Obre el menú principal

Plantilles de la Copa del Món de futbol de 1962

article de llista de Wikimedia

Plantilles oficials de les seleccions classificades per la fase final de la Copa del Món de Futbol 1962 de Xile. Cada selecció pot inscriure 22 jugadors. Els equips participants són (cliqueu sobre el país per accedir a la plantilla):

Equips participants
Unió Soviètica Unió Soviètica Iugoslàvia Iugoslàvia Uruguai Uruguai Colòmbia Colòmbia
RFA Alemanya Occidental Xile Xile Itàlia Itàlia Suïssa Suïssa
Brasil Brasil Txecoslovàquia Txecoslovàquia Mèxic Mèxic Espanya Espanya
Hongria Hongria Anglaterra Anglaterra Argentina Argentina Bulgària Bulgària


Unió SovièticaModifica

IugoslàviaModifica

UruguaiModifica

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
1 Porter Roberto Sosa 14 de juny 1935 - Club Nacional de Fútbol  
2 Defensa Horacio Troche 14 de febrer 1936 - Club Nacional de Fútbol  
3 Defensa Emilio Álvarez 10 de febrer 1939 - Club Nacional de Fútbol  
4 Defensa Omar Méndez 11 de maig 1938 - Club Nacional de Fútbol  
5 Migcampista Néstor Gonçalves 27 d'abril 1936 - C.A. Peñarol  
6 Migcampista Pedro Cubilla 1934 - Rampla Juniors  
7 Davanter Domingo Pérez 7 de juny 1936 - Club Nacional de Fútbol  
8 Migcampista Julio César Cortés 29 de març 1941 - Sud América  
9 Davanter José Sacía 27 de desembre 1933 - C.A. Peñarol  
10 Migcampista Pedro Rocha 3 de desembre 1942 - C.A. Peñarol  
11 Davanter Luis Cubilla 28 de març 1940 - C.A. Peñarol  
12 Porter Luis Maidana 24 de febrer 1934 - C.A. Peñarol  
14 Defensa William Martínez 13 de gener 1928 - C.A. Peñarol  
15 Defensa Rubén Soria 1935 - C.A. Cerro  
16 Migcampista Edgardo González 30 de setembre 1936 - C.A. Peñarol  
17 Defensa Rubén González 1939 - Club Nacional de Fútbol  
18 Defensa Eliseo Álvarez 9 d'agost 1940 - Club Nacional de Fútbol  
19 Migcampista Ronald Langón 6 d'agost 1939 - Defensor Sporting Club  
20 Davanter Mario Bergara 1 de desembre 1937 - Club Nacional de Fútbol  
21 Davanter Héctor Silva 1 de febrer 1940 - Danubio F.C.  
22 Davanter Ángel Cabrera 9 d'octubre 1939 - Cerro Porteño  
23 Davanter Guillermo Escalada 24 d'abril 1936 - Club Nacional de Fútbol  
Ent. Juan Carlos Corazzo

ColòmbiaModifica

Alemanya OccidentalModifica

XileModifica

ItàliaModifica

SuïssaModifica

BrasilModifica

TxecoslovàquiaModifica

MèxicModifica

EspanyaModifica

HongriaModifica

AnglaterraModifica

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
1 Porter Ron Springett 22 de juliol 1935 - Sheffield Wednesday F.C.  
2 Defensa Jimmy Armfield 2 de setembre 1935 - Blackpool F.C.  
3 Defensa Ray Wilson 17 de desembre 1934 - Huddersfield Town F.C.  
4 Davanter Bobby Robson 18 de febrer 1933 - West Bromwich Albion F.C.  
5 Migcampista Peter Swan 8 d'octubre 1936 - Sheffield Wednesday F.C.  
6 Migcampista Ron Flowers 28 de juliol 1934 - Wolverhampton Wanderers F.C.  
7 Migcampista John Connelly 18 de juliol 1938 - Burnley F.C.  
8 Davanter Jimmy Greaves 20 de febrer 1940 - Tottenham Hotspur F.C.  
9 Davanter Gerry Hitchens 8 d'octubre 1934 - Internazionale Milano F.C.  
10 Davanter Johnny Haynes 17 d'octubre 1934 - Fulham F.C.  
11 Davanter Bobby Charlton 11 d'octubre 1937 - Manchester United F.C.  
12 Porter Alan Hodgkinson 16 d'agost 1936 - Sheffield United F.C.  
13 Davanter Derek Kevan* 6 de març 1935 - West Bromwich Albion F.C.  
14 Migcampista Stan Anderson 27 de febrer 1933 - Sunderland F.C.  
15 Defensa Maurice Norman 8 de maig 1934 - Tottenham Hotspur F.C.  
16 Defensa Bobby Moore 12 d'abril 1941 - West Ham United F.C.  
17 Migcampista Bryan Douglas 27 de maig 1934 - Blackburn Rovers F.C.  
18 Davanter Roger Hunt 20 de juliol 1938 - Liverpool F.C.  
19 Davanter Alan Peacock 29 d'octubre 1937 - Middlesbrough F.C.  
20 Migcampista George Eastham 23 de setembre 1936 - Arsenal F.C.  
21 Defensa Don Howe 12 d'octubre 1935 - West Bromwich Albion F.C.  
22 Porter Gordon Banks* 30 de desembre 1937 - Leicester City F.C.  
Ent. Walter Winterbottom

*Algunes fonts sostenen que només 20 jugadors viatjaren a Xile, i que Gordon Banks i Derek Kevan restaren a casa com a reserva. [1]

ArgentinaModifica

# Posició Nom Naixement P. Sel. Club
1 Porter Antonio Roma 13 de juliol 1932 - Boca Juniors  
2 Defensa José Ramos Delgado 26 d'agost 1935 - Club Atlético River Plate  
3 Defensa Silvio Marzolini 4 d'octubre 1940 - Boca Juniors  
4 Defensa Alberto Sainz 13 de desembre 1937 - Club Atlético River Plate  
5 Migcampista Federico Sacchi 9 d'agost 1936 - Racing Club de Avellaneda  
6 Defensa Raúl Páez 26 de maig 1937 - Club Atlético San Lorenzo de Almagro  
7 Davanter Héctor Facundo 2 de novembre 1937 - Club Atlético San Lorenzo de Almagro  
8 Davanter Martín Pando 26 de desembre 1934 - Club Atlético River Plate  
9 Davanter Marcelo Pagani 19 d'agost 1941 - Club Atlético River Plate  
10 Davanter José Sanfilippo 4 de maig 1935 - Club Atlético San Lorenzo de Almagro  
11 Davanter Raúl Belén 1 de juliol 1931 - Racing Club de Avellaneda  
12 Porter Rogelio Domínguez 9 de març 1932 - Club Atlético River Plate  
13 Migcampista Oscar Rossi 27 de juliol 1930 - Club Atlético San Lorenzo de Almagro  
14 Defensa Alberto Mariotti 23 d'agost 1935 - Club Atlético San Lorenzo de Almagro  
15 Defensa Rubén Navarro - Club Atlético Independiente  
16 Migcampista Antonio Rattín 16 de maig 1937 - Boca Juniors  
17 Defensa José Rafael Albrecht 28 d'agost 1941 - Estudiantes de La Plata  
18 Defensa Vladislao Cap 5 de juliol 1934 - Club Atlético River Plate  
19 Davanter Rubén Sosa 14 de novembre 1936 - Racing Club de Avellaneda  
20 Davanter Juan Carlos Oleniak 4 de març 1942 - Estudiantes de La Plata  
21 Migcampista Ramón Abeledo 29 d'abril 1937 - Club Atlético Independiente  
22 Davanter Alberto González 21 d'agost 1941 - Boca Juniors  
Ent. Juan Carlos Lorenzo

BulgàriaModifica

Vegeu tambéModifica