Vlaanderen
16. Premi Nacional de Clausura   Bèlgica 1.1   Floris Goesinnen Skil-Shimano

Proves anul·ladesModifica

Data Cursa País Cat. Causa

ClassificacionsModifica

Classificació individualModifica

# Ciclista Equip Pts.
1.   Alessandro Bertolini (ITA) Serramenti PVC Diquigiovanni 633
2.   Luca Mazzanti (ITA) Ceramiche Panaria-Navigare 462
3.   Martijn Maaskant (NED) Rabobank Continental 449
4.   Stefan van Dijk (NED) Wiesenhof-Felt 447
5.   Edvald Boasson Hagen (NOR)* Team Maxbo Bianchi 405
6.   Romain Feillu (FRA) Agritubel 384
7.   Xavier Tondo (CAT) LA-MSS 373
8.   Cândido Barbosa (POR) Liberty Seguros 372
9.   Janek Tombak (EST) Jartazi-Promo Fashion 363
10.   Robert Hunter (RSA) Barloworld 361
11.   Mikhaïl Ignàtiev (RUS)* Tinkoff Credit Systems 349,5
12.   Radoslav Rogina (CRO) Perutnina Ptuj 329
13.   Steffen Radochla (GER) Wiesenhof-Felt 308
14.   Lars Boom (NED)* Rabobank Continental 306
15.   Tomasz Kiendyś (POL) CCC Polsat-Polkowice 300
16.   Andy Cappelle (BEL) Landbouwkrediet-Tönissteiner 299
17.   Bert De Waele (BEL) Landbouwkrediet-Tönissteiner 291
18.   Borut Božič (SLO) Team LPR 288
19.   Eladio Jiménez (ESP) Karpin Galicia 282
20.   Christian Pfannberger (AUT) Elk Haus-Simplon 274

* ciclista de menys de 23 anys

Classificació per equipsModifica

# Ciclista País Pts.
1. Rabobank Continental   Països Baixos 1552
2. Barloworld   Regne Unit 1438
3. Ceramiche Panaria-Navigare   Irlanda 1437
4. Wiesenhof-Felt   Alemanya 1355
5. Team LPR   Suïssa 1277
6. Tinkoff Credit Systems   Itàlia 1237,5
7. Agritubel   França 1215
8. Tenax   Irlanda 1143
9. Relax-GAM   Espanya 1114
10. Perutnina Ptuj   Eslovènia 1113
11. Landbouwkrediet-Tönissteiner   Bèlgica 1072
12. Serramenti PVC Diquigiovanni   Veneçuela 1040
13. Skil-Shimano   Països Baixos 1031
14. CCC Polsat-Polkowice   Polònia 998
15. Jartazi-Promo Fashion   Bèlgica 962
16. DHL-Author   Polònia 903
17. Chocolade Jacques-Topsport Vlaanderen   Bèlgica 863
18. Liberty Seguros   Portugal 849
19. Acqua & Sapone   Itàlia 833,6
20. Elk Haus-Simplon   Àustria 770

Classificació per païsosModifica

# País Pts.
1.   Itàlia 2868,4
2.   Espanya 2475
3.   Països Baixos 2425
4.   Rússia 2031,5
5.   Bèlgica 1741
6.   Polònia 1725
7.   França 1623
8.   Eslovènia 1542
9.   Alemanya 1485
10.   Portugal 1357
11.   Ucraïna 1175
12.   Eslovàquia 1006
13.   Croàcia 977
14.   Dinamarca 942
15.   Bielorússia 876,3
16.   Àustria 847
17.   Noruega 770
18.   Estònia 723
19.   Lituània 674
20.   Bulgària 637

Classificació per països sub-23Modifica

# País (Sub-23) Pts.
1.   Rússia 1372
2.   Països Baixos 1017
3.   Itàlia 926
4.   França 695
5.   Bèlgica 632
6.   Alemanya 579,75
7.   Eslovènia 558
8.   Noruega 503
9.   Dinamarca 457
10.   Lituània 442
11.   Eslovàquia 422
12.   Polònia 419
13.   Portugal 396
14.   Suïssa 293
15.   Letònia 205
16.   Moldàvia 192
17.   Hongria 179
18.   Espanya 171,5
19.   Luxemburg 169
20.   Ucraïna 165

ReferènciesModifica

  1. A l'agost de 2007, a Tomaž Nose se li van anul·lar els triomfs a la Volta a Eslovènia de 2006 i 2007 per us d'un medicament sense autorització de l'UCI

Enllaços externsModifica